GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Karta graficzna na AGP - pytanie

30.11.2006
11:42
smile
[1]

draco666 [ Konsul ]

Karta graficzna na AGP - pytanie

Witam!

Niedawno padła mi karta graficzna (wysłużony gf3Ti) i teraz mam duży problem, co kupić w zamian. W grę wchodzi tylko karta na AGP (moja płyta główna to gigabyte GA-K8NS-939, jest na niej złącze AGPx8, napięcie 1.5V). Planuje wydać maksymalnie 300-400zl więc cudów wydajności nie oczekuję,ale chciałbym żeby to nie były wyrzucone pieniądze...próbowałem sam coś wybrać ale kompletnie się pogubiłem więc proszę o pomoc :) Z góry dzięki!

30.11.2006
11:49
[2]

Snoopikus [ Generaďż˝ ]

7600GS - na allegro za 419zl:

30.11.2006
11:53
[3]

graf_0 [ Nożownik ]

Snoopikus - 128/bitowa szyna dyskwalifikuje 7600, ja też mam taki sam dylemat jak draco i przymierzam się albo do 6800 albo jeśli się uda to do radeona x800 gto. Z tym że ja preferuję firmowe karty a nie pality.

30.11.2006
12:22
[4]

Snoopikus [ Generaďż˝ ]

Racja nie zwrocilem uwagi na te 128bitow.
W takiej sytuacji tak jak napisales X800 lub 6800, ale mysle ze Radeon bedzie miec lepsza wydajnosc. Problem w tym ze na allegro wszystkie X800 ponizej 400zl sa od Palita.

Jednak czy to dyskwalifikuje karte? Obecnie wszystkie karty sa robione na jednym PCB i producent doklada jedynie wlasny wentylator, dodatki do pudelka i pudelko.

30.11.2006
12:28
[5]

graf_0 [ Nożownik ]

Nie wiem czy pochodzenie od Palita dyskwalifikuje kartę, kiedyś różnica markowa-nie markowa była bardzo duża.
Chyba na gwiazdę sprawię sobie jakiegoś x800 bo ciągle na fx5200(markowym) jadę :)

30.11.2006
12:41
[6]

wysia [ Generaďż˝ ]

Jest jeszcze kwestia czy nazywanie kart Palita 'niemarkowymi' nie jest czasem krzywdzace:) Ta firma sie kartach graficznych specjalizuje, robi ich mnostwo i od dosc dawna. To troche jak nazwanie glosnikow Bose 'niefirmowymi', bo nie zna sie tej nazwy ze stoiska z miniwiezami..:)

30.11.2006
12:45
[7]

The LasT Child [ GoorkA ]

Jaki masz procesor/ram. Teoretycznie najlepszą kartą na AGP w tym przedziale cenowym będzie jakiś 7600GS, ale Twój komp może nie dać mu rozwinąć skrzydeł.

edit: Czy Palit ot nie jest to samo co Gainward?

30.11.2006
12:51
[8]

graf_0 [ Nożownik ]

mam pytanie - czy karty klasy 6600, 6800 albo x800gt, gto dadzą radę na 300 W zasilacza? czy też może "nie ma bata"?

30.11.2006
12:52
[9]

Kane [ bladesinger ]

wysia --> o ile zaklad ze sporo ludzi nazwaloby Bose czy Sennheisera jako "zle" tylko dlatego bo nie znaja, w ten sposob marketing dziala, znasz to kupujesz, co z tego ze moze sa lepsze produkty?

30.11.2006
13:00
[10]

pawcio005 [ Pretorianin ]

Ja też się zastanawiałem nad wymianą karty ale nie będzie mi się to opłacać bo takien i mąrdzej wymienić kompa :) Bo moją wysłużona płyta główna na AGPx4 to już przeżytek :P ale kash brak :/ aktualnie mam GF6600GT

30.11.2006
16:16
[11]

draco666 [ Konsul ]

TLC---> procek to Athlon XP 3200+, a ramu narazie 512, ale razem z karta planuje dokupic conajmniej 512,a moze nawet 1giga

01.12.2006
09:01
smile
[12]

draco666 [ Konsul ]

Dzięki wszystkim za rady...mam jeszcze tylko małe pytanko: o co chodzi z tym napięciem na AGP (u mnie 1.5V), wszystkie karty będą działać czy trzeba to sprawdzić przed zakupem?

01.12.2006
12:17
[13]

draco666 [ Konsul ]

^UP^

01.12.2006
13:36
[14]

neXus [ Fallen Angel ]

Karty na AGP x8 są zasilane niższym napięciem. Aczkolwiek wszystkie karty AGPx8 są przystosowane do pracy w portach zarówno x4 jak i x8

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.