GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Max Payne, czy Max Payne 2 ?

01.12.2006
10:34
smile
[1]

Innocentz [ Generaďż˝ ]

Max Payne, czy Max Payne 2 ?

Chciałem się was zapytać która część gry jest lepsza, mp, czy mp 2 ?

01.12.2006
10:35
[2]

KogUteX [ cziken ]

1
Dwójka to to samo, więc teoretycznie 1 i 2 są na równi, ale nie ma takiej przyjemności grania w dwójkę, jak to było w jedynce, kiedy za pierwszym razem tak fajnie użyto bullet time i innych matrixopodobnych elementów.

01.12.2006
10:36
[3]

CHESTER80 [ get LOST ]

Zdecydowanie część pierwsza.

01.12.2006
10:38
smile
[4]

mirencjum [ operator kursora ]

Grałem tylko w drugą część, czyli nie mogę porównać.

01.12.2006
10:41
[5]

Maxblack [ MT ]

w 2 jest fizyka... ale jedynka zrobiła na mnie znacznie lepsze wrażenie... choć nie wiem w którą bym teraz chętniej zagrał.

01.12.2006
10:50
[6]

Innocentz [ Generaďż˝ ]

Ja narazie grałem tylko w 1, ale ta gra jest po prostu świetna. Właściwie to jeszcze nie wiedziałem lepszej gry tego typu. Zastanawiałem się, czy warto kupić 2, ale nie jestem pewnien:(

01.12.2006
10:57
smile
[7]

mirencjum [ operator kursora ]

Innocentz --> Moim zdaniem, warto. Fajna akcja, grafika. Bardzo dobra gra.

01.12.2006
10:58
smile
[8]

Deepdelver [ Legend ]

Innocentz --> dwójka jest prawie tak samo dobra, ale nie ma już tej świeżości i aż tak gęstej atmosfery. Mimo wszystko kupuj w ciemno, bo gdyby wszystkie sequele prezentowały poziom tak zbliżony do oryginału, to gracze żyliby w komputerowym Niebie. :)

01.12.2006
11:34
smile
[9]

Hitman14 [ Bad N Fluenz ]

Swojego czasu zagrywałem się w jedynkę, która na swój sposób była rewolucyjna. Jednak zdecydowanie milej wspominam drugą część - dla mnie ciekawsza historia, lepsza muzyka i poziomy, no i ta fizyka. :)

01.12.2006
11:54
smile
[10]

wolkov [ |Drummer| ]

Polecam część 2. Niby podobnie, ale jakoś lepiej sklejona historia, jeszcze ładniejsza grafika i bardziej wyrazisty bohater, który w części pierwszej ma wyraz twarzy jakby powstrzymywał kupę :) Dwójka posiada również niezłą fizykę, można potrącać przedmioty, rozwalać je, itd.

01.12.2006
12:00
[11]

Ace_2005 [ The Summer ]

Obie części gry są super. Drugą możesz bez żadnych obaw kupić w ciemno, a na pewno się nie zawiedziesz. Jednak mnie najpbardziej podobała się jedynka. Miała "to coś".

01.12.2006
12:04
smile
[12]

Deepdelver [ Legend ]

wolkov --> Max w pierwszej części wygląda jak charakterny Mickey Rourke, w drugiej jest już piękny i plastikowy jak aktor z "Mody na sukces". W jedynce był też o wiele bardziej wyrazisty psychologicznie.

01.12.2006
12:34
[13]

infernus67 [ Prezes Misiura ]

Ja najpierw zagrałem w część drugą . Dopiero później zachęcony świetną dwojką zagrałem w prequel. Niestety się rozczarowałem. 2-ka jest o wiele lepsza pod każdym względem:grafika ( to normalne, bo gry różnią chyba 2 lata), dźwięk, fabuła. I jeszcze bullet time wygląda o wiele lepiej.
Pewnie gdybym zagrał najpierw w MP1 to moje zdanie byłoby inne, ale coż dla mnie to MP2 jest grą kultową.

01.12.2006
13:07
smile
[14]

alpha4175 [ Jeep Driver ]

To samo miałem napisać co infernus67 :P Ja także najpierw zagrałem w 2-ke dopiero potem w jedynkę. 2-ka rządzi!

01.12.2006
13:22
smile
[15]

wolkov [ |Drummer| ]

Deep -> bo w dwójce trwa gorący romans pomiędzy Maxem i Moną, dlatego też autorzy nadali Maxowi charakterystyczny wygląd 'na Richa', żeby dopiąć całości :D

Ps. w MP zawsze marzyło mi się zastosowanie ghoul engine, czyli wizualnego systemu obrażeń zastosowanego w SoF. Brakowało mi bardzo takich painskinów.

01.12.2006
14:28
smile
[16]

Marcinkiewiczius [ Formula 1 Fan ]

Max payne 2 rządzi!! Ma lepsza grafe, bt 2.0, fizyka
Max Payne 1 - zapamiętam tlyko muze i klimat
KLIMATTT !!!

01.12.2006
14:31
[17]

stanson [ Szeryf ]

W dwójce jest to samo co w jedynce, tylko wszystko lepsze.
Odpowiedz na Twoje pytanie jest więc oczywista.

Niektorzy sie podniecają jedynką, bo wywarła na nich wrażenie wieksze niż dwójka. Nie dziwne, skoro była pierwsza :d

01.12.2006
14:38
smile
[18]

Boos3r [ Pretorianin ]

Max Payne 1 polecam z Kung Fu modem super zabawa :D zupelnie nowa gra hehe. Mozna wymiatac wiare z nogi i łapy, bronie sa tez dostępne + sporo ruchuw postaci dodanych.

Polecam Max payne i dwujke tez (obie są dobre ale tylko jedynka ma KungFu mod :P )

01.12.2006
14:47
[19]

Ertix [ Pretorianin ]

Dwójka. Zdecydowanie za klimat noir i fabułę. Łatwiej związać się z bohaterem, jest bardziej "naturalny" niz w jedynce. Do tego niezłe, ale trochę smutne zakończenie, no i ta piosenka kończąca gre ;)

01.12.2006
14:47
smile
[20]

Scarface. [ Konsul ]

Pierwsza choc 2 tez byla genialna za(z modem Hall of Mirrors:) )

01.12.2006
14:58
smile
[21]

ValkyreX [ shikyo ]

Max Payne- jeśli chcesz grać z modem kung-fu- muzyka i grafika gorsza, niż w MP2 (moim zdaniem)
Max Payne2- Lepsza fabuła i klimat niż w części pierwszej... Niestety do tej części nie ma modu kung-fu...

Polecam część drugą...

01.12.2006
15:01
[22]

PC99 [ ]

Jedynka lepsza moim zdaniem. Bardziej wciagajaca byla.

01.12.2006
15:21
smile
[23]

John_Kruger [ Baron ]

jak wlaczylem pierwszy raz Max'a Payne'a 1 to mi sie ładował chyba ze 3 minuty, pogralem tyleż samo i wylaczylem.. po okolo 2-3 tygodniach wlaczylem jeszcze raz i ... cholernie mnie wciągnelo. To było coś nowego, innego (w sensie lepszego). Zaliczyłbym gre Max Payne do 5 moich ulbionych gier.(no może 7;) ).

Max Payne 2 jest bardziej rozbudowany z lepszą muzyką.

Najlepiej zagrac w obydwie;) i weekendzik przy kompie murowany;)

01.12.2006
15:28
smile
[24]

Qri$ [ Konsul ]

Ertix -> "Dwójka. Zdecydowanie za klimat noir i fabułę"
OOOO TAK!!

"Do tego niezłe, ale trochę smutne zakończenie, no i ta piosenka kończąca gre ;)"

Trzeba było przejść na najwyższym poziomie, to by

spoiler start
było inne :)
spoiler stop


No i w dwójce jest Mona :*

Polecam obie, jedne z najlepszych gier ever.

01.12.2006
15:29
[25]

mineral [ Paragon ]

Obie na tym samym poziomie.

01.12.2006
15:30
[26]

beet [ Pretorianin ]

Oczywiście że Max Payne 1

01.12.2006
15:40
smile
[27]

EspenLund [ Live For Speed ]

wolkov-> gdybyś jadł tyle painkillerow też byś miał taki wyraz twarzy

01.12.2006
15:46
smile
[28]

PaWeLoS [ Admiral ]

Tak jak dla wielu osób tutaj jedynka jest dla mnie lepsza, ale tylko dlatego, że jest to jedna z pierwszych gier, w które grałem na kompie.
Sentyment, rozumiecie :)

01.12.2006
15:46
smile
[29]

wolkov [ |Drummer| ]

EspenLund -> ja i bez tego miewałem podobny, np. ostatnio gdy przechodziłem grypę jelitową, paskudztwo ;), nie obyło się zresztą bez painkillerów :)

01.12.2006
15:49
smile
[30]

EspenLund [ Live For Speed ]

01.12.2006
15:54
smile
[31]

domin12 [ JJuuNNiiOOrr ]

ja grałem tylko w 1

01.12.2006
16:01
smile
[32]

Ertix [ Pretorianin ]

Qri$ ---> inne mówisz ? no to chyba się skuszę :>

01.12.2006
16:01
smile
[33]

marcin94 [ Piesiec ]

Polecam obydwie części

01.12.2006
16:08
[34]

john_himself [ krush, kill n' destroy ]

Odpowiem ci tak samo jak na pytanie którego FlatOuta?

OBIE ;p

01.12.2006
16:41
smile
[35]

COBRA-COBRETTI [ Generaďż˝ ]

Innocentz ---> Nie kupuj Maxa Payne'a 2 bo będziesz frajerem że kupujesz jakieś starocie, w które juz wszyscy grali :)
To był żart oczywiście ale w innym wątku niektórzy tak nazywają osoby kupujące "stare" gry.
Nie ma się co zastanawiać nawet tylko kupować bo pierwsza część jest dosyć krótka a druga część daje dodatkowe kilka godzin zabawy na podobnym poziomie. Można się co prawda spierać, która ma lepszy klimat ale i tak pewne jest jedno, że dla miłośników gier akcji tego typu, obydwie części są bardzo dobre.
Dwójka ma nieco lepszą grafikę oraz ciekawy motyw obserwowania akcji z dwóch punktów widzenia trochę podobnie jak to miało miejsce w dodatkach do pierwszej części Half-Life'a. Oczywiście nie przez całą grę, jak to ma miejsce w Enter The Matrix gdzie możemy przechodzić grę dwoma postaciami do wyboru, a tylko w 2 misjach bodajże.

Żałuję trochę że druga część nie została wydana po polsku bo bardziej mi się podobała polska mowa Maksia w pierwszej części, któremu użyczał głosu Radosław Pazura.
Teraz pozostaje czekać na część 3. Może po ukończeniu gry Alan Wake zabiorą się za kontynuację :)

01.12.2006
16:47
smile
[36]

tommy_1234 [ Pretorianin ]

najlepsze jest MP3(music player 3)

01.12.2006
17:16
[37]

MDstc [ Pretorianin ]

Oczywiście jedynka (pierwsza gra w jaką grałem) styl , klimat, i wg mnie najlepsza strzelanka w historii.

01.12.2006
21:07
[38]

claudespeed18 [ zią ]

zdecydowanie 1 za fabule, klimat i za swoje wejscie w swiat gier ;], w 2 jest jedynie lepsza grafika i ciekawa walka(lepszy bulletime)ael klimaten nieco odstaje od pierwszej czesci

01.12.2006
21:25
smile
[39]

Janczes [ You'll never walk alone ]

Obydwie sa b. dobre ale lekka przewaga dla dwójki..
No i jeszcze ta seksowna laleczka :D:D

02.12.2006
17:03
[40]

Lukxxx [ Konsul ]

COBRA-COBRETTI ->

to 2-jka jest krociutka strasznie, a jedynka to 2x godzin grania...

02.12.2006
17:15
smile
[41]

żbike [ Konsul ]

Zdecydowanie 1 klimat grafa fabuła no i oczywiście spolszczenie ech stare dobre czasy a 2 no cóż może i ma więcej i lepiej nie 1 ale mnie jakoś nie wciągneła podchodzilem do niej parę razy ale jakoś mnie nie przekonała choć nie uważam że że jest to zła gra popraostu wolę 1.

02.12.2006
17:32
[42]

*_*Cypriani [ Gore 4 the People ]

Obie częśći były fantastyczne ale bardziej zachartowałem się w 1ce

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.