GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Co To Za Broń ??

07.12.2006
14:46
[1]

zawodowieckuba [ Pretorianin ]

Co To Za Broń ??

Chce uprzedzić ewentualne (nomen omen) trafne określenia. Tak wiem, że to jest broń snajperska, maszynowa i z lunetą;).

Chodzi mi o nazwę tej broni.

07.12.2006
14:48
smile
[2]

hilander [ ]

STRZELAM ! - Dragunov

07.12.2006
14:49
[3]

leszo [ I Can't Dance ]

cos na bazie AK ... pewnie z naszego "Łucznika" ;)

07.12.2006
14:50
smile
[4]

ddza [ WasabiHubert ]

a kogo chcesz zabic?

07.12.2006
14:50
[5]

magister blokers [ Generaďż˝ ]

Dragunowa to chyba miał Keller, a Cichy co innego nie wygląda mi to na Dragunova

07.12.2006
14:51
smile
[6]

Herr Flick [ Wyjątek Krytyczny ]

Karabinek snajperski marki Steyr miotający samonaprowadzające pociski DOOM-DOOM,zajebiście skuteczne - robią dziurę wielkości tej jaką zrobiła góra lodowa w Titanicu.

A tak serio to nie wiem :P

Loczek niech Ci będzie - poprawiam już drugi raz :P

07.12.2006
14:51
[7]

Diplo [ Generaďż˝ ]

Też mi się wydaje że to swd.

07.12.2006
14:53
[8]

Loczek [ El Loco Boracho ]

Sądze tak samo jak Hilander - Draganov - ruska snajperka

EDIT: nie... Draganov to nie jest (

EDIT2: Herr Flick - nie Sauer tylko Steyr - autstriacki karabin snajperski z jakąś obudową plastiko-podobną i ciągłym trybem ognia :)

07.12.2006
14:55
[9]

Fett [ Avatar ]

moze to jakas odiana dragunova:| Tylko on ma wiekszy magazynek i chyba dluza lufe...

Steyr jest ładowany od boku :)

07.12.2006
14:57
smile
[10]

Foks!k [ Medyk ]

Snajperka :D

07.12.2006
14:57
smile
[11]

hilander [ ]

widac kiepski ze mnie snajper bo chybiłem celu

07.12.2006
14:58
[12]

Diplo [ Generaďż˝ ]

Loczek --> przyjrzyj się zdjęciu, to jest swd. Ta sama kolba, umiejscowienie magazynka.

edit. dokładniej będzie to swd-m. Modernizacja rosyjskiego swd z początków lat 90.

07.12.2006
14:59
[13]

Victor Sopot [ Generaďż˝ ]

To po prostu Polska odmiana SVD, sporo krajów ma swoje wlasne odmiany tej broni.

07.12.2006
15:11
[14]

Herr Flick [ Wyjątek Krytyczny ]

A może to werja Tiger...?
Dosyć podobna

07.12.2006
15:13
smile
[15]

infernus67 [ Prezes Misiura ]

Ja też bym obstawiał, że to Dragunov. Max Payne miał taką.

07.12.2006
15:21
[16]

Wozu [ Panzerjäger Raider ]

Diplo dobrze napisał, to jest polski SWD-M. I proszę, nie żadne SVD czy Dragunov, bo to są zachodnie transkrypcje rosyjskich bukw. U nas jest on znany jako skw SWD, nader rzadko stosuje się opis "Dragunow".

07.12.2006
15:29
smile
[17]

hilander [ ]

Ej czyli może małym rykoszetem, ale jednak cel trafiony !

07.12.2006
15:35
[18]

PaZur76 [ Gladiator ]

Żaden Dragunow tylko... sztucer myśliwski Hunter z Łucznika :-).



[zdziwiony] Tylko coś ma na lufie - siakiś tłumik dżwięku? Hm, tak jakoś dziwnie bo od rurki gazowej się zaczyna...

07.12.2006
15:39
smile
[19]

Wozu [ Panzerjäger Raider ]

No to widzisz, dlaczego NFOW nie odwiedzam :P

07.12.2006
15:42
[20]

szaszłyka? [ Bez Stopnia ]

A czy ten wątek to jest na zasazdie zagadek i zaraz ktoś da nową czy jak??

07.12.2006
15:43
[21]

Diplo [ Generaďż˝ ]

PaZur76 --> A to ciekawostka. Jeszcze trzy minuty temu, dał bym sobie palec uciąć że to swd :)

Ciekawe od kiedy w wojsku korzystają z cywilnej broni ;)

07.12.2006
15:45
[22]

Wozu [ Panzerjäger Raider ]

PaZur76 - Nie przypominam sobie by Baka strzelał z tłumionego Huntera, choć tłumik na jednym - i tu już sądzę, że to SWD był - pojawia się (u Polaka pracującego dla Jugoli).

O, znalazłem artykuł o SWD-M autorstwa... heh, wiadomo kogo :D:


Diplo -> Nie muszą... Wystarczy, że na potrzeby filmu Huntery zagrały SWD.

07.12.2006
15:52
[23]

PaZur76 [ Gladiator ]

Diplo ---> "Ciekawe od kiedy w wojsku korzystają z cywilnej broni ;)"
Ale weż pod uwagę, że to jest wojsko Pasikowskiego ;-).

A ten tłumik (czy co to tam jest; nie mam pewności, coś dziwnego) pewnie dodali dla efektu, jak to się często w filmach robi.

07.12.2006
15:56
smile
[24]

szaszłyka? [ Bez Stopnia ]

Odpowie ktoś na moje pytanie z postu 20??!!

P.S Jeszcze jeden post i bede generałem!!! <jupi>

07.12.2006
15:59
[25]

Pichtowy [ Generaďż˝ ]

Zaciekawił mnie link podany przez Woza w poscie no 16.


# Polska

* SWD-M - opracowana w latach 90. w WITU polska modernizacja rosyjskiego karabinu. Broń powstawała na bazie SWD serii II, w których lufy zastępowano nowymi, cięższymi i o grubszych ściankach. Ponadto karabin zaopatrywano w mocowany na łożu odłączalny dwójnóg, nowy montaż lunety, zaś celowniki PSO-1 zastępowano celownikami LD-6x42 produkowanymi przez Przemysłowe Centrum Optyki (PCO). W ten sposób zmodernizowano ok. 70 karabinów, z których połowa trafiła do WP, zaś druga połowa do formacji podległych MSW.


Czyli w WP jest ok 35 snajperów? A może jest jeszcze pare kontenerów z oryginalnymi SWD?

07.12.2006
16:00
[26]

Matt [ I Am The Night ]

Szaszlyka? - na glupie pytanie mozesz spodziewac sie co najwyzej glupiej odpowiedzi... oO

Wozu - masz moze ciag dalszy tego artykulu?

07.12.2006
16:09
smile
[27]

zawodowieckuba [ Pretorianin ]

dobra chłopaki dzieki ale juz znalazł mi braciak.

PaZur76 ---> miałeś racje dzieki. Dokładnie to jest Radom Hunter.

edit ---> jesli chcecie dawac nowe zagadki to nie widze problemu :)

07.12.2006
16:10
[28]

Dzideek [ Konsul ]

To jest na 100% karabin

07.12.2006
16:32
[29]

Wozu [ Panzerjäger Raider ]

szaszłyka -> Raczej wątek dotyczy pytania zawartego w pierwszym poście.

Pichtowy -> Nie, dokładnie. WP korzystało z SWD w podstawowej konfiguracji oraz z SWD-M. Na Wikipedii jest informacja tylko o znanych wersjach, nie zaś o konkretnych użytkownikach. Poza tym, od ponad roku SWD jest wycofywany na rzecz kbw TRG-22 produkcji fińskiego SAKO:

A w przyszłości, może będziemy produkować własne karabiny wyborowe, jak kbw Bor (Alex):

oraz wkw Tor (Wilk):


Matt -> Niestety, tylko w gazecie. Ta stronka pochodzi z serwisu wydawcy Broni i Amunicji - Altair i jest tylko takim preview tego co można przeczytać w tymże numerze.

07.12.2006
16:34
[30]

andrzej701 [ Pretorianin ]

ja obstawiam,że to karabin snajperski SWD ,z tego co wiem produkowany na bazie Kałasza,ale ..może i faktycznie to Dragunov?sam nie wiem

07.12.2006
16:39
smile
[31]

Widzący [ Senator ]

andrzej701--> Snajperskaja Wintowka Dragunowa = SWD czyli Dragunov=SWD

17.12.2006
17:32
[32]

laki laki laki [ Centurion ]

cos pomiędzy dragunowem a AK ale najprawdopodobniej replika jakaś

04.01.2007
14:13
[33]

_kronos_ [ Pretorianin ]

to jest dragonov ale ze zmieniona kolba aby miala mniejszy odrzut przy strzale

04.01.2007
14:15
smile
[34]

gwizdek9 [ Centurion ]

wg mnie to snajperka na duże odległości, ale to bardzo duze

04.01.2007
14:17
smile
[35]

Matt [ I Am The Night ]

Rany, gdybyscie nie tylko pisali, ale tez czytali to co juz zostalo napisane...

Jaka to bron zostalo juz wyjasnione, raczej bezspornie, w poscie [18] - miesiac temu.

[edit]

zOMG Oo

04.01.2007
14:19
[36]

chyrlok [ Konsul ]

Dragunov

04.01.2007
15:15
[37]

Diplo [ Generaďż˝ ]

Matt ---> Co ty? Gola nie znasz? Teraz padnie kolejnych 30 takich samych (błędnych) postów.

04.01.2007
15:36
smile
[38]

ksips [ Generaďż˝ ]

Było powiedziane że to Radom HUNTER i nie kombinować tu z SWD

04.01.2007
15:57
[39]

Rasti12 [ Chor��y ]

hmmm
co to moze byc... zapewno niezle wali... przypomina snajperke z XXIII wieku xD

04.01.2007
16:26
[40]

Łuki659 [ Legionista ]

to jest dragunov


na pewno mój tata zna sie na tym

04.01.2007
16:28
[41]

Matt [ I Am The Night ]

Diplo >> *eh*

04.01.2007
16:29
smile
[42]

szarzasty [ rammsteinick ]

na pewno mój tata zna sie na tym

na pewno mój tata nie zna się na tym. a żeby tradycja pozostała to:

Dragunov

04.01.2007
17:56
[43]

Miri [ The Cat Warrior ]

RADOM HUNTER - jak mówiono.

Często się uzywa broni cywilnej, jest to logiczne, wytwarzanie snajperek to manufaktura, często nie opłaca się zaczynać produkcji. Taniej jest zakupić cywilną wersję. Choćby WA2000, szerg karabinów Remingtona itd.

A to, że w filmie dali Huntera? Cóż nie mieli widać dojść do woja i SWD (PRZEZ W) :)

04.01.2007
17:58
[44]

Zenedon_oi! [ Generaďż˝ ]

Miri --> Ale WA2000 nikt nie chciał kupować właśnie dlatego że był za drogi:).

04.01.2007
22:11
[45]

ksips [ Generaďż˝ ]

Ehh


1
Nie wiem czy w dobrym dziale, ale jest to na temat broni więc tutaj pytam: jaką broń miał Mirosław Baka("Cichy") w filmie "Demony wojny wg Goi"?? Była to jakaś snajperka, ale nie wiem jaka. Napewno nie był to dragunow, do zastavy też to nie podobne więc pytam, ponieważ bardzo mnie ten karabin zainteresował. Widać go dokładnie w momencie, w którym siedząc nad obozem Skiji Linda-Keller mówi do Kuszy: "siedzieć cicho i w razie czego spieprzać do bazy". Po tym Baka wstaje i widać tę broń dokładnie. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam
2
Dzięki wszystkim, myślałem że to broń wojskowa, a nie myśliwska 8O . A swoją drogą dziwne że użyli broni myśliwskiej w filmie o wojsku :? . Ale ogólnie to mi sie to bardzo podoba, i jak łatwo przerobić kałasza na takie coś :mrgreen:
3
Na prawdę myślisz, że to dziwne? To jak byś nazwał np. znalezienie F-117 miejsca na przedział na 8 osób? :hahaha: Zaskakujące? wink.gif

04.01.2007
22:24
[46]

ratman [ Speed ]

snajperka

04.01.2007
22:29
[47]

cienki bolo [ Konsul ]

Na bank Dragunov. Ale jaki model, to już ci nie powiem niestety, bo nie pamiętam, a nie mogę znaleźć klucza od szafy ojca, więc nie sprawdzę też.

05.01.2007
11:04
[48]

Kajak222 [ Konsul ]

Dragunov albo AK47

05.01.2007
11:20
[49]

Sznapi [ Parufka ]

No jasne, że Dragunov...

meryphillia---> Teraz widzę. [18] :P

05.01.2007
11:22
smile
[50]

meryphillia [ Progressive ]

Czy na prawde tak ciężko przeczytać nawet niezbyt długi wątęk, by później nie wyjść na idiotę??

Już dawno temu wyjaśnione było co to za broń... i nie był to Dragunov...

05.01.2007
11:51
[51]

stg+ [ Generaďż˝ ]

To jest SVD Dragunov rosyjskiej produkcji. Zauważcie że w FZ ich wyposażenie jest w reguły tylko rosyjskie. Więc i Karabin Wyborowy też :)

Polska może przerobić sobie broń, to nie takie trudne. Sam kiedyś zamontowałem do Wiatrówki długiej łamanej celownik laserowy i lunetę 4x 40 :D . Ale puszki wtedy spadały fajnie

05.01.2007
13:25
[52]

EG2006_43107114 [ Generaďż˝ ]

meryphilla ---> Wg mnie to Dragunov. Podobny jest w Hitmanach.

05.01.2007
13:26
smile
[53]

wysia [ Generaďż˝ ]

Tesz myslem rze to dragunov.

05.01.2007
13:27
smile
[54]

szarzasty [ rammsteinick ]

meryphilla ---> Wg mnie to Dragunov. Podobny jest w Hitmanach.

:D

Wg mnie to BFG. Podobny jest w Doomie

05.01.2007
13:28
smile
[55]

Matt [ I Am The Night ]

A ja normalnie nie wiem czy smiac sie czy plakac, co za debilizm i ignorancja w narodzie sie pleni.

05.01.2007
13:45
smile
[56]

meryphillia [ Progressive ]

Matt >>> Nie stresuj się. Niestety ludzie na tym forum zazwyczaj mają inteligencję młota udarowego i nic na to się nie poradzi...

Skoro widzą tylko tytuł tematu i dopisują się do niego nie czytając treści, to nie ma sensu cokolwiek im tłumaczyć, bo i taj twojego postu nie przeczytają.

Z drugiej strony nawet fajnie, bo możesz porównywać czym różni się idiota od człowieka normalnego :).

05.01.2007
13:48
[57]

Diplo [ Generaďż˝ ]

Matt ---> Spokojnie :)

Niestety jest to cecha charakterystyczna GOLa. Tak jak napisał meryphillia. Człowiek włazi tu, czyta pierwszy post i od razu odpowiada nigdy już więcej (zapewne) do takiego tematu nie zaglądając.

05.01.2007
13:54
[58]

MDstc [ Pretorianin ]

Te drugie zdjecie to napewno dragunov.

05.01.2007
13:57
smile
[59]

Widzący [ Senator ]

No to dla rozlużnienia atmosfery. Co to za broń------>

05.01.2007
13:58
[60]

Unseen [ Pretorianin ]

Dla rozluznienia klimatu. Zobaczcie jakiej broni podrecznej uzywaja brytyjscy (?) snajperzy. I nie chodzi o SL9 :)

Widzacy :)

05.01.2007
14:15
[61]

ksips [ Generaďż˝ ]

Widzący -- to broń dla nurków, do walki pod wodą
Unseen -- niestety mylisz się, to nie SL9 tylko G36K albo G36.

05.01.2007
14:29
[62]

Unseen [ Pretorianin ]

ksips, bez obaw, potrafie odroznic karabin snajperski od szturmowego :) A SL9 to snajperka na bazie G36 wlasnie. Pozatym wystarczyspojrzec na dlugos lufy, krotki magazynek i podnozki jakby ktos mial jeszcze watplwosci.

05.01.2007
14:47
[63]

bles [ Konsul ]

Przeczytalem ten watek od poczatku do konca i jestem w szoku.

Matt---> ja msyle ze plakac, bo czegos tak idiotycznego to w zyciu nie widzialem.

05.01.2007
15:01
smile
[64]

Kłosiu [ Senator ]

Ja tez mysle ze Dragunov :D

Co tu sie dziwic, niektorym sylabizacja strony A4 zajmuje 10 min, to i tekstu dla nich za duzo :))

05.01.2007
15:09
[65]

LeeBronJameS [ Generaďż˝ ]

Fg42 :D

05.01.2007
15:19
smile
[66]

Widzący [ Senator ]

Po prostu należy zlikwidować kategorię "militaria", jest zbędna. Ci co coś wiedzą będą wiedzieć dalej a "dragunovów" i tak nic nie przekona.

Edit: Zamienić ją na "Ankiety" w stylu "Co dzisiaj jadłeś?"

05.01.2007
15:36
[67]

Yaca Killer [ Regent ]

Widzący --> Jak widać "użyszkodnicy" GOL-a już podeszli do tego tematu jak do ankiety, myśląc zapewne, że często udzielana odpowiedź w końcu "wygra" :)

Dzięki takim wątkom łatwo można odsiać ziarno od plew.

05.01.2007
15:47
[68]

Trael [ 24th MEU ]

Unseen---> To jest Niemiec a w łapach ma MG3, na pasku G36. Żadne to SL-9, magazynek nie jest krótki tylko go po prostu nie ma. O ile się nie mylę to SL-9 jest przeznaczony na rynek cywilny, więc żołnierze tego nie używają.

05.01.2007
15:47
[69]

PaZur76 [ Gladiator ]

Widzący ---> ruski karabin APS (Awtomat Podwodnyj Specjalnyj), tak jak ksips już napisał - broń dla płetwonurków:

05.01.2007
16:04
[70]

PaZur76 [ Gladiator ]

Unseen ---> jak dla mnie to jest Fryc lub Hiszpan ;-)...

05.01.2007
16:12
[71]

szarzasty [ rammsteinick ]

A ja mam takie pytanie.

Na jaką amunicję jest te ASP. i jak to działa pod wodą??

byłbym wdzięczny za odp. nie jest to mi do czegoś potrzebne- poprostu jestem ciekaw

05.01.2007
16:19
smile
[72]

Widzący [ Senator ]

Proszę bardzo nabój zwykły, nabój do pistoletu podwodnego i nabój do automatu.

05.01.2007
16:21
[73]

Trael [ 24th MEU ]

szarzasty--->

05.01.2007
16:21
smile
[74]

szarzasty [ rammsteinick ]

Danke sehr

05.01.2007
18:27
smile
[75]

Torn [ Legend ]

Tak w ogóle to w Demonach Wojny występował SWD, więc teoria, że nie mieli wtyk w WP bierze w łeb :) (wersja dla paratroopers o ile się nie mylę, prawda PaZur? :-)).

05.01.2007
18:41
smile
[76]

mycha921 [ Potępiony ]

Dragunov - w Max Payne 2 nie grałeś babką ? ;)

05.01.2007
18:49
[77]

ksips [ Generaďż˝ ]

"Unseen---> To jest Niemiec a w łapach ma MG3, na pasku G36. Żadne to SL-9, magazynek nie jest krótki tylko go po prostu nie ma. O ile się nie mylę to SL-9 jest przeznaczony na rynek cywilny, więc żołnierze tego nie używają."

Sl8 to cywilne, SL9 wojskowo-policyjne. Pozatym różnicą między SL a G jest chociażby kolba, w SL jest zintegrowana, a w G składana.


Replika bo replika ale świetnie ukazuje różnice -->

05.01.2007
18:50
[78]

ksips [ Generaďż˝ ]

G36 --->

06.01.2007
09:32
smile
[79]

ksips [ Generaďż˝ ]

I gdzie zniknęli ci krzykacze?

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.