k2o [ !TlEnEk PoTaSu! ]
Problem z lapotpem
Mam problem z laptopem Acer Aspire 5101AWLMi... Wyświetla komunikat przed ładowaniem żeby wybrać jedną z opcji "system awaryjny", "ostatnia znana działająca kopia" i reszte tych pierduł. jak wybieram normalny tryb to się zaczyna system ładować ale w pewnym momencie się wiesza. Reszta opcji też nic nie daje. Jak chce wejść w odzyskiwanie systemu to wogóle nie reaguje na klawisze "alt-F10" mimo tego że postępowałem zgodnie z instrukcją i jest włączony tryb "D2D". Ma ktoś jakiś pomysł co maożna jeszcze zrobić? (Nie mam płytek do odzyskiwania tylko zapis na ukrytym dysku)
Z góry dzięki
Taikun44 [ Emissary Of Death ]
Wrzucić "eRke" systemu ?
matisf [ X ]
noo to masz przewalone, sprobuj wyciagnac baterie na chwile, i zaladowac jeszcze raz, ustawienie biosa na defult tez moze cos dac a jak nie to zrob sobie na stacjonarnym plytke butujaca i odpal na niej laptopa, potem juz uruchomisz kopie z dysku
k2o [ !TlEnEk PoTaSu! ]
A co to takiego?
matisf [ X ]
Taikun -> ma na hdd
k2o to co masz na hdd :), plytka z win 98 jest butowalna mozesz ja wykozystac do tego
Taikun44 [ Emissary Of Death ]
A sry, nie zauwazyłem :)
k2o [ !TlEnEk PoTaSu! ]
Jeżeli możecie to piszcie jakieś inne porady, ponieważ w tym momencie nie mam dostępu do laptopa i nie mogę sprawdzić tego co proponujecie.
matisf [ X ]
Moze, podpiolejs jakas karte do niego, uzadzenie, jak tak to rozlacz zeby byl w takiej postaci jak na poczatku....
Morbus [ settler ]
obawiam sie ze jedynie backup ratuje sytuacje... a wlasciwie nie ratuje ale przynajmiej laptop bedize sprawny ;] cos ladnie namieszales...
Taikun44 [ Emissary Of Death ]
Nie mam płytek do odzyskiwania tylko zapis na ukrytym dysku)
Musze sie zapytac bo nie zasne :) masz płytke z Win Xp bo nie wiem jak interpretować to "odzyskiwanie" ?
W sumie można by wyciągnąć dysk twardy i podłączyć pod kompa ... tylko że do tego trzeba przejściówke, której zapewne nie posiadasz :/

matisf [ X ]
Taikun -> a wiesz ze ja sie zdziwilem w moim Toshibie dali plytke backup calego dysku bez dodadkowej win, tylko naklejke przykleili z tylu :(
edit nie no zle sei wyrazilem , caly system wlasnie jest na plytce DVD tylko ze nie ma osobno Win XP
Taikun44 [ Emissary Of Death ]
matisf >> a nie miałeś po pierwsze instalacji możliwości zgrania systemu na płytke DVD ?
pamiętam że pare razy instalował taki dziwny system ;) ale zawsze dało się po instalacji zgrać płytke ... tylko nie wiem czy to toshiby były czy acery/asusy :/
MadBomber >> taki obrazeczek dla Ciebie >>
MadBomber [ Centurion ]
masz zepsuty komputer...
jojko999 [ Generaďż˝ ]
w mojej toshibie też są dwie płytki. Na nich jest winXP ale skonfigurowany na ten konkretny sprzęt. Niestety nie ma żadnej możliwości ingerencji a naprawianie systemu zaczyna się od formata (takie informatyki z tych od toshiby)
możliwe że masz podobnie
tak że teraz mam skopiowaną płytkę z XP bootowalną i tylko klucza stosuję z naklejki. Pożycz/skopiuj/załatw sobie taką płytkę i z niej wystartuj kompa. Powinna być tam opcja napraw system, która kopiuje tylko podstawowe pliki, nie ruszając danych i ustawień
Lutz [ Generaďż˝ ]
sposob - 'na wreda'
w czasie uruchamiania wylaczaj zasilanie, po ktoryms razie jest szansa na odpalenie scandiska, moze wyleczy bledy na dysku, inaczej konsola odzyskiwania lub repair