GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Router - jak odblokować porty emula?

03.12.2006
12:52
smile
[1]

Xaar [ Uzależniony od Marysi ]

Router - jak odblokować porty emula?

Mam Pentagrama Cerrberusa ADSL lite.

Wybieram zakładkę Virtual Server i mam takie okienko ------>

Chciałbym tam wpisać tylko dwa porty (jeden TCP - 4662 a drugi UDP - 4672).

Rozumiem że trzeba by w "Public Port - Start i End" wpisać to samo (czyli np w obu 4662). A co wpisać w "Private Port" i "Host IP Address"?

W instrukcji jest napisane:
"Private port - prywatny port na który będzie przekierowany ruch z siecie zewnętrznej"

"Host IP Address - adres IP komputera w siecie na który przekierowany będzie ruch z zewnątrz spełniający podaną regułę"


Mam gdzieś tam wpisać adres routera w sieci albo adres mojego kompa?

03.12.2006
13:11
[2]

cotton_eye_joe [ maniaq ]

w host ip adress wpisujesz prywatny adres kompa (w w sieci wew.) start -> uruchom -> ipconfig
w private port wpisujesz numer portu na ktorym emule nasluchuje na twoim kompie.

03.12.2006
13:12
[3]

Xaar [ Uzależniony od Marysi ]

w private port wpisujesz numer portu na ktorym emule nasluchuje na twoim kompie.
-tzn adres ip routera widoczny w necie?

03.12.2006
13:18
[4]

cotton_eye_joe [ maniaq ]

nie. myslisz IP z nr. portu.

cos takiego

private port start | public port end | private port | port type | host ip
4662 | 4662 | 4662 | TCP | 192.168.0.2
4672 | 4672 | 4672 | UDP | 192.168.0.2

oho... rozjechalo sie... moze tak bedzie widoczniej :)
host IP oczywisicie taki, jaki masz adres u siebie. 192.168.0.2 to przyklad

03.12.2006
13:22
smile
[5]

Xaar [ Uzależniony od Marysi ]

dzięki, działa!

03.12.2006
13:29
smile
[6]

cotton_eye_joe [ maniaq ]

co prawda pomieszalem public z private, ale widze ze dales sobie rade :)
szybkich transferow!

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.