GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Zagadka (cz.1)

30.11.2006
13:40
smile
[1]

śloptak [ Centurion ]

Zagadka (cz.1)

1. Samolotem leciało trzech spadochroniarzy, jeden ważył 60kg, drugi 75kg, a trzeci 100kg.
Który człowiek był pierwsz na ziemi??

2.Baran stoi połową ciała na granicy Czeskiej, a połową na Polskiej. Czyje będzie mleko??

3.Który z królów polski stał do dołu nogami??

4.Któru miesiąc ma 28 dni??

5.Kiedy jesteś w domu bez głowy??

6.Co zrobił Sobieski gdy wstąpił na tron??

7.Na płocie siedzi siedem wron myśliwy zabił 7, reszta odleciała. Ile zostało??

8. Ile kroków stawia wróbel na minutę??

9.Jakich kamieni jest w morzu najwięcej??

10. W jaki sposób witają się papieże.


Odpowiedzi podawajcie w punktach, piszcie które wam się najbardziej podobało po. paru dniach podam odpowiedzi.

30.11.2006
13:50
[2]

gromusek [ Piwa dajcie ! ]

Uwaga na spoiler

spoiler start
1. wszyscy naraz nie jest napisane ze oni wyskoczyli
2. baran nie daje mleka
3. nie wiem ocb
4. luty?
5. OCB ?
6. pewnie to jest hitre a sobieski nie byl na tronie
7. 0
8. moze 0
9. Jak dla mnie to piasku w morzu jest nawiecej.
10. Nie witaja sie, bo nie moze ich byc 2 jednoczesnie

spoiler stop


Jakies takie durne zagadki

30.11.2006
13:52
smile
[3]

beet [ Pretorianin ]


1. Wylądują w tym samym czasie
2. Baran nie daje mleka
3. Każdy
4. Każdy
7. 7 bo je zabił
9. Czystych
10. Papież może byc tylko jeden
:)

30.11.2006
13:54
smile
[4]

Kane [ bladesinger ]

gromusek --> uzupelnienie twoich odpowiedzi:

spoiler start

3 z reguly wszyscy stali nogami do dolu

5 jak glowa ci wystaje na zewnatrz z domu

7 patrz odpowiedz beet-a

spoiler stop

30.11.2006
13:55
smile
[5]

toaster [ Got Poofs? ]

5. proste wtedy gdy wychylasz się przez okno

30.11.2006
13:56
[6]

serek [dj] [ Pretorianin ]

Na pierwsze pytanie. Wg Biblii na Ziemi pierwszym człowiekem był Adam. Zgadza się?

30.11.2006
13:58
[7]

maciula [ Konsul ]

8. wróbel nie stawia kroków - podskakuje (?)

30.11.2006
13:58
smile
[8]

Grzesiek [ - ! F a f i k ! - ]

spoiler start
1. Adam
2. Baran mleka nie daje
3. Każdy
4. Każdy ma 28 dni lub więcej.
5. Gdy wychylam się przez okno.
6. Usiadł.
7. Zostało 7 martwych wron.
8. Wróbel skacze
9. Mokrych.
10. Jest tylko jeden papież.

spoiler stop


:)

30.11.2006
14:08
smile
[9]

śloptak [ Centurion ]

Odpowiedzi napiszę póżniej żeby więcej ludzi opowiedziało. gromusek --> zagadki są podchwytliwe

30.11.2006
14:14
[10]

NaJlePsZy [ Konsul ]

zagadki sa glupie

01.12.2006
15:08
smile
[11]

śloptak [ Centurion ]

serek--> zgadza się(:

01.12.2006
18:07
[12]

Herman_ [ Konsul ]

nie są głupie... chociaz niektóre z nih są proste to z kolei inne zachęcają do myslenia

01.12.2006
18:19
[13]

jojko999 [ Generaďż˝ ]

9. mokrych nie czystych
a wróble skaczą a kroków nie robią

01.12.2006
18:53
[14]

Łuk-asz [ Pretorianin ]

1.100kg

2.Barana

3.Wszyscy

4.Każdy

5.Nigdy

6.Zapalił

7.Żaden

8.21

9.Twardych

10.Jeden jest tylko

Proste :P

01.12.2006
19:05
smile
[15]

śloptak [ Centurion ]

Łuk-asz --> mówisz że banalne a połowe masz źle.

01.12.2006
19:10
[16]

Heretyk [ Pretorianin ]

1. Teoretycznie 100 kilogramowiec, ale nigdzie nie jest napisane, że wyskoczyli.
2.Baran nie daje mleka
3. Kazdy?
4. Luty
5. Zawsze, nie ma domów z głowami.
6. Hmmmm...czytsto dosłownie to może na nim usiadł, ale jeśli traktować to jako metafore wybrania na sejmie elekcyjnym to pewnie go podnieśli i wymachiwali, jak niektórymi. Ale to podejżenie.
7. Pozostało 7 martwych i 0 żywych.
8. 0, on skacze.
9. Piasku, albo mokrych.
10. Teoretycznie nie może być dwóch papieży, ale w historii mieliśmy pare wyjątków. Jeśłi uwzględnimy taki wyjątek to witali się raczej wrogo :P Jeśli można to tak ująć. Ogólnie jednak to niemożliwe.

01.12.2006
19:20
smile
[17]

Janczes [ You'll never walk alone ]

1. Nikt nie powiedział ze wyskoczyli
2. Baran nie daje mleka
3. wszyscy?
4. Luty
5. ke?
6. usiadł :P
7. 0
8. wróbel nie chodzi tylko skacze
9. komrych
10. jest 1 papież

01.12.2006
19:23
smile
[18]

Łuk-asz [ Pretorianin ]

śloptak---->Wiem

01.12.2006
19:34
[19]

|LoW|Snajper [ Generaďż˝ ]

spoiler start
1.Wszyscy naraz
2. Baran nie daje mleka
3.Każdy
4.Każdy
5.Bez głowy jestem kiedy brat mi ją utnie
6.Sobieski nie wstąpił
7.Nic
8.On nie idzie tylko leci
9.Piasek
10. Jest 1 papież
spoiler stop

01.12.2006
20:19
smile
[20]

śloptak [ Centurion ]

zapomniałem napisać że wyskoczyli, sory- wyskoczyli

01.12.2006
20:22
[21]

śloptak [ Centurion ]

A na piersze powinniście znać odpowiedź bo serek dobrze odpowiedział, co zresztą napisałem.

02.12.2006
10:24
smile
[22]

śloptak [ Centurion ]

Janczes--> szóste, bardzo dobrze(:

02.12.2006
10:30
[23]

szymon_majewski [ Największy fan KISS ]

śloptak --> mogles jeszcze dac zagadke:

Ida gesi jedna za druga. Ile idzie gesi?

02.12.2006
11:10
[24]

Narmo [ Naczelny Maruda ]

1. Adam (pytałeś o jednego człowieka)
2. Barany nie dają mleka
3. Każdy
4. Każdy
5. Domy zazwyczaj nie mają głów
6. Usiadł
7. 7 które zostały zabite
8. Wróble nie chodzą a najwyżej skaczą
9. Mokrych :P
10. Teoretycznie się nie witają bo jest jeden Papież. Chyba, że weźmiemy pod uwagę Wielką Schizmę

Ogólnie połowa pytań na siłę udziwniona, chciałeś je zmienić żeby ciężko było znaleźć w google a przez to na większość nie ma poprawnej odpowiedzi (na przykład to z wronami. W oryginale były muchy na stole. 3 zostały zabite gazetą i ile zostało? 3 bo reszta odleciała)

02.12.2006
11:25
[25]

PanSmok [ Konsul ]

co do pytania 1. pierwszy wyladowal najprawdopodobniej najciezszy. dlaczego? zasada jest taka ze najciezsi skacza pierwsi ( kwestia niepozabijania sie w strefie ladowania )

02.12.2006
11:37
smile
[26]

jojko999 [ Generaďż˝ ]

co do skoków to wszyscy teoretycznie mają tą samą prędkość spadania bo na wszystkich działa to samo przyspieszenie. Liczy się jednak prędkość początkowa no i opory powietrza. Opory są funkcją powierzchni, czyli "obszerniejszy" skoczek będzie spadał wolniej. Niestety duże znaczenie ma współczynnik oporów aerodynamiczny, który może być różny.

Zakładając stały współczynnik i jednakową powierzchnię, spadać będą tak samo szybko (jeśli wyskoczą). Jeśli założymy, że 100kg-owiec ma większą powierzchnię od 60-cio kilogramowca to spadnie później

03.12.2006
14:48
smile
[27]

śloptak [ Centurion ]

Narmo--> wszystko dobrze oprócz piątego. (:

03.12.2006
15:18
smile
[28]

<_Goral_> [ Pretorianin ]

hmm akurat juz to widzialem wiec znam odpowiedzi :)

spoiler start
5. to bedzie: kiedy wygladam przez okno
spoiler stop

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.