halohalohalo [ Konsul ]
Nelly Rokita odchodzi z Po
no i dobrze.Będzie o jednego gada w PO mniej

szarzasty [ rammsteinick ]
Nie obraź się ale wszystkie wątki o polityce które zakładasz śmieszą mnie
Lukis17- w czym Cię tak zażenowałem??
Lukis17 [ Poznańska Pyra ]
mnie nie śmieszą...bo nie ma z czego...taki żenujący jesteś...
infernus67 [ Prezes Misiura ]
Już tylko czekać jak Jasio Rokita ucieknie z PO w objęcia Kaczyńskich.
halohalohalo>>Dzięki za info.
albz74 [ Legend ]
Jaś sonduje grunt.

halohalohalo [ Konsul ]
infernus - nie ma za co

Lukis17 [ Poznańska Pyra ]
szarzasty --> chodziło mi o halo
Jarpen [ Wolfenstein Addict ]
cala platforma to smech na sali, na czele z przywodca
J_A_C_K [ Konsul ]
Teraz może wziąć ze sobą męża, super doradcę z PKO i mogą założyć chrześcijańsko-konserwatywno-ludowo-liberalną partię o jakiej marzy.
Raziel [ Action Boy ]
dobrze robi kobieta bo to PO to juz wieksze bagno od PiSu sie zrobilo, w zyciu bym na nich teraz głosu nie oddał.
gladius [ Subaru addict ]
Kim jest w polityce Nelly Rokita poza byciem żoną Rokity?
Raziel [ Action Boy ]
w zasadzie nikim, ale racje ma:)
moherek_mały [ Centurion ]
gladiusik: a jakie ma znaczenie to kim jest w polityce??? czy przez to, że jest mało ważnym członkiem PO ( a raczej była ) oznacza, że kłamie czy co?? :D
a kim ty jesteś w polityce w takim razie ?? :D
Kuba_Krk [ Konsul ]
Trabia o tym dlatego ze jest jego zona, czy jak jakis Nowak lub Kowalski odejda z Powszechnego Kola Przyjaciol Pisu to odrazu szum na caly kraj?
moherek_mały [ Centurion ]
ooo może ktoś w końcu zwróci większą uwagę na prace naszych mediów :D

Dizy [ Pretorianin ]
PO to małe państwo w państwie jednego człowieka zwanego Donaldem, ten sam, który mówi po Polsku jakby miał wadę wymowy.
A kto go lobuje ... hmm... możemy się tylko domyślać, ale na pewno polityka PO nie służy Polsce na dłuższą metę. Dzięki takim partią jak SLD i PO możemy szybko powrócić w objęcia Rosji a zupełnie nie rozumiem czemu tzw wolne media w tym pomagają, krytykując między innymi politykę zagraniczną rządu, która jest prowadzona najlepiej od 89 roku. W końcu zaczęliśmy walczyć o swoje i próbujemy się uniezależnić politycznie od Rosji. A ten kto tego jeszcze nie widzi to zobaczy za jakieś 10 lat chyba, że w między czasie znowu do władzy dojdzie jakaś partia opowiadająca się za "nie drażnieniem wschodniego sąsiada" co równoznaczne jest z polityką na kolanach.
A z mediów, które krytykują rząd to już nawet nie chce mi się śmiać. Przoduje w tym radio RMF, które jeśli w któryś dzień nie ma za co skrytykować rządu to sobie nadrabia niesmacznymi żartami, oklepanymi i nudnymi oraz rzekomymi wpadkami rządu jak np: pretensja prowadzącej fakty do Prezydenta, że ten będąc na jakimś międzynarodowym spotkaniu z przywódcami państw spotkał się z Putinem i podali sobie tylko ręce i nic więcej, a przecież Kaczyński powinien wymuc na Putinie aby ten poświęcił mu więcej czasu poprzez uklęknięcie i pocałowanie w rękę. A że na Ministra Sprawiedliwości trudno znaleźć jakiegoś haka to się puszcza w RMF wypowiedź studenta, który nie dostał się na aplikację, bo Ziobro obiecał przed wyborami więcej miejsc. Wszystko tak się reżyseruje (zestawienie słów, ton głosu prowadzącej, prowadzącego), że dla człowieka nie myślącego samodzielnie – a jest takowych w Polsce wielu- sprawa jest oczywista Ziobro jest złym ministrem.
Odejście Nel ma znaczenie, i jest istotne dla dalszych wydarzeń na scenie politycznej.
gladius [ Subaru addict ]
Dizy - podaj jakieś przykłady tego, że zi0br0 jest dobrym ministrem. Jak na razie to jedynie zwołuje konferencje, a nie przedstawił ani jednego sensownego projektu ustawy. On rzuca proste i nośne hasełka, w które moherowy elektorat wierzy - właśnie dlatego, że są proste. zi0br0 nie przedstawiło żadnych konkretnych, systemowych rozwiązań. Nie powiedziało, co jego projekty zmieniają w stosunku do już obowiązującego prawa - jak choćby te sądy 24-godzinne.
Vader [ Legend ]
Zachowanie Rokitów zakrawa na jakiś niepoważny żart. JMR powinien odejść z partii bo tylko gnój robi. Jak można w ogole było poprzeć kandydata z PISu, i to wbrew stanowisku całej partii? Członkostwo w partii to nie freelancing, ale wspólna realizacja pewnych celów. A teraz jeszcze jego żona robi fochy, próbując ponownie zwrócić uwagę na to, jak bardzo skrzywdzony został JMR, bo przeca go skrytykowano.
Pani Nelly to lepiej niech uważa na drogach, bo znów jakieś auto rozwali.
moherek_mały [ Centurion ]
gladiusik: a ty masz jakieś dowody na to, że jest złym ministrem??? :P

Bramkarz [ brak abonamentu ]
gladius
Grunt że udało mu się umieścić w poście fragment, z którym można się zgodzić :)
sprawa jest oczywista Ziobro jest złym ministrem
gladius [ Subaru addict ]
Oczywiście - projekty zmian w kpk, projektowane zmiany w kk, zmiany w postępowaniu cywilnym, zmiany w ustawie o adwokaturze, które Trybunał Konstytucyjny uwalił z hukiem. Odkąd to zi0br0 zostało ministrem nic się w sądach nie zmieniło - nadal długo czeka się na termin rozprawy a sekretariaty nadal funkcjonują fatalnie.
Vader [ Legend ]
ja mam: dużo gada gówno robi. Tak jak giertych. Ja też mogę być takim ministrem. I udowodni mi ktoś, że będe złym? Nie. Bo zlikwiduje wszystko i już niczego nie będzie.
Andre770 [ Koniokwiciur ]
Ja lubie PO, Rokita nie był tam zbyt "fajny". Dobrze, że tak się stało.
eJay [ Gladiator ]
Nelly Rokita to taki Sebastian Florek w spódnicy - polityk wykreowany przez media. Nie jest posłanką, wiec jej odejściem specjalnie bym się nie przejął. Ot po prostu okręg krakowski straci jakąś-tam babke w samorządach.
Vader [ Legend ]
Mam nadzieje, że Tusk już ma plan, jak wywalić Rokite z PO.

Kuba_Krk [ Konsul ]
Andre-> Nelly to jakby nie patrzec kobieta, wiec była i fajna.
nie ze sie czepiam, ale chyba nie zrozumiales kto odszedl;p
moherek_mały [ Centurion ]
zmiany w kk - cudowna rzecz już dawno powinno coś się z tym zrobić, adwokatura - tak samo. A dlaczego się czeka tyle w sądach??? może dlatego, że multum spraw a mało sędziów??? pomyśl troche zanim coś napiszesz :D
gladius [ Subaru addict ]
Dyskutować można z kimś, kto przynajmniej przeczytał projekt tych zmian w kk, zrozumiał je i umie na nie krytycznie spojrzeć a także wie, jak wyglądała dotychczasowa procedura i widzi, czemu projekt zi0br0 jest do kitu. To samo tyczy się adwokatury. Akurat ty moherek, jako dyletant, który "wiedzę" czerpie z konferencji prasowych zi0br0, nie jesteś w tym temacie (podobnie zresztą jak w innych, ale tu szczególnie) partnerem do dyskusji.
Vader [ Legend ]
Owa zmiana z tą adwokaturą miała likwidować te całą klike korporacyjną? To akurat był dobry pomysł. W gospodarce wolnorynkowej nie powinno być absolutnie żadnych tworów ograniczających dostęp do zawodu. Konkurencyjność musi być warunkiem jakości usług, a nie decyzje uznaniowe uprzywilejowanej grupy.
Lewy Krawiec(łoś) [ Cęturion ]
Konserwatywno-liberalna? To nie jakiś oksymoron?
Deepdelver [ Legend ]
gladius --> akurat nieróbstwo Ziobry to jak na razie jego jedyna zaleta. Gdyby poza miłością do kamer rzeczywiście miał jakąś wizję i ochotę do jej wdrażania, to mógłby napsuć o wiele więcej. To zresztą maksyma większości obecnych ministrów-dyletantów - dużo mówić, mało robić. I oby tak dalej, może wszystko się będzie dało odkręcić.
Vader --> nasze korporacje nie dorosły do samorządu, ale zmiany jak na razie i tak sprowadziły się na narysowaniu klamki na zabetonowanych drzwiach. Tych, którzy się na aplikację dostali i tak na końcowym egzaminie utrącą.
gladius [ Subaru addict ]
Vader - według zi0br0wego projektu przeniesiono ośrodek decydowania w inne miejsce. Ale są pozytywy tych zmian - na aplikację przyjmują wszystkich, za to w jej trakcie można dokonywać selekcji - co przeprowadzać będą rady. Egzamin końcowy jest trudny - z tych, co podeszli do niego ostatnio, bez aplikacji, zdało bardzo niewielu. Znacznie bardziej szkodliwym rozwiązaniem jest umożliwienie aplikantom sądowym, prokuratorskim czy pożal się boże referendarzom sądowym wpis na listę adwokatów czy radców prawnych. Do tej pory też tak można było, ale warunkiem był staż w zawodzie - prokurator mógł wpisać się na listę adwokatów po przepracowaniu pewnego czasu w prokuraturze. Podobnie sędzia - i to było słuszne rozwiązanie, a nie tak jak chciało zi0br0 - po egzaminie prokuratorskim od razu możliwość wpisu do adwokatury czy radców. Pomijając już brak przygotowania zawodowego (zupełnie inny kierunek szkolenia) to aplikacja prokuratorska czy sądowa jest darmowa, a np. radcowska płatna, i to dużo. Czemu podatnik ma płacić na wykształcenie prokuratora, który potem - nie pracując ani minuty jako prokurator - idzie na swoje, do adwokatury?

Bramkarz [ brak abonamentu ]
Czemu podatnik ma płacić na wykształcenie prokuratora, który potem - nie pracując ani minuty jako prokurator - idzie na swoje, do adwokatury?
To akurat przy znikomej liczbie wolnych etatów mierny argument. Bo można zapytać czemu podatnik ma płacić na wykształcenie prokuratora, który potem - nie pracując ani minuty jako prokurator idzie na bezrobocie.
gladius [ Subaru addict ]
Bramkarz - liczba etatów w prokuraturze jest ustalona. Na aplikację prokuratorską przyjmuje się tyle osób, ile akurat potrzeba. Jeśli ktoś nie dostał się np. na etatową aplikację sądową, to powinien liczyć się z tym, że nie będzie miał pracy. Jeśli chce się wpisać na listę radców prawnych - proszę bardzo, ale za zapłatą kosztów, które musieli ponieść aplikanci radcowscy.

Raziel [ Action Boy ]
Mam nadzieje, że Tusk już ma plan, jak wywalić Rokite z PO
napewno ma tysiąc planów. Kto jak kto ale tusk to najwieksza lebiega z całego PO:D
Rokita glosujac na posła pisu pokazał tylko, że myśli. Tusk z kolegami tez mowili co innego. Tak się wszyscy śmiali jak poslowie pisu przesiadywali u działaczy radia maryja & telewizji trwam, a teraz proszę, tusk jeździ na herbatkę i wskazówki do starego dobrego czerwonego prosiaka:) Tylko, że teraz to już u nikogo nie śmieszy, że krętacz to wiadomo, ale przynajmniej nie wieśniak:)
Bramkarz [ brak abonamentu ]
Jeśli ktoś nie dostał się np. na etatową aplikację sądową, to powinien liczyć się z tym, że nie będzie miał pracy.
No o tym właśnie piszę wyżej - taka osoba będzie szkolona na koszt podatników przy dużej szansie że nie będzie pracować na rzecz państwa. Nie jestem na bieżąco ale chyba ostatnio z aplikacji prokuratorskiej zrobiono jedynie pozaetatową.

Deepdelver [ Legend ]
Raziel -->
Rokita glosujac na posła pisu pokazał tylko, że myśli
... o sobie.
Lysack [ Latino Lover ]
myślałem, że chodzi od tego od dilemmy :) na serio
gladius [ Subaru addict ]
Bramkarz - ale taka osoba - w przypadku prokuratorskiej wie wcześniej, jakie jest ryzyko. Wiadomo, ile jest etatów. Podobnie z sądową.
Jeśli chodzi obecnie o prokuratorską, to zi0br0 wprowadziło limit ok. 30 osób w całej Polsce, które przyjęto :) Może o tym się nie mówi, bo to niemedialne, ale zi0br0 zamknęło młodym, zdolnym drogę do adwokatury przez prokuraturę. Co nie zmienia faktu, że mnóstwo aplikantów prokuratorskich załapało się na darmowy wpis do radców czy adwokatów.
Klivert [ Konsul ]
wcześniej nie wiedziałem że ona polityką się interesuje a że należała do PO to dopiero teraz się dowiedziałem. Powiem tak: Jak równo cicho wyszła niech równo cicho odejdzie.

Reppu [ Konsul ]
Co rozumiesz halohalohalo przez to swoje twierdzenie z pierwszego zdania wątku?
Gotowy jestem założyć ze coś z tego rozumiesz. Zawiodłem się?
Zenedon_oi! [ Generaďż˝ ]
Lewy Krawiec(łoś) --> Wyobraź sobie że nie.

alexej [ Piwny Mędrzec ]
Lewy Krawiec(łoś) [ Kąsul ]
Konserwatywno-liberalna? To nie jakiś oksymoron?
Ależ skąd, proponuje troche poczytac o ideach/postawach/kierunkach/nurtach mysli politycznej (czy jak chcesz to zwac). W dużym uproszczeniu to połączenie konserwatyzmu społecznego z liberalizmem ekonomicznym. Proponuje trochę uzupelnic luki :
o liberalizmie gospodarczym:
o konserwatyzmie
o konserwatywnych punkach
+ bonus
;)
ffff [ Backside ]
Straszny szum naokoło samej Nelly - chyba dawno nie było żadnej afery.
Z całym szacunkiem, ale żona Rokity to postać mało ważna w PO i polityce w ogóle - nie mam pojęcia jaką pozycją zajmowała w Krakowie, ale nie podejrzewam, aby wysoką.
Ciekawe może być jedynie to co powie na temat sporów wewnątrz PO, bo rzeczywiście robi się tam coraz mnie ciekawie. Liczyłem trochę na tę partię, ale niestety Tusk przegrywa coraz to nowe zawody i nie chce ustąpić - a stał się osobą mało lubianą publicznie, sądze, że o niewielkim autorytecie w jakichkolwiek kręgach (w przeciwieństwie do szefostwa PiSu, LPRu czy SO) - a przynajmniej znani mi ludzie, dzielący po części poglądy PO, mają go coraz bardziej dosyć.

BIGos [ bigos?! ale głupie ]
konserwatywne punki :D
za moich czasów mowiliśmy na nich skiny :)
moherek_mały [ Centurion ]
gladiusik: akurat wiedze swoją czerpię z wykształcenia prawniczego... :) ale po raz kolejny - mieć inne zdanie niż gladiusik to np - "wiedzę" czerpie z konferencji prasowych zi0br0, nie jesteś w tym temacie (podobnie zresztą jak w innych, ale tu szczególnie) partnerem do dyskusji. :D widze, że naprawdę ciężko ci pojąć, że ktoś śmie mieć inne zdanie niż ty :)
fan realu madryt i raula [ Manolito ]
moim zdaniem jak marysia odejdzie z PO to bedzie lepiej dla tej partii.jako jeden z ich przyszlych(jeszcze 1.5 roku)członek elektoratu sądzę,że bardziej on odstrasza ludzi niż ich przyciąga.Jak na razie to same wybory on przegrywa

Reppu [ Konsul ]
fanie realu madryt i raula, musisz wiedzieć że polityka i cycuchy dody i mandaryny to różne zagadnienia, gdyby to miało jakieś znaczenie to Ewa Sonet byłaby premierem.
Minister Ziobro jest w tym samym stopniu nieudolny co reszta aparatczyków budujących w swoich szalonych umysłach IV RP. Najlepsze co mu wychodzi to zaczesywanie grzywki na bok i robienie briefingów na ministerialnych trawnikach.

gladius [ Subaru addict ]
moherek_mały - ty i wykształcenie prawnicze... Czyżby niedoszły aplikant? Masz szansę na dowcip roku, choć to dopiero początek stycznia :)))
moherek_mały [ Centurion ]
a możesz se nie wierzyć :D myślisz, że to coś zmieni?? :D zresztą co sie spodziewać po osobie, która nie może przyjąć do swej małej główki, że są ludzie mający inny niż lewacki światopogląd :)

gladius [ Subaru addict ]
Ciebie to chyba kształcą w jakiej kuźni talentów weszpolaczków :) Prawnik... moherek_mały, wypisujący głupoty miałby być prawnikiem :)))) Czyżby Uniwersytet Wyszyńskiego? A może Łazarski - tam kształcą takich "prawników". Z drugiej strony, czemu nie - w końcu to zi0br0 i Edgar też - z niejakim trudem - zdobyli prawnicze "wykształcenie".
Ciekawe, czy taki iuris peritus jak moherek_mały w ogóle rozumie pojęcie "lewactwo" :)))
ffff [ Backside ]
gladius ---> wypraszam sobie ;p. Akurat UKSW nie ma nic wspólnego z WPolakami, LPR'em i tym podobnymi.
moherek_mały [ Centurion ]
hehehe i znowu gladiusik robi to co zawsze :D -> mieć inne zdanie niż on = wypisywanie głupot :D oczywiście wiadomo, że wszyscy ludzie mają takie same zdanie, jedynie w Polsce zebrała się grupka wstrętnych moherów, która śmie inaczej myśleć niż " wy " :)
gladius [ Subaru addict ]
ffff - owszem, z weszpolaczkami nie ma... ale reprezentuje poziom charakterystyczny dla szkół, w których jak ktoś płaci, to MUSI dostać dyplom. Nie traktuj tego jako wycieczki osobistej, ale mój kolega prowadził tam zajęcia i trochę się orientuję, jak to wygląda.
ffff [ Backside ]
gladius ---> "płaci" :)? UKSW jest państwowa :]. Chyba, że chodzi o niestacjonarne na wydziale prawa - tam nie mam pojęcia jak to wygląda.
Vader [ Legend ]
gladius --> Gdyby jednak sobie pospekulować i znieść całkowicie wszelakie instytucje egzaminujące, to co w zasadzie się zmienia? Osoba potrzebująca adwokata wybierze tego z renomą i doświadczeniem. Renomę i tak zdobywa się poprzez pracę dla kogoś kto już ją posiada i własne sukcesy zwodowe. Ci, którzy mają wiedzę, doświadczenie, prestiż - nie tracą niczego, a państwo nie musi hodować sztucznych tworów, które na pewno kosztują swoje. Edit: Oczywiscie, za wyjątkiem tych państwowych.
Lewy krawiec ---> Na swój sposob, jest to oksymoron. Z jednej strony, ci sami ludzie udowadniają, jak ważną rzecza dla czlowieka jest wolność w zakresie podejmowania decyzji gospodarczych, brak podatków, swoboda inwestycji, prawo własności, indywidualizm - a z drugiej przeczą tym wartościom ale na gruncie społecznym. Słowem: możesz mieć wolność w zakresie gospodarczym, ale w zakresie światopoglądowym obowiązywać ma dyktat zasad i zamordyzm.
Inny kontrast: Z jednej strony marzą im się nowoczesne społeczeństwa, oparte na wolnorynkowych zasadach, globalizm - a z drugiej, chcieliby powrotu do mroków średniowiecza, jeśli nie prehistorii, poprzez wprowadzania szerego cenzusów, a najlepiej ustanowienia monarchii i instytucji szlachectwa. Generalnie, są bardzo ciekawą grupą przemieszanych ideałów, warto ich czasem posłuchać, szczególnie militarystów i monarchistów, gdyż takiego kabaretu ze świeczką szukać. :-)
gladius [ Subaru addict ]
Vader - co do zasady racja, ale skoro część prawników posługuje się tytułem "adwokat" czy "radca prawny", to zdobycie tego tytułu powinno być poprzedzone szkoleniem ukierunkowanym na wykonywanie tego zawodu. Renoma i doświadczenie przychodzą dopiero później.
ffff - napisałem, że poziom na tym uniwersytecie (wydział prawa) jest mniej więcej taki jak na płatnych, a nie, że się tam płaci.
ffff [ Backside ]
gladius ---> spok :]. Poczułem się trochę do obrony, bo sądzę, że jeszcze przez lat kilka uksford będzie kojarzony bardziej z ascezą niż wykształceniem :].

__slim_sas__ [ Pretorianin ]
Krzyż na drogę .. wstąpią z mężem do Pis :/

VinEze [ Hasta la victoria siempre! ]
Niech mężą weźmie - im wcześniej PO pozbędzie się tego psychopaty tym lepiej. Rozłożył on już wystarczającą liczbę partii, więc jak teraz spłynie do szamba historii to b. dobrze.
kiowas [ Legend ]
Vineze ---> czyżby Rokita był leczony kiedyś w zakładzie zamkniętym? Bo chyba tam trafiają psychopaci czyż nie?
donald_duck [ Pretorianin ]
oj jak się stęsniłem za głupotami ekipy gladius, bramkarz, Vader, no jakoś ucichł gregor i Hellmaker, ale pewnie zaraz powrócą.
Po kolei:
Gladius , piszesz:
"...Kim jest w polityce Nelly Rokita poza byciem żoną Rokity?..."
Nikim oczywiscie, że nikim i dlatego przez takie nic biedny Donald wysyłał sms-y z zakazen wypowiadania sie posłom PO:) A taka Olejnik zaraz z takim nikim zrobiła program:)
Wiesz, jak chcesz pisac w miarę z sensem o polityce, zacznij się nią interesować, bo tym stwierdzeniem zbłaźniłeś się totalnie
dalej opinia twoja o Ziobro:
"...Oczywiście - projekty zmian w kpk, projektowane zmiany w kk, zmiany w postępowaniu cywilnym, zmiany w ustawie o adwokaturze, które Trybunał Konstytucyjny uwalił z hukiem. Odkąd to zi0br0 zostało ministrem nic się w sądach nie zmieniło - nadal długo czeka się na termin rozprawy a sekretariaty nadal funkcjonują fatalnie..."
No więc to same pochwały, a gdzie krytyka??
Piszesz coś o uwaleniu przez TK projektu zmian w ustawie o adwokaturze?? i to ma być zarzut? Że skorumpowane do cna kółko wzajemnej adoracji utrąciło projekt godzący w ich przywileje to porażka Ziobry? A zaraz po tym piszesz o kolejkach w sądach. Typowe dla ciebie bezpojęcie. Wiesz czasami nie jestem w stanie pojąć jak osobnik taki jak ty nauczył siepisac na klawiaturze.
Zarzucasz Ziobro, że sekretariaty sądów pracują fatalnie - zgroza, a szatnie chociaż działają poprawnie???
dalej - projekty zmian w kodeksie postępowania karnego - może jakieś konkrety?? bo walisz ogólnikami jak zawsze. jakie zmiany ci się nie podobaja??? A może wszystkie zmiany??? czyli mamy zostawić to, co Hania I(dla odróznienia od Hani II, obecnie w "warszafce" panującej )uchwaliła?? A może klepiesz głupoty za GW czy innym "filarem" nie rozumiejąc wogóle co piszesz i dlaczego??
Bramkarz - ale taka osoba - w przypadku prokuratorskiej wie wcześniej, jakie jest ryzyko. Wiadomo, ile jest etatów. Podobnie z sądową.
Jeśli chodzi obecnie o prokuratorską, to zi0br0 wprowadziło limit ok. 30 osób w całej Polsce, które przyjęto :) Może o tym się nie mówi, bo to niemedialne, ale zi0br0 zamknęło młodym, zdolnym drogę do adwokatury przez prokuraturę. Co nie zmienia faktu, że mnóstwo aplikantów prokuratorskich załapało się na darmowy wpis do radców czy adwokatów..."
Nie panie gladius - o tym się nie mówi, bo głupot nie należy powtarzać.
Vader:
"...Mam nadzieje, że Tusk już ma plan, jak wywalić Rokite z PO..."
Oczywiscie, że Schetyna ma już pomysł, a Tuska to ty do tego nie mieszaj, takie skomplikowane zagrania są ponad jego umysłowe możliwości. Trzeba z PO wykosić każdego, kto ma większy potencjał intelektualny od wodza - pewnie zaraz zaczną werbunek nowych członków i coś mi się widzi, że niektórzy z tu piszących mają olbrzymią szanse na wysokie stanowiska we władzach PO.
Moherek_mały - gladius nie ma wykształcenia prawniczego. Ja wprost nie wierzą, że ten osobnik wogóle ma jakieś wykształcenie - on jedynie perfekcyjnie opanował opcję kopiuj/wklej:)

gladius [ Subaru addict ]
donald_dick - płyń ze ściekiem, do tego się tylko nadajesz.

kiowas [ Legend ]
donald --->
skorumpowane do cna kółko wzajemnej adoracji
Tym stwierdzeniem skompromitowałeś się już kompletnie. Tak się składa, że dane mi było poznać osobiście kilkoro z obecnie urzędujących profesorów i wszyscy są wybitnymi prawnikami i świetnymi ludźmi.
Rozumiem, że wolisz na stołkach miernoty zaproponowane przez obecna koalicję - każdy przejdzie byleby należycie reprezentował linię partyjną.
Żenada.....
Zdecydowanie powinieneś pozostać przy tematyce na jakiej się znasz czyli ekonomii socjalistycznej.
gladius [ Subaru addict ]
kiowas - nie ma sensu odpisywać do tego czegoś. donald_dick, moherek_mały i jajco-ileś-tam to ściek żywiący się tym, że ktoś na nich zwraca uwagę.
moherek_mały [ Centurion ]
hehe gladiusiku każdą swoją wypowiedzią pokazujesz nam jakim to inteligentnym, wykształconym oraz kulturalnym jesteśczłowiekiem :D zwłaszcza kulturalnym :)
Vader [ Legend ]
Kiowas --> Wybitność i wiedza nie implikuje uczciwości :-) A to, że ich "znasz". Wiesz... raz, że możesz sam być beneficjentem panującego układu i nie pisać nam prawdy, a dwa: Ciekawym jak dokładnie ich poznałeś. Skoro są tacy wybitni, to równie wybitnie potrafiliby ukryć swoje prawdziwe oblicze, przez długi czas, jeśli nie po życia kres.
Ja oczywiscie nikogo nie oskarżam o nic, jedynie zastanawia mnie Twoja "pewność" kwalifikacji etycznych tych ludzi. Ja bym nie był pewien niczyjej uczciwości. Ostrożności nigdy za wiele.
kiowas [ Legend ]
Vader ---> nie sypiam z nimi więc ręczyć nie mogę :) ale na ile ich znam uczciwość to jedna z ich domen.
A ich 'znajomość' nie oznacza, że to jakoś mnie nobilituje (bądź ich:), a jedynie oznacza, że mogę się na ich temać w pewnym stopniu wypowiadać.
Nie wiem czemu miałbyś wierzyć ich 'wizerunkowi' stworzonemu przez pisiorów, którym nie w smak decyzje jakie podejmują (większość z nich bo te nieliczne na ich korzysć z łaskawym skinieniem głowy przyjmują bez mrugnięcia) bardziej niż osobie, która choć w minimalnym stopniu może powiedzieć o nich coś więcej niż tylko obserwacje prasowe.
Naprawdę Vader, zaczynasz węszyć spisek prawie jak geminusy :)
Vader [ Legend ]
Kiowas --> Moja podejrzliwość wynika z świadomości kilku faktów. Po pierwsze, są bardzo inteligentni i wpływowi, po drugie znają swietnie nauki prawne, wskutek czego każdy przekręt w ich wykonaniu jest znacznie trudniej wykryć, niż w przypadku przeciętnego kowalskiego. To chyba oczywiste. A człowiek jest tylko człowiekiem, wielka inteligencja i wiedza nie jest równoznaczna z panowaniem nad wszelakimi swoimi żądzami. Więc jestem ostrożny w ich ocenie. Nie daje wiary ani PiSowcom, ani prawnikom stojącym na straży ich wizerunku.
Żadne to teorie spiskowe, zwykła ludzka ostrożność.
Raziel [ Action Boy ]
nie chce stawać tu w tym już odwiecznym sporze po którejkolwiek ze stron, ale kurde gladius postarałbyś sie o jakąś dobrą, "gaszącą" riposte, a nie co chwila "ty pajacu", "ty ścieku". To tylko wzbudza większą agresję i prowokuje do dalszych kłótni. Jak tak będą tutaj na forum wyglądały wszelakie dysputy to czym będą się tutaj wszyscy różnić od posłów Samoobrony z zaliczoną podstawówką?
kiowas [ Legend ]
Vader ---> otóż nie. Zdając sobie sprawę z ich walorów intelektualno-społecznych z góry zakładasz, że mogą mieć węża w kieszeni.
Ja wiem, że nasi politycy obudzili w społeczeństwie bestię podejrzliwości, ale panujmy nad tym na Boga.
Inaczej zaczniemy podejrzewać o podłości każdego odznaczającego się na plus wokół nas.
I PRL bis gwarantowany.
Lutz [ Generaďż˝ ]
Raziel jak na komornika przystalo Gladius gasi riposty w sposob, w jaki potrafi.
kiowas [ Legend ]
Lutz ---> gladius jest komornikiem? Pierwsze słyszę.
A poza tym to kalasz dobre imię komorników :))
twostupiddogs [ Senator ]
Ach jakie to smutne, że Nelly odchodzi. Chlip, chlip, a gdzie Staś?
gladius [ Subaru addict ]
Raziel - trzech (a właściwie dwóch, bo jeden pisuje pod dwoma nickami) uczestników tego forum - donald_dick oraz moherek_mały/jajco-ileś-tam nie zasługują, na podstawie ich dotychczasowej działalności na określenie inne niż "ściek".