foxx [ lisek ]
Jak wielki jest wszechswiat ? - Hubble Deep Field
Swietna animacja i swietne zdjecie zrobione przez teleskop Hubble'a pozwalajace nam, zwyklym ludziom nie zajmujacym sie astronomia ocenic, chocby w przyblizeniu, jak wielki jest wszechswiat... Bo w koncu jedno zdjecie moze wyrazic wiecej niz 1000 slow...
Dodam tylko ze jest to najdalszy zakatek wszechswiata w jaki udalo sie ludziom zajrzec.
Ellanel [ Astral Traveler ]
Super filmik ale najlepsze to "Shine On You Crazy Diamond" lecące w tle :)
mirencjum [ operator kursora ]
Przyjemnie się ogląda.
davids89 [ Konsul ]
odjechane w kosmos

axel1 [ The Nameless One ]
davids89 --> trafiłeś w sedno :P
Mondragorn [ Lunar Dragon ]
Boski filmik, i świetnie dobrana muzyka.
beo314 [ Konsul ]
Foxx <-- dzięki za link, dawaj takie częściej. Za mało ich na golu.
Lukis17 [ Poznańska Pyra ]
fajne...:)
bladyk [ Promyczku boska jestes ]
Genialnie wykonany filmik :) i ta muzyka...
_Sauron_ [ Legionista ]
Słabo z Angielskim .... wiedz trudno sie oglada.

bladyk [ Promyczku boska jestes ]
Nie musisz znać , wystarczy to co widzisz :)
Patricius , a co język kuleje ? :P
PatriciusG. [ frank zappa ]
Skłamałbym, gdybym powiedział, że nie ogladam ten filmik tylko z powodu podkładu muzycznego... :)
Ahhh... floydzi sie skonczyli ;/
Rybha [ Konsul ]
Filmik bardzo ciekawy, jednak język angielski nrarratora jest przeszkodą dla pełnego zrozumienia filmiku. :P
KOLOSrv [ Czy mam coś na zębach? ]
o w mordke... naprawdę niezłe te końcowe zdjęcie... daje wyobrażenie o wielkości wszechświata..
ValkyreX [ shikyo ]
Filmik bardzo fajny, mi lektor nie przeszkadzał :P
ersatz [ Legionista ]
Więcej, dawaj więcej linków :)
Golem6 [ Gorilla The Sixth ]
Widziałem lepsze i ciekawsze naukowe prezentacje.

Tenshay [ Konsul ]
świetny filmik :D 999999999999999999999999999999999/10
ersatz [ Legionista ]
Golem, to nie zrzędź tylko daj do nich linki.
lord of the dick [ Pretorianin ]
bardzo fajne
stanson [ Szeryf ]
Świetne!
foxx [ lisek ]
Słabo z Angielskim .... wiedz trudno sie oglada.
Pozwol ze ci wytlumacze. (Mniej wiecej)
W 3:10 masz jest pokazana galaktyka, podobna do naszej drogi mlecznej. Kazda kropka ktora widzisz to gwiazda, niktore sa wieksze, niektore mniejsze od naszego slonca, niektore gwiazdy okrazaja planety, na kazej jest mozliwosc istnienia zycia...
W 2003 roku teleskop Hubble'a patrzyl na pusta przestrzen w kosmosie przez 11 dni, i zrobil to zdjecie (to ostatnie) ktore przedstawia tylko malutki punkt na calym niebie. Przedstawia ono ponad 10,000 takich galaktyk, a kazda z nich ma miliony, miliony gwiazd jak ta pokazana w 3:10. To wlasnie widzimy kiedy popatrzymy na pusta, czarna przestrzen na niebie gdzie wydaje sie ze nic nie istnieje... To liczba galaktyk w niczym.

foxx [ lisek ]
Jeszcze cos na dokladke:

amoreg1234 [ użytkownik ]
tutaj mozemy to pooglądać w duzych rodzielczosciach. to dopiero robi wrazenie!!!!!

ES_Lechu [ Piw Paw Elo 320 ]
huh... Niezle
Mnie najbardziej z tego wszystkiego zastanawia skad wzial sie wszechswiat? wielki wybuch etc. spoko, ale gdzie to wybuchło? :p naprawde ciezko mi sobie wogole wyobrazic to :o

KeiZ [ Centurion ]
To ja dodam od siebie jeszcze symulator przestrzeni kosmicznej Celestia.
Voutrin [ Snop dywizora ]
Filmik swietny.
A tutaj animacja pokazujaca w pewien sposob skale zlozonosci wszechswiata:
Riven_ [ Konsul ]
nudne to pierdzielnie na poczatku, ale koncowka fajna.

Aniek [ Mr Devil ]
Fajny filmik.
Ethernity [ Centurion ]
Pieknie zrobiony filmik...dalej szukam szczęki ;)
ExistoR [ ARABIC lands! MERHABA! ]
Riven => To pierdzielenie na początku jest właśnie wstępem i całym wprowadzeniem do końcówki, bez niego filmik straciłby na wartości :)
Yoghurt [ Legend ]
Pierwszy komentarz pod filmikiem posłuzy mi za opisanie mych wrażeń po obejżeniu:
this the Ultimate video for getting stoned!
Damn true

Pshemeck [ Dum Spiro Spero ]
Widzialem juz ten filmik, ale z checia zobaczylem go jeszcze 10 razy :) Pokazuje ogrom wszechswiata i sprawia ze czujemy sie tak jak powinnismy sie czuc- ziarnkiem piasku na pustyni.
Bardzo ciekawe zdanie padlo w tym filmie , zdanie z ktorym sie zgadzam :
Patrzac na ogrom wszechswiata zdajemy sobie sprawe ze myslenie o Ziemi jako o jedynej planecie na ktorej istnieje zycie wydaje sie po prostu smieszne :)
Ralion [ Deva ]
A mi sie nie podobał. Nie zrozumcie mnie źle, lubie klimaty sf ale dobrze zrobiona symulacja wszechświata jaką mamy okazje nieraz na discovery oglądać o wiele bardziej do mnie przemawia.
A ten filmik, no, jest nudny po prostu. I fatalnie zrealizowany. Głos lektora dobija i jedynie wspaniałe zdjęcia z teleskopu nieco ratuja sytuacje.
Szkoda czasu.
Vein [ Sannin ]
film ciekawy, i jeżeli ktoś mi znów bedzie próbował wkręciić, ze jest niemozliwością by byly inne cywilizacje we wrzechswiecie poza naszą, to poprostu go odesle do tego filmu
InsicT [ Konsul ]
Filmik zajefajny
daniekW [ Pretorianin ]
powiem Wam ze jeszcze wieksze wrazenie robi samodzielne spojrzenie w teleskop ( taki za okolo 1500 zł conajmniej) na np Jowisza. To co widujesz na discovery nagle staje przed Twoimi oczami. Nie jest to oczywiscie tak ladnie pokolorowane tak efektowanie przedstawione ale sama swiadomosc ze widzisz mala kuleczke ktora jest oddalona o jakies 640 mln km wzbudza w czlowieku fajne odczucia. Dodam ze na tej kuleczce widac sporo szczegołów. Podobnie jest z ksiezycem. Ogladanie na zywo ma jednak swoja magie. Polecam.
foxx [ lisek ]
Poranny up, dla tych co nie widzieli.