zawodowieckuba [ Pretorianin ]
Co To Za Broń ??
Chce uprzedzić ewentualne (nomen omen) trafne określenia. Tak wiem, że to jest broń snajperska, maszynowa i z lunetą;).
Chodzi mi o nazwę tej broni.

hilander [ ]
STRZELAM ! - Dragunov
leszo [ I Can't Dance ]
cos na bazie AK ... pewnie z naszego "Łucznika" ;)

ddza [ WasabiHubert ]
a kogo chcesz zabic?
magister blokers [ Generaďż˝ ]
Dragunowa to chyba miał Keller, a Cichy co innego nie wygląda mi to na Dragunova

Herr Flick [ Wyjątek Krytyczny ]
Karabinek snajperski marki Steyr miotający samonaprowadzające pociski DOOM-DOOM,zajebiście skuteczne - robią dziurę wielkości tej jaką zrobiła góra lodowa w Titanicu.
A tak serio to nie wiem :P
Loczek niech Ci będzie - poprawiam już drugi raz :P
Diplo [ Generaďż˝ ]
Też mi się wydaje że to swd.
Loczek [ El Loco Boracho ]
Sądze tak samo jak Hilander - Draganov - ruska snajperka
EDIT: nie... Draganov to nie jest (
EDIT2: Herr Flick - nie Sauer tylko Steyr - autstriacki karabin snajperski z jakąś obudową plastiko-podobną i ciągłym trybem ognia :)
Fett [ Avatar ]
moze to jakas odiana dragunova:| Tylko on ma wiekszy magazynek i chyba dluza lufe...
Steyr jest ładowany od boku :)

Foks!k [ Medyk ]
Snajperka :D

hilander [ ]
widac kiepski ze mnie snajper bo chybiłem celu
Diplo [ Generaďż˝ ]
Loczek --> przyjrzyj się zdjęciu, to jest swd. Ta sama kolba, umiejscowienie magazynka.
edit. dokładniej będzie to swd-m. Modernizacja rosyjskiego swd z początków lat 90.
Victor Sopot [ Generaďż˝ ]
To po prostu Polska odmiana SVD, sporo krajów ma swoje wlasne odmiany tej broni.
Herr Flick [ Wyjątek Krytyczny ]
A może to werja Tiger...?
Dosyć podobna

infernus67 [ Prezes Misiura ]
Ja też bym obstawiał, że to Dragunov. Max Payne miał taką.
Wozu [ Panzerjäger Raider ]
Diplo dobrze napisał, to jest polski SWD-M. I proszę, nie żadne SVD czy Dragunov, bo to są zachodnie transkrypcje rosyjskich bukw. U nas jest on znany jako skw SWD, nader rzadko stosuje się opis "Dragunow".

hilander [ ]
Ej czyli może małym rykoszetem, ale jednak cel trafiony !
PaZur76 [ Gladiator ]
Żaden Dragunow tylko... sztucer myśliwski Hunter z Łucznika :-).
[zdziwiony] Tylko coś ma na lufie - siakiś tłumik dżwięku? Hm, tak jakoś dziwnie bo od rurki gazowej się zaczyna...

Wozu [ Panzerjäger Raider ]
No to widzisz, dlaczego NFOW nie odwiedzam :P
szaszłyka? [ Bez Stopnia ]
A czy ten wątek to jest na zasazdie zagadek i zaraz ktoś da nową czy jak??
Diplo [ Generaďż˝ ]
PaZur76 --> A to ciekawostka. Jeszcze trzy minuty temu, dał bym sobie palec uciąć że to swd :)
Ciekawe od kiedy w wojsku korzystają z cywilnej broni ;)
Wozu [ Panzerjäger Raider ]
PaZur76 - Nie przypominam sobie by Baka strzelał z tłumionego Huntera, choć tłumik na jednym - i tu już sądzę, że to SWD był - pojawia się (u Polaka pracującego dla Jugoli).
O, znalazłem artykuł o SWD-M autorstwa... heh, wiadomo kogo :D:
Diplo -> Nie muszą... Wystarczy, że na potrzeby filmu Huntery zagrały SWD.
PaZur76 [ Gladiator ]
Diplo ---> "Ciekawe od kiedy w wojsku korzystają z cywilnej broni ;)"
Ale weż pod uwagę, że to jest wojsko Pasikowskiego ;-).
A ten tłumik (czy co to tam jest; nie mam pewności, coś dziwnego) pewnie dodali dla efektu, jak to się często w filmach robi.

szaszłyka? [ Bez Stopnia ]
Odpowie ktoś na moje pytanie z postu 20??!!
P.S Jeszcze jeden post i bede generałem!!! <jupi>
Pichtowy [ Generaďż˝ ]
Zaciekawił mnie link podany przez Woza w poscie no 16.
# Polska
* SWD-M - opracowana w latach 90. w WITU polska modernizacja rosyjskiego karabinu. Broń powstawała na bazie SWD serii II, w których lufy zastępowano nowymi, cięższymi i o grubszych ściankach. Ponadto karabin zaopatrywano w mocowany na łożu odłączalny dwójnóg, nowy montaż lunety, zaś celowniki PSO-1 zastępowano celownikami LD-6x42 produkowanymi przez Przemysłowe Centrum Optyki (PCO). W ten sposób zmodernizowano ok. 70 karabinów, z których połowa trafiła do WP, zaś druga połowa do formacji podległych MSW.
Czyli w WP jest ok 35 snajperów? A może jest jeszcze pare kontenerów z oryginalnymi SWD?
Matt [ I Am The Night ]
Szaszlyka? - na glupie pytanie mozesz spodziewac sie co najwyzej glupiej odpowiedzi... oO
Wozu - masz moze ciag dalszy tego artykulu?

zawodowieckuba [ Pretorianin ]
dobra chłopaki dzieki ale juz znalazł mi braciak.
PaZur76 ---> miałeś racje dzieki. Dokładnie to jest Radom Hunter.
edit ---> jesli chcecie dawac nowe zagadki to nie widze problemu :)
Dzideek [ Konsul ]
To jest na 100% karabin
Wozu [ Panzerjäger Raider ]
szaszłyka -> Raczej wątek dotyczy pytania zawartego w pierwszym poście.
Pichtowy -> Nie, dokładnie. WP korzystało z SWD w podstawowej konfiguracji oraz z SWD-M. Na Wikipedii jest informacja tylko o znanych wersjach, nie zaś o konkretnych użytkownikach. Poza tym, od ponad roku SWD jest wycofywany na rzecz kbw TRG-22 produkcji fińskiego SAKO:
A w przyszłości, może będziemy produkować własne karabiny wyborowe, jak kbw Bor (Alex):
oraz wkw Tor (Wilk):
Matt -> Niestety, tylko w gazecie. Ta stronka pochodzi z serwisu wydawcy Broni i Amunicji - Altair i jest tylko takim preview tego co można przeczytać w tymże numerze.
andrzej701 [ Pretorianin ]
ja obstawiam,że to karabin snajperski SWD ,z tego co wiem produkowany na bazie Kałasza,ale ..może i faktycznie to Dragunov?sam nie wiem

Widzący [ Senator ]
andrzej701--> Snajperskaja Wintowka Dragunowa = SWD czyli Dragunov=SWD
laki laki laki [ Centurion ]
cos pomiędzy dragunowem a AK ale najprawdopodobniej replika jakaś
_kronos_ [ Pretorianin ]
to jest dragonov ale ze zmieniona kolba aby miala mniejszy odrzut przy strzale

gwizdek9 [ Centurion ]
wg mnie to snajperka na duże odległości, ale to bardzo duze

Matt [ I Am The Night ]
Rany, gdybyscie nie tylko pisali, ale tez czytali to co juz zostalo napisane...
Jaka to bron zostalo juz wyjasnione, raczej bezspornie, w poscie [18] - miesiac temu.
[edit]
zOMG Oo
chyrlok [ Konsul ]
Dragunov
Diplo [ Generaďż˝ ]
Matt ---> Co ty? Gola nie znasz? Teraz padnie kolejnych 30 takich samych (błędnych) postów.

ksips [ Generaďż˝ ]
Było powiedziane że to Radom HUNTER i nie kombinować tu z SWD
Rasti12 [ Chor��y ]
hmmm
co to moze byc... zapewno niezle wali... przypomina snajperke z XXIII wieku xD
Łuki659 [ Legionista ]
to jest dragunov
na pewno mój tata zna sie na tym
Matt [ I Am The Night ]
Diplo >> *eh*

szarzasty [ rammsteinick ]
na pewno mój tata zna sie na tym
na pewno mój tata nie zna się na tym. a żeby tradycja pozostała to:
Dragunov
Miri [ The Cat Warrior ]
RADOM HUNTER - jak mówiono.
Często się uzywa broni cywilnej, jest to logiczne, wytwarzanie snajperek to manufaktura, często nie opłaca się zaczynać produkcji. Taniej jest zakupić cywilną wersję. Choćby WA2000, szerg karabinów Remingtona itd.
A to, że w filmie dali Huntera? Cóż nie mieli widać dojść do woja i SWD (PRZEZ W) :)
Zenedon_oi! [ Generaďż˝ ]
Miri --> Ale WA2000 nikt nie chciał kupować właśnie dlatego że był za drogi:).
ksips [ Generaďż˝ ]
Ehh
1
Nie wiem czy w dobrym dziale, ale jest to na temat broni więc tutaj pytam: jaką broń miał Mirosław Baka("Cichy") w filmie "Demony wojny wg Goi"?? Była to jakaś snajperka, ale nie wiem jaka. Napewno nie był to dragunow, do zastavy też to nie podobne więc pytam, ponieważ bardzo mnie ten karabin zainteresował. Widać go dokładnie w momencie, w którym siedząc nad obozem Skiji Linda-Keller mówi do Kuszy: "siedzieć cicho i w razie czego spieprzać do bazy". Po tym Baka wstaje i widać tę broń dokładnie. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam
2
Dzięki wszystkim, myślałem że to broń wojskowa, a nie myśliwska 8O . A swoją drogą dziwne że użyli broni myśliwskiej w filmie o wojsku :? . Ale ogólnie to mi sie to bardzo podoba, i jak łatwo przerobić kałasza na takie coś :mrgreen:
3
Na prawdę myślisz, że to dziwne? To jak byś nazwał np. znalezienie F-117 miejsca na przedział na 8 osób? :hahaha: Zaskakujące? wink.gif
ratman [ Speed ]
snajperka
cienki bolo [ Konsul ]
Na bank Dragunov. Ale jaki model, to już ci nie powiem niestety, bo nie pamiętam, a nie mogę znaleźć klucza od szafy ojca, więc nie sprawdzę też.
Kajak222 [ Konsul ]
Dragunov albo AK47
Sznapi [ Parufka ]
No jasne, że Dragunov...
meryphillia---> Teraz widzę. [18] :P

meryphillia [ Progressive ]
Czy na prawde tak ciężko przeczytać nawet niezbyt długi wątęk, by później nie wyjść na idiotę??
Już dawno temu wyjaśnione było co to za broń... i nie był to Dragunov...
stg+ [ Generaďż˝ ]
To jest SVD Dragunov rosyjskiej produkcji. Zauważcie że w FZ ich wyposażenie jest w reguły tylko rosyjskie. Więc i Karabin Wyborowy też :)
Polska może przerobić sobie broń, to nie takie trudne. Sam kiedyś zamontowałem do Wiatrówki długiej łamanej celownik laserowy i lunetę 4x 40 :D . Ale puszki wtedy spadały fajnie
EG2006_43107114 [ Generaďż˝ ]
meryphilla ---> Wg mnie to Dragunov. Podobny jest w Hitmanach.

wysia [ Generaďż˝ ]
Tesz myslem rze to dragunov.

szarzasty [ rammsteinick ]
meryphilla ---> Wg mnie to Dragunov. Podobny jest w Hitmanach.
:D
Wg mnie to BFG. Podobny jest w Doomie

Matt [ I Am The Night ]
A ja normalnie nie wiem czy smiac sie czy plakac, co za debilizm i ignorancja w narodzie sie pleni.

meryphillia [ Progressive ]
Matt >>> Nie stresuj się. Niestety ludzie na tym forum zazwyczaj mają inteligencję młota udarowego i nic na to się nie poradzi...
Skoro widzą tylko tytuł tematu i dopisują się do niego nie czytając treści, to nie ma sensu cokolwiek im tłumaczyć, bo i taj twojego postu nie przeczytają.
Z drugiej strony nawet fajnie, bo możesz porównywać czym różni się idiota od człowieka normalnego :).
Diplo [ Generaďż˝ ]
Matt ---> Spokojnie :)
Niestety jest to cecha charakterystyczna GOLa. Tak jak napisał meryphillia. Człowiek włazi tu, czyta pierwszy post i od razu odpowiada nigdy już więcej (zapewne) do takiego tematu nie zaglądając.
MDstc [ Pretorianin ]
Te drugie zdjecie to napewno dragunov.

Widzący [ Senator ]
No to dla rozlużnienia atmosfery. Co to za broń------>
Unseen [ Pretorianin ]
Dla rozluznienia klimatu. Zobaczcie jakiej broni podrecznej uzywaja brytyjscy (?) snajperzy. I nie chodzi o SL9 :)
Widzacy :)
ksips [ Generaďż˝ ]
Widzący -- to broń dla nurków, do walki pod wodą
Unseen -- niestety mylisz się, to nie SL9 tylko G36K albo G36.
Unseen [ Pretorianin ]
ksips, bez obaw, potrafie odroznic karabin snajperski od szturmowego :) A SL9 to snajperka na bazie G36 wlasnie. Pozatym wystarczyspojrzec na dlugos lufy, krotki magazynek i podnozki jakby ktos mial jeszcze watplwosci.
bles [ Konsul ]
Przeczytalem ten watek od poczatku do konca i jestem w szoku.
Matt---> ja msyle ze plakac, bo czegos tak idiotycznego to w zyciu nie widzialem.

Kłosiu [ Senator ]
Ja tez mysle ze Dragunov :D
Co tu sie dziwic, niektorym sylabizacja strony A4 zajmuje 10 min, to i tekstu dla nich za duzo :))
LeeBronJameS [ Generaďż˝ ]
Fg42 :D

Widzący [ Senator ]
Po prostu należy zlikwidować kategorię "militaria", jest zbędna. Ci co coś wiedzą będą wiedzieć dalej a "dragunovów" i tak nic nie przekona.
Edit: Zamienić ją na "Ankiety" w stylu "Co dzisiaj jadłeś?"
Yaca Killer [ Regent ]
Widzący --> Jak widać "użyszkodnicy" GOL-a już podeszli do tego tematu jak do ankiety, myśląc zapewne, że często udzielana odpowiedź w końcu "wygra" :)
Dzięki takim wątkom łatwo można odsiać ziarno od plew.
Trael [ 24th MEU ]
Unseen---> To jest Niemiec a w łapach ma MG3, na pasku G36. Żadne to SL-9, magazynek nie jest krótki tylko go po prostu nie ma. O ile się nie mylę to SL-9 jest przeznaczony na rynek cywilny, więc żołnierze tego nie używają.
PaZur76 [ Gladiator ]
Widzący ---> ruski karabin APS (Awtomat Podwodnyj Specjalnyj), tak jak ksips już napisał - broń dla płetwonurków:
PaZur76 [ Gladiator ]
Unseen ---> jak dla mnie to jest Fryc lub Hiszpan ;-)...
szarzasty [ rammsteinick ]
A ja mam takie pytanie.
Na jaką amunicję jest te ASP. i jak to działa pod wodą??
byłbym wdzięczny za odp. nie jest to mi do czegoś potrzebne- poprostu jestem ciekaw

Widzący [ Senator ]
Proszę bardzo nabój zwykły, nabój do pistoletu podwodnego i nabój do automatu.
Trael [ 24th MEU ]
szarzasty--->

szarzasty [ rammsteinick ]
Danke sehr

Torn [ Legend ]
Tak w ogóle to w Demonach Wojny występował SWD, więc teoria, że nie mieli wtyk w WP bierze w łeb :) (wersja dla paratroopers o ile się nie mylę, prawda PaZur? :-)).

mycha921 [ Potępiony ]
Dragunov - w Max Payne 2 nie grałeś babką ? ;)
ksips [ Generaďż˝ ]
"Unseen---> To jest Niemiec a w łapach ma MG3, na pasku G36. Żadne to SL-9, magazynek nie jest krótki tylko go po prostu nie ma. O ile się nie mylę to SL-9 jest przeznaczony na rynek cywilny, więc żołnierze tego nie używają."
Sl8 to cywilne, SL9 wojskowo-policyjne. Pozatym różnicą między SL a G jest chociażby kolba, w SL jest zintegrowana, a w G składana.
Replika bo replika ale świetnie ukazuje różnice -->
ksips [ Generaďż˝ ]
G36 --->

ksips [ Generaďż˝ ]
I gdzie zniknęli ci krzykacze?