GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Giertych zaskakuje!!!

02.01.2007
15:31
[1]

Lukis17 [ Poznańska Pyra ]

Giertych zaskakuje!!!

Własnie zakończyła się konferencja prasowa Romana Giertycha. Dotyczyła ona referendum w sprawie programów edukacyjnych ministra. Moim zdaniem Giertych zaskoczył dziennikarzy. Ogłosił on że jeżeli referendum wygrają przeciwnicy jego programów (Zero Tolerancji, Mundurki, Godzina "policyjna") to zrezygnuje ze stanowiska m.e.. Powiedział także że jeżeli wygra to prosi o rok spokoju i nie naskakiwanie na niego.
W mojej opinii jest to naprawde genialny atak. Giertych opracowal taktykę i teraz Gazeta Wyborcza (m.in) powinna poprzeć to referendum aby pokazać brak poparcia dla tych programów (jak ciągle twierdzi). Chciałbym aby referendum miało negatywny wynik ale Giertych mnie zaskoczył.

02.01.2007
15:32
smile
[2]

pablo397 [ sport addicted ]

juz szykuje dowod na to referendum. oczywiscie glos przeciw :)

inna sprawa czy w ogole sie odbedzie... :P

02.01.2007
15:33
smile
[3]

mycha921 [ Potępiony ]

Giertych musi odejść !

02.01.2007
15:33
[4]

Lukis17 [ Poznańska Pyra ]

moim zdaniem powinno się odbyć. Sprawa w końcu będzie jasna. Czy społeczeństwo polskie popiera Giertycha czy nie. I on albo (oby nie) Gazeta nie będą mieli argumentów.

EDIT:

Żeby było jasne. Nie wszystkie pomysły ministra są złe. Zero tolerancji, mundurki czy religia do średniej, a także filozofia zamiast jednej lekcji religii są dobre i da się je przyjąć. Ale co do godziny policyjnej to jestem przeciw.

02.01.2007
15:34
[5]

GROM Giwera [ One Shot ]

Obawiam się, że program Giertycha będzie konieczny do wprowadzenia.. niestety, ale to co się teraz dzieje w gimnazjach i w wielu liceach jest straszne. Zero tolerancji moze okazac się jedyną metodą w 'walce' z tą patologią.

02.01.2007
15:34
[6]

Glob3r [ Generaďż˝ ]

Eeee jakie referendum??
:]


Jeśli takowe się odbędzie to zrobię wszystko by znajomi głosowali przeciw :).

02.01.2007
15:35
[7]

Bramkarz [ brak abonamentu ]

Wynik referendum, jeśli w ogole do nie niego dojdzie, będzie zależał od frekwencji.
Ale nie o wynik przecież Giertychowi idzie - najważniejsza jest mobilizacja i szum medialny wokół tych "programów-hasełek"

Ma duże szanse na pozytywny wynik - w końcu i tak nikt nie będzie wiedział co się kryje za tymi ładnymi pustymi hasłami.

02.01.2007
15:35
smile
[8]

Pablox8 [ Konsul ]

Hej Soul(Kaczyński) daj mu bana

02.01.2007
15:35
[9]

Gregor Eisenhorn [ Ordo Xenos ]

Zagłosują starzy frustraci, równie szybcy do popierania "radykalnych" rozwiązań, co durni ministrowie, w tychże się specjalizujący. I głosujący i Giertych są albo zbyt głupi, albo zbyt niedoinformowani, żeby wiedzieć, jak dalece podobne pomysły przyczyniają się do kreowania jeszcze poważniejszych problemów.

02.01.2007
15:36
[10]

Piotrek.K [ Dervish ]

Ta sprawa jest jasna, ale z punktu widzenia Giertycha jedynie. Takie referendum nie ma prawie zadnych szans na odbycie sie, wiec Romek bedzie mogl wszystkim mowic, jak on to chcial, zeby ludzie sie wypowiedzieli na jego program, ale mu nie pozwolono....

02.01.2007
15:36
[11]

Lutz [ Generaďż˝ ]

na interii jest juz oczywiscie ankieta dla sfrustrowanych 15 latkow, najsmieszniejsze ze oddalem glos (oczywiscie jak na mohera przystalo z poparciem) ale mimo kilku odswiezen nie zostal uwzgledniony ;) pewnie glosy tez sa moderowane :D

Gregorku ja mysle ze zaglosuja zainteresowani - czytaj - Rodzice. Bo to im powinno najbardziej zalezec. A to ze wyborcza nie ma w tej chwili pola manewru i wlasciwie moze tylko nadawac na "trwonienie pieniedzy na nieistotne referenda" swiadczy o tym ze nie ma pomyslu na polska edukacje i przypieprza sie bo to Giertych a nie np. Lybacka.

02.01.2007
15:37
[12]

stealth1947 [ Miejsce na Twoją reklame ]

Heh Ci co maja dowody to juz nie chodza do szkoly (albo ostatnia klasa liceum - nie pamietam), a wiec zwykli uczniwoie ktorym najbardziej na tym zalezy nie bede mieli prawa glosow.

Piotrek.K -> calkowita racja. To referundum nie ma sie szans odbyc, wiec nie ma nawet sensu dyskutowac

02.01.2007
15:38
[13]

Lukis17 [ Poznańska Pyra ]

Jestem uczniem liceum btw.

Giertych też zarzucał Gazecie szkalowanie go o każdą sprawę (dzisiaj chodziło o odebranie samorządom 700 000 złotych z funduszy unijnych. ME chce same je wydawać).

Oczywiste jest że głosować będą rodzice...no ale im tez chyba chodzi o dobro dzieci?


Co do przejscia referendum to myślę że także opozycja zagłosuje "za". Giertych zwrócił się do nich jako "możliwość" wyrzucenia go ze stołka. Czemu nie?

02.01.2007
15:42
[14]

Bramkarz [ brak abonamentu ]

Widzę że referendum ma być połączone z referendum na temat obecności polskich wojsk w Iraku i Afganistanie. To już cele polityczne są jasne.

Tak samo jasne jak to że szanse na odbycie się takiego referendum są zerowe.

02.01.2007
15:42
smile
[15]

infernus67 [ Prezes Misiura ]

Referendum? Za dużo jest kasy w budżecie, żeby jeszcze na referendum wydawać?

02.01.2007
15:43
[16]

Lutz [ Generaďż˝ ]

Paradoksalnie pierwszy raz nadarza sie mozliwosc glosowania za konkretnym programem, ale oczywiscie jak to bywa. Skonczyloby sie glosowaniem na osobe. Nic wiecej nie powiem, bo to wlasnie jest poronione w tym kraju.

Jako rodzic wybralbym Giertycha (program)

02.01.2007
15:44
[17]

Gregor Eisenhorn [ Ordo Xenos ]

---> Lutz

Co ma "Wyborcza" do tego, że jest to - podobnie, jak niedouczone urojenia Zi0br0 - pakiet "fajnie brzmiących" i "ludowo mądrych" propozycji, które za 5-6 lat będą desperacko odkręcane, za kilkakrotnie większe pieniądze? (np. na przetrzymywanie tych "wychowanych" w pierdlu)

02.01.2007
15:45
[18]

Musich [ Pretorianin ]

Pytanie - czy na referendum będzie pytanie: "Czy popierasz pomysły Giertycha?" czy może "Czy popierasz mundurki?", "Czy popierasz nieobowiązkową maturę z religii?" czy "Czy popierasz godzinę policyjną"?

To dość istotna kwestia. Bo ogólnie jego pomysły są raczej nietrafione - acz jest parę, które z pewnością uważam za słuszne.

02.01.2007
15:46
[19]

Bramkarz [ brak abonamentu ]

Lutz

Jakim konkretnym programem? Trzy hasełka na krzyż? Powiązane z Irakiem i Afganistanem?

02.01.2007
15:46
[20]

Lukis17 [ Poznańska Pyra ]

Oczywiste jest ze bardzo ważne jest forma pytań. Tego nie wiem bo Giertych chyba o tym nie wspomniał.

02.01.2007
15:47
[21]

Attyla [ Flagellum Dei ]

Lukis
Gazeta atakuje każdego, kto nie nosi czerwonej gwiazdy na czole i każdego, kto na wypowiadane podlądy nie uzyskał pieczązki "zatwierdzone" od tow. Michnika (wcześniej mogła być to pieczęć tow. Turonia)

02.01.2007
15:47
[22]

Glob3r [ Generaďż˝ ]

a mam pytanie... czy w razie wprowadzenia tego programu... to mudnurki obowiązywać mają również w liceum? czy tylko w gim.?

02.01.2007
15:49
[23]

Lukis17 [ Poznańska Pyra ]

Glob3r ---> to ma zależec także od dyrektorów szkół ale chyba także w liceum.

Atylla ---> wiadomo że każda gazeta, TV jest za jakąś stroną polityki...TVN + Gazeta to Anty PiS...Jednak i tak uważam ją za najwiarygodniejsze źródło informacji (w Poznaniu).

EDIT:

Nie sorki...Przegląd sportowy..

02.01.2007
15:50
[24]

maviozo [ Konsul ]

Ciekawostką jest, że gdyby podsumować wszystkie "czyny" polityków to wyszłoby na to, że Giertych jest jednym z niewielu którzy cokolwiek robią (co robią, to tu mniej ważne:). (co w rządzie zrobił Lepper? albo szanowni bracia? nawet jeśli to tylko medialne hasła)
Chociaż w mojej byłej szkole nie działo się nic szczególnego (tj. złego) to czasem przechodzę koło gimnazjum - i tam przydałoby się trzęsienie ziemi żeby coś naprawić w tych dzieciakach. I wbrew pozorom niektóre jego pomysły mają sens i się z nimi zgadzam. Ale jest to niewielki odsetek twórczości (przez duże TFU) i w sumie powinien odejść:)
A referendum pewnie i tak się nie odbędzie.

02.01.2007
15:55
[25]

davis [ ]

Po pierwsze, po to jest wybierany parlament żeby podejmował decyzje, a nie zrzucał tego obowiązku i odpowiedzialności na ludzi.
Po drugie, mimo że nie trawię Giertycha to w ewentualnym referendum poprę wszystkie jego 3 punkty w tym wątku wymienione.
Po trzecie, jest takie powiedzonko: dzieci i ryby głosu nie mają. Dzieci, jak świat stary, zawsze się buntowały i nic tego nie zmieni.

02.01.2007
15:57
[26]

smuggler [ Patrycjusz ]

Jak to mowia, niewazne jak glosuja, wazne kto i jak liczy glosy.
Tudziez jak sie sprzedaje temat referendum.

iedys zapytano "czy slusznym jest aby z budzetu panstwa dofinansowywac deficytowe zaklady, ktore w innym przypadku beda zlikwidowane a ludzie poslani na bezrobocie"?

-75% glosow na tak.

Nastepne pytanie "czy jestes gotow zaakceptowac podwyzke podatkow, z ktorej to puli bedzie sie dofinansowyc deficytowe zaklady" itd.

- 75% glosow na nie.

Zatem jak temat referendum bedzie "czy jestes za tym aby w szkole nauczano patriotyzmu i przywrocon prestiz zawodu nauczyciela" itd. to na pewno odpowiedz bedzie brzmiala TAK.
A ze w efekcie okaze sie, ze wykladowcami beda zamawiajacy piec piw chloptasie w brunatnych koszulach, a jedyna obowiazuja filozofia bedzie "Ojciec Rydzyk ma zawsze racje" to juz inna sprawa.

Oczywiscie tu przesadzam, bo chce tylko pokazac pulapki takiego myslenia i dzialania.

02.01.2007
15:57
[27]

albz74 [ Legend ]

zamiast wydawać kilkaset milionów na referendum może warto sobie odpuścić durne pomysły i za te pieniądze np sponsorować dzieciakom jakieś posiłki - kilkaset tysięcy dzieci w Polsce nie jada obiadów ....

02.01.2007
15:59
[28]

Lukis17 [ Poznańska Pyra ]

racja...

Davis ---> no niby parlament ale jeżeli parlament robi coś co nie podoba się ludziom to po kija ma to robić?? (piękna teoria :) )

albz---> prędzej sobie diety podwyższą...

02.01.2007
16:00
smile
[29]

Deepdelver [ Legend ]

A już miałem nadzieję, że Giertych w końcu sam "zaskoczył".
Niestety, nadal zaskakuje tylko innych, a sam mało co trybi.

02.01.2007
16:02
[30]

Kane [ bladesinger ]

po co man parlament wybrany przez wiekszosc spoleczenstwa ktory je ma reprezentowac (sic!)skoro o wszystko chca sie spoleczenstwa pytac bezopsrednio w referendum? zlikwidowac parlament skoro i tak nic nie robi a tylko marnuje pieniadze podatnika.

02.01.2007
16:03
[31]

maviozo [ Konsul ]

Jeżeli parlament robi coś co nie podoba się ludziom to po kija ma to robić?? - właśnie dlatego nic nie robi:) a ze kasa nie może się marnować, to idzie w kieszeń:)

02.01.2007
16:04
[32]

davis [ ]

Lukis17 --> Pretensje miej do tych co głosowali na obecnych koalicjantów.

02.01.2007
16:05
[33]

Lukis17 [ Poznańska Pyra ]

moi rodzice nie głosowali (sam dopiero za rok będę mógł)

Ano mam...Davis...mam...

02.01.2007
16:11
smile
[34]

davis [ ]

Dobra, skoro już będzie to referendum to co stoi na przeszkodzie zadać pytanie: Czy obecny parlament powinien zostać rozwiązany?
PS. Nie mam pojęcia czy to zgodne z konstytucją.

02.01.2007
16:12
[35]

Glob3r [ Generaďż˝ ]

Musish i inni:
Z onetu

W części odnoszącej się do działalności MEN Polacy mieliby odpowiedzieć na trzy pytania dotyczące: wprowadzenia mundurków w szkołach podstawowych i gimnazjach, zakazu przebywania nieletnich w godzinach nocnych bez opieki w miejscach publicznych oraz podniesienia dyscypliny wśród uczniów w ramach programu "Zero tolerancji dla przemocy w szkole" - powiedział we wtorek wicepremier, minister edukacji Roman Giertych.


Jeee... a to mi nie wadzi... za rok liceum :P A wcześniej by nie zrobili;p

1). Mundurki - NIE
2). Godzina policyjna - NIE
3). Zero tolerancji - TAK

02.01.2007
16:14
smile
[36]

ksips [ Generaďż˝ ]

Naszczęście jestem już "poza" gimnazjum

02.01.2007
16:16
[37]

Lukis17 [ Poznańska Pyra ]

czytam komentarze na onecie...i widać gdzie sie wypowiadaja dzieciuchy a gdzie dorosli...przewaga tych pierwszych...

02.01.2007
16:28
[38]

gladius [ Subaru addict ]

Ewentualne pytanie w takim referendum powinno brzmieć np: "Czy jesteś za odwołaniem Romana Giertycha z funkcji wicepremiera i ministra edukacji?"

02.01.2007
16:46
[39]

J_A_C_K [ Konsul ]

Prawda jest taka, że jedynym skutecznym rozwiązaniem może być likwidacja gimnazjów i powrót (w ogólnym zarysie) do starego systemu.

W sumie obowiązkowa matura z matematyki jest po części powrotem do starych tradycji. Gdyby jeszcze nie było amnestii...

02.01.2007
16:48
[40]

Lukis17 [ Poznańska Pyra ]

1. Obowiązkowa matura z matmy to pomysł moim zdaniem zły (mimo że jestem ostatnim rocznikiem który jej nie ma :D:D:D:D)

02.01.2007
17:02
[41]

Jarpen [ Wolfenstein Addict ]

ja jestem calkowicie na tak pomyslom minista /procz matury z matmy XD/

02.01.2007
17:05
[42]

gladius [ Subaru addict ]

Pomysł z referendum jest idiotyczny - raz, że koszty a dwa, że to niczemu nie służy. Giertych chce sobie plebiscyt poparcia zorganizować?
Mam już tego oszołoma i karierowicza dosyć - facet, który został ministrem TYLKO I WYŁĄCZNIE w jednym celu, żeby jego poplecznicy podnosili rękę i naciskali przycisk w odpowiednim momencie.

02.01.2007
19:32
[43]

moherek_mały [ Centurion ]

oczywiście, że w państwie demokratycznym, najbardziej demokratyczny przejaw tegoż ustroju czyli referendum ( czyli zdanie całego Narodu ) niczemu nie służy :D oczywiście wiadomo, że w państwie demokratycznym to nie Naród ma decydować ale grupka pseudoelity, która to dopiero wie wszystko co potrzebne a co nie :) ( oczywiście przypadkiem grupka takowa powinna być lewacka :D ) oczywiście, że małolaty i dzieciuchy teraz szaleją ( pozdrawiam gladiusiku :* ) bo sami nie rozumieją czego to dotyczy jak i nie mają możliwości ( albo ograniczoną ) spojrzenia na ogromny problem z szereszej perspektywy ze względu na swój młody wiek... :)

oczywiście drobniutkie " błędy " gazety wybiórczej typu: że w ankiecie rozsyłanej po szkołach jest mowa o przekazaniu DANYCH o dziewczynach w ciąży a prawdą jest, że było tam o LICZBIE takowyż dziewcząt i inne tego typu " pomyłki " jak widać dalej skutecznie działają na te dziecięce umysły a bardzo często też ( niestety :( ) na umysły dorosłych osób... oczywiście tytuł wiadomości na onecie " Szef PiSu zranił pijanego mężczyznę " który już na początku ma negatywnie nastawić do pisowca ( sam tak to odebrałem na początku ) dalej zostaje rozwinięty w treść: " w obronie żony i dziecka " ale pierwsze wrażenie już zostało ładnie " podsunięte " nam przez gazetę gdzie wiadomo, że część nie raczy czytać całych artykułów a sugeruje się jedynie tytułami :D ale to oczywiście wszystko " drobne kwestie " te urabianie ludzi :)

ale oczywiście spodziewam się, że do referendum nie dojdzie - czyt. herr tusk oraz jedynie obiektywna gazeta będą przeciwko - dlaczego??? Bo większość społeczeństwa jest za większością tych zmian...

pytanie do Gregora Eisenhorna:

piszesz, że Zagłosują starzy frustraci, równie szybcy do popierania "radykalnych" rozwiązań itp... oczywiście bo w naszych szkołach wszystko jest ok :D nie ma problemu więc o co im wszystkim chodzi??? :D

Bramkarz napisał:

Ma duże szanse na pozytywny wynik - w końcu i tak nikt nie będzie wiedział co się kryje za tymi ładnymi pustymi hasłami.

oczywiście pan michnik baaardzo się o to postara :)

P.S. to, że ty nie wiesz czytając wybiórczą to sie nie dziwie, ale podpowiem ci, że jak TY czegoś nie wiesz to nie oznacza, że NIKT tego nie wie :)

02.01.2007
19:34
smile
[44]

gladius [ Subaru addict ]

O tak, niektórzy - ci najbystrzejsi - wiedzą wszystko. Zwłaszcza to, co przekazuje im Tatko Rydzyk i Jaruś Kaczyński.

02.01.2007
19:36
[45]

Kuba_Krk [ Konsul ]

Marnowac panstwowe pieniadze na referendum? Juz mu sie w glowie miesza calkiem... ciekawe jakie by pytania byly: "czy lubisz romana giertycha?" zal z takimi ludzmi i pomyslec ze on ma wladze nad systemem edukacji... Sick!

02.01.2007
19:39
[46]

gladius [ Subaru addict ]

Referendum przeprowadza się wyłącznie w sprawach o istotnym znaczeniu dla państwa - promocji osoby Giertycha raczej nie można uznać za taką sprawę. Trzeba być wyjątkowym bystrzakiem, żeby uznawać obowiązek noszenia mundurków albo godzinę policyjną dla małolatów za sprawę tak istotną dla państwowości, żeby wydawać pieniądze na referendum. Na marginesie - również pytanie ludzi o sens interwencji wojskowych jest bez sensu. Równie dobrze można spytać ludzi, czy są za zniesieniem podatków.

02.01.2007
19:39
[47]

szaszłyka? [ Bez Stopnia ]

Giertych musi odejść !

02.01.2007
19:40
[48]

moherek_mały [ Centurion ]

Kuba_Krk:

wystarczy poczytać co o tym powiedział i ciut pomyśleć :) i już wiedziałbyć po 5 minutach jakich pytań można się spodziewać :)

gladiusik: ci bystrzejsi potrafią dostrzec problem w przeciwieństwie do tych mniej bystrych, którzy powtarzają słowa michnika i herr tuska :D z dwojga złego wolałbym już być rydzykowcem niż michnikowcem :D

EDIT:

gladiusik:

no oczywiście wiadomo, że młodzi ludzie, ba dzieci uczące się w szkołach, gimnazjach i liceach, będący przyszłością naszego państwa to mało istotne znaczenie :D :*

mineral:

nie pisałem, że tylko wyborcza... podałem przykład jak się kieruje opinią ludzi... jak mozna łatwo urobić ich stosunek do danego tematu krótkim zlepkiem wyrazów...

02.01.2007
19:41
[49]

mineral [ Paragon ]

Szef PiSu zranił pijanego mężczyznę " który już na początku ma negatywnie nastawić do pisowca ( sam tak to odebrałem na początku ) dalej zostaje rozwinięty w treść: " w obronie żony i dziecka " ale pierwsze wrażenie już zostało ładnie " podsunięte " nam przez gazetę gdzie wiadomo, że część nie raczy czytać całych artykułów a sugeruje się jedynie tytułami :D ale to oczywiście wszystko " drobne kwestie " te urabianie ludzi :)

To nie tylko Wyborcza. Takie nagłówki są wszędzie. Super Expres, Fakt, Dziennik, Onet, WP, nawet GOL.

02.01.2007
19:44
[50]

gladius [ Subaru addict ]

otóż to, moherku_mały - możesz być rydzykowcem, michnikowcem, kimkolwiek. Do samodzielnego myślenia nie jesteś zdolny, co z uporem i sukcesami udowadniasz. Musisz mieć kogoś, kto ci powie, co jest dobre, a co złe.

02.01.2007
19:44
[51]

Lewy Krawiec(łoś) [ Cęturion ]

No bajerny pomysł. Referendum o głowę giertycha. Szczyt egoizmu. Myślę, że państwo nie powinno zgodzić się na taki wielki wydatek, jakim jest referendum. Zwłszcze, jeśli chodzi o sprawę jakiegoś paroba i jego kretyńskich pomysłów.

02.01.2007
19:45
[52]

KOLOSrv [ Czy mam coś na zębach? ]

ehhhhhhh.... mogę dużo znieśc... kamery, podejrzliwośc nauczycieli, godzine policyjna, lale na litośc boską nie mudurki....
dziekuje

02.01.2007
19:47
[53]

Kuba_Krk [ Konsul ]

swoja droga ciekawe ze glosowac mieliby rodzice -> ludzie pelnoletni (zatem moze 10% wszystkich uczniow). Powiedzcie mi co przecietny rodzic wie o szkole i zwyczajach panujacych w placowce ucznia? O ile w pdst. moze jeszcze co nieco tak w gim i dalej watpie zeby mial duza wiedze. I jak rodzic ma ocenic czy program bedzie dla szkoly dziecka dobrym, czy szkola sama sobie doskonale radzi.

02.01.2007
19:48
[54]

moherek_mały [ Centurion ]

gladiusik: każdy musi mieć kogoś kto powie mu co jest dobre z co złe :D u mnie taką rolę pełnili rodzice :D ( i nie żaden ojceic tadek - nawet nie miałem pojęcia o jego isntieniu jak byłem mały :D ) dziwi mnie więc to twoje porównywanie tego do samodzielnego myślenia :D

02.01.2007
19:49
smile
[55]

Paradox [ Loon ABO mode ]

To referendum to takie troche pytania retoryczne, wiec trudno, zeby Giertych je przegral. No bo sami powiedzcie, co byscie odpowiedzieli, gdyby ktos zapytal czy chcecie, aby zylo wam sie lepiej, bezpieczniej, dluzej, etc.

02.01.2007
19:49
smile
[56]

gladius [ Subaru addict ]

moherek_mały napisał:
"gladiusik:

no oczywiście wiadomo, że młodzi ludzie, ba dzieci uczące się w szkołach, gimnazjach i liceach, będący przyszłością naszego państwa to mało istotne znaczenie :D :* "


Jak zwykle, z wrodzoną sobie bystrością moherek_mały zgrabnie połączył przyszłość naszego państwa z obowiązkiem noszenia mundurków przez dzieci. Chylę czoła przed tym tytanem intelektu, bo tak pokrętną logiką może kierować się tylko geniusz.

02.01.2007
19:52
[57]

gladius [ Subaru addict ]

moherek mały napisał: gladiusik: każdy musi mieć kogoś kto powie mu co jest dobre z co złe :D u mnie taką rolę pełnili rodzice :D ( i nie żaden ojceic tadek - nawet nie miałem pojęcia o jego isntieniu jak byłem mały :D ) dziwi mnie więc to twoje porównywanie tego do samodzielnego myślenia :D

Szkoda, że rodzice nie nauczyli cię samodzielnego myślenia. Z drugiej strony - materiał mieli gorzej niż kiepski.

02.01.2007
19:52
[58]

moherek_mały [ Centurion ]

gladiusik napisał:

Jak zwykle, z wrodzoną sobie bystrością moherek_mały zgrabnie połączył przyszłość naszego państwa z obowiązkiem noszenia mundurków przez dzieci.

wiesz co kochany narazie to jedynie ty to zrobiłeś :D ale może skoro już to podaj DOWÓD na to?? :D jakiś cytat?? :D akurat jakbyś chciał wiedzieć to sam negatywnie oceniam ten pomysł... zdiwiony?? :) i co ma to oznaczać, że i inne pomysły muszę automatycznie odrzucać?? :D

EDIT: samodzielnego myślenia uczyłem się samodzielnie przeważnie patrząc na różne sprawy z wielu perspektyw podchodząc i z lewa i z prawa aby mieć większe pojęcie i móc wybrać czy jest to zgodne z moim światopoglądem czy nie :D

02.01.2007
19:57
[59]

gladius [ Subaru addict ]

moherek_mały napisał: EDIT: samodzielnego myślenia uczyłem się samodzielnie przeważnie patrząc na różne sprawy z wielu perspektyw podchodząc i z lewa i z prawa aby mieć większe pojęcie i móc wybrać czy jest to zgodne z moim światopoglądem czy nie :D

I jak ma się "samodzielne myślenie" czy myślenie w ogóle do jakości i zawartości merytorycznej twoich postów? Przeczysz sam sobie - albo faktycznie myślisz i swoje głupoty piszesz dla jaj albo - jeśli przyjąć, że piszesz co myślisz - to twoje myślenie nie ma nic wspólnego z samodzielnością.

02.01.2007
20:03
[60]

moherek_mały [ Centurion ]

gladiusiku kochany już to kiedyś pisałem tobie ale widze, że niektórym jak gazeta wybiórcza nie napisze to nie trafi do głowy :D Otóż dla twojej widomości - nie wszyscy ludzie, mają zdanie takie jakie ty masz :) niekoniecznie nawet musi to być połowa osób :) są też ludzie, którzy mają inne podejście do życia, uważają np że kłamstwo trzeba nazywać kłamstwem, pedała trzeba nazywać pedałem, itd itp... TAK SĄ LUDZIE MAJĄCY INNE PODEJŚCIE DO ŻYCIA NIŻ TY :D wiem, że dla ciebie wszystko co nie zgadza się z tobą to od razu złe, idioci, kretyni itp itd :D ale może kiedyś to zrozumiesz co napisałem :D

02.01.2007
20:05
[61]

gladius [ Subaru addict ]

moherek_mały napisał
[60]
moherek_mały [ Chorąży ]

gladiusiku kochany już to kiedyś pisałem tobie ale widze, że niektórym jak gazeta wybiórcza nie napisze to nie trafi do głowy :D Otóż dla twojej widomości - nie wszyscy ludzie, mają zdanie takie jakie ty masz :) niekoniecznie nawet musi to być połowa osób :) są też ludzie, którzy mają inne podejście do życia, uważają np że kłamstwo trzeba nazywać kłamstwem, pedała trzeba nazywać pedałem, itd itp... TAK SĄ LUDZIE MAJĄCY INNE PODEJŚCIE DO ŻYCIA NIŻ TY :D wiem, że dla ciebie wszystko co nie zgadza się z tobą to od razu złe, idioci, kretyni itp itd :D ale może kiedyś to zrozumiesz co napisałem :D


No tak, jak mogłem nie zauważyć, że to moherek_mały ma rację, bo przecież on słucha Jarosława Kaczyńskiego i Radia Maryja, a potem to powtarza. Jarosław Kaczyński ma zawsze rację, więc siłą rzeczy moherek_mały też ma zawsze rację - to takie oczywiste.

02.01.2007
20:07
[62]

moherek_mały [ Centurion ]

gladiusik: hehe to cały ty :D pare haseł bez najmniejszego pokrycia, bez najmniejszego dowodu :D coś a'la wybiórcza ale jej lepiej to jednak wychodzi :P

02.01.2007
20:15
[63]

davis [ ]

Kuba_Krk --> No to może zapytajmy wyłącznie nauczycieli co sądzą o takich zmianach. Czy to by Ciebie zadowoliło?
gladius --> Nie daj się prowokować, nie karm trolla.

02.01.2007
20:16
[64]

moherek_mały [ Centurion ]

davis: hej gladiusik to ile masza tych kont??? czy to dozwolone ?? :)

02.01.2007
20:18
[65]

gladius [ Subaru addict ]

moherek_mały - dowody są, to posty nr 43, 48, 54, 58, 60 i 62 tego wątku.
EDIT - i jeszcze 65

Każdy z nich obnaża twoje intelektualne niedostatki, moherku_mały.

02.01.2007
20:23
[66]

moherek_mały [ Centurion ]

gladiusik: no oczywiście wypowiedź o jednej sprawie oznacza, że mam rację we wszystkim :D oczywiście to co napisałem, wcześniej jarosław kaczyński i rydzyk powiedzieli - w takim razie można prosić o linka jakiegoś w wypowiedziami tychże osób odnośnie tego co napisałem?? :D bo ostatnio to słuchałem jarka jak sie wypowiadał w tvn 24 dawno temu a rydzyka to też jak w tvn 24 dawali jakieś jego wypowiedzi ( ostatnio to chyba podczas uroczystości z radiem maryja :) )

no po prostu udowodnij, że twierdziełm ,ze mam we szystkim rację i że słucham kaczyśniego i rydzyka powtarzając potem ich słowa :D ( co sam napisałeś jako dowód post 61 :D )

02.01.2007
20:25
[67]

Kuba_Krk [ Konsul ]

davis -> zadowolilo by mnie zmienienie prezesa MENu:] A do tematu, to moim skromnym, ludzie w LO <bo w gim to teraz im tylko nagrywanie piedol telefonami w glowie> chyba juz maja jakies pojecie o tym co sie dzieje nad ich glowami i moga sami cos na ten temat powiedziec... Napewno nie mniej niz ich rodzice

02.01.2007
20:31
[68]

gladius [ Subaru addict ]

Kuba_Krk - akurat z ludzi z LO niewielu będzie miało możliwość oddać głos w tym referendum. Zresztą - w tym referendum i tak nie będzie 50% frekwencji, więc de facto to jedynie plebiscyt popularności Giertycha.

02.01.2007
20:35
[69]

davis [ ]

Kuba_Krk --> Tak masz rację z tym liceum, ale weź pod uwagę, że szkoły średnie to nie tylko licea.

02.01.2007
20:36
[70]

Kuba_Krk [ Konsul ]

gladius-> przeczytaj wyzej co napisalem kilka postow temu ludzie pelnoletni (zatem moze 10% wszystkich uczniow)

davis-> skrot myslowy oczywiscie mialem na mysli wszystkie szkoly ponadgimnazjalne

02.01.2007
20:45
[71]

davis [ ]

Kuba_Krk --> Może i masz rację. Pewnie 90% młodzieży z tych szkół nie stwarza żadnych problemów wychowawczych. Pozostaje jednak te 10% debili, z którymi nie wiadomo co robić. Te 10% w wieku po-gimnazjalnym, moim zdaniem, to niereformowalne jednostki i to właśnie przed nimi Giertych chciałby uchronić pozostałych. Czy masz jakiś lepszy pomysł jak sobie z tym poradzić nie stosując "programu Giertycha"?

03.01.2007
01:18
[72]

Lutz [ Generaďż˝ ]

Ja tam dzisiaj od jakiegos dzialacza PO z telewizji TVN dowiedzialem sie ze za pomoca referendow manipuluje sie w dyktaturach.

No i wlasciwie to juz nie wiem, wolne wybory byly (podobno wolne) no i sie okazalo ze zle, bo nie wybrano tych co trzeba, jeden z takich kolesi (z checia utopiony w szklance wody przez opozycjonistow) daje sie na talerzu praktycznie, bo stawia alternatywe, ze zejdzie jezeli narod powie ze zle dziala. No i okazuje sie teraz ze to tez jest dzialanie rezimowe.

Smiem tylko domyslac sie, ze odpowiednia metoda kontroli aplauzu bedzie sms do redakcji tvn/tvn24 i pare ankiet na onet/interia/gazeta gdzie jak wiemy skupia sie kwiat polskiej inteligencji zabijajacy czas na lekcjach informatyki/wos czy czego tam jeszcze, udzielaniem sie na "forach" To bedzie tzw. glos ludu (tego lepszego bo nie spod sciany wschodniej tylko z postepowych i nieskazonych gimnazjalna chuliganeria blokowisk wielkich miast.

No a pytania musza zostac sformuowane odpowiednio (z pominieciem socjotechniki)

- Czy ma byc godzina policyjna (dobrze ze nie stan wojenny)
- Czy w szkolach maja byc mundurki (caly czas nie wiadomo czy to dyrekcje maja sobie zarzadzac tematem)
- Czy podniesc dyscypline w szkole, wprowadzajac program "zero tolerancji" (dwie rzeczy sa dziwne, uzycie slowa "program" a wiadomo ze obecny rzad nie ma programow, no i absolutnie niesocjotechniczny - dla rodzicow - aspekt tego pytania)

O religii nic nie slyszalem...

Lub tez najbardziej oczywiste i jasne pytanie (bardzo programowe "trzy na krzyz")
- Czy R.Giertych musi odejsc

A na koniec chcialem przypomniec jakie ladne pranie mozgu dostalismy w zwiazku z wprowadzeniem (bezreferendalnym) gimnazjow, przeciez skoro "unia ma" to i my musimy

03.01.2007
04:48
[73]

Belert [ Generaďż˝ ]

Giertych traktuje Poslke jak swoja piaskownice do zabawy.Jak kaziowi sie nie podoba to zrobimy glosowanie kto jest za mna ??
A kto za to zaplaci ???On? Wątpie.

03.01.2007
08:19
[74]

||Peter|| [ Pretorianin ]

dokladnie... skoro chce referendum w sprawie wlasnej popularnosci to niech sam za to zaplaci
nie powinno to byc wiecej niz... parenascie milionów...

03.01.2007
09:33
smile
[75]

__slim_sas__ [ Pretorianin ]

Ale on chce referendum o wysłanie wojsk polskich dio Iraku i Afganistanu. Te pytania byłyby w tym referendum właśnie. Powinno być potanie: "Czy chcesz aby Giertych był Ministrem Edukacji Narodowe?"

03.01.2007
09:40
smile
[76]

Bramkarz [ brak abonamentu ]

Lutz

Przecież wszystko można załatwić jednym pytaniem:

Czy chcesz żeby w Iraku i Afganistanie służyli absolwenci gimnazjów, w których wprowadzono mundurki i program "Zero tolerancji" od dziecka przyzwyczajani do przestrzegania godziny policyjnej?

03.01.2007
09:46
[77]

Attyla [ Flagellum Dei ]

Belert
Niestety, na tym właśnie polega polityka. I czy jest to miller, kaczyński czy inny tusk - zawsze będzie traktował ten kraj jako własną piaskownicę. Coś takiego jak logos, do którego każda istota myśląca dąży podświadomie nie istnieje. Tzn. wszyscy dążymy do tego żeby było lepiej, ale już definicja tego "lepiej" jak i środki doprowadzenia do tego skutku nie są już sprawą wspólną.

03.01.2007
10:19
[78]

gladius [ Subaru addict ]

Z tym ewentualnym odejściem Giertycha to też nie jest sprecyzowane - czy wystarczy bezwzględna większość wyborców "przeciw" czy też musi zostać osiągnięta frekwencja 50% skutkująca tym, że referendum jest wiążące. Swoją drogą, ciekawe w jaki sposób miałoby wiązać?

06.01.2007
00:32
[79]

Bramkarz [ brak abonamentu ]

I to by było na tyle?

PiS nie poprze wniosku LPR o referendum w sprawie edukacji i udziału polskich żołnierzy w misjach w Iraku i Afganistanie - powiedział szef komitetu stałego Rady Ministrów Przemysław Gosiewski.
- Nie ma tak wielkiej różnicy zdań w sprawie edukacji, aby trzeba było organizować referendum. Niepotrzebne jest też referendum w sprawie Iraku - wyjaśnił.

06.01.2007
00:39
[80]

Kuba_Krk [ Konsul ]

davis-> Nie mam lepszego pomyslu, ale odzielanie "gorszej" mlodziezy i zamykanie ich w osobnych szkolach jest dla mnie malo madrym pomyslem...

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.