GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

"Amadeusz" - Dzisiaj, 03.12 (niedziela) na TVP1. Godz 22:05

03.12.2006
18:25
smile
[1]

Xaar [ Uzależniony od Marysi ]

"Amadeusz" - Dzisiaj, 03.12 (niedziela) na TVP1. Godz 22:05

22:05 Amadeusz
(oryg. "Amadeus", historyczny, USA 1994)
Na kanale: TVP 1
Reż. Milosz Forman
Wyk. F. Murray Abraham, Tom Hulce, Elizabeth Berridge
Czas: 160 min.
Wybitny obraz opowiadający o rywalizacji Wolfganga Amadeusza Mozarta z Włochem Antoniem Salierim. Sukces tego drugiego, który staje się nadwornym muzykiem cesarza Austrii Józefa II zostaje przyćmiony, kiedy na jego dworze pojawia się młody, ale już sławny Mozart. Kiedy cesarz zamawia u niego operę, oszalały z zazdrości Salieri chce zniszczyć utalentowanego konkurenta…

Jeśli dobrze pamiętam że Amadeusz jest w tym filmie kompletnym świrem... a do tego ciągle rozbrzmiewa świetna muzyka - to gorąco polecam :)

edit: no może nie świrem ale jest bardzo ekscentryczny :P
lol? o2 napisało że to film historyczny?
To żeby nie wprowadzać nikogo w błąd wkleje to co napisał filmweb:
Biograficzny, Dramat, Muzyczny

03.12.2006
19:29
[2]

Xaar [ Uzależniony od Marysi ]

up :)

03.12.2006
21:49
[3]

Xaar [ Uzależniony od Marysi ]

ostatni up przed filmem :)

03.12.2006
21:50
[4]

ddza [ WasabiHubert ]

hehe juz ogladalem polecam :)

03.12.2006
21:51
[5]

MMaaZZii1155 [ Kocham Szwedki ]

lubie ten film tylko z jednego powodu dzieki temu ze ogladalismy ten film nie mielismy polskiego :P ale jakos nie mam ochoty do niego wracac :/

03.12.2006
21:53
[6]

Sonny Silooy [ Elegant Gypsy ]

film jest super... uwielbiam scene jak mozart parodiuje kompozytorów

03.12.2006
21:53
[7]

Jan Maria Rakieta [ Konsul ]

Rewelacyjny film, jak zwykle o beznadziejnej porze. Mimo to polecam wszystkim, którzy nie potrzebują tak jak ja długich godzin snu, aby normalnie funkcjonować ;)

03.12.2006
22:51
[8]

Necromancer [ Generaďż˝ ]

Genialny film.
To zabawne, bo nie jestem wielbicielem ani muzyki klasycznej, ani filmów przedstawiających te czasy, a ten film oglądałem już dwa razy i chętnie obejrzę trzeci. :)

edit
obejrzę, a raczej oglądam ;)

03.12.2006
23:24
smile
[9]

Aroslav [ Pretorianin ]

Uwielbiam w tym filmie smiech Mozarta=DDD I rowniez film ogladam i polecam:)

03.12.2006
23:24
[10]

wishram [ lets dance ]

cholera dobry film, ale o takiej porze... szkoda kiedy indziej obejrze

04.12.2006
00:32
[11]

BoyLer [ tribunus plebis ]

Oglądam ten film juz z 10 raz i na pewno nie ostatni. Dla mnie ten film to arcydzieło, jak i oczywiście muzyka Mozarta. Ilekroć słysze Requiem to ciarki mi po plecach przebiegają.

04.12.2006
00:48
smile
[12]

Xaar [ Uzależniony od Marysi ]

No i po filmie - genialne dzieło! :)

Śmiech Amadeusza - świetny... tak samo jak nieudolność w wypowiadaniu się cesarza ;)

btw. Wie ktoś co się stało z synem Mozarta? Otrzymał on po nim jakiś talent? Jakoś nigdy o nim nie słyszałem...

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.