GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Prośba z Francuskim :)

18.11.2006
13:50
smile
[1]

Fett [ Avatar ]

Prośba z Francuskim :)

Sprawa jest poważna:) Nie chce tłumaczyć powodow tej ochydnej prośby bo mi wstyd i jest ługa i zagmatwana:) Po francusku umiem powiedzieć tylko łi i nawet dokłądnie nie wiem co to znaczy a tutaj przyszło napisać na zadanie opis mojej mieściny:) Skróciłęm jak sie da wlaściwie to okroiłem wszystko co tylko sie dało okroić i prośba do was drodzy forumowicze. Da razy to przełożyc na francuski ? :) Starałem się pisac jak najproszte zdania. Sprawa jako tako pilna. Z góry dziiękuje za pomoc.

Limanowa to małe miasto w Beskidzie Wyspowym na południu Polski. Leży w dolinie między Nowym Sączem i Krakowem. Jej historia sięga XII w, była to germańska osada. Prawa miejskie Limanowa otrzymała 450 lat temu. Ciekawe zabytki do oglądania w Limanowej to Bazylika Matki Bożej Bolesnej i Dworek w parku. Do ciekawych miejsc wartych zobaczenia zalicza się krzyż na Miejskiej Górze, Rynek z czasów PRL i Ścieżka Zdrowia. Limanowa to szybko rozwijające się miasto turystyczne o ciekawej architekturze

PS. W szkole nie ucze sie Francuskiego ;)

18.11.2006
14:06
smile
[2]

@[email protected] [ Horned Reaper ]

Może być translatorem?

18.11.2006
14:09
[3]

Fett [ Avatar ]

wolałbym nie :)

18.11.2006
15:05
[4]

Fett [ Avatar ]

up :)

18.11.2006
17:06
[5]

pawkaz [ Konsul ]

Limanowa est une petite ville situee dans la region Beskid Wyspowy au sud de la Pologne. Elle se trouve entre duex grandes villes: la Cracovie et Nowy Sącz dans une vallee magnifique. La ville de Limanowa a ete fondee il y a 450 ans mais son histoire – d'un petit village germain - commence au XII siecle apres Jesus-Christ.
Traversant notre ville on peut decouvrir beaucoup de beaux monuments: la Basilique de Notre Dame Douleureue et Le Manoir au parc. Les autres lieux interesants sont: la croix au sommet du Mont Municipal, la Place Municipale fondee sous regime socialiste et "Ścieżka Zdrowia" (le santier de sante?). Limanowa est une ville touristique avec une architecture interesante et en plain de developpement.

Proszę bardzo... Ścieżka zdrowia przerosła mnie nieco...

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.