GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

zadanie z biologii :(

16.11.2006
22:21
[1]

memeczyslaw [ Legionista ]

zadanie z biologii :(

Kurcze mam zadanie z biologii i nie wiem jak sobei z nim poradzic proszę pomozcie mi :(
A wiec zadanie brzmi : Wytłumacz, dalczego spadek intensywności fotosyntezy na całym globie ziemskim mógłby spowodować klęskę głodu na naszej planecie.Bardzo proszę o pomoc bo kruca nei wiem nawet jak się za to zabrac.

16.11.2006
22:26
smile
[2]

Filevandrel [ czlowiek o trudnym nicku ]

spadke intensywnosci fotosyntezy (np słońce ot tak rpzestało sobie świecić:P) -> roślinki zaczynają umierać --> mniej roslinek to mniej jedzenia dla roślinożerców roślinożercy zaczynają ginąć z głodu, ludzie zwiększają ilość mięsa w swojej diecie w związku z czym zaczynają ginąć miescożercy -> mniej roslinożerców mniej miesożerców, tkórzy nie maja sie czym zywić plus ludzie zjadaja coraz wiecej meisożerców -> brak ejdzenia na świecie;D

16.11.2006
22:29
[3]

mirencjum [ operator kursora ]

Miliony współzależnych organizmów tworzy tak zwaną sieć życia. Jeżeli przerwie się choć jedną nić, może się zacząć rwać cała sieć. Widać to na przykładzie wycinania wilgotnych lasów tropikalnych. W procesie fotosyntezy las tropikalny pobiera z powietrza dwutlenek węgla, a oddaje tlen. Wchłania olbrzymie ilości wody deszczowej, lecz sam zużywa jej bardzo niewiele. Ogromną część w postaci pary wodnej oddaje z powrotem do atmosfery. Tam tworzą się nowe chmury deszczowe, dzięki czemu las znowu otrzymuje niezbędną wodę dla siebie oraz dla milionów roślin i zwierząt, które karmi pod swym zielonym baldachimem. Dwutlenek węgla gromadzi się wysoko w górze, tworząc coś w rodzaju koca pochłaniającego ciepło słoneczne. Do atmosfery przedostaje się zbyt mało tlenu potrzebnego zwierzętom. Ponadto coraz mniej wody opada w postaci deszczu, gdyż bardzo szybko spływa on do strumieni, zmywając przy tym warstwę gleby niezbędnej do wzrostu roślin. W zamulonych strumieniach i jeziorach wymierają ryby. Przenoszony do oceanów szlam pokrywa tropikalne rafy, które giną. Ponieważ rzadsze są ulewy, więc rozpoczyna się długotrwały proces pustynnienia. Warto pamiętać, że obszar olbrzymiej pustyni Sahary był kiedyś pokryty roślinnością, a dziś to największe na Ziemi morze piasków.

16.11.2006
22:38
[4]

memeczyslaw [ Legionista ]

dzieki chlopaki ;) pozdro 600

16.11.2006
22:40
[5]

wi3dzmin [ Konsul ]

heh no raczej proste? My sami żremy rośliny (zboża itp), krowy które żremy też jedzą rośliny. Więc jak spadnie intensywność fotosyntezy, to będzie mnie ziarna i roślinek to będzie mniej żarcia dla nas i dla krów. Stosunkowo proste no ni?

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.