
śloptak [ Centurion ]
Zagadka (cz.1)
1. Samolotem leciało trzech spadochroniarzy, jeden ważył 60kg, drugi 75kg, a trzeci 100kg.
Który człowiek był pierwsz na ziemi??
2.Baran stoi połową ciała na granicy Czeskiej, a połową na Polskiej. Czyje będzie mleko??
3.Który z królów polski stał do dołu nogami??
4.Któru miesiąc ma 28 dni??
5.Kiedy jesteś w domu bez głowy??
6.Co zrobił Sobieski gdy wstąpił na tron??
7.Na płocie siedzi siedem wron myśliwy zabił 7, reszta odleciała. Ile zostało??
8. Ile kroków stawia wróbel na minutę??
9.Jakich kamieni jest w morzu najwięcej??
10. W jaki sposób witają się papieże.
Odpowiedzi podawajcie w punktach, piszcie które wam się najbardziej podobało po. paru dniach podam odpowiedzi.
gromusek [ Piwa dajcie ! ]
Uwaga na spoiler

beet [ Pretorianin ]
1. Wylądują w tym samym czasie
2. Baran nie daje mleka
3. Każdy
4. Każdy
7. 7 bo je zabił
9. Czystych
10. Papież może byc tylko jeden
:)

Kane [ bladesinger ]
gromusek --> uzupelnienie twoich odpowiedzi:

toaster [ Got Poofs? ]
5. proste wtedy gdy wychylasz się przez okno
serek [dj] [ Pretorianin ]
Na pierwsze pytanie. Wg Biblii na Ziemi pierwszym człowiekem był Adam. Zgadza się?
maciula [ Konsul ]
8. wróbel nie stawia kroków - podskakuje (?)

Grzesiek [ - ! F a f i k ! - ]

śloptak [ Centurion ]
Odpowiedzi napiszę póżniej żeby więcej ludzi opowiedziało. gromusek --> zagadki są podchwytliwe
NaJlePsZy [ Konsul ]
zagadki sa glupie

śloptak [ Centurion ]
serek--> zgadza się(:
Herman_ [ Konsul ]
nie są głupie... chociaz niektóre z nih są proste to z kolei inne zachęcają do myslenia
jojko999 [ Generaďż˝ ]
9. mokrych nie czystych
a wróble skaczą a kroków nie robią
Łuk-asz [ Pretorianin ]
1.100kg
2.Barana
3.Wszyscy
4.Każdy
5.Nigdy
6.Zapalił
7.Żaden
8.21
9.Twardych
10.Jeden jest tylko
Proste :P

śloptak [ Centurion ]
Łuk-asz --> mówisz że banalne a połowe masz źle.
Heretyk [ Pretorianin ]
1. Teoretycznie 100 kilogramowiec, ale nigdzie nie jest napisane, że wyskoczyli.
2.Baran nie daje mleka
3. Kazdy?
4. Luty
5. Zawsze, nie ma domów z głowami.
6. Hmmmm...czytsto dosłownie to może na nim usiadł, ale jeśli traktować to jako metafore wybrania na sejmie elekcyjnym to pewnie go podnieśli i wymachiwali, jak niektórymi. Ale to podejżenie.
7. Pozostało 7 martwych i 0 żywych.
8. 0, on skacze.
9. Piasku, albo mokrych.
10. Teoretycznie nie może być dwóch papieży, ale w historii mieliśmy pare wyjątków. Jeśłi uwzględnimy taki wyjątek to witali się raczej wrogo :P Jeśli można to tak ująć. Ogólnie jednak to niemożliwe.

Janczes [ You'll never walk alone ]
1. Nikt nie powiedział ze wyskoczyli
2. Baran nie daje mleka
3. wszyscy?
4. Luty
5. ke?
6. usiadł :P
7. 0
8. wróbel nie chodzi tylko skacze
9. komrych
10. jest 1 papież

Łuk-asz [ Pretorianin ]
śloptak---->Wiem
|LoW|Snajper [ Generaďż˝ ]

śloptak [ Centurion ]
zapomniałem napisać że wyskoczyli, sory- wyskoczyli
śloptak [ Centurion ]
A na piersze powinniście znać odpowiedź bo serek dobrze odpowiedział, co zresztą napisałem.

śloptak [ Centurion ]
Janczes--> szóste, bardzo dobrze(:
szymon_majewski [ Największy fan KISS ]
śloptak --> mogles jeszcze dac zagadke:
Ida gesi jedna za druga. Ile idzie gesi?
Narmo [ Naczelny Maruda ]
1. Adam (pytałeś o jednego człowieka)
2. Barany nie dają mleka
3. Każdy
4. Każdy
5. Domy zazwyczaj nie mają głów
6. Usiadł
7. 7 które zostały zabite
8. Wróble nie chodzą a najwyżej skaczą
9. Mokrych :P
10. Teoretycznie się nie witają bo jest jeden Papież. Chyba, że weźmiemy pod uwagę Wielką Schizmę
Ogólnie połowa pytań na siłę udziwniona, chciałeś je zmienić żeby ciężko było znaleźć w google a przez to na większość nie ma poprawnej odpowiedzi (na przykład to z wronami. W oryginale były muchy na stole. 3 zostały zabite gazetą i ile zostało? 3 bo reszta odleciała)
PanSmok [ Konsul ]
co do pytania 1. pierwszy wyladowal najprawdopodobniej najciezszy. dlaczego? zasada jest taka ze najciezsi skacza pierwsi ( kwestia niepozabijania sie w strefie ladowania )

jojko999 [ Generaďż˝ ]
co do skoków to wszyscy teoretycznie mają tą samą prędkość spadania bo na wszystkich działa to samo przyspieszenie. Liczy się jednak prędkość początkowa no i opory powietrza. Opory są funkcją powierzchni, czyli "obszerniejszy" skoczek będzie spadał wolniej. Niestety duże znaczenie ma współczynnik oporów aerodynamiczny, który może być różny.
Zakładając stały współczynnik i jednakową powierzchnię, spadać będą tak samo szybko (jeśli wyskoczą). Jeśli założymy, że 100kg-owiec ma większą powierzchnię od 60-cio kilogramowca to spadnie później

śloptak [ Centurion ]
Narmo--> wszystko dobrze oprócz piątego. (:

<_Goral_> [ Pretorianin ]
hmm akurat juz to widzialem wiec znam odpowiedzi :)