GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Mapa drogowa Windows

21.11.2006
20:52
smile
[1]

***Half-Life*** [ Generaďż˝ ]

Mapa drogowa Windows

Stoimy u progu nowej ery, bowiem system Windows Vista został już skompilowany, a na dniach nastąpi jego oficjalna premiera. Tymczasem Microsoft już dziś wyjawia szczegóły odnośnie mapy drogowej produktów powiązanych ściśle z rodziną systemów Windows.
Obok klienckiej wersji systemu nowej generacji, światło dziennie ujrzy także wersja serwerowa znana pod nazwą kodową Longhorn Server. Co ciekawe, ma to nastąpić w tym samym czasie, kiedy spodziewany jest pierwszy dodatek Service Pack do systemu Windows Vista. Po upływie pół roku premiery ma się doczekać Viridian, czyli następca Virtual Server 2005, który będzie wykorzystywał technologię Hypervisor. Potem Microsoft ma wprowadzić na rynek Windows Vienna, wcześniej znany jako Windows Blackcomb, który z kolei będzie następcą Windows Vista.

Nieoficjalnie mówi się, że Microsoft wprowadzi na rynek specjalną wersję Longhorn Server, która będzie obsługiwała ograniczoną liczbę użytkowników oraz nie będzie wymagała licencji dostępu klienta CAL (Client Access Licenses). Na razie o wiele bardziej prawdopodobne jest pojawienie się bety trzeciej Longhorn Server, a także Virdian w wersji przedpremierowej już na początku przyszłego roku. Nic nie wskazuje na to, by nastąpiły opóźnienia.

Więcej:

Bez komentarza mojej osoby :)

21.11.2006
20:53
[2]

_kolo_ [ Czarny Kon ]

Wie ktoś może jaka Vista będzie jak XP Home lub XP Professional ?

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.