GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

3 rzeczy które byś zmienił w Polsce?

02.12.2006
16:51
[1]

Jan Maria Rakieta [ Konsul ]

3 rzeczy które byś zmienił w Polsce?

Proszę o podanie 3 najbardziej wkurzających Was rzeczy w tym kraju. Ja na razie nic nie piszę :-)

02.12.2006
16:54
[2]

Sonny Silooy [ Elegant Gypsy ]

1.Stare trzeszczące, śmierdzące, zimne autobusy
2. organizację ruchu na lewostronny
3. pesymizm na optymizm i WIĘCEJ LUZU

02.12.2006
16:55
smile
[3]

Gregor Eisenhorn [ Ordo Xenos ]

Niestety, z 3 życzeń aż 2 trzeba wykorzystać na Kaczyńskich..

02.12.2006
16:55
smile
[4]

Jerryzzz [ E ]

2. organizację ruchu na lewostronny

Popiździło? xD

1. Poprawic drogi...
2. Dac lepsze warunki pracy...
3. Obnizyc podatki...

<---- Gregor

02.12.2006
16:56
[5]

sajlentbob [ Generaďż˝ ]

Jedną. Polityków. Wszystkich. Prawych, lewych, centralnych, czarnych, czerwonych i jacy tam jeszcze są lub się im wydaje że są.

02.12.2006
16:56
[6]

Xaar [ Uzależniony od Marysi ]

Sprywatyzować w końcu służbę zdrowia.

Zmniejszyć liczbę polityków i wszelkich państwowych urzędników.

Wprowadzić egzamin z wosu (czy z jakichś innych przedmiotów-zależnie od pełnionej funkcji) dla wszystkich chętnych na rządzenie państwem.

02.12.2006
16:56
[7]

Moshimo [ FullMetal ]

1. Szeroko pojeta nietolerancje
2. Zarobki/bezrobocie
3. Drogi

02.12.2006
16:58
smile
[8]

CHESTER80 [ get LOST ]

1: Podwyżki dla każdego o 200%
2: Politycy PIS, LPR i Samoobrony na wczasy do Berezy Kartuskiej (bez możliwości powrotu)
3: Wielka i prawdziwa reforma oświaty

02.12.2006
16:58
smile
[9]

zarith [ ]

1. ulica piotrkowska w łodzi powinna się kończyć molem w sopocie
2. jakiś dodatkowy kolor do flagi
3. zamiast tatr drugie mazury

02.12.2006
16:58
[10]

jamkgh [ YA RLY ]

Zarobki,Biurokracje,Drogi.

02.12.2006
16:59
[11]

promilus1 [ Człowiek z Księżyca ]

Tylko 3? Nie wiem co wybrac.

02.12.2006
16:59
[12]

Maccpol [ Śnieżny Bałwan ]

1. Ceny
2. Drogi
3. Rozwój gospodarki (polepszyć)

02.12.2006
16:59
[13]

pawcio005 [ Pretorianin ]

zwiekszyc zarobki
poprawić drogi
zmienijszyć podatki

02.12.2006
17:00
[14]

szymon_majewski [ Największy fan KISS ]

1. Prezydenta
2. Szkoły
3. Sposób w jaki mozna bezpiecznie dojechac do domu pozno w nocy

02.12.2006
17:00
[15]

Misio-Jedi [ Legend ]

Wystarczy jedna zmiana - totalna reforma szkolnictwa. I kasa na rozwoj nauki.
Wyedukowane spoleczenstwo zawsze sobie poradzi a kraj wczesniej czy pozniej stanie na nogi.


(ale wiadomo ze to nigdy w Polsce nie nastapi bo narod nieukow jest dla politykow wygodniejszy)

02.12.2006
17:00
[16]

wacek666 [ ]

1.zarobki
2.drogi
3.politycy

02.12.2006
17:01
smile
[17]

Ertix [ Pretorianin ]

Zarobki przedewszystkim.

02.12.2006
17:02
[18]

Maxblack [ MT ]

aż dziwne, że nikt tego jeszcze nie napisał...

1. zlikwidować alkohol i papierosy
2. otworzyć zakłady pracy dla ludzi i młodzieży
3. zlikwidować wszystko

02.12.2006
17:04
[19]

Heretyk [ Pretorianin ]

1. Charakter ludności
2. Podatki (na mniejsze).
3. Głupotę.

02.12.2006
17:08
[20]

Hajle Selasje [ Eljah Ejsales ]

1.Więcej pieniędzy na drogi.
2.Więcej pieniędzy na rozwój nauki.
3.Zrobić wreszcie porządek ze służbą zdrowia.

I jeszcze takie ciche marzenie, żeby z rządu poszli precz Fotyga i Gosiewski.

Tak poza tym Polska jest fajna :)

02.12.2006
17:09
[21]

Maccpol [ Śnieżny Bałwan ]

A Kaczyńscy?

02.12.2006
17:10
smile
[22]

Hajle Selasje [ Eljah Ejsales ]

Kaczyńscy co?

02.12.2006
17:11
[23]

Milka^_^ [ Zjem ci chleb ]

1. Rząd
2. Ustrój
3. Żeby płacili więcej. Bo sa w stanie.

Xaar => jakikolwiek byleby nie było demokracji parlamentarnej. Najlepiej jak by był król :D (tylko taki porządny) (Ale głupoty sobie pisze). A kto komu? Pracownikom. Bo chyba dlatego młodzi uciekają bo nie widzą przyszłości za 800zł/miesiąc

02.12.2006
17:12
smile
[24]

Janczes [ You'll never walk alone ]

- lepsze drogi
- wyższe zarobki
- mniejsze podatki

02.12.2006
17:13
[25]

Xaar [ Uzależniony od Marysi ]

Milka ->
ustruj? na jaki? :)
I kto komu ma płacić więcej?

02.12.2006
17:14
[26]

Gibon91 [ @ ]

będę oryginalny:Zarobki...

02.12.2006
17:14
[27]

Macu [ Santiago Bernabeu ]

- służba zdrowia
- wyższe pensje
- bardziej rygorystyczny system karny

02.12.2006
17:15
[28]

Diplo [ Generaďż˝ ]

1. Zlikwidować socjalizm
2. Wprowadzić liberalizm
3. Obowiązkowe lekcje z ekonomii począwszy od 1 klasy podstawówki.


Dzięki tym trzem zabiegom kraj się sam wyprostuje.

02.12.2006
17:16
[29]

ronn [ moralizator ]

1. Niskie podatki
2. Legalizacja "miekkich"
3. Ujednolicic VAT

02.12.2006
17:17
smile
[30]

Xaar [ Uzależniony od Marysi ]

penisów? :>

02.12.2006
17:20
[31]

Lysack [ Latino Lover ]

1. podwoić emerytury i renty
2. zbudować lepsze drogi przelotowe przez kraj
3. ujednolicić rząd

ad.1
w Polsce mamy bardzo wielu rencistów i emerytów, poprzez podwojenie stawek wypłacanych pieniędzy znacznie wzrosłoby zapotrzebowanie na wszelkiego rodzaju towary... przy obecnych emeryturach emeryci ograniczają się do minimum w planowaniu wydatków. gdyby zarabiali więcej w ponad 90% nie odkładaliby tych pieniędzy, bo zawsze znalazłoby się coś na co wydaliby pieniądze. Jeśli zwiększyłoby się zapotrzebowanie potrzebne byłyby nowe zakłady produkujące więcej produktów, a dzięki temu zwiększyłaby się ilość miejsc pracy, która byłaby bardziej ceniona i szanowana. byłoby więcej pracowników i nieco wyższe zarobki, a co za tym idzie - więcej podatków odpływałoby do budżetu, a kasa wydana na emerytury i renty zwróciłaby się po kilku latach:)

ad.2
zagraniczni przewoźnicy wolą przewieźć towar przez czechy i słowację lub przetransportować go drogą morską... tak wychodzi taniej i szybciej... jeśli byłyby 2-3 naprawdę dobre i niezatłoczone autostrady w poprzek kraju przewoźnicy byliby w stanie zapłacić za przejazd przez Polskę oszczędzając tym samym na czasie i skracając drogę... mogliby jadąc po równej drodze mogliby również zniwelować koszty napraw samochodów uszkodzonych na naszych obecnych dołach:) z samych opłat za przejazdy TIR-ów po tych drogach byłoby nas stać na ich utrzymanie (dróg). jak na razie wychodzimy na 0, ale jest jeszcze jedna korzyść - inwestorzy - część z nich rezygnuje z tworzenia filii w naszym kraju właśnie z powodu ograniczonych możliwości transportu kołowego między filiami:)

ad.3
jak na razie w polityce mamy sytuację kilku partii związanych sznurkiem z których każda chce iść w inną stronę... kierunek całej grupie nadaje najsilniejsza, a pozostałe oddalają się i przyciągają do najsilniejszej, skutecznie utrudniając jej dążenie w swoich celach... tym sposobem nie można rozliczyć jednej partii za decyzję podjęte w kraju, a ludzie mają mętlik w głowie, przez co nie chodzą wcale na wybory... jakie są tego skutki każdy widzi... stosunkowo niedawno był przykład w jakimś mieście, że prezydent zaczął budować jakiś budynek, a gdy był prawie skończony przyszedł inny, zburzył go i zaczął budować coś innego na tym miejscu...

02.12.2006
17:26
smile
[32]

faktor99 [ Pretorianin ]

1. Polityków
2. Mniejsze podatki
3. Legalizacja thc

Pogląd na thc jak w Ali G. in da house

02.12.2006
17:27
smile
[33]

Macu [ Santiago Bernabeu ]

Lysack ---> Pieprzysz jak potłuczony, w szczególności w pierwszym przypadku. Nie wiem jak ty, ale ja nie mam zamiaru płacić za wyższe emerytury dla ludzi starszych. Ponadto uprościłeś wszystko do granic możliwości. Nie uwzględniając żadnych innych czynników, można udowodnić, że każde działanie jest dobre. Pieniądze nie wezmą się z powietrza. Zeby je dać, musisz zabrać komuś innemu.

02.12.2006
17:33
[34]

Gibon91 [ @ ]

Lysack
1. Uważam tak jak Macu.
2. Z tym się zgadzam
3. Mówisz o dyktaturze ?

02.12.2006
17:36
[35]

Leilong [ Generaďż˝ ]

1.Wymienić 90% polityków "rządzących" tym krajem.
2.Zmienić mentalność typowego Polaka. (Raczej wiadomo jakie krązą stereotypy o nas za zachodnią granicą.)
3.Zorganizować lepszą pomoc finansową dla bardziej porzebujących. Coś jak było za komuny, nie żebym tęsknił...( I tak za młody jestem)

Lysack@

ad do twojego ad1.
Wydawali by wszystko na lekarstwa zagranicznych producentów.

02.12.2006
17:37
smile
[36]

VYKR_ [ Vykromod ]

1. mentalnosc ludzi
2. mentalnosc ludzi
3. mentalnosc ludzi

02.12.2006
17:41
[37]

Lysack [ Latino Lover ]

Macu -> gdyby było to wprowadzane stopniowo to nie byłoby problemu, powiększenie dziury budżetowej o 1% nie stanowi aż takiej różnicy, a może wpływać bardzo korzystnie na rozwój gospodarki w kraju:)
edit: emeryci wydawaliby na bieżąco, więc nie byłoby problemu takiego jaki mógłby być z mlodymi ludźmi odkładającymi na mieszkanie/samochód itp... emeryci oddawaliby to wszystko w podatkach bardzo szybko:)

Gibon - nie tyle dyktatura co większe ujednolicenie władzy, lepiej, żeby się zmieniała całościowo co kilka lat niż ma być rozbita cały czas...

02.12.2006
17:46
[38]

milanista [ Brother Of Metal ]

Premiera
Prezydenta
Rozkład "sił" w Sejmie


a na powaznie to 3 rzeczy do zmiany to za mało

02.12.2006
17:51
[39]

Diplo [ Generaďż˝ ]

Lysack --> Po co zabierać pieniądze ludziom młodym i oddawać je ludziom starym skoro można po prostu mniej zabrać młodym? Będzie dokładnie to samo, a nawet lepiej, bo młodzi ludzie mogą otwierać nowe miejsca pracy, zatrudniając innych i tym samym jeszcze bardziej przyczyniać się do wzrostu.

02.12.2006
17:53
[40]

Khelben [ PointGuard ]

1. Zmienił politykę z socjalistycznej na liberalną.
2. Zreformował system emerytalny.
3. Rozdzielił Kościół od Państwa.

02.12.2006
17:55
[41]

Zeus1990 [ Konsul ]

1. Braci K.
2. Komunistyczne układy
3. Burmistrza mojego miasta

spoiler start

4. Moją szkołe

spoiler stop

02.12.2006
18:00
smile
[42]

Lindil [ WCzK ]

1. Rząd
2. Społeczeństwo
3. Reżym polityczny

02.12.2006
18:05
[43]

VinEze [ Hasta la victoria siempre! ]

1. Prezydenta
2. Rząd
3. Dyrektora Radia MAryja

02.12.2006
18:07
[44]

Coolabor [ Piękny Pan ]

żeby nie było łachmaństwa, żeby nie było bezrobocia, żeby nie było niczego

i, i żeby starsi mogli przejść

i jeszcze bym otworzył zakłady pracy, miejsca pracy dla młodzieży i dla ludzi

02.12.2006
18:07
[45]

matisf [ X ]

hmmm, zmienic nazwe Wisła na "Twoja Stara!"

02.12.2006
18:21
[46]

Lutz [ Generaďż˝ ]

W sumie to co VYKR_ napisal da sie zamknac w jednym zyczeniu, i ja sie pod tym podpisuje, bo w tym kraju jedyna sila ktora moze cos zmienic sa jego mieszkancy.

Jaki gospodarz takie panstwo.

Widze jak zaraza zaczela sie panoszyc w uk, jak koles pije w autobusie piwo, to 80% ze bedzie to tyskie lub zywiec, 100% ze tematem dyskusji z kolesiami jest komentowanie swoich (standardowa ilosc - 14) wspollokatorow i 100% ze jak ktos go niechcacy szturchnie, to zamiast powiedziec zwyczajowe sorry (tak, tak tu mowia sorry wszyscy o byle pierdolke, i robia to z usmiechem na ustach) to burknie pod nosem po polsku pare tradycyjnych slowianskich przeklenstw. Jasne ze inne nacje sa nie mniej konfliktowe, ale polacy maja jedna cechce charakterystyczna "sa lepsi niz inni, bo sa biali i im sie nalezy"

02.12.2006
18:24
[47]

ronn [ moralizator ]

Punkt 4 :
- zeby nie bylo ludzi jak Lutz, ktorzy wiecznie narzekaja, wyolbrzymiaja wady swojego narodu, a zalety pomijaja, aby sie dowartosciowac.

02.12.2006
18:25
[48]

Mazio [ Mr Offtopic ]

1. zamieniłbym sosny na bobry
2. zebry malował bym podłóżnie
3. darmowe piwo na telefon

02.12.2006
18:51
[49]

rg [ Zbok Leśny ]

1. nizsze koszty pracy
2. likwidacja zusu [obowiazkowe ubezpieczenie - owszem... ale prze jakas prywatna powazna firme... az tak nie rozkradna... a teraz juz nawet na ofe polozyli lape]
3. mentalnosc wiekszosci ludzi pamietajacych stare "dobre" czasy.

03.12.2006
01:16
smile
[50]

Xaar [ Uzależniony od Marysi ]

Mazio -> z tymi żebrami to faktycznie racja, ale chyba miałeś na myśle że poprzecznie... bo narazie przecież jak leżą wzdłóż ulicy, a to trochę zachęca do jazdy, a jak są pasy w poprzek to raczej takie hamidło jest...hamuijącae takie :)

03.12.2006
01:28
[51]

Etno [ Legionista ]

1. Rząd.
2 Prezydenta.
3. Zarobki.

03.12.2006
01:29
smile
[52]

Jerryzzz [ E ]

1. Wyprowadze policje na ulice... Bo od tego oni sa...
2. Calkowicie zlikwiduje mlodziezy papierosy, alkohol i narkotyki...
3. Wiosna wyrusze z budowa...

03.12.2006
01:37
[53]

Maliniarz [ The Watcher ]

Xaar -> wiesz, do czego doprowadzilaby prywatyzacja nfztu w obecnym stanie? Nie stac nas na to i nie bedzie jeszcze przez dlugi czas...

Lysack -> chyba ostatnio masz za duzo do czynienia z ludzmi starszymi... Jesli bedziesz to pokrywal z wlasnej kieszeni to nawet Cie popre, z punktu widzenia dobra kraju - jest to bezsęsowne. Rownie dobrze, mozna by bylo oddac pieniadze wszystkim ludziom, bo przeciez to napedzi gospodarke.
Nie wiem, skad masz te dane o tych tirach omijajacych Polske szerokim lukiem. Jesli masz jakis link to bylbym wdzieczny - z chcecia sobie poczytam.
Ropzatrujac problem tirow, niech sie sobie psuja, przeciez i tak beda naprawiane w Polskich warsztatach - czyli zawsze dodatkowa kasa, jesli sie taki rozkaraczy na polskim bezdrozu.
A jesli chodzi o inwestycje, to moze nie tyle co tranzyt, a skomplikowany system podatkowy dziala odstraszajaco naplyw gotowki z zewnatrz, co wiecej - inwestorzy z dziada pradziada, zaczynaja szukac lepszych miejsc do tworzenia miejsc pracy za granica.
Lutz -> proponuje zmienic towarzystwo, bo domniemam, ze obecne ma na Ciebie zly wplyw...

Msio-Jedi -> niestety, nie moge sie z Toba zgodzic. Wyksztalcenie przecietnego Anglika, jest nieporownywalnie nizsze od przecietnego Polaka. A sama edukacja niestety swiata nie zdobedziesz...

Co ja bym zmienil?
Ukrocil biurokracje, wykopal cala ekipe rzadzaca (razem z opozycjami), zaprzestal z merdaniem ogonkiem na kazde poglask USA.

03.12.2006
01:51
[54]

Lysack [ Latino Lover ]

Maliniarz -> mój pomysł z obdarowaniem emerytów i rencistów był równoznaczny z pomysłem Endrju z dodrukowaniem pieniędzy:) hehe

a z tym tranzytem to często słyszałem w wiadomościach itp. źródłach informacji:) mój szwagier zna również dość dobrze właściciela dość dużej firmy niemieckiej produkującej jakieś artykuły higieniczne i mówił on, że taniej mu wychodzi ominąć Polskę ze względu na mniejsze wydatki na paliwo, koszt naprawy pojazdów, które na innych drogach psują się rzadziej i pomimo tego, że jest dalej to szybciej, bo w Polsce zbyt często zdarzają się roboty drogowe znacznie spowalniające przejazd przez kraj... widocznie coś prawdy musi w tym być...

a co jeszcze bym zmienił?
1. żeby wszystko było za darmo
2. żeby dawka alkoholu możliwego do spożycia była kontrolowana przez urządzenia w nas wszczepione, żeby nikt się nie zachlał, a jak tylko zacznie się awanturować żeby natychmiast go usypiało
3. żeby wymyślić elektroniczne papierosy żeby nie wydzielały dymu i były dostępne w cenie normalnych a starczały na 10 razy dłużej:D


aaaa... i dociągnąć morze do radomia, bo nie chce mi się jechać prawie 500 km:)

03.12.2006
02:05
[55]

Xaar [ Uzależniony od Marysi ]

Maliniarz -> nie znam się zbytnio, więc nie miałem zielonego pojęcia że mogły by być z tego jakieś negatywne skutki.
Wydaje mi się że jak firmy prywatne przejeły by szpitale i ogólnie służbę zdrowia (państwo ew dopłacałoby tym spółką niewielkie kwoty za leczenie bezrobotnych/bezdomnych czy kogo tam jeszcze) to wyszło by to wszystkim na zdrowie :)
Zamiast płacenia tych wszystkich podatków za leczenie publiczne (kiedy i tak duzy osób leczy się prywatnie) można by wpłacać sobie pieniądze na kartę chipową (mogłoby to być nakazane odgórnie, żeby zapisać się do jakiejś "firmy leczącej"... coś jak z ubezpieczeniami kiedyś ostatnio) i leczyć się prywatnie za w miarę niskie ceny (konkurencja zawsze prowadziła do wzrostu jakości i spadku cen). Każdy by miał konkretne pieniądze (a nie jak teraz że nie wiadomo za co się płaci państwu) na leczenie.

To tylko taka moja wizja...może trochę nieskładna, ale cóż - jak już napisałem nie wiele wiem o ekonomii (oprócz tego o konkurencji :P) i rządzeniu państwem.

03.12.2006
02:16
[56]

Maliniarz [ The Watcher ]

Lysack -> a po co papierosy bez dymu? Przeciez cala "slodycz" w dymkach jest :)

Xaar -> no tak, wizja jest fajna, ale przecietnego Polaka nie byloby stac na powazniejsza operacje.
Kolejne skladki, kolejny urzad marnotrawiacy polowe z wplacanych pieniedzy...

03.12.2006
03:23
[57]

Vein [ Sannin ]

1) wywalic tych starych pierdzieli z wiejskiej na zbity pysk, przy okazji 90% pierdzacych w stolki biurokratów,
2) w przeciagu ROKU mozna zbudowac nonwa sieć szkieletową, wielką ujednoliconą baze danych o wszystkich polakach, tak ze idąc do urzedu miejsckiego ne trzeba targać pierdyliarda papierków, to o wiele by przyspieszylo wydawanie dokumentóow, pozwoleń etc.
3) stworzenie rządu SPECJALISTÓW nie wybieranych co 4 lata, oczywiście musi być "głos ludu", ale dający SUGESTIE, to moglo by byc wybierane co 4 lata, rząd specjalistów BBARDZO DOBRZE oplacany (żeby nie mysleli "ile tu zagarnąć dla siebie", ani by nie byli przekupni), ten rząd powinien przebudować cały system prawny, podatkowy, wydatki z kasy państwa etc. liczba specjalistow z dziedziny to nie byloby 1,2 bo ot jednak zbyt malo, ale 10, chociaz by nie popelnic pewnego bledu, i nie "uśredniać" opinii, musieliby bardzo dobrze wspolpracować, pozatym specjaliści muszą byc od wielu dziecdzin, głównie prawo, ekonomia, stosunki miedzynarodowe, specjalisci od edukacji, imlitaryzacjii, energetyki etc etc...to już się raz sprawdziło, sprawdzi się i drugi...oczywiście wszyscy by narzekali, popierdywali, jeczeli, ale ostatecznie byłoby w polsce o wiele lepiej...

03.12.2006
03:31
[58]

Vein [ Sannin ]

tak wlasnie m isie przypopmninalo.. kiedy mieli wprowadzic nowe prawo jazdy, oczywiscie byl pomysl chip-ów czy pasków magnetycznych, a dlaczego nie wprowadzili "a bo trzeba bedzie wszystkich policjantów, wszystkie radiowozy wyposarzyc w wyspecjalizowany sprzet, specjalne czytniki bla bla bla..."
a nie mogli by tego rooic stopniowo ? tak samo, gdyby w nnowych dowodach osobistych umiescili chip-y z bardziej szczegolowymi danymi osobowymi, takimi jak nip, pesel, etc, ktore mozna by bylo zczytac o wiele szybciej niz przepisujac na formularze a z formularzy do PC :P tylko ze znonwu pewnie by jeczeli o "Wyspecjalizowany sprzet" ktory kosztuje 25 zł/komputer, ale po przetargach pewnie z jakies 1450 zł/komputer...

03.12.2006
03:52
[59]

Vader [ Legend ]

1. Przejść z państwa krypto-wyznaniowego na laickie.
2. Podatek zmienić na sprawiedliwy, czyli liniowy
3. Zlikwidować PKN, UDT

03.12.2006
07:42
smile
[60]

mautrix [ Subarashii ]

1. Prezydent.
2. Podatki.
3. Wyższe płace.

03.12.2006
07:50
[61]

o.b. [ Konsul ]

1. Stosunek cen do zarobków
2. Drogi
3. KACZYŃSKICH!

03.12.2006
08:01
[62]

^quqoch^ [ Patryk ]

1. Pozbyłbym się ludzi tworzących zupełnie teoretyczne, czyli nic nie wnoszące wątki o polityce. Polacy jak na tak niskie frekwencje szalenie dużo mówią o polityce - w telewizji co kilka minut jakieś wiadomości, w bankach, u lekarza, w autobusach non-stop polityka, blee.

03.12.2006
08:36
[63]

Pablox8 [ Konsul ]

1-Politycy bilet na karaiby w jedną strone
2-Na prezydenta KONONOWICZ
3-Ceny

03.12.2006
08:51
[64]

Regis [ ]

1. Podatki (na liniowy)
2. Rozpieprzyc/zreformowac ZUS i inne panstwowe molochy ktore tylko przezeraja kase podatnikow
3. Zreformowac calosc wydatkow panstwa


No i poza konkursem: Prezydenta bym chetnie zmienil i (koniecznie!) 'Pierwsza Dame'

03.12.2006
09:18
smile
[65]

DrEggman [ Legionista ]

1.Najnowsze gry wymagają najnowsze sprzęty a stare na śmietnik!
2.Nietolerancja!
3.Trzeba czekać na nowe GTA!

03.12.2006
09:42
[66]

goldenSo [ Ciasteczkowy LorD ]

Sejm, Senat, Prezydent - kolejność nie ma znaczenia

03.12.2006
10:17
[67]

Zielona Żabka [ Let's rock! ]

polityków, mentalność społeczeństwa, budżet

03.12.2006
10:24
smile
[68]

RockyX [ Pretorianin ]

Moim zdaniem:
1. Trza wymienić prezydenta na nowszy model.
2. Trza coś zrobić z (...) polskich polityków.
3. Trza wprowadzić WOLNOŚĆ SŁOWA!

03.12.2006
10:31
smile
[69]

pietras112 [ Chor��y ]

1 podwyzka dla wszystkich o 50%...
2 drogi bez dziur
3nowy prezydent XD

03.12.2006
10:51
[70]

erton F [ Konsul ]

1. Antyperspiranty refundowane z NFZ
2. Dluzszy weekend
3. Zeby kazdy mogl brac cudza lodke i plywac kiedy tylko ma ochote

03.12.2006
10:55
[71]

adamis [ 127.0.0.1 hack me! ]

- prezydenta i premiera, a najlepiej hurtem cały rząd
- większość społeczeństwa
- aby po ukończeniu szkoły było więcej opcji do wyboru, nie tylko dwie: siedzisz i zarabiasz marną kasę w Polsce, albo wyjeżdżasz i zarabiasz minimum 3x tyle. Prościej mowiac: miejsca pracy z porównywalnymi zarobkami na zachodzie.

03.12.2006
10:57
[72]

U-boot [ Karl Dönitz ]

1. klimat - aby zawsze było ciepło !!
2. polityków - aby skompromitowany znikał ze sceny (moze to nie rzezczy ale jednak :-)) )
3. pensje - aby uczciwe pracujący mógł sobie pozwolić na przyjemności

Pozdrawiam

03.12.2006
10:59
[73]

Andre770 [ Koniokwiciur ]

1. Stereotypy (o polakach)
2. Infrastrukture.
3. Władze :P

03.12.2006
11:38
smile
[74]

Vistorante [ teh_pwnerer ]

1. Otworzenie zakładów pracy dla młodzieży i dla ludzi
2. Ład i porządek w urzędzie miejskim bez biurokractwa, łachmactwa, gdzie naprawdę ludzie będą
3. Surowe karanie kierowców za alkohol, papierosy i wszystko

03.12.2006
11:47
smile
[75]

wysia [ Generaďż˝ ]

"Otworzenie zakładów pracy dla młodzieży i dla ludzi"
A co z kobietami?

03.12.2006
11:48
smile
[76]

Xaar [ Uzależniony od Marysi ]

Maliniarz -> ale to nie byłby żaden urząd... pieniądze które byś wpłacał sobie na konto zdrowotne co miesiąc szły by na Twoje leczenie kiedy sobie tego zażyczysz. To co wpłacasz szło by w całości na Twoje konto.

W państwie byłoby wiele firm prywatnych (które miałby by nakaz współpracowania ze sobą -tzn mieszkasz na śląsku a będziesz miał wypadek pod warszawą to muszą Cię przyjąć do najbliższego szpitala - te karty zdrowotne z pieniędzmi byłyby uniwersalne)

I nie zgodzę się że nie ludzi nie było by stać na poważne operacje. Raz że więcej pieniędzy tym sposobem zostawałoby w naszych kieszeniach. W tej chwili żeby się dostać państwowo na powazną operacje trzeba sporo czekać.
Ludzie nie wydawaliby dwa razy pieniędzy na leczenie (raz w formie podatku a drugi na prywatne kliniki).
Państwo mogło by dopłacać też małe kwoty do powazniejszych operacji ratujących życie.

A i konkurencja jak pisałem zrobiła by swoje - wzrost jakości przy spadku cen :)

03.12.2006
11:49
[77]

PatrykW [ Arbiter Elegantiae ]

1. Rząd
2. Prawo
3. hm zwiększyć zarobki

03.12.2006
11:50
smile
[78]

Deepdelver [ Legend ]

1. Władzę
2. Mentalność
3. Terytorium

Xaar --> gdybyś w ten sposób leczył zęby to by było ok. Jednak po pierwszej poważniejszej operacji (np. bajpasy) miałbyś puste konto, bo koszty obiektywne takiego zabiegu są kosmiczne. A często leczenie wymaga kolejnej operacji.

03.12.2006
11:59
[79]

Regis [ ]

Xaar --> Nie masz racji. Sam jestem za zrobieniem porzadku z sluzbie zdrowia, ale tak jak napisal Deep - koszty niektorych operacji ida w dziesiatkach tysiecy zlotych (i wcale nie mowie o jakichs bardzo rzadkich przypadkach - sredni koszt zwyczajnego zabiegu chirurgii naczyniowej to 10-15 tys. zlotych, [ba, zwykly wyrostek robaczkowy to ok. 3000 zl] cena operacji serca, czy wielogodzinnych operacji zwiazanych z narzadami wewnetrznymi to juz nieporownywalnie wiecej), wiec 80% ludzi nie bedize moglo pokryc takich kosztow z wlasnej kieszeni. Panstwo musi pomoc i nie mam nic przeciwko lozeniu na ten cel, nawet jesli mam placic za leczenie innych ludzi, bo kiedys moze pasc na mnie. Ale zeby pieniadze nie byly bezsensownie przezerane trzeba z tym zrobic porzadek.

03.12.2006
12:00
[80]

Xaar [ Uzależniony od Marysi ]

bajpasy? to coś się wszczepia do serca przy jego chorobach?
To ile ludzi rocznie wykonuje takie operacje? I ile się w tej chwili czeka na takową?

edit: No to właśnie państwo musiałoby dopłacać do takich operacji ratujących życie...

03.12.2006
12:07
smile
[81]

N2 [ negroz ]

Mazio

1. zamieniłbym sosny na bobry
2. zebry malował bym podłóżnie
3. darmowe piwo na telefon

Xaar

Mazio -> z tymi żebrami to faktycznie racja, ale chyba miałeś na myśle że poprzecznie... bo narazie przecież jak leżą wzdłóż ulicy, a to trochę zachęca do jazdy, a jak są pasy w poprzek to raczej takie hamidło jest...hamuijącae takie :)

03.12.2006
21:03
smile
[82]

Gregor Eisenhorn [ Ordo Xenos ]

My tu gadu-gadu, a oni zmieniają:

Nikt nie będzie cierpiał biedy - tak powiedziałem i tak będzie - zapewnił premier, zapowiadając przegląd sytuacji materialnej rodzin wszystkich górników, którzy zginęli w kopalniach w ciągu wielu, być może nawet 25 lat.

To jak - pomożecie mu, chłopi, górnicy, klaso robotnicza? Pomożecie?

03.12.2006
21:09
[83]

Dony_Brasco [ Konsul ]

1.prezytenta
2.premiera (nie widac róznicy)
3.ministra edukacji

03.12.2006
21:19
[84]

raper741 [ Vamos Barca ]

1. Połowe służb ochroniarskich bym zwolnił ;)
2. Rząd i tych wszystkich polityków ;)
3. To co koledzy wypisali ;)

03.12.2006
21:25
[85]

jarekq1 [ Pretorianin ]

1. sprawic, aby ludzie w koncu zrozumieli, ze polityka to dzialanosc spoleczna, a nie sposob na robienie kariery i zalatwianie wlasnych spraw
2. zmienic prawo na lepsze, praktyczniejsze i przyjazne dla ludzi
3. zmniejszyc podatki

03.12.2006
21:29
smile
[86]

Agent_007 [ chomik ]

1. Zburzyć wszystkie szkoły
2. Roztrzelać nauczycieli
3. Z*****ć Giertycha

Jak będe prezydentem to zrobie to z uśmiechem na ustach

03.12.2006
21:29
[87]

cienki bolo [ Konsul ]

A może lepiej by było gdyby tytuł wątku brzmiał: trzy rzeczy, które byś w Polsce nie zmienił.

03.12.2006
21:43
smile
[88]

Caine [ Książę Amberu ]

prezytenta OMG!!!

Apele o edukację jak widać są najlepiej umotywowane. Chociaż z drugiej strony, jeden z mniej popularnych poglądów głosi, że nie każdy musi mieć wyższe wykształcenie. Nadmiar wlanej do mózgownicy wiedzy daje paraliż decyzyjny i skłonność do akademickiego pierniczenia w sytuacjach wymagających działania.

04.12.2006
05:27
smile
[89]

alpha4175 [ Jeep Driver ]

1.Podatki
2.Legalizacja narkotyków miękkich ;)
3.Drogi!!!

04.12.2006
07:07
smile
[90]

mycha921 [ Potępiony ]

1.Prezydenta
2.Premiera(skoro nie wida różnicy po co przepłacac ?)
3.Rząd

04.12.2006
07:48
[91]

J0lo [ Legendarny Culé ]

1) zarobki na norweskie
2) podatki na stawki takie jak w Monaco
3) infrastrukturę ( drogi itp. ) na niemieckie

przydałoby się jeszcze z 3 bo trzeba by wspomnieć o bezwzględnym dokończeniu prywatyzacji ( w tym i TVP ), zlikwidowaniu ZUSu ( dziura bez dna ), ograniczenia monopolu TP i Poczty Polskiej, zmian w szkolnictwie, lepszego wymiaru sprawiedliwości...

no i moich faworytów - zmniejszenia diet poselskich o połowę conajmniej, brak premii za jakieś komisje, brak komisji sejmowych ( niech zostawią to prokuraturze bo oni się kompromitują ), wprowadzenia zakazu kandydowania na stanowiska państwowe osób z wyrokami karnymi... pewnie to nie wszystko co by należało zrobić ale w tej chwili nie potrafię wpaść na inne rzeczy...

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.