GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Szczerbiec - I Polski MMORPG

13.12.2006
14:02
[1]

SzczerbiecDEV [ Junior ]

Szczerbiec - I Polski MMORPG

[img][/img]

Witam serdecznie - chciałbym przybliżyć powstający od Kwietnia 2006 roku polski projekt MMORPG, osadzony w realiach średniowiecza na południu naszego kraju.

Szczerbiec - bowiem taka jest nazwa gry, tworzony od podstaw w języku C oparty o platformę serwerową UNIX oraz jego wersja kliencka działająca na systemach Windows, jest grą której głównym założeniem przy programoawniu było stworzenie świata MMO, gdzie gracze będą mogli poczuć średniowieczny klimat przechadzając się po rozbudowanym świecie, walczyć między sobą oraz budując nowe osady...

[img][/img]

Początki projektu - dość burzliwe i chaotyczne, sięgają połowy kwietnia 2006 roku, w okresie tym powstały podstawy silnika graficznego, który potem z dnia na dzień przerodził się w zaawansowany silnik sieciowy nazwamy XEngine.

[img][/img]

Nasze założenia to stworzyc średniowieczny, realny świat, bez elementów fantasy, gdzie gracz jest małą cząsteczką, malutkim trybikiem całości.

Świat, który żyje bez ingerencji playerów, ale ci mają na niego wpływ. Świat, przedstawiający południową Polskę i Śląsk drugiej połowy XIV wieku, w trakcie jednoczenia po destruktywnym rozbiciu dzielnicowym, w atmosferze nieufności i chaosu.

[img][/img]


W pełnej wersji gry odwiedzicie całą masę wiosek, miasteczek, miast, a nawet średniowieczny Kraków. Wszystko postaramy się odwzorowac jak najbardziej realnie na podstawie wszelkich dostepnych materiałów/źródeł/informacji. Realizm ma również dotyczyc takich detali jak np. uzbrojenie, gdzie nie założymy zbroi płytowej bez przeszywanicy, gdzie można nosic kapalin z doczepianą kolczą osłoną na twarz, lub bez niej.


[img][/img]


W walce gracz nie będzie liczył tylko na umiejętności swojej postaci ale również na szczęście, które jak wiadomo jest bardzo ważne, które sprawi że postac o pięc poziomów doświadczenia niższa, niekoniecznie przegra z tym "lepszym" (aczkolwiek szans nie ma zbyt wielkich).


[img][/img]

Zahaczyłem tu o wątek RPG. Tak, gra ma byc MMORPG, jednak staramy się uniknąc "pięciu głównych umiejętności" od których wszystko zalezy, stawiamy raczej na doskonalenie postaci w dziedzinach zawodowych, niestety szczegółów nie zdradzę.

[img][/img]


Aktualnie Szczerbiec kończy epizod, naznaczony wersją Alpha, której założeniem było sfinalizować system sieciowy i przetestować grę w 20 osób online.

Ten etap przeszedł bardzo płynnie, Szczerbiec sprawdził się w stu procentach i aktualnie pracujemy nad wersją beta, której to daty wydania nie jesteśmy jeszcze w stanie określić. Gra tworzona jest przez dwie osoby - Pawła Stochlińskiego (jedynego programisty), oraz Jarosława Zielińskiego (grafika 3d / 2d) - poświęcamy jej wolne chwile które odnajdujemy po pracy, między zajęciami w szkole i momentach wolnych od zajęć domowych.

[img][/img]


Zapraszam wszystkich tych, którzy są zainteresowani, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej na temat samej gry, developerów, lub projektu na stronę:

Z pozdrowieniami - programista gry oraz Team leader -
Paweł S.

13.12.2006
14:03
[2]

kalineczko1993 [ Life! ]

niom nieźle sie zapowiada

13.12.2006
14:05
[3]

daniekW [ Pretorianin ]

Powodzenie i czekam na efekt Waszej pracy

13.12.2006
14:06
[4]

^quqoch^ [ Patryk ]

Nie chcę siać czarnowidztwa, ale sądzę, że jak każdy taki projekt, i ten upadnie.

Sam pomysł doskonały, od lat czekam na RPG lub MMORPG ze średniowiecza bez żadnych elfów i innych śmir.

13.12.2006
14:06
[5]

Pshemeck [ Dum Spiro Spero ]

Witam.Jestem stalym bywalcem na Waszej stronie.Przyznam, ze czekam na finalny produkt z duzymi nadziejami.Od czegos trzeba zaczac i dobrze ze cokolwiek sie tworzy w Naszym kraju jesli chodzi o mmorpg.Zycze duzo cierpliwosci,zapalu,czasu,pomyslow itp :)
Pozdrawiam.

15.12.2006
17:43
smile
[6]

lecram [ Konsul ]

Nom pomysł niezły i wygląda to przyzwoicie.

09.05.2007
22:08
[7]

squallu [ saikano ]

i jak sa jakies postepy? bo szczerze mowiac czekam na ten projekt z niecierpliowscia:) niestety oficjalna strona to tylko jeden screen i napis in progress. podajcie jakies dalsze szczegoly. trzymam mocno kciuki oby wasz projekt nie upadl i udalo sie go wydac:)

09.05.2007
22:13
[8]

maev [ immamentna smuga ]

SzczerbiecDEV - Powodzenia w ambitnym projekcie. W tytule wątku jest błąd rzeczowy. Pierwszym polskim MMORPG był Mimesis Online.

09.05.2007
22:18
[9]

Vader [ Legend ]

W pierwszej chwili pomyślałem, że ci od tego faszystowskiego pisma wzieli się za robienie gier :D Na szczęście, to zupełnie inny "Szczerbiec".

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.