
KaeSiak [ Centurion ]
Problem z nowym komputerem
Witam. Dzisiaj kupiłem komputer, oto jego specyfikacja:
Procesor: Athlon 64 3700+
1 GB RAM
Karta graf: GF 7600GT 128 MB
Płyta główna: Gigabyte K8NF-9 NForce4-4X
Mam zainstalowane sterowniki do płyty głównej oraz do karty graficznej ( wersja 93.71 ). Komputer działa sprawnie lecz po właczeniu jakiejkolwiek gry ( Codename Panzers, MoH Wojna na Pacyfiku ) gra zacina sie juz w menu lub w intro i musze resetowac komputer. :( Prosze pomozcie mi ! :(
KogUteX [ cziken ]
Masz zainstalowanego DirectXa?
KaeSiak [ Centurion ]
Tak, mam. Doszedł jeszcze jeden problem, komputer podczas normalnego przegladania www sam sie zresetowal... Blagam pomóżcie !
Gryffin [ Entil'Zha ]
moze byc cokolwiek ;)
zainstaluj sobie everest i sprawdz temperatury - moze sie procek albo grafa przegrzewac
sprawdz antyviry - jezeli podlaczyles czystego windowsa do sieci, bez zadnego antyvira i bez updatow - na 99,9% masz pare wirusow
jezeli masz sterowniki nvidii do plyty glownej, odinstaluj sobie network access manager czy jakos tak, do dzisiaj chyba tego nie poprawili, one czesto powoduja blue screeny oraz bledy w pracy w sieci.
k2o [ !TlEnEk PoTaSu! ]
Miałem problem ze komp mi sie restartował a miałem go jakieś 2 miechy, okazało sie ze miałem tak zasyfiony wiatrak ze sie nie kręcił i procka nie chłodziło.
mirencjum [ operator kursora ]
Kiedyś tu czytałem, że zawieszanie gier może powodować kiepskiej jakości zasilacz. Ale czy to prawda, to nie wiem.
legrooch [ MPO Squad Member ]
Grafika na AGP czy PCI-X?
Bo w przypadku AGP trzeba zmniejszyć tryb pracy na x4.
Gryffin [ Entil'Zha ]
no w sumei zasilacz tez moze byc za slaby
KaeSiak [ Centurion ]
Dalej nic... byłem już nawet w firmie gdzie kupowałem kompa u nich wszystko działało. Jak pzyjechałem do domu to dalej sie resetowal -,- Nie moge juz ...
wielebny_666 [ Konsul ]
hmm a jaki masz zasilacz?