
Xaar [ Uzależniony od Marysi ]
Router - jak odblokować porty emula?
Mam Pentagrama Cerrberusa ADSL lite.
Wybieram zakładkę Virtual Server i mam takie okienko ------>
Chciałbym tam wpisać tylko dwa porty (jeden TCP - 4662 a drugi UDP - 4672).
Rozumiem że trzeba by w "Public Port - Start i End" wpisać to samo (czyli np w obu 4662). A co wpisać w "Private Port" i "Host IP Address"?
W instrukcji jest napisane:
"Private port - prywatny port na który będzie przekierowany ruch z siecie zewnętrznej"
"Host IP Address - adres IP komputera w siecie na który przekierowany będzie ruch z zewnątrz spełniający podaną regułę"
Mam gdzieś tam wpisać adres routera w sieci albo adres mojego kompa?
cotton_eye_joe [ maniaq ]
w host ip adress wpisujesz prywatny adres kompa (w w sieci wew.) start -> uruchom -> ipconfig
w private port wpisujesz numer portu na ktorym emule nasluchuje na twoim kompie.
Xaar [ Uzależniony od Marysi ]
w private port wpisujesz numer portu na ktorym emule nasluchuje na twoim kompie.
-tzn adres ip routera widoczny w necie?
cotton_eye_joe [ maniaq ]
nie. myslisz IP z nr. portu.
cos takiego
private port start | public port end | private port | port type | host ip
4662 | 4662 | 4662 | TCP | 192.168.0.2
4672 | 4672 | 4672 | UDP | 192.168.0.2
oho... rozjechalo sie... moze tak bedzie widoczniej :)
host IP oczywisicie taki, jaki masz adres u siebie. 192.168.0.2 to przyklad

Xaar [ Uzależniony od Marysi ]
dzięki, działa!

cotton_eye_joe [ maniaq ]
co prawda pomieszalem public z private, ale widze ze dales sobie rade :)
szybkich transferow!