GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Granice

02.01.2007
23:12
smile
[1]

SUPERMETALIC [ Konsul ]

Granice

Powiernictwo Pruskie (czy coś w tym stylu) chce przesunięcia granic Niemiec na wschód. Utracilibyśmy wtedy jedne z najbardziej rozwiniętych miast takich jak Wrocław, czy Szczecin. To zależało by od negocjacji, ale najbardziej prawdopodobne byłyby takie oto wersje przebiegania granic:
a) Zachodnia granica RP przebiegała by tak jak od roku 1918. Stracilibyśmy między innymi Wrocław i Szczecin, a wschodnia przebiegała by tak jak dzisiaj; graniczylibyśmy z Ukrainą od południowego wschodu, Białorusią od wschodu, Litwą od północnego wschodu, Rosją i Słowacją d południa. Nie mielibyśmy Lwowa, Wilna itd. Polska byłaby mniejsza o około połowę.
b) Wszystko byłoby tak samo jak w wersji ''a'', ale Szwaby dostały by jeszcze Prusy Wschodnie, stracilibyśmy Olsztyn. Już od układów z Rosją zależało by, czy dałaby częś Prus Wschodnich, która dziś należy do niej.
c)Granice przebiegały by tak, jak w latach 1918-1936. Stracilibyśmy Wrocław, Szczecin i Olsztyn, ale mielibyśmy Lwów, Wilno itd.
d) Wszystko byłoby tak, jak w werdji ''c'', ale dostalibyśmy jeszcze Prusy Wschodnie.
e) Wszystko jak w wersji ''d'', ale dostalibyśmy jeszcze Wrocław. (To chyba najkorzystniejsza wersja z pięciu podanych tu granic.)
W sumie ucieszyłbym się gdybyśmy dostali ziemie z wersji ''e'', tyle tylko, żeby Szwaby zapłaciły tym, co mieszkali na zachodzie odszkodowania z przeprowadzki i żeby tereny wschodnie nie były skażone. Znając Niemców, najprawdopodobniej dostalibyśmy ziemie z wersji ''a'', albo wcale; zaatakowali by nas, i próbowali zagarnąc wszystko (tak, jak to zawsze robili). Poza tym, nie wiadomo, czy inne kraje zgodziły by się na przesunięcie granicy, tym samym zmniejszając swe terytorium. W tej sytuacji najlepiej by było, żeby to ''Powiernictwo Pruskie'' się zamknęło i nawet nie myślało o Rzeczpospolitej (rząd Niemiec oficjalnie ich nie poparł).PS: Jeśli kogoś obraziłem określeniem ''szwaby'', to przepraszam, ale nie ukrywam, że Niemcy coraz bardziej mnie wkurw**ją.

02.01.2007
23:14
smile
[2]

BIGos [ bigos?! ale głupie ]

??

co ty dupisz?

życie to nie komputerowa gra strategiczna.

02.01.2007
23:14
[3]

Loczek [ El Loco Boracho ]

No i? W Niemczech Powiernictwo Pruskie, w Polsce PPN z Leszkiem Bublem na czele.

W każdym kraju jest partia debili na którą i tak nikt nie zwraca uwagi.

02.01.2007
23:17
[4]

Runnersan [ Konsul ]

Im chyba raczej chodzi o majątki pozstawione przez Niemców opuszczających Polskę po II wś

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.