Anduril [ Konsul ]
Agnieszka (Portret ołowek)
Czesc .
Oto moj rysuneczk ktory troche czasu temu narysowalem dla kolezanki . Rysunek wykonany na papierku o wymierach 35x40 cm , olowki B i B3 B6 Sorry za jakos fotki ale nie ma lepszej .
Pokazuje wam go nie po to by sie chwalic ale zawsze tutaj pokazywalem swoje prace i czasmi dostawalem niezle krytyki i dzieki temu dobrze na tym wyszedlem . To z sympati do was ;)
link do poprzedniego watku :
https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=5361650
Anduril [ Konsul ]
w fazie produkcji ->

Mazio [ Mr Offtopic ]
Agnieszka na cztery minus ale portrecik... :O
jak dla mnie to koniec skali, stary
Lysack [ Latino Lover ]
oceniam na 6-
- za zbyt silne cienie na twarzy, to taka moja drobna uwaga, poza tym bardzo ładnie:)
w skali 1-6 oczywiście:)
swoją drogą wolałem Kasię:) poprawiłem:D
The LasT Child [ GoorkA ]
Praca, ok. Ale nad koleżanką trzeba popracować ;)

hellothere [ Pretorianin ]
Ile trwa wykonanie takiego portretu?
Anduril [ Konsul ]
A tutaj teraz sobie od czasu do czasu tworze cos swojego . Wymiary 100 cm x 50 cm . Duzo do poprawy ale jakos bedzie

Koostka [ Centurion ]
Według mnie - super:). Chciałabym mieć takie zdolności;) Oby tak dalej!
Widze, że skupiasz się na szczególach:P
mooris [ Konsul ]
Stary <kopara> w skali 1-10?
Anduril [ Konsul ]
Kiedys mi zarzucano ze nie rysuje nic swojego to tym razem mam zamiar wam pokazac
hellothere ----> zalezy od czasu i ochoty do rysowania
Lysack---> Kasia ;)

rethar [ Staszek Szybki !est ]
coś nie dodało..
Lysack [ Latino Lover ]
Anduril -> genialny rysunek... chciałbym mieć coś takiego na ścianie, ale cena pewnie niebotyczna:) chciałbym potrafić tak rysować... ehh
Ame_ [ Generaďż˝ ]
Anduril -ten ostatni rysunek. wzorujesz sie na czyms? chetnie bym zobaczyla ten obrazek..
A.

Moshimo [ FullMetal ]
O ja pierdziele, to tak da sie w ogole rysowac? Niesamowite!
Wszystkie kolezanki bym obrysowal, jakbym mial taki talent.

Mazio [ Mr Offtopic ]
to było do przewidzenia, że Ame najłatwiej przyciągnąć tutaj rysunkiem ;)
w tym drugim jakoś nie podoba mi sie proporcja głowy tej dziewczyny, i szyi (za duże?)
Anduril [ Konsul ]
Mazio zgadza sie i to mowilem o tych poprawkach .
Ame_ --- pozycja z plakatu Step up reszta z glowy
Ame_ [ Generaďż˝ ]
Mazio - no widzisz, wiesz jakie są sposoby na mnie ;)
Anduril - gratuluję talentu :)
A.

Sickman [ Pretorianin ]
wysmienity portret!
btw. to moze byc dobry sposob na podryw. np. na wykladzie mozna upatrzec sobie jakas panne, szybko ja narysowac i na koniec dac jej taki rysuneczek. dalsza rozmowa to juz bulka z maslem. ja niestety tak rysowac nie potrafie i przez cale studia podrywalem na wiesniackie i oklepane "przepraszam cie, czym masz moze notatki z poprzedniego wykladu? tak? to super, moglbym sobie zxerowac" lol
Ame_ [ Generaďż˝ ]
Anduril - zawsze rysujesz/malujesz w pozycji poziomej?
dobrze jest przestawic sie na pion, lepiej są wtedy widoczne proporcje
A.
Anduril [ Konsul ]
zazwyczaj klade sie na ziemi i sobie rysuje (duze formaty) ;) i wlasnie musze cos sparwc sobie zeby zaczac w pionowej pozie rysowac
Ame_ [ Generaďż˝ ]
sztalugi [ trochę kosztują] lub po prostu deskę oprzec o cos i do przodu :)
można też siąść noga na nogę [nie po damsku, a po męsku :)] oprzec o jedną nogę deskę i rysowac
A.
Anduril [ Konsul ]
na sztaluge przyjdzie czas jesli wezme sie na powaznie za rysowanie bo jak narazie to rysuje "kolezanki" i wystarcza mi to co mam .

Milka^_^ [ Zjem ci chleb ]
Krótko: prze ch*j z ciebie.
Jałokim [ mniej głupoty ]
kuźwa.. rzadko teraz na tym forum wpadam, ale jak to jest że nie ominoąlem (?) żadnej twojej pracki którą tu wrzuciłeś? :D
juz rzadko kiedy udaje mi sie tak rozpisywać jak kiedyś wiec napisze tylko tyle że wydaje mi sie ździebko za ostro potraktowane, za twara gama. Z tym żę nie zaliczyłbym tego jako błędu, a jedynie odzew mojego gustu :P Nie wiem czy to intensywnie eksploatowany przy rysunku miękki ołówek, czy fota sprawai takie wrażenie. Ale na 2 rysunku, w nieskończonej jeszce fazie wyglada genialnie, po prostu bosko. Od zrobienia tej 2 foty nei ruszałeś już twarzy? Czy zacząłeś ją dopieszczać przez co efekt końcowy wygląda tak ciemno? Czuje ze raczej to wina fotografii ;P
Fuckt jest fucktem zę nadal wymiatasz :)
A! i jescze chciałem dodać cos apropos tego 3 rysunku. Ktoś tam pisał że rzekomo głowa jest za duża. Owszem, jest za duza, ale trzeba zauważyć że fota jest robiona z góry, tzn. aparat znajdował się wyzej od rysunku. Wystarczy spojrzeć na pionowe krawędzie kartki żeby wiedzieć do czego zmierzam. Przez perspektywe kartka sie zwęza im nizej zdjecia sie znajduje. To samo dzieje sie na samym rysunku. Przez to o proporcjach nie można apsolutnie nic powiedzieć. Fota musiałaby być robiona dokłądnie z tego samego poziomu/pionu na jakim znajduje sie kartka, a najlepiej gdyby był to skan.
Anduril [ Konsul ]
Jałokim bardziej wyglada jak na fotce 2 nizeli na 1 (troszke za duzy kontras ale to wina fotki) jedynie wlosom dodalem wiekszej czerni no i moze troszke poprawilem cienie na twarzy

_kolo_ [ Czarny Kon ]
Anduril --> jesteś bardzo utalentowany. Nie myślałeś czasami o studiowaniu sztuki? :)
nutkaaa [ Panna B. ]
Anduril -> jak zwykle Twoje praca robi na mnie duże wrażenie :) Troszke wydaje mi się, że dłonie (ta część do palcy) jest ciut za długa, oraz zgryz jest jakoś dziwnie zarysowany (nie wierzę, żeby ktokolwiek miał tak dziwny zgryz ;) )
Czekam na efekty drugiego rysunku :) Możesz mi powiedzieć jak zaczynasz prace? ponieważ patrząc na postać mężczyzny widać bardzo proste wręcz komiksowe kreski :) Ja od razu staram się budować dokładną formę, nie zaczynam od brył :) Bardzo żałuję, że postacie to moja bardzo słaba strona :( Zresztą na zajęciach cały czas mam martwą naturę, bardzo rzadko mamy modela i nie mam okazji poćwiczyć, a rysowanie ze zdjęć mnei troche nie zachęca, bo już mam narzucone cienie i nie mam okazji myśleć przy rysowaniu...
Jałokim [ mniej głupoty ]
A! i jescze chciałem dodać cos apropos tego 3 rysunku. Ktoś tam pisał że rzekomo głowa jest za duża. Owszem, jest za duza, ale trzeba zauważyć że fota jest robiona z góry, tzn. aparat znajdował się wyzej od rysunku. Wystarczy spojrzeć na pionowe krawędzie kartki żeby wiedzieć do czego zmierzam. Przez perspektywe kartka sie zwęza im nizej zdjecia sie znajduje. To samo dzieje sie na samym rysunku. Przez to o proporcjach nie można apsolutnie nic powiedzieć. Fota musiałaby być robiona dokłądnie z tego samego poziomu/pionu na jakim znajduje sie kartka, a najlepiej gdyby był to skan.
chaber van dall [ Konsul ]
Fake. To musi być zdjęcie! :)
A serio - niesamowite.
Jałokim [ mniej głupoty ]
moze znasz typa? Na pewno spodobaja ci sie jego prace :)
Anduril [ Konsul ]
nutkaaa ----> tak jak piszesz , prace zaczynam od bardzo prostych ksztaltow dopiero pozniej zaczynam je dopieszczac i nadawac im odpowidnia forme
Anduril [ Konsul ]
Mialem okazje ogladac juz jego prace i bardzo mi sie podobaja w szczegolnosci konik i akcik
Ale i tak najlepszym dla mnie jest Amber (jego wip ) to dzieki jego obrazka zaczelem ryswoac :) Kiedys dojade do takiego poziomu ! to sobie obiecalem juz dawno
craym [ Senator ]
agnieszka ma dziwne zeby
a z portretu ze sciany w oczy rzuca sie nieksztaltny cycek

Anduril [ Konsul ]
a co mialem cyca Dody narysowac to by byl ok ?
Jałokim [ mniej głupoty ]
a no no. Kiedys juz o nim wspominałeś :) Koleś fucktycznie musi być ostro piźnięty, bo tylko tacy ludzie potrafia tak wymiatać :D
Marek z Lechem [ Okoolarnik ]
Tutaj zawsze bedziesz bogiem z takimi rysunkami Anduril :)
Jestes na digarcie moze? bo kojarze Ciebie z EF...
Jałokim [ mniej głupoty ]
no na EF, czy DA na pewno bogiem nie będzie ze wzgledu na tematykę i jej źródło, ale nie mozę sie powstydzic swoich umiejętnosci :)

coolerek89 [ Mówcie mi cool ]
Ile byś chciał za ten ostatni rysunek? Oczywiście o ile bedziesz chciał go sprzedać.
Na serio sie pytam. :)
Sir klesk [ ...ślady jak sanek płoza ]
Jezu co ja bym dal zeby tak umiec rysowac.
uwielbiam rysowac... to jedno z moich ulubionych zajec.
No ale jak na ironie nie umiem tego robic.
ehh:(
Azzie [ bonobo ]
Sir klesk: to sie zacznij uczyc rysowac. To nie jest zadna sztuka tajemna :) Po prostu braki w talencie bedziesz musial nadrobic praca. Wielkim artysta pewnie nigdy nie bedziesz, ale mysle ze calkiem ladne dla laika rysunki to kazdy moze narysowac.

MMaaZZii1155 [ Kocham Szwedki ]
wow niezle :)

mirencjum [ operator kursora ]
Tylko pozazdrościć talentu.

Soldamn [ krówka!! z wymionami ]
taka mala rada - jak rysujesz kolezanke to odpuszczaj sobie krosty, piegi, pryszcze i innego rodzaju syfy, bo cie znielubi:D
Dorotkadk [ Generaďż˝ ]
nie ma co, masz niezly talent, jstem pod wrazaniem
tez bym chciala zeby mnie ktos namalowal =/
Moshimo [ FullMetal ]
Anduril --> Czy np. odplatnie rysujesz takie portrety? Ile bys wzial za narysowanie kogos (np dostalbys zdjecie i mialbys "przerysowac" je olowkiem).
sheep87 [ Chor��y ]
wiesz co, moim zdaniem (a jestem w szkole plastycznej) przerysowałeś i przemęczyłeś portret w ostatniej fazie, to drugie zdjęcie, w czasie rysowania było o wiele lepsze.

WolverineX [ God Bless America ]
Anduril . masz stary Talent
zapisz sie do ASP i go rozwijaj :)
Jałokim [ mniej głupoty ]
Sheep ---> też o 'przedobrzenie' podejrzewałem, ale wyjaśnił sprawe wyzej. Po prostu fotka tak zakłamuje game, od momentu zrobienia tej drugiej fotki twarz podomież niewiele sie zmieniła

Obscure [ ExcalibuR ]
Naprawde bardzo ładnie musze powiedziec szkoda, że ja takiego talentu nie mam jak byś kiedyś skonczył rysunek z kobietą i meżczyzna możesz wrzucic koncowego screena.
3 screen przypomina mi sceene z filmu Step Up (Taniec Zmysłów) :)

Zeus1990 [ Konsul ]
rysujesz lepij niż ja fotografuje

Coolfon [ Zaleś ]
Dla mnie to Ty żeźnik jesteś. Mucha nie siada!
Obscure [ ExcalibuR ]
Lol jak ty napisałeś żeźnik, a poprawnie się pisze rzeźnik.

chickenom [ ]
Niesamowite, napewno na to kobiety lecą :)
Gdzie się tego nauczyłeś? :)
Jałokim [ mniej głupoty ]
pewnie w wietnamie :rolleyes:

Kompo [ alkopoligamista ]
Dobry jesteś, człowieku. :)
Moshimo [ FullMetal ]
Czy ktos ma moze kontakt z zalozycielem tematu??
cienki bolo [ Konsul ]
Gratuluję, masz WIELKI talent. Jestem pod wrażeniem, nie ukrywam.

wysia [ Generaďż˝ ]
Moshimo --> To jakies podchwytliwe pytanie? Napisz mu maila, co za problem?:)
Jałokim [ mniej głupoty ]
wątpie by zrobił ci portret za kase ;) Ale jak cos to go tu pewnie szybko złapiesz :) --->

Moshimo [ FullMetal ]
wysia --> oczywiscie probowalem :)
Jałokim --> Wlasnie by mi bardzo na tym zalezalo. Chcialbym zrobic prezent kumpeli, takiej dobrej kumpeli :). Dzieki stokrotne za linka