Yaca Killer [ Regent ]
Zabezpieczenie dyskietki hasłem
Jak najłatwiej zabezpieczyć pliki znajdujące się na dyskietce, przed niepowołanymi osobami?
System Win XP.
wysia [ Generaďż˝ ]
Spakowac haslowanym rarem?
Triple_X [ Pretorianin ]
spakowac win-rarem i zabezpieczyc archiwum haslem.
Yaca Killer [ Regent ]
Pakowanie odpada. Musi być coś na tyle prostego, co opanuje starsza Pani, nie radząca sobie z komputerem.
Najlepiej, gdyby działało to w sposób "wpisuję hasło - uzyskuję dostęp".

hctkko [ The Prodigy ]
Myślisz że wpisanie hasła w WinRarze jest bardziej skomplikowane niż w jakimś innym programie? :)
Jeremy [ Konsul ]
Z dyskietką jest ten jeden problem że nie bardzo działa na niej NTFS ;) Także szyfrowanie na poziomie systemu plików tutaj odpada. Pozostaje jakiś zewnętrzny program z których najwygodniejszy IMO jest winrar (ew. zrób archiwum samorozpakowujące - będzie tylko klik, podaj hasło i się "gdzieś" rozpakuje)

Yaca Killer [ Regent ]
Ok, dzieki za pomoc.
Doszedłem z kobietą do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem dla niej będzie pendrive z zabezpieczeniem :)