Genzo Wakabayashi [ Juventus Forever ]
Pytanie dotyczące Firewalla i Dual Channel DDR
Tak jak w tytule mam pytanie dotyczace firewalla mianowicie jaki polecacie najbardziej i dlaczego?
Oraz pytanie dotyczace Dual Channel DDR - lepiej oplaca sie miec kostke 1 GB czy wlasnie dwie kosci po 512 MB kazda i dlaczego tak a nie inaczej?? Serdecznie dzieki z gory za pomoc!
coolerek89 [ Mówcie mi cool ]
1. ZoneAlarm Pro - dlaczego? bo jest dobry, co innego mozna powiedzieć?
2. Lepiej w jednej kości kupić, w dwóch jest bardzo nieznaczny wzrost mocy (o ile mnie pamięć nie myli to ok. 3%), a masz zajęte aż dwa sloty, a tak masz zajęty tylko jeden i w przyszłości możesz bardziej rozbudować sobie kompa.
Genzo Wakabayashi [ Juventus Forever ]
No wlasnie ale jednak skads sie wziela ta nazwa dual channel i to mnie zastanawia??
Uzywasz tego zone alarm pro? Opowiedz mi o nim Kulerku pliisss - latwy w obsludze?
Dobra Kuler juz wiem jak z tym Dual channel i faktycznie lepiej miec 2 razy po 512 MB bo jakas tam przepustowosc jest dwa razy wieksza itp :) czyli prosciej w moim jezyku mowiac, na pewno jest szybciej ;)
Snoopikus [ Generaďż˝ ]
Szybciej jest - tego nikt nie neguje, tylko pytanie brzmi o ile ? Sama pamiec nie jest szybsza, bo o tym decyduje MHz, CL oraz timingi. Dual Channel oznacza ze pracuja na szynie 128bitowej szynie. A Bez duala na 64bitach.
Tak jak napisano zysk jest na poziomie 2-3% wiec jedynie w testach syntetycznych mozna to wychwycic. W grze nie odczujesz rzadnej roznicy.