GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Port nasłuchu i uPnP

04.12.2006
18:45
smile
[1]

MaN_of_WaR [ People Know Me ]

Port nasłuchu i uPnP

Co to jest port nasłuchu? Czytałem, że jeśli jest aktywny to daje to znacznie większy transfer danych. Ale gdy wybiorę jakikolwiek port w uTorrencie i chce go sprawdzić to wyskakuje mi error, że port nie wygląda na otwarty. Co zrobić, żeby go włączyć?
I jeszcze jedno - co to jest port uPnP? Wyskakuje mi takie coś - "Unable to map UPnP Port." Po co one jest, co daje i jak go włączyć?

04.12.2006
19:35
[2]

MaN_of_WaR [ People Know Me ]

up

04.12.2006
19:38
[3]

sekret_mnicha [ the_collector ]

Port nasluchu to taka dziura w firewallu, ktora przepuszcza dane z internetu bez zadnych zaklocen (z grubsza).

Musisz otworzyc wybrane porty (TCP i UDP o takich samych numerach) w firewallu. A jak to sie robi, to zalezy od typu firewalla...

04.12.2006
19:45
[4]

MaN_of_WaR [ People Know Me ]

no w firewallu pisze ze mam otwarty port 35253 dla udp i tcp, ale w uTorrencie gdy robie "sprawdz przekierowanie portu" wyskakuje mi ze "Error! Port 35253 does not appear to be open."
i co teraz trzeba zrobic?

04.12.2006
19:49
[5]

sekret_mnicha [ the_collector ]

Zalezy od firewalla. Jakiego uzywasz? U mnie wystarczy wpisac w opcjach uTorrenta port nasluchu [numer] i to samo w firewallu (dodalem dwa porty - tcp i udp) i dziala jak marzenie.

04.12.2006
19:51
[6]

MaN_of_WaR [ People Know Me ]

Kaspersky Anti-Hacker

tyle ze w nim chyba nie mozna dodawac portow. moge co najwyzej zobaczyc jakie aktuyalnie sa otwarte.

w firewallu pisze mi ze mam otwarte 32523 udp i tcp, w utorrencie wybralem wlasnie ten port. wiec skad ten blad?

04.12.2006
19:52
[7]

Narmo [ Naczelny Maruda ]

Chodzi o to testowanie przez jakąś stronę? Mi to nigdy nie pokazywało dobrze nawet, jak porty były przekierowane i otwarte (a przy łączeniu się program miał zielone kółko na dole) :)

Poza firewallem sprawdź jeszcze, czy masz odpowiednie porty otworzone w routerze

04.12.2006
19:54
smile
[8]

MaN_of_WaR [ People Know Me ]

tak. ten test sie w na jakiejs stronie w przegladarce robi.

mam czerwone kolko lub zolty trojkat....

co do routera to jestem totalnie zielony, nawet nie wiem gdzie go mam w domu...

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.