GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Samsung 770P - opinie, recenzje

28.12.2006
14:09
[1]

yellowfox [ Uśmiechnij się ]

Samsung 770P - opinie, recenzje

Jezeli ktos ma ten monitor lub widzial go w akcji prosze o opinie, wszystko co wiecie, wlasnie zauwazylem ze w sferisie przecenili go z 1270 na 900zl dlatego stal sie powaznym konkurentem w moim rankingu, prosze o wasze zdanie

28.12.2006
14:20
smile
[2]

MMaaZZii1155 [ Kocham Szwedki ]



i jeszcze:

28.12.2006
14:22
[3]

yellowfox [ Uśmiechnij się ]

Mazi -> zartujesz, gdybym chcial info z google to nie zakladalbym watku na forum, wyszukiwarka jeszcze wiare potrafie sie poslugiwac, zalezy mi na opiniach golowiczow, zreszta wiekszosc opinic w sklepach juz przeczytalem, teraz chce je skonfronotac ze zdaniem golowiczow

28.12.2006
14:23
[4]

Czesiek_Alcatraz [ Generaďż˝ ]

Z tego co zdążyłem się zorientować, to jest to najczęściej polecany monitor na tym forum :)

28.12.2006
14:25
[5]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

Kupiłem go pare dni temu. Narazie jestem zadowolony. Brak smużenia. Kolory ok. Jednak troche gorsze niż w moim poprzednim monitorze CRT 19" LG Flatron 915FT Plus. Jestem jednak zadowolony z zakupu. Za 900 zł dostałem monitor o dobrych parametrach i dla mnie wystarczy w zupełności.

28.12.2006
14:30
[6]

yellowfox [ Uśmiechnij się ]

Cainoor --> a lampy rowno podswietlaja ? jak np zalaczysz czarny obrazek na caly ekran w zaciemnionym pokoju to widzisz ze w jednym miejscu jest jasniejszy niz w drugiM ?
edit
i najpiej przy jasnosci na maxa?

29.12.2006
17:27
[7]

yellowfox [ Uśmiechnij się ]

no i zamowilem, zdam relacje jak go juz bede miec

29.12.2006
17:40
smile
[8]

Coolabor [ Piękny Pan ]

Ja mam nieco starszy model 173P Plus, ale parametry niemal identyczne. Z kinsekopa trochę trudno było się przesiąść, jednak dało się zauważyć gorsze kąty widzenia. Ale to był jedyny "minus". Po 2-3 tygodniach zapomniałem o tym. Poza tym mój kineskop był tak rozregulowany pod względem ostrości, że gdy dostałem mój obecny panel, to różnica była piorunująca!
Od jakiegoś czasu mam stycznośc z 2 lapkami Toshiby i tam to dopiero widać różnicę w matrycach - mowa o lapkach i owym Samsungu. Wszystko oczywiście na korzyść 173P Plus - smużenie w grach i filmach praktycznie nie istnieje. Samsung ma świetne kąty widzenia w pionie i poziomie (nie to co na lapkach :)) no i ta przedoskonała jasność :)
770P może być tylko lepszy, więc to chyba najlepszy wybór jakiego mogłeś dokonać :)

Sam ze dwa tygodnie temu zdziwiłem się, gdy ujrzałem ten model w sklepie w moim miescie za 1080 zeta. "Co jest do cholery" - pomyślałem sobie, bo na necie takie chodziły za minimum 1200 z hakiem. Nadal nie wiem co jest, ale na pewno jest to piekielnie dobra okazja... :)

Yellowfox, pewnie dostaniesz go po Nowym Roku, ale warto poczekać. Podwieszam wątek i czekam na relację, bo sam jestem ciekaw :)

29.12.2006
23:51
[9]

pcamator [ Legionista ]

971P to bezpośredni następca twojego, panel chyba ten sam:

30.12.2006
09:19
[10]

Kaczorowy [ Konsul ]

Coolabor --> Ja mam nieco starszy model 173P Plus, ale parametry niemal identyczne

20% różnicy w prędkości różnicy nazywasz parametrami niemal identycznymi? Poza tym 173P miał kiepskie podświetlenie, które objawiało się sławnym efektem Ufo.

Samsung ma świetne kąty widzenia w pionie i poziomie

Nie są one aż tak świetne, ale nie ma z tym problemów.

30.12.2006
09:45
[11]

yellowfox [ Uśmiechnij się ]

pcamator --> ten nastepca jest chyba troche wiekszy, zauwaz ze my mowimy o 17` a nie 19`

30.12.2006
10:37
smile
[12]

DANY_44 [ Pretorianin ]

Też posiadam monitor Samsung 770p. We wrześniu 2006r. dałem za niego 1300 zł.
Kolory są wyśmienite. Czarny to czarny, a smużenie wogóle nie występuje.

Jedyne, co nie daje mi spokoju to jakość obrazu w filmach XviD.
Z odległości 40cm widzę lekką i zamazaną pikselozę.
Aby obraz wydawał się idealny muszę siedzieć 150 cm od monitora.
Niech ktoś przetestuje jakiegoś XviD'a i napisze jak to wygląda z bliska.

Co do ustawień w MagicTunePremium 1001 to używam takich:
Internet: Jasność 60, Kontrast 50, Gamma 0,5
Gry : Jasność 80, Kontrast 50, Gamma 0,1
Film : Jasność 90, Kontrast 50, Gamma 03 + zakładka Nvidia 138% jasności

Napiszcie jak wyglądają filmy (XviD) i jakich wartości Jasność, Kontrast, Gamma używać.

30.12.2006
21:50
[13]

yellowfox [ Uśmiechnij się ]

a wiec moje pierwsze wrazenia, piekny z zwenatrz, regulacja na 6, zauwazylem w calkowicie ciemnym pomieszczeni ze lampy nierowno podswietlaja ale pozmienialem ustawienia i troche trudniej je zauwazyc, generalnie jestem zadowolony
moje ustawienia w do internetu to
50 jasnosc 20 kontrast, RGB na 12, gamma +0.7


edit
jak powinienem ustawixc odswiazanie?

30.12.2006
22:42
smile
[14]

DANY_44 [ Pretorianin ]

Odświeżanie zalecane przez producenta to 60Hz.
W windows mam ustawione 60Hz a w grach ustawiam na 75Hz

06.01.2007
15:51
smile
[15]

yellowfox [ Uśmiechnij się ]

zaczynam sie martwic moim Samsungiem 770P, w calkiem ciemnym pokoju na czarnym tle na monitorze widoczne sa biale smugi, mozecie zobaczyc jak jest u was na monitorach(nie tylko na tym modelu samsunga)?

06.01.2007
17:10
[16]

yellowfox [ Uśmiechnij się ]

up

06.01.2007
17:23
[17]

Wymel [ Pretorianin ]

W moim Samsungu 940BF żadnych smug w zaciemnionym pokoju i czarnym tle nie ma, tylko widać,tak jakby brzegi matrycy są nieco mocniej oświetlane od środka. Chyba to jest normalne...

07.01.2007
13:13
[18]

Coolabor [ Piękny Pan ]

ja na swoim 173p+ nie mam żadnych smug - pamiętam jedynie,ze na początku miałem tzw. efekt ufo - ciemny owal na czarnym tle (a może owal był jasniejszy - nie pamiętam)
Teraz tego nie widzę.
A co do odświeżania, podobno maximum to 75, jednak ja ustawiam u siebie tyle ile tylko karta pozwala, oczywiście wizualnuch różnic nie ma, ale za to myszka jest czulsza. Dziwne :) Ale mnie to odpowiada :)
Co do Twoich smug, to nie wiem dokładnie o co chodzi - może zrób jakieś foto, ewentualnie poczekaj, może coś się zmieni...

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.