GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Problem z lapotpem

02.01.2007
22:19
[1]

k2o [ !TlEnEk PoTaSu! ]

Problem z lapotpem

Mam problem z laptopem Acer Aspire 5101AWLMi... Wyświetla komunikat przed ładowaniem żeby wybrać jedną z opcji "system awaryjny", "ostatnia znana działająca kopia" i reszte tych pierduł. jak wybieram normalny tryb to się zaczyna system ładować ale w pewnym momencie się wiesza. Reszta opcji też nic nie daje. Jak chce wejść w odzyskiwanie systemu to wogóle nie reaguje na klawisze "alt-F10" mimo tego że postępowałem zgodnie z instrukcją i jest włączony tryb "D2D". Ma ktoś jakiś pomysł co maożna jeszcze zrobić? (Nie mam płytek do odzyskiwania tylko zapis na ukrytym dysku)

Z góry dzięki

02.01.2007
22:20
[2]

Taikun44 [ Emissary Of Death ]

Wrzucić "eRke" systemu ?

02.01.2007
22:21
[3]

matisf [ X ]

noo to masz przewalone, sprobuj wyciagnac baterie na chwile, i zaladowac jeszcze raz, ustawienie biosa na defult tez moze cos dac a jak nie to zrob sobie na stacjonarnym plytke butujaca i odpal na niej laptopa, potem juz uruchomisz kopie z dysku

02.01.2007
22:22
[4]

k2o [ !TlEnEk PoTaSu! ]

A co to takiego?

02.01.2007
22:25
[5]

matisf [ X ]

Taikun -> ma na hdd

k2o to co masz na hdd :), plytka z win 98 jest butowalna mozesz ja wykozystac do tego

02.01.2007
22:31
[6]

Taikun44 [ Emissary Of Death ]

A sry, nie zauwazyłem :)

02.01.2007
22:31
[7]

k2o [ !TlEnEk PoTaSu! ]

Jeżeli możecie to piszcie jakieś inne porady, ponieważ w tym momencie nie mam dostępu do laptopa i nie mogę sprawdzić tego co proponujecie.

02.01.2007
22:39
[8]

matisf [ X ]

Moze, podpiolejs jakas karte do niego, uzadzenie, jak tak to rozlacz zeby byl w takiej postaci jak na poczatku....

02.01.2007
22:41
[9]

Morbus [ settler ]

obawiam sie ze jedynie backup ratuje sytuacje... a wlasciwie nie ratuje ale przynajmiej laptop bedize sprawny ;] cos ladnie namieszales...

02.01.2007
22:42
[10]

Taikun44 [ Emissary Of Death ]

Nie mam płytek do odzyskiwania tylko zapis na ukrytym dysku)


Musze sie zapytac bo nie zasne :) masz płytke z Win Xp bo nie wiem jak interpretować to "odzyskiwanie" ?

W sumie można by wyciągnąć dysk twardy i podłączyć pod kompa ... tylko że do tego trzeba przejściówke, której zapewne nie posiadasz :/

02.01.2007
22:43
smile
[11]

matisf [ X ]

Taikun -> a wiesz ze ja sie zdziwilem w moim Toshibie dali plytke backup calego dysku bez dodadkowej win, tylko naklejke przykleili z tylu :(

edit nie no zle sei wyrazilem , caly system wlasnie jest na plytce DVD tylko ze nie ma osobno Win XP

02.01.2007
22:45
[12]

Taikun44 [ Emissary Of Death ]

matisf >> a nie miałeś po pierwsze instalacji możliwości zgrania systemu na płytke DVD ?

pamiętam że pare razy instalował taki dziwny system ;) ale zawsze dało się po instalacji zgrać płytke ... tylko nie wiem czy to toshiby były czy acery/asusy :/

MadBomber >> taki obrazeczek dla Ciebie >>

02.01.2007
23:00
[13]

MadBomber [ Centurion ]

masz zepsuty komputer...

02.01.2007
23:12
[14]

jojko999 [ Generaďż˝ ]

w mojej toshibie też są dwie płytki. Na nich jest winXP ale skonfigurowany na ten konkretny sprzęt. Niestety nie ma żadnej możliwości ingerencji a naprawianie systemu zaczyna się od formata (takie informatyki z tych od toshiby)

możliwe że masz podobnie

tak że teraz mam skopiowaną płytkę z XP bootowalną i tylko klucza stosuję z naklejki. Pożycz/skopiuj/załatw sobie taką płytkę i z niej wystartuj kompa. Powinna być tam opcja napraw system, która kopiuje tylko podstawowe pliki, nie ruszając danych i ustawień

03.01.2007
00:53
[15]

Lutz [ Generaďż˝ ]

sposob - 'na wreda'
w czasie uruchamiania wylaczaj zasilanie, po ktoryms razie jest szansa na odpalenie scandiska, moze wyleczy bledy na dysku, inaczej konsola odzyskiwania lub repair

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.