GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Neostrada 1024 w malym miescie...

18.11.2006
18:15
smile
[1]

piniusz [ Generaďż˝ ]

Neostrada 1024 w malym miescie...

Posiadam net z Dialogu 2Mb. Jednak od godziny 15-17 o tej szybkosci można sobie tylko pomarzyć...Średnio mam 30kb, co mnie raczej wnerwia niż raduje.
Chcę przerzucić się na Neo 1Mb. I stąd pytanie: czy w malych miasteczkach, takich jak moje, do 10 tyś. ludzi, neo dobrze Wam chodzi?

18.11.2006
18:16
[2]

Lukis17 [ Poznańska Pyra ]

Chyba wielkość miasta nie ma znaczenia. Jednak wiedz że neostrada także zwalnia nawet do 10 kb (miałem tak przez dwie godziny wczoraj). Nie wiem czy dobrze zrobisz.

18.11.2006
18:20
[3]

promilus1 [ Człowiek z Księżyca ]

Ja mieszakam na wsi i Neo mi bardzo dobrze śmiga. Prędkość łącza sporadycznie jest mniejsza od maksymalnej.

18.11.2006
18:31
[4]

yellowfox [ Uśmiechnij się ]

Stranger ma w dialogu i nigdy nie nazekal a nawet zachwalal, dostepnosc neo zalezy od odleglosci od centrali, zadzwon do tpsy i sie dowiedz czy jest techniczna mozliwosc

18.11.2006
23:05
[5]

piniusz [ Generaďż˝ ]

Tpsa powiedziala, ze moga mi zalozyc neo. Do Dialogu dzwonilem, ale nic konkretnego mi nie mowią tylko mydlą oczy...Np. "Proszę skorzystać z naszej strony do mierzenia prędkości linii(test.sopee.net). Korzystam i pokazuje , że mam maxymalną prędkość na tej linni, czyli coś koło 240kB\s. Równocześni korzystam z innej strony do mierzenia prędkości - pokazuje wynik 10 krotnie mniejszy...To samo z lagami do Warcrafta. Są rzędu 4000ms...
Wyslalem tracerta do Dialogu. Twierdzą, że pojedyncze zaniki sygnalu na przebiegu sygnalu są wynikiem ich robót w strukturach sieci i nie zakłócają transmisji. A ja mam lagi. Na 2Mb laczu...Prawdę mówiąc to mnie już wpieniają swoimi unikami.
Do końca nie jestem pewny czy dobrze robię, ale trochę mnie wkurza,że większość czasu za dnia wyciągam np. przy ściąganiu z serwera Gry- onlline dema, 25-30 kB(ściągam Getrightem 4 wiązki)...I nikt nic nie wie.

18.11.2006
23:08
[6]

jamkgh [ YA RLY ]

Od poczatku listopada neostrada strasznie zamula od 16 do 20-21.
Przeciazenie,przeciazenia i raz jeszcze przeciazenia,nalapali abonentow,p2p w zaden sposob nie sa ograniczane a wiec cala siec spowalnia i zamula :(


'Witam!
Ja mam neo 512 i od tygodnia (może trochę dłużej) też mam bardzo duży
spadek transferu!!!
w godzinach wieczornych 18 do 21!!! mieszkam w okolicach Gostynia
(wielkopolska) :(

A myślicie, że ile wytrzyma sieć ? Do neostrady jest przypięte kilka milionów ludu i to takiego bez wyobraźni, licznik danych działa jak chce, wiec wszyscy ssacze ciągną ile wlezie. Myślicie że kto przeciąża łącza ? Na pewno nie Ci którzy oglądają strony WWW, tylko Ci którzy w ustanawiają nowe "rekordy" przebicia licznika robiąc miesięcznie podwójną pojemność swojego twardziela. Przecież to oczywiste że przepustowość łącz providera jest sporo mniejsza od sumy wszystkich przyłączy klienckich. Niestety neostrada jest ogólnopolska, co oznacza w skrócie motłoch. Tpsa podłącza każdego Cześka i Wacka którzy już czekają żeby pociągnąć ile wlezie. Gdyby nie limity to ta sieć już w ogóle by nie chodziła. Nie ma bata, kiedyś to musi pierdaknąć. Fakt, że to wina tpsy bo podłączyli za dużo ludu, ale tak się zastanawiam co oni mają zrobić ? Jak powiedzą "więcej nie podłączamy" to będzie "wredna tpsa nie chce podłączyć". Jak tylko poprawiają licznik to "podła tpsa poprawiła licznik". Pozostaje tylko nadzieja że nowy prezes zainwestuje więcej w infrastrukturę, ale jakos to czarno widzę.

18.11.2006
23:24
[7]

piniusz [ Generaďż˝ ]

Zastanawiałem się czy te spadki transferów nie majączegoś wspólnego z wprowadzanymi zmianami BSA(Bitstream Access). Dialog ma od stycznia proponować abonentom TPSA swoje usługi bez posiadania ich telefonu...
I czy w związku z tymi pracami transfwry są takie marne...

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.