GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Najpierw skarbówka czy wydział komunikacji ?

01.12.2006
10:45
[1]

Mariano Italiano [ Pretorianin ]

Najpierw skarbówka czy wydział komunikacji ?

Jak w temacie gdzie nalezy najpierw się udać ?

01.12.2006
10:47
[2]

Narmo [ Naczelny Maruda ]

W jakiej sprawie?

01.12.2006
10:57
smile
[3]

Mariano Italiano [ Pretorianin ]

Przy kupnia autka oczywiście :)

01.12.2006
10:59
[4]

Narmo [ Naczelny Maruda ]

Skarbówka? Po co skarbówka? Moze chodzi o ubezpieczenie? Jak tak to najpierw trzeba się zgłosić do ubezpieczalni. ja nie pamiętam, żebym się zgłaszał do urzędu skarbowego po cokolwiek.

01.12.2006
11:01
smile
[5]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

Przy przerejestrowaniu autka nie wymagają teraz potwierdzenia z US.
Niemniej każda umowa cywilno-prawna opiewająca na WIĘCEJ (ważne!) niż 1000 PLN powinna być zarejestrowana w US. Ważne dlatego, że sam miałem problem bo moja umowa opiewała na dokładnie 1000 PLN :)
Miła Pani w US wyjaśniła mi, że ustawa na ten temat jasno mówi "...o wartości POWYŻEJ 1000 PLN..."

Narmo ---> Jeszcze nie tak dawno temu, żeby przerejestrować samochód o wartości powyżej 1000zł należało przedstawić również zaświadczenie (lub podbitą umowę) o zarejestrowaniu przez US tejże umowy.

01.12.2006
11:02
[6]

riddickM5 [ BMW ]

Narmo>> po to aby zaplacic podatek od wzbogacenia sie:)
Wiem ze tak kiedys bylo, niewiem czy to jeszcze aktualne.
Ja bynajmniej do skarbowki nigdy nie musialem isc bo zawsze auto kupowalem od dealera i tam jestem zwolniony z tych 2,5%

01.12.2006
11:05
[7]

fanlegii79 [ Generaďż˝ ]

Ja jak kupowalem to najpierw byla skarbowka i druk pcc-1 o ile pamietam. Jak jest teraz to nie wiem.

01.12.2006
11:06
smile
[8]

Mariano Italiano [ Pretorianin ]

Narmo >>> Jesli nie wypełniłeś PCC-1 i nie zapłaciołeś 2% , jesli oczywiście było powyżej 1000, prędzej czy później łapa skarówki cię dopadnie. Kara to jedyne 3500.

01.12.2006
11:07
[9]

Narmo [ Naczelny Maruda ]

Tia. To dlatego, ze mój samochód kosztował wg umowy 1000 zł... :]

01.12.2006
11:11
[10]

ILEK [ Plugawy Karzełek ]

A moj wg umowy byl wart 500 zl.:)) Niewiem po co sie do tego US wybieralem ale tam powiedzieli mi ze szczaja na to co mam w umowie a auto wedlug ich przelicznika jest warete 5 tys. i od tylu zaplacilem.

Niema teraz kolejnosci...ja akurat o tym nie wiedzialem i poszedlem najpierw do US...w wydziale komunikacji kiedy pani generalnie nie chciala odemnie pokwitowania z US zapytalem dlaczego a ona odpowiedziala ze teraz maja system i to i tak predzej czy pozniej wyjdzie z enie zostal zaplacony podatek.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.