Psycho16 [ Pretorianin ]
Studniowka - taniec...
Juz wkrotce studniowka... Problemik z mojej strony polega na tym ;) , ze chcialem sie doradzic odnosnie tanca - jak sie wczuc, przelamac ? Jakies porady odnosnie tanca ? Chwyty ? jak sie zachowac? Czy to trudne i itp ... Czy mozna znalesc jakies e-kursy :P (nie na DVD :P tylko TXT)
A pytam sie dlatego, ze z tancem to malo mam doczynienia , najwyzej na weselach ;) bo na imprach to jakos mnie nie ciagnie - raz na rok najwyzej...
Nie wiem co dalej pisac ... ale mam nadzieje, ze nie poleca glupie komentarze, gdyz takie cos na GOL-u mi sie juz przejadlo ... ale i tak pewnie jakis mistrz cietej riposty bedzie chcial blysnac ;) w tym temacie heh
Z gory dzieki :)
magister blokers [ Generaďż˝ ]
Jeśli nie potrafisz tańczyć idź na kurs tańca i nie rób z siebie błazna mysląc ze nauczysz sie tego z pliku txt. Mam nadzieje że studniówke masz w przyszłym roku a nie za tydzień.
sebekg [ Generaďż˝ ]
hmm 100 wodki potem druga i sam zaczynasz tanczyc:)
Ellanel [ Astral Traveler ]
Wątpię , że nauczysz się tańczyć z plików tekstowych i nawet jak się zaprzesz to raczej do studniówki się nie wyrobisz.
Moje rada to tańcz jak potrafisz, poloneza to chyba każdy potrafi tańczyć no a potem najczęściej i tak leci młodzieżowa muza przy której wystarczy głupio skakać ;) A jak się trafi wolny to jak nie chcesz to siadasz do stołu a jak chcesz to tańczysz wtulony do partnerki;)
Moshimo [ FullMetal ]
Popros mame :)
Psycho16 [ Pretorianin ]
za tydzien heh :)
Mam nadzieje ,ze muza bedzie normalna
Polonez - to bedzie latwe :P
Powolny taniec - ee to tylko chwyt za biodra i powolne sie ruszanie
Mi chodzi raczej o normalny ;) - takie jak na weselach :)
Jak macie jakies porady to chetnie uslysze :)
Jeszcze spytam sie partnerki czy nie chcialaby udzielic paru lekcji :P
Ps
Pamietam jak kiedys pisalem ;) na GOL-u o pewnej pannie :P - wspominalem ,ze raczej ciezko bedzie ja gdziekolwiek wyrwac ehh :P ale sie udalo :)
A kobieta 1klasa... ;)
gofer [ ]
Moshimo ma rację - poproś mamę, nauczy Cię tańczyć w bezstresowej atmosferze :)

??? [ tomi_boss ]
dasz rade gosciu, wypij cos przed ale niezaduzo i odrazu pojedziesz, ruszaj sie z panna w kolko czasem ja obruc i juz :)

Misiak [ Pluszak ]
To od tego jak będziesz się tańczył i bawił, zależy w dużej mierze od partnerki.
Pamiętam, że przeżywałem że także nie potrafię prowadzić lub coś, a wyszło na to że w ogóle nie tańczyłem bo partnera nie chciała tańczyć...
Ale kiedy już odprowadziłem ja do domu i wróciłem na salę. Buszowałem sam ze znajomymi i wtedy była dopiero zabawa. A i trzewy byłem. A czy alkohol jest potrzebny do zabawy? czy ja wiem... on ci nic nie pomoże, no może doda trochę energii...
D-bomb - Bo ja tańczyć chcę!
I już po kroku będziecie wszyscy w szoku,
Jak jedno lato w roku ja raz zatańczyć chcę
I widzę jak skaczecie jak nieba po koncercie
Przynajmniej wy umiecie proszę nauczcie mnie.
Jak zrobić krok do przodu?
Jak wyskok w pół obrotu?
Stanąć z tylu czy z przadu no i pobujac sie?
Bo taniec to jest sila raz kobieta mi sie snila
Co pieknie zatanczyla, a ze mnie smiala sie.
Ref:
Bo ja tańczyć chcę może nauczysz mie jak tańczy się
Ja bujam sie bujam sie....
2.No powoli kumam czacze
Byc moze zakozacze juz prawie dobrze skacze
Jak bałwan ruszam sie patrzycie na mnie z boku
Jak na rozmowy w toku
Byc moze juz w tym roku tanczyc naucze sie
I wy mi pomozecie tancerza ujrzec chcecie
Jak papier w toalecie bede krecil sie
Wiedzialem juz ze moge lecz polamalem noge
Wszedlem na nowa droge bede trenowal jogę.
Psycho16 [ Pretorianin ]
partnerka bedzie napewno chciala tanczyc...
A odnosnie, zeby matki sie spytac - nie wchodzi w gre z pewnych przyczyn - †...
Moshimo [ FullMetal ]
Aj, sorki nie wiedzialem..
Ale prawda jest taka, ze jesli nie czujesz sie na silach, to jednak najlepiej jest pocwiczyc "na zywo". Moze popros jakas kuzynke albo inna kolezanke :). A moze masz siostre?

Misiak [ Pluszak ]
Psycho--> Kondolencje.
TO jak fajną masz partnerkę to nie pij za dużo, nie ma bardziej żałosnego widoku jak pijany czy wstawiony partner...
Koleżanka, dobra przyjaciółka. A najlepiej bądź sobą, możesz zamknąć oczy i wczuć się w muzykę. Jak nie umiesz prowadzić (jak ja :P) to pozwól się partnerce prowadzić.
Nie stresuj się, nie ważne jak się tańczy tylko ile z tego czerpiecie oboje przyjemności :) Proste :D
A na przyszłość. Dobry kurs tańca nie jest zły :D
gofer [ ]
Psycho16 - > to w takim razie przepraszam.
Ale skoro mówisz, że idziesz ze swoją dziewczyną na tę studniówkę, to poproś ją, żeby pokazala Ci jakieś najprostrze kroki. Poćwicz trochę z nią, trochę ze szczotką, a na samej studniówce walnij ze dwie bomby na odwagę i w tany :)) A następnym razem (np. przed weselem) pomyśl o tym wcześniej :)

BossManPL [ Konsul ]
Poloneza poprostu maszerujesz bez rzadnych wydziwnień. Walca pomijasz. Chyba, że zdąrzysz zwiotczyć mięśnie i zwiększyć odwage poprzez wypicie kilku głębszych. Też nie umiem tańczyć, ale jak troche wipiłem to już mi to wisiało i poprostu się bawiłem ze wszystkimi.
Pamiętaj! 100dniówka nie zaru*****, matura nie zdana :)
Psycho16 [ Pretorianin ]
Odnosnie partnerki - sama lubi pare kieliszkow wypic :P troche dziwne jak na dziewczyne, ktora na pierwszy rzut oka nie wyglada na taka... moze troche opisze :) partnerke :) bo jak dla mnie ciekawa osoba jak i osobowosc...
Wiec znalem ja z widzenia od 5 lat :) - jakos nie przepadala za mna , a ja za nia tak ^^ , gdyz w gimie jakies dziwne "fochy" strzelala... A sie zaczelo to w te wakacje (2006) , jak bylem u kumpeli przypadkowo (aaa :P dziekuje za ten dzien :)) i zaprosila mnie na swoja 18 - zdziwiony bylem ale to nic.. no i sie oczywiscie spilem ... ;)
No a potem poszlo latwo :P tzn. zawrzec jakas blizsza znajomosc ... Jednak oplaca sie chodzic na pielgrzymki (nie jestem zadnym praktykujacym katolikiem) - a tam milo spedzone 5 dni w gronie 6 kobiet ;) - zyc nie umierac...
Ps
Nie wspomnialem, ze ide z dziewczyna :) - to taka blizsza przyjaciolka, ale jakby to byla dziewczyna to bylbym w niebie ;)
Sprobuje ja do domu zatargac w najblizsza niedziele - nikogo prawdpodobnie nie bedzie :P i sie moze zgodzi :P
Ps 2
BossManPL
-> zaruchasz? :>
Ogolnie to sie bardziej studniowka przejmuje niz matura :P ktora wg. mnie , jest banalna do zdania... tylko zalezy na ile :)
Ps 3
Sciagam jakies kursy :) taneczne

hen1o [ Konsul ]
Wez ze soba 0.5l to nogi same toba pokieruja :) Nastepnego dnia bedzie ci towarzyszylo uczucie zazenowania i bedziesz myslal "co ja wczoraj robilem", ale to przejdze ;D
Andre770 [ Koniokwiciur ]
Achtung w tyłek i jedziesz :D
Gregov [ Wolny Strzelec ]
Proponuje iść na kurs tańca, może być nawet taki bezpłatny jeżeli szybko taki znajdziesz. Sam byłem 2 razy na takich (a do super tancerzy nie należę) i nauczyłem się całkiem sporo :) Myślę, że na studniówce będzie raczej mniej "tradycyjnych" tańców a więcej "współczesnych" :) Ale nauczyć tańczyć walca wiedeńskiego, angielskiego, rumby , czaczy lub salsy nie zaszkodzi w życiu napewno sie przydadzą :) Powodzenia :)

rethar [ Staszek Szybki !est ]
jak już to gibaj się do muzy jaką lubisz, a nie zaczynaj przy gatunku, którego nie czujesz.
A co do wolnych...samo idzie albo w ogóle nie idzie.

daciek [ Pretorianin ]
Ja z partnerem już trochę kroków poćwiczyliśmy na sucho (studniówka 13 stycznia), teraz wypada dołożyć muzykę. Znacie może jakieś tytuły do walca angielskiego, czaczy i jive? Tak, żeby można było poszukać po domu, znajomych i necie? :)
Psycho16 [ Pretorianin ]
kursy - to nie dla mnie :) i w mojej wsi nie ma czegos takiego :P a jak pewnie sa to pewnie daaaleko ... i watpie zeby byly za darmo
Odnosnie gibania do muzy :) - jakos nie mam takiego wczucia :P
eJay [ Gladiator ]
Nie sluchaj tych, ktorzy pisza, ze po alkoholu jest "razniej". Dla Ciebie tak, ale dla partnerki raczej to dyskomfort:)
W kazdym razie, zycze powodzenia:>

daciek [ Pretorianin ]
Misiak --> bardziej żałosny widok niż pijany partner? Pijana partnerka ;)
Właściwie, to powiedzcie mi jeszcze jak pozbyć się sztywności i nabyć wyczucie rytmu i odpowiednie ruchy do tych "współczesnych" tańców... Najlepiej bezalkoholowe :D
Gregor Eisenhorn [ Ordo Xenos ]
Sa ludzie, którzy po prostu nigdy nie będą tańczyć. Nie mają tego "czegoś". Jeśli należysz do nich, pogódź się z tym i wykorzystuj inne swoje mocne strony.
BossManPL [ Konsul ]
BossManPL
-> zaruchasz? :>
hehe takie glupkowate zabobony. W mojej szkole akurat ci, którzy zaliczyli to później nie zaliczyli :)
I nie martw sie tańczeniem. Tak jak już wielu powiedziało. Wypij troche na odwage (albo nie jeśli nie lubisz lub jestes odważny) i poprostu kręćcie się w kółko. Ty ją pary razy w wir weź (tzn piruet). Po pierwszych dwóch tańcach sie rozgrzejesz, a najlepiej to idź do niej i błagaj o mały sparnig :)
daciek [ Pretorianin ]
Mhm... Wydaje mi się, że mogę należeć do takich osób - zawsze sztywna ;))... Na kursie niby jakoś mi szło (parę razy prawie uszkodzilam partnera;)), ale już nic nie pamiętam... A w czasie jazdy na rowerze muszę się koniecznie trzymać kierownicy, żeby utrzymać kierunek jazdy :P
Cóż, trudno - w najgorszym wypadku będę filozofować.

Soldamn [ krówka!! z wymionami ]
jak umiesz wolny i poloneza to taki zwykly dyskotekowy to nic trudnego, wkoncu to glownie jest obmacywanie sie w rytm muzyki w ogolnie akceptowalny sposob i tyle :). Najlepiej wypij troche (ale nie do zgonu!) i wczuj w muzyke, dalej samo pojdzie:)
egilson [ Konsul ]
BossManPL - lol ,jak chcesz pojsc z kociakiem do łozka jak impreza sie konczy rano a Ty masz we krwi z 6 promili :D
Misiak [ Pluszak ]
Daciek--> Masz rację, pijana kobieta to nie za ciekawy widok. brrr
A sposób na rozruszanie. Hmm, po rpostu wczuj się w rytm, taniec to nie tylko super-hiper wywijanie na parkiecie. Są pary które tańczą cały wieczór wtulone w siebie niezaleznie od muzyki. Są takie które tańczą tylko wolne. Są także takie które bawią się razem, ale w ogóle sie nie dotykają.
Naważniejsze byś zapomniala o strachu i Twoim parcu psychiczny, że musisz się dobrze bawić, że to wypada, że inni tańczą a ja nie potrafię.
Pozwól się prowadzić dla partnera a jak on nie potrafi to po prostu wczujsie się w muzykę. Nie wazne jak, ale to ile przyjemności z tego czerpiesz. Nie myśl, że nie potrafisz tańczyć. po prostu tańcz. Kazdy to potrafi, raz lepiej raz gorzej. Taniec mamy w sobie, z tym się rodzimy i z nim umieramy. To jest ta energia która poznawala nam się cieszyć z bliskości osób które cenimy, lub pragniemy by były z nami blisko. A może nawet mały romans? Odbiegam od tematu.
Po prostu wczuj się w muzykę, olej to jak inni na Ciebie patrzą, a Ty baw się, tańcz, wariuj, działaj. Szybciej, raz wolniej, poddaj się temu. Taniec Ciebie woła, usłysz to. Poddaj się temu, i nie przejmuj się swoją głową, bo to ona ci podpowiada, ze "jesteś sztywna". Uwierz w siebie!
BossMannPl--> Z tym spółkowaniem to było żałosne... nie powiem.
Pozdrawiam
edit:
I nie słuchajcie tychże dzieci, które proponują alkohol na "rozruszanie". Pfff
ffff [ Backside ]
Kurs tańca w txt :D. Dobre ;).
Taniec trzeba poczuć - standart to trzymanie się za dłonie, kręcenie w kółko i robienie obrotów kobietą :]. Reszty nawet z TXT się nie nauczysz ;).
Najlepsza metoda (na szybko i za darmo) to jednak filmiki :]
papaboss [ Generaďż˝ ]
Olej jak to bedzie wyglądać, słuchaj muzy patrz na dziewczynę a intuicja sama powie ci co robić :) Serio. Tańcowanie to świetna sprawa.
Psycho16 [ Pretorianin ]
oo :P z tym youtube to zagioles :D
Jak znacie jakies naprawde normalne tance z youtube (nie wiem co tam wklepac :P )
to zarzuccie :)
Odnosnie filmow :P z tancem - omg - wlasnie zobaczylem 1 :P i myslalem , ze kopare z ziemi bede podnosil ... para co tanczy niczym z lat 70 wzieta , chyba po 50 na karku :) i pokazuje taniec disco :D - wymieklem...
A gosciu wyglada jak alfons :P
BossManPL [ Konsul ]
egilson -> no normalnie. na czterech :))
Misiak -> Z tym spółkowaniem to było żałosne... nie powiem. - nie wiem do czego pijesz.
I nie słuchajcie tychże dzieci, które proponują alkohol na "rozruszanie". Pfff - jedni potrafią się bawić bez alko inni nie. Jeśli o mnie chodzi to rybka, ale po dwóch piwach jest fajniej ;)
arturszyma [ Pretorianin ]
Wg moich obliczeń kurs tańca dostępny nawet w osiedlowym sklepie kosztuje 21 PLN i nazywa się "Wyborowa". Oczywiście można kupić tańszy kurs, ale resztę balu możesz spędzić w WC tańcząc Break Dance`(pozycja na kolanach z pochyloną głową i rękoma na wysokości głowy). :)

Zeus1990 [ Konsul ]
walniesz pare kielonów to sie przełamiesz i będziesz wywijał
Mc-Muza [ Dark Magic Adept ]
Ja tez niedlugo mam 100dniowke ale jakos specjalnie sie nie przejmuje chociaz z tancem nie mam jakichś problemów, to jednak chcialbym nauczyc sie tanczyc lepiej :) Pozdrawiam i zycze powodzenia, z tymi szybkimi na rozgrzewke to oczywiste jest :P
blood [ Killing Is My Business ]
Ja nie umiem tańczyć, a studniówka w sobotę :) Wogóle większość "tancerzy" z pewnością na tej studniówce będzię wyglądało, jakby dostali konwulsji pośmiertnych :) Także głowa do góry, nie bój się, przełamiesz się. Pogibasz się troche w rytm muzyki i tyle. Kwestia obrotów partnerką jest ważna :)

Misiak [ Pluszak ]
BossM--> Mi chodziło o ten tekst z ruch... :) Głupie to było
Ktoś kiedyś powiedział że zabawa bez alko... a gówno prawda, nieważne :) W Polsce nie ma kultury picia :)
...A swoją drogą, z czego miałbym mieć radochę jak nie z pijanych ludzi na Joemonstrze i czerownych majtek ze zdjęć ze studniówek :D
BossManPL [ Konsul ]
Misiaku no nie ja to wymyslałem :) ot taki glupi zabobon. W mojej szkole to było przysłowie roku :P
Kultura picia może być. W przypadku mojej klasy np. największe moczymordy trzymały fason na studniówce pijąc z umiarem. Fakt, że takie zjawisko nie często się zdaża, ale pewne jednostki w pewnych sytuacjach potrafią się kontrolować.

Misiak [ Pluszak ]
A mnie jakoś to przysłowie denerwuje :)
Psycho16 [ Pretorianin ]
:) Sprobuje naklonic partnerke , do nauki :P w domu... moze sie zgodzic :)
Ma ktos moze jakies filmiki :P z potancowek ? Normalnych tancow :P takie jak np. sa na weselach , studniowka :P i innych jumprezach :) - moze byc youtube lub wlasny material... ;)
Z gory thx :P
Odnosnie wody ognistej - Finlandie cytrynowa planuje :P
blood [ Killing Is My Business ]
Co to znaczy jumpreza ? :O
daciek [ Pretorianin ]
Misiak--->Spróbuję :)
Na studniówkę należy założyć czerwone majtki czy czerwoną podwiązkę, bo się już zagubiłam w przesądach? ;)
Jeśli ktoś zna jakieś tytuły utworów do czaczy, walca ang albo jive, to dalej będę wdzięczna :D
Psycho16 [ Pretorianin ]
najlepiej to i to :)
Ciekawe czy moja w takie cos sie zaopatrzy :P
No i dalej ;) nie moge sobie wmowic , ze sie z nia wybralem ehh :P
:P
Jumpreza - impreza :)
Jak macie jakies filmiki :P z takich tany tany (tancow..) :) to bede niezmiernie wdzieczny :P