GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Linux

05.01.2007
19:40
smile
[1]

Aniek [ Mr Devil ]

Linux

Czy na każdym Linuxie działają gry? Którą dystrybucję polecacie?

[edit]

Co powiecie na to?

05.01.2007
19:43
[2]

Mondragorn [ Lunar Dragon ]

Działają gry, które są dostosowane pod Linuxa. Od siebie, na początek polecam Ubuntu. Łatwy w nauce i bardzo intuicyjny. Poza tym, pytaj tu: https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=5745423&N=1

PS. Większość dystrybucji na allegro, są dostępne za darmo do ściągnięcia. Kupowanie ich to strata pieniędzy.

EDIT:
Można też odpalać gry z windowsa przez Wine (choć to bardziej do aplikacji) lub Cedege (płatna, chyba, że wersja CVS - trzeba kompilować). Jednak polecenia DirectX przekształcone na OpenGL są nierzadko, że tak powiem, źle interpretowane.

05.01.2007
19:44
[3]

PunkNotDead [ Lion of Judah ]

działaja, działają :)

nawet kuzyn odpalił windowsa na linuxie :)
ubuntu na poczatek najlepszy

05.01.2007
19:49
[4]

Aniek [ Mr Devil ]

A jak to jest z systemem plików? Obecnie mam 2 partycje w NTFS.

05.01.2007
19:52
[5]

Mondragorn [ Lunar Dragon ]

Najlepiej przekonwertować na ext3, aczkolwiek da się zrobić tak, byś mógł widzieć i zmieniać zawartość partycji NTFS. Jednak by zainstalować jakiegokolwiek Linuxa, MUSISZ przekonwertować partycje. NTFS jest tylko dla Windows'ów.

EDIT:
PunkNotDead -> Racja, racja.

05.01.2007
19:53
[6]

PunkNotDead [ Lion of Judah ]

zrob jeszcze partycje okolo 0.5 gb swap

05.01.2007
19:55
[7]

Aniek [ Mr Devil ]

SWAP?

Sorry za takie pytania, ale nie jestem w temacie ;)

05.01.2007
19:58
[8]

Mondragorn [ Lunar Dragon ]

Jest to partycja wymiany. Na celu ma, w razie potrzeby odciąży ci pamięć wirtualną. Umożliwia obejście ograniczeń, związanych z niedoborem pamięci RAM.

EDIT:

Nie będziesz jej widzieć w systemie, ani móc jej przeglądać.

06.01.2007
20:15
[9]

Aniek [ Mr Devil ]

Skąd ściągnę Ubuntu 6.06 PL? Chodzi mi o jakiś serwer.

Bo na jest, ale chyba nie PL?

06.01.2007
20:19
[10]

Aniek [ Mr Devil ]

up

06.01.2007
21:15
[11]

Aniek [ Mr Devil ]

help

06.01.2007
21:25
[12]

Gonsiur [ Hitokiri Battousai ]

06.01.2007
21:26
[13]

Aniek [ Mr Devil ]

Gonsiur --> tam jest link do torrenta dla tej wersji tylko :/

06.01.2007
21:28
[14]

Isam [ Senator ]

Aniek ---> to bardzo dobrze, torrent rzadzi, bedzie szybko i tanio :]


edit: nawet jezeli nie masz ip-zew

06.01.2007
21:29
[15]

Aniek [ Mr Devil ]

Najszybciej jest na zwykłych serwerach FTP.

07.01.2007
00:26
smile
[16]

QrKo [ Legend ]

Za darmo do domu. Z tym ze ze 2 tygodnie poczekasz bo idzie z zagranicy
https://shipit.ubuntu.com/

Jest w 100% za darmo. Sam zamowilem 15 plytek :)

07.01.2007
00:29
[17]

Aniek [ Mr Devil ]

A można zamówić polską wersję?

07.01.2007
00:42
[18]

QrKo [ Legend ]

Kurcze, teraz Ci nie powiem na 100%, bo nie uzywam Ubuntu, ale jak instalowalem Mandrive to bylo do wyboru kilkadziesiat jezykow, w Ubuntu chyba bylo podobnie. Nie dam sobie reki obciac ale chyba tak bylo. Sprawdz czy czasem przy zamowieniu nie wybiera sie jezyka. Zreszta zamowic i tak nie zaszkodzi bo jest calkiem za free.

07.01.2007
00:47
smile
[19]

@d@m [ ]


I szybciej sciagniesz torrentem, niz dojda te plyty.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.