GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Prawidłowa wymowa mieszkańca Austrii

01.01.2007
14:40
[1]

Dzideek [ Konsul ]

Prawidłowa wymowa mieszkańca Austrii

Austriak czy Austryjak?

Mi się wydaje, że "Austriak" się powinno mówić, a Austryjak to trochę już starodawna forma - ale mój ojciec tak jeszcze mówi. Trochę mnie wkurza? A wy co myślicie?

01.01.2007
14:49
[2]

BarD [ Leningrad Cowboy ]

My nie myślimy, my wpisujemy w edytory tekstu.

Oczywiście, że Austriak

01.01.2007
14:53
[3]

Dzideek [ Konsul ]

To może inaczej? Bo wiadomo że Austriak :)
Czy forma "Austryjak" jest dopuszczalna?

01.01.2007
14:56
smile
[4]

ES_Lechu [ Piw Paw Elo 320 ]

Austriak :P

01.01.2007
14:57
[5]

MaZZeo [ LoL AttAcK ]

Obie formy bardzo podobnie brzmia...

Moze Austrijak? :)

01.01.2007
16:46
smile
[6]

slot5 [ Dragon ]

Do Słownika Poprawnej Polszczyzny sobie zajrzyj :) (ja niestety nie mam pod ręką)

01.01.2007
16:51
[7]

dr. Acula [ Generaďż˝ ]

AUSTRIAK

01.01.2007
16:53
[8]

Andre770 [ Koniokwiciur ]

austriak a-u-s-t-r-i-a-k

01.01.2007
17:47
smile
[9]

The Joker [ Konsul ]

Przecież wielkiej różnicy w wymowie Austriak i Austryjak nie ma... Tyle tylko, że łatwiej nam to wymówić. Sam osobiście piszę Austriak, ale wymawiam bardziej Austryjak, żeby sobie języka nie poplątać ;)

01.01.2007
17:53
[10]

goldenSo [ Ciasteczkowy LorD ]

@Andre770
Jeśli już fonetycznie [A-u-s-t-r'-a-k]

01.01.2007
17:54
[11]

mycha921 [ Potępiony ]

chyba austriak

01.01.2007
17:55
smile
[12]

stanson [ Szeryf ]

mieszkaniec Austrii :)

01.01.2007
17:56
smile
[13]

Paradox [ Loon ABO mode ]

Ysterhrajsier ;).

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.