
Sonny Silooy [ Elegant Gypsy ]
Kto z Ws pamięta te mecze???
Tak jakoś zebrało mi się na wspominki dzisiaj...
To chyba była najlepsza edycja Ligi Mistrzów jaką miałem okazję oglądać...
Ile było w tym wszystkim dramaturgi...
Kto z Was oglądał na żywo te mecze? Komu wtedy kibicowaliście? Jak to przeżywaliście?
_Pikuś_ [ House music ]
Miło było sobie przypomnieć te mecze, bramki, tą kapitalną końcówkę finału.
Kiedyś oglądałem wszystkie mecze Ligi Mistrzów transmitowane w telewizji. Ale nie kibicowałem żadnej z tych drużyn. Rzadko kibicuję wielkim klubom, faworytom, raczej zawsze trzymam kciuki za maluczkich.
btw jak ten Bekham kiedyś kapitalnie podawał i strzelał !!
Sonny Silooy [ Elegant Gypsy ]
_Pikuś_--->ja zawsze kibicowałem Juve, ale tego jak grał wtegy Manchester nigdy nie zapomnę. W ogóle sobie teraz siedzę i stare mecze wspominam. dzisiaj już się tak nie emocjonuję Ligą Mistrzów jak kiedyś. Moi ulubieni piłkarze(Zidane, Bergkamp, Del Piero, Suker, Vialli, Rui Costa, Yorke, Baggio) już nie grają w lidze mistrzów. W ogóle nie ma tego klimatu i emocji co kiedyś, tej dramaturgi niepowtarzalnej. miałem wtedy 12 lat jak był ten finał. W ogóle jak byłem młodszy to zup-ełnie inaczej się to oglądało, kibicowało, w ogóle jak to oglądam to mam takie wrażenie że jeszcze te 7, 8, 9 lat temu w piłce było więcej piękna, finezji , artyzmu niż dzisiaj. Ładniejsze to wszystko dla oka było...
A co do Bekhama,,, masz rację. Jak ogląda się te stare mecze , to człowiek si.ę zastanawia gdzie on się podział. Chyba już nie chce mu się grać w piłkę...
Teraz sobie właśnie wspomina ten finał CL. Juve przegrało. Ale ta bramka Del Piero była jak rodzynek w cieście... On chyba też troche w pewnym momencie gdzies się zagubił i nigdy nie powrócił do dawnej , wielkiej formy po ciężkiej kontuzji. Ale jak na to patrzę to mi się łezka w oku kręci. Obrazy z mojego dzieciństwa
Ze wsi [ Senator ]
Sonny Silooy ->moii ulubieni to Ci których wiemieniłeś + Redondo i Davids i jeszcze "Solskjaer" kibicowałem Juve i Realowi ale w finale byłem za czerwonymi diabłami.

Sonny Silooy [ Elegant Gypsy ]
Ze wsi---> Ci też byli znakomici... a do tego całego zestawu dodałbym jeszcze Figo , Rivaldo(bronili wtedy barw Barcelony, cóż to była wtedy za drużyna. Może przegrywała, ale grała ładnie dla oka. Imo o wiele ładniej i efektowniej niż ta dzisiejsza). Do tego jeszcze Sonny Anderson znakomity snajper , który zawsze był pomijany w składzie reprezentacji Brazyli. Pippo Inzaghi strzegł barw Juve. W bramce znakomity Peruzzi, który słyną z tego że świetnie potrafił się ustawiać. W Bayernie duet napastników Elber, Jancer. W MU duet Cole , Yorke. Ileż to oni bramek głową strzelali po dośrodkowaniach Beckhama. W Ajaxie znakomity fin Jari Litmanen. W Realu Mijatović, Redondo, KArembeu, Robert Jarni. W bramce znakomity niemiec Ilgner. Włoska brygada z Chelsea(Di Matteo, Zola, Vialli) Jeszcze Psg z sezonów 94/95/96. Ginola, Loko, Gava, Simone, Lama. I jeszcze wielu wielu innych. Ravanelli, Jugovic, Effenberg, Weah, Schmeichel, Giovani, Luis Enrique, Sergi, Batistuta). Bohaterowie mojego dzieciństwa. jeszcze do dziś na ścianach w moim pokoju wiszą plakaty z przed 8, 9 lat. Gdzie oni wszyscy się podziali???
Dzisiaj ta liga mistrzów to już nie to samo...:-(
Jeszcze wspaniałe Euro 96, bramki Schearera, France 98, które zawsze będzie mi się kojarzyć z Sukerem i golem Bergkampa strzelonym Argentynie, z Dugarrym, Djorkaeffem, wspaniałym Zidanem i Blanc'iem. Euro 2000, cudowny gol Figo stzrelony Anglikom. Kapitalny mecz Hiszpania Jugosławia, Słowenia Jugosławia... Jeden z trzech najbardziej dramatycznych meczów jaki w życiu oglądałem Włochy - Holandia( włosi od 2o min. w dziesiątke, holendrzy nie strzelili w meczu 2 karnych... włosi dowieźli 0:0 do końca, bronili się cały mecz dzielnie, maldiniego łapały w nogę potworne skurcze,Toldo wyprawiał cuda w bramce i te rzuty karne)...piękne czasy to były
Wszystko to odeszło bezpowrotnie...
Ze wsi [ Senator ]
Tak wtedy to byli prawdziwi geniusze - mój ulubiony mecz z Euro 2000 to Jugosławia - Holandia i popis Kluiverta. BTW do dzisiaj pamiętam zawodnika który strzelił gola samobójczego, który wcześniej był przyznany Kluivertowi. Dejan Govedrica. I półfinał Holandia - Włochy , gdzie holendrzy nie mogli pokonać Toldo. Toldo też jakoś wg mnie nie wykorzystał swojego talentu w 100%. Także pozytywnie przypomina mi sie reprezentacja Portugalii z euro 2000 uwielbiałem oglądać mecze z udziałem Abela Xavier'a to był obrońca! Bayern Monachium z tego okresu kojarzy mi sie z jednym wielkim symbolem teog klubu Mehmetem Scholl'em.
Gdy widze po raz kolejny oglądam wyczyn Redondo z meczu z Manchester w lidze mistrzó 99/00 to się łezka w oku kręci. Ta jego akcja. Załowałem kiedy odszedł do Milanu. Dobrze pamietam tez finał Real - Valencia. Piękny mecz. Raul, MCmanaman, Anelka, Morientes, Ivan Campo, Casillas i oczywiście Redondo. Ci zawodnicy najbardziej mi się przypominają. MŚ we Francji też były dobre:) Mam nawet na płycie wszystkie gole z tych mistrzostw. Pamiętam jak uderzałem w telewizor kiedy Brazylia przegrała we finale. Ronaldo, Bebeto, Rivaldo, Sampaio - moi ulubieńcy. Popis Thurama w półfinale też był niezły. Nie ma nic lepszego od wspominania starych, pamiętnych meczy.
The LasT Child [ GoorkA ]
pamiętam tylko mecz finałowy. Przepowiedziałęm bramkę Baslera, a byłem wielkim fanem Bayernu (w tamtym czasie). MIeli naprawdę fajny skład Babbel, Mathaeus, Jeremies, Basler, Tarnat, Effenberg, Scholl, Elber

Sonny Silooy [ Elegant Gypsy ]
Ze wsi---> racja. kapitalna akcja Redondo. Mało razy widziałem żeby ktoś tak ośmiesyzł obrońce no i tak genialnie podał.
Mi się przypomniał właśnie ten cudowny go Del Piero w meczu półfinałowym Champions League z As Monaco na wyjeździe przegranym 3:2( u siebie Juve zwyciężyło 4:1, dzięki temu awansowało)
A tu wspaniały gol Bergkampa strzelony Argentynie podczas Cup du Monde we Francji
Jeszcze mi się przypomniał cudowny zepół Dynama Kijów z sezonów 97/98/99 z duetem napastników Shevczenko , Rebrov. Toczyli niezapomniane batalie z Realem, Juventusem, Bayernem. Fajnie było popatrzeć jak ukraiński zespł stawia czoła najlepszym
Nie moge tylko znaleźć bramek z tamtych spotkań nigdzie