GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Złącza PCI

03.12.2006
15:48
[1]

infernus67 [ Prezes Misiura ]

Złącza PCI

Hej
Może mi ktoś wytłumaczyć co można podczepić pod zwykłe łącza PCI? Wyczytałem w necie, że w takie łącza wpina się karty grafiki, ale z tego co wiem to takie karty wpina się do złącz AGP lub PCI-E.
Co więc można tam wcisnąć? Podejrzewam, że np. kartę dźwiękową. Może coś jeszcze? I czy ciężko jest tam coś wetknąć?

03.12.2006
15:51
[2]

Ward [ Senator ]

nie nie jest ciężko ;->
a karty grafiki na PCI spotyka się choć sporadycznie

03.12.2006
15:53
[3]

Narmo [ Naczelny Maruda ]

SCSI, kartę sieciową, portu USB i FireWire, WiFi...

a karty grafiki na PCI spotyka się choć sporadycznie
Teraz. No i zależy, co się ma na myśli mówiąc "karta grafiki". Akcelerator? Ech. Pamiętam, jak do swojej Rivy 128 ZX dokładałem VooDoo 2 na PCI właśnie :)

03.12.2006
15:54
smile
[4]

mycha921 [ Potępiony ]

Do PCI podepniesz bardzo bardzo starą kartę graficzną, kartę dzwiękową,telewizyjną,sieciową itp.
Na AGP i PCI-E x16 tylko karty graficzne (AGP już wychodzi z użycia, zastępowany przez PCI-E od dłuższego czasu).Obecnie nie ma zbyt dużo rzeczy na PCI-E oprócz kart graficznych.

03.12.2006
15:56
[5]

Ward [ Senator ]

czyli rozumiesz - na PCI instalujemy najróżniejsze karty rozszerzeń ;->

03.12.2006
16:01
[6]

BossManPL [ Konsul ]

Podepne się do pytania, ale z innej strony. Czy ktoś widział jakieś urządzenia na PCI-E x1 lub PCI-E x4 (lub x8 nie pamiętam dokładnie)? Mam dwa takie sloty na swojej płycie głownej, ale za grzyba nie wiem na co mi one.

03.12.2006
16:04
smile
[7]

mycha921 [ Potępiony ]

BossManPL>>>>>>Chyba jakieś kontrolery dysków :P Czy coś takiego :P Ale takie coś to w firmach potrzebne :P

Chyba coś takiego :P

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.