GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

American Beauty -> TVN -> 21:30

03.01.2007
18:52
smile
[1]

pablo397 [ sport addicted ]

American Beauty -> TVN -> 21:30

Film
21:30 American Beauty
(oryg. "American Beauty", dramat obyczajowy, USA 1999)
Na kanale: TVN
Reż. Sam Mendes
Wyk. Kevin Spacey, Annette Benning, Mena Suvari, Thora Birch, Chris Cooper
Czas: 125 min.
Lester Burnham jest znudzony swoim uporządkowanym, bogatym, ale jałowym życiem. Coraz bardziej nienawidzi zapracowanej żony Carolyn i irytującej córki Jane. Także one uważają Lestera za kompletnego nieudacznika. Do czasu, aż ten poznaje koleżankę swojej córki, atrakcyjną i zmysłową Angelę. Wówczas postanawia zmienić swoje życie i zacząć wszystko od nowa...

Pozornie opowieść o kryzysie wieku średniego, jest w rzeczywistości obrazem buntu głównego bohatera i sarkastycznym spojrzeniem na amerykańską klasę średnią. Film wyreżyserował angielski reżyser teatralny, Sam Mendes. Doskonała kreacja Kevina Spacey’ego przyniosła mu drugiego w karierze Oscara, a pierwszego za rolę pierwszoplanową. „American Beauty” został też uhonorowany statuetkami za najlepszy film, reżyserię, zdjęcia i scenariusz. Koniecznie!

od siebie - goraca polecam!!

klasyka kina!

no dla mnie film ktory dostaje 5 oscarow i wygrywa z szeregowcem ryanem o tytul najlepszego filmu roku (specjalnie ogladalem wtedy rozdanie oscarow, zeby zobaczyc trium Spielberga i Hanksa) i do tego tak dobry zasluguje na miano klasyki.

(klasyka «dzieła sztuki i literatury z różnych okresów historycznych i stylów uznane za doskonałe». dla mnie ten film jest doskonaly, dlatego zaliczam go do klasyki. ale jak to mowia gust jest pupa, kazdy ma swoja...)

03.01.2007
18:58
[2]

stealth1947 [ Miejsce na Twoją reklame ]

Dobry film. Czy klasyka, to nie weim.

03.01.2007
19:00
[3]

SnT [ U R ]

Genialny słodko-gorzki film. Naprawdę warto.

Kevin Spacey - należy do moich ulubionych aktorów (min. za Siedem, K-Pax, czy właśnie American Bauty) i w tym filmie w pełni pokazuje swój geniusz :).
Sam Mandes równiż odwala kawał dobrej roboty...najpierw American Beauty...pozniej Road to Perdition...a niedawno równie świetny JARHEAD !!

03.01.2007
19:01
[4]

Golem6 [ Gorilla The Sixth ]

stealth ---> Teraz na każdy dobry film mówi się klasyka. Taki dziwny zwyczaj.

Może obejrzę początek, ale całego nie wytrzymam. Potrzebuje snu, a taka pora w środku tygodnia mi wybitnie nie odpowiada.

03.01.2007
19:06
smile
[5]

Snoopikus [ Generaďż˝ ]

Film swietny, bardzo lubie ten film. Zarowno ze wzgled na fabule jak i na Kevina Spacego :)
Niestety nie zobacze poczatku bo ide na basen na 21.00, ale od 22.15 bede ogladac :)

03.01.2007
19:09
smile
[6]

davids89 [ Konsul ]

Film warty uwagi.

03.01.2007
21:05
[7]

earthquake [ Generaďż˝ ]

Jeszcze nigdy nie miałem szansy obejrzeć American Beauty, a że jutro zajęcia mam dopiero po 12 to akurat posiedzę dziś trochę dłużej i zobaczę czy ten film rzeczywiście jest taki znakomity.

03.01.2007
21:08
smile
[8]

infernus67 [ Prezes Misiura ]

Też czekam na ten film.

03.01.2007
21:16
[9]

Sonny Silooy [ Elegant Gypsy ]

6 lat temu oglądałem ten film , ale wtedy go nie zrozumiałem( miałem lat 14), nie interesowałem się wtedy zupełnie kinem, wydawał mi się głupi i nudny. Teraz obejrze ponownie. Myślę, że warto

03.01.2007
21:18
smile
[10]

eJay [ Gladiator ]

Spacey w tym filmie to mistrz przez duże M. Gorąco polecam - tylko nie traktujcie tego jako komedie, choć kilka aspektów komediowych jest.

03.01.2007
23:42
smile
[11]

Filevandrel [ czlowiek o trudnym nicku ]

Ogladalem ktorys juz raz i dalej mnie nie nudzi. Bede musial nabyc.

03.01.2007
23:51
[12]

PatriciusG. [ frank zappa ]

Trudno sie denerwować, gdy na świecie jest tyle piękna...

04.01.2007
00:07
[13]

earthquake [ Generaďż˝ ]

Kolejny film w którym Kevin Spacey pokazuje swój wielki kunszt aktorski, do tej uważałem, że swoją najlepszą rolę zagrał w Siedem Finchera (niezbyt dużą, ale liczy się jakość a nie ilość;) , świeżo po obejrzeniu muszę jednak przyznać, że tutaj naprawdę należał mu się Oscar a i sam film jest doprawdy wart obejrzenia.

04.01.2007
00:10
[14]

promilus1 [ Człowiek z Księżyca ]

Film wart zobaczenia dla samej narracji i orginalności.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.