GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Co lepsze Gadu Gadu czy Tlen??

08.11.2006
18:16
smile
[1]

tommy_1234 [ Pretorianin ]

Co lepsze Gadu Gadu czy Tlen??

Powiedzcie mi co lepsze bo nie mogę się zdecydować co wgrać i który komunikator jest lepszy

08.11.2006
18:17
[2]

Igierr [ Warrior ]

Tlen

08.11.2006
18:17
[3]

Super Kotlet [ Schabowy ]

GG jest najgorsze, każdy inny komunikator jest lepszy, nieważne jaki. Ja Ci polecam AQQ.

08.11.2006
18:17
smile
[4]

faktor99 [ Pretorianin ]

ja jestem za gg

08.11.2006
18:19
[5]

Siepet [ Generaďż˝ ]

AQQ, Jabber, Tlen :] A program polecam Konnekt, obejmuje:
- GG
- Tlen
- AQQ
- Jabber


:)

08.11.2006
18:19
[6]

Orlando [ Friends Will Be Friends ]

Konnekt

08.11.2006
18:21
smile
[7]

marcin94 [ Piesiec ]

Tlen

08.11.2006
18:22
smile
[8]

Foks!k [ Medyk ]

Miranda


www.komunikatory.org

08.11.2006
18:23
[9]

Revanisko [ ~~Sith Lord~~ ]

stefan:P

08.11.2006
18:23
smile
[10]

axel1 [ The Nameless One ]

Konnekt

08.11.2006
18:23
smile
[11]

szaszłyka? [ Bez Stopnia ]

GG czy tlen, hmmm....... AQQ

08.11.2006
18:24
smile
[12]

cycu2003 [ Legend ]

tlen jest lepszy, a ze koledzy maja gg to zawsze mozna podlaczyc tlen z gg

08.11.2006
18:25
[13]

Raziel [ Action Boy ]

gg, reszta to lipton

08.11.2006
18:25
[14]

Moshimo [ FullMetal ]

Pare dni temu sie na Tlena przesiadlem (z GG) i musze powiedziec ze naprawde sie sprawdza. Dziala jak trzeba, automatycznie powiadamia Cie o wiadomosciach e-mail (jesli masz skrzynke na o2), importuje kontakty z gg..

08.11.2006
18:51
[15]

Forest_Gump [ Pretorianin ]

Tlen

08.11.2006
18:52
[16]

Mondragorn [ Lunar Dragon ]

Gaim

08.11.2006
18:54
[17]

Xaltorun [ Quincy ]

mi gg wadzi tylko w jednym: ten prostokąt w prawym dolnym rogu jak przyjdzie wiadomość. Podczas grania często wychodziło mi do windowsa bo przez przypadek na to kliknalem :) a nie lubie siedziec na niedostępnym.

08.11.2006
18:58
[18]

©®© [ Generaďż˝ ]

Tlen, bez reklam oczywiscie.

08.11.2006
19:00
smile
[19]

ValkyreX [ shikyo ]

Tlen

08.11.2006
19:02
[20]

Wormsek [ Pretorianin ]

Tlen

Nie miałem nigdy problemów z:
- konferencja
- linkami
- znikającymi wiadomościami
Jeszcze coś tam było ale już nie pamiętam.

08.11.2006
19:02
[21]

MaXoyel^ [ Pretorianin ]

Nie wiem czy to tylko ja mam takie problemy z pocztą "tlenowską" ale od dłuższego czasu nie mogę wysłać żadnego pliku, gdy ładuje się załącznik rozłącza mnie z tlena. Ogólnie sporo jest problemów z pocztą (może to tylko przypadki indywidualne wynikające ze złej konfiguracji ale jeszcze jakiś czas temu wszystko było w porządku). Może serwery ich są już przeciążone - coraz bardziej mnie skłania do zmienienia komunikatora bo z tlenem mnie "łączyło" tylko i wyłącznie poczta, a teraz jak mam takie, a nie inne problemy, przesiądę się na konekt lub inny program. Będę musiał posprawdzać, który będzie spełniał moje wygórowane wymogi :) A co do gg - mogę powiedzieć, że ten program słabiutki jest, jak już pewnie się domyśla, mam tu na myśli jego częste "gadu-padu". (tzn. nie taki słabiutki, bo gdyby był naprawdę taki to pewnie nie miałby aż tylu użytkowników. Mi osobiście się nie podoba.

08.11.2006
19:02
smile
[22]

tazik [ Konsul ]

bezkonkurencyjnie wygrywa Tlen, a jeszcze w najnowszej werscji mozna pliki na gg wysyla :D

08.11.2006
19:04
[23]

MaXoyel^ [ Pretorianin ]

Przeprasza, teraz mam problemy z internetem i mi się pojawiły dwa posty w róznych czasach - za pierwszym razem wydawało mi się, że się nie dodało więc spróbowałem kolejny raz. Jednak pierwszy post po krótkim czasie się dodał

Ale jak jestem już w drugim okienku to napiszę, że tlen wygrywa z gg :)

08.11.2006
19:04
smile
[24]

areees [ Pretorianin ]

gg

08.11.2006
19:07
[25]

bre [ Legionista ]

Konnekt

08.11.2006
19:08
[26]

Mr.Dziabol [ Konsul ]

TLEN TLEN TLEEEEN!

08.11.2006
19:09
[27]

Wormsek [ Pretorianin ]

Widzę, że parę osób głosowało na gg, więc mam do was pytanie:
Czy używaliście kiedyś wogóle tlena? Czy po prostu od zawsze macie gg, które poznaliście i nie chcecie zmieniać na nic innego, bo nie będziecie potrafili na początku obsługiwać itp? Bo z tego co się nie mylę większość osób co ma tlena teraz, to kiedyś się bawiła gg i ma porównanie :P

08.11.2006
19:12
[28]

MaXoyel^ [ Pretorianin ]

Wormsek - jak masz wybierać między tlenem, a gadu-gadu wybieraj śmiało komunikator tlen. Co do obsługi - bardzo prosty programik z wieloma funkcjami :)

A co do poprzedników - przeczytajcie jeszcze raz uważnie pytanie, może wtedy będziecie wiedzieć o co on pyta. Tak wiem, wścibski dzisiaj jestem ....

08.11.2006
19:15
[29]

Wormsek [ Pretorianin ]

MaXoyel^ -> hehe parę postów wyżej była moja odpowiedź na pytanie :P, bo tlena używam od ok 1.5 albo 2 lata, a wcześniej używałem gg i dlatego pytam ludzi co głosują na gg, czy mają porównanie :)

08.11.2006
20:17
[30]

Volter_xD [ Pretorianin ]

GG

08.11.2006
20:18
[31]

cinek0,7 [ Konsul ]

GG
jest powszechniejsze

08.11.2006
20:18
[32]

ereyty [ Bragiel ]

Tlen-bez tlenu nie można żyć, bez gg można.

08.11.2006
20:19
smile
[33]

Kompo [ alkopoligamista ]

Oddaje mój głos na GG. Mam porównanie i wybieram GG.

08.11.2006
20:20
[34]

Strodus [ Couch Potato ]

Tlen

08.11.2006
20:22
[35]

halski88 [ Pan Prezes ]

Konnekt

08.11.2006
20:26
smile
[36]

boskijaroo [ Książę Czarnych Sal ]

ja używam Spika

08.11.2006
20:32
smile
[37]

Apocaliptiq [ Parapsychic Man ]

Tlen oczywiście. Pod kazdym względem. Ale jak jestes przyzwyczajony do gg to ciezko bedzie sie przyzwyczaic. tlen zajmuje mniej miejsca na pulpicie:)

08.11.2006
20:47
smile
[38]

MMaaZZii1155 [ Kocham Szwedki ]

GG

08.11.2006
20:51
smile
[39]

Noras1991 [ Chor��y ]

Tlen jest zwalony. GG jest "fajniejsze".

08.11.2006
20:53
[40]

wishram [ lets dance ]

GG - każdy ma GG więc nie ma sensu używać czegoś innego

08.11.2006
20:55
[41]

VYKR_ [ Vykromod ]

Parafrazujac Pure Pwnage: GG is for n00bs

08.11.2006
20:55
smile
[42]

D:-->K@jon<--:D [ Żubr z puszczy ]

AQQ, bo mi dobrze robi juz od jakiegos czasu

08.11.2006
20:57
[43]

jamkgh [ YA RLY ]

program czy sieć?

Ja preferuje gg na konnekt'cie.

08.11.2006
20:58
smile
[44]

gruby peres2 [ Pretorianin ]

ja polecam konnekta bo obsługuje gg, tlen, aqq, jabera i posiada wiele ciekawych i przydatnych wtyczek

08.11.2006
21:00
smile
[45]

Bdx [ Senator ]

Niegrzecznie pytaniem na pytanie.
Masz tutaj na forum seryjny wątek pt Problemy z Tlenem??

08.11.2006
21:02
[46]

EG2006_26717291 [ Ghorri ]

TLEN
w tej chwili mam GG, ale tylko dlatego, ze wszyscy GG mają, ale z tlena tez kiedys korzystałem

08.11.2006
21:08
[47]

SebNET [ Nigga 4 Life ]

Konnekt

08.11.2006
21:10
smile
[48]

Super Kotlet [ Schabowy ]

No właśnie tak to jest że ktoś używa GG bo "wszyscy" używają, tym sposobem GG będzie trwało wiecznie a tego chyba nikt niechce. GG musi jak najszybciej "wymrzeć "i tyle :|

08.11.2006
21:12
smile
[49]

©®© [ Generaďż˝ ]

Super Kotlecie, przeciez mozna uzywac gg z wielu innych komunikatorow, niech sobie gg zyje w spokoju, ma najwiecej userow i to sie liczy :) Jest z kim pogadac, a nie jak np w Stefanie, 20 osob dostepnych z całej polski na krzyz :)

08.11.2006
21:23
[50]

Zymek_1 [ Oficer ]

AQQ to według mnie najlepszy komunikator

08.11.2006
22:02
[51]

Wormsek [ Pretorianin ]

Heh ludzie, jest konkretne pytanie, tlen czy gg, a wy bawicie się w opcje "może". Odpowiedzcie konkretnie, chlopak sobie zliczy głosy i wybierze jeden z tych dwóch, a że polecacie inny komunikator, dodajcie to w "PS-ie" albo w nawiasie.

08.11.2006
22:03
[52]

DiabloManiak [ Karczemny Dymek ]

Tlen. Korzystam i jestem zadowolony ;)

02.12.2006
12:32
[53]

PC99 [ ]

AQQ najlepsze. Do gg bardzo czesto sie polaczyc niemoge O_o.

02.12.2006
12:44
smile
[54]

Kolczes [ I Love Quiet ]

Oczywiście Tlen. GG nie dorasta mu do layouta nawet :)

02.12.2006
12:51
smile
[55]

Scatterhead [ łapaj dzień ]

Tlen

02.12.2006
12:58
smile
[56]

Ertix [ Pretorianin ]

Ja tam używam GG i mnie w zupełności on wystarczy :) kiedyś używałem przez jakąś godzinke Tlena i AQQ, wole jednak tradycyjne gadu gadu :P

02.12.2006
13:01
[57]

Narmo [ Naczelny Maruda ]

O. Tu się jeszcze nie dopisywałem. Ja korzystam z Tlenu. Testowałem już wiele komunikatorów i z Tlenu mi się najwygodniej korzysta

02.12.2006
13:01
[58]

Wiewiórk [ -Szyszuni !!! ]

KONNEKT -.------>>>> POLECAM

02.12.2006
13:06
smile
[59]

Morbus [ settler ]

Gadu Gadu ;] polecam ... ale to chyba tylko z przyzwyczajenia :)

02.12.2006
13:18
smile
[60]

wilqu [ Pretorianin ]

Na tlenie i na gg już się przejechałem więc polecam AQQ

02.12.2006
13:33
[61]

titanium [ Senator ]

Oczywiście, że tlen. GG w porównaniu nie ma ŻADNYCH, nawet najmniejszych zalet, a mnóstwo braków i wad.

Osoby które polecają gg zwyczajnie albo robią sobie jaja, albo nigdy na oczy tlena czy innego komunikatora nie widzialy.

02.12.2006
13:34
smile
[62]

Jan Maria Rakieta [ Konsul ]

Ludziska, to norma w Tlenie, że przy włączeniu wypluwa mi gigantyczne pop-upy z reklamami?

02.12.2006
13:40
[63]

Pablox8 [ Konsul ]

Ja mam GG
polecam GG lub AQQ

02.12.2006
16:21
[64]

titanium [ Senator ]

Jan Maria Rakieta --> w Tlenie, sam ustalasz co jest normą, a co nie :)

02.12.2006
16:31
[65]

N2 [ negroz ]

Jan Maria rokita --> plugin "bannerkiller"

Ano głos daję na Tlena oczywiście.

02.12.2006
16:41
smile
[66]

I.G.I [ |PL|-->I.G.I<-- ]

A nie lepiej oba zainstalowac i mieć święty spokój? :]

02.12.2006
16:47
[67]

titanium [ Senator ]

I.G.I --> W przypadku Tlena - masz już poniekąd zainstalowane oba i masz święty spokój :)

02.12.2006
17:09
smile
[68]

Jan Maria Rakieta [ Konsul ]

Eheh, wydało się. Tlen wymaga specjalnego pluginu, żeby blokować reklamy.

W Mirandzie trzeba zainstalować plugin, aby reklamy się wyświetlały...

Co nie zmienia faktu, że mimo gigantycznej, miażdżącej, nieopisanej i niepojętej przewagi lekkiej jak piórko i potężnej jak Kolos Rodyjski Mirandy to porównanie wygrywa Tlen. Tylko dlatego, że autor nie zapytał o to czy Miranda jest lepsza od GG a o to czy Tlen jest lepszy od GG.

Jasne, Tlen jest lepszy, ale nie najlepszy.

Po prostu dobry. Ot, tak.

Gdybym miał umieścić go na skali zajedwabistości to na pewno byłby bliżej idealnej Mirandy niźli tego gniota, kmiota i karła - Gadulca, który został stworzony w kawiarni na kolanie polskiego studenciny.

I żeby wszyscy mieli janość - twórca GG jest ustawiony na resztę życia co nie znaczy, że nie stać go na ulepszenie swojego dziecka.

Bo go na to stać, ale jak to w Polsce bywa - widać woli "inwestować" pieniążki w różne niepotrzebne gówna, kiedy jego złote dziecko zaczyna się robić zasranym dzieckiem.

Więc miej gościu na uwadze, że jak Internet Explorer potrafił stracić kilkanaście procent użytkowników na przestrzeni kilku lat, to GG może stracić wszystkich w tydzień. A reklamodawca nie zapłaci operatorowi sieci, bo reklamy emituje komunikator a nie sieć.

Typowa polska błazenada.

02.12.2006
17:15
[69]

titanium [ Senator ]

Jan Maria Rakieta --> tego, że Tlen jest najlepszy nikt tu nie twierdzi :)

Imho jakby jednak nie patrzeć system pluginów jest bardzo fajna rzeczą - dzięki niemu sam klient zajmuje niewiele, a można przerobić go, znacznie zwiększając jego możliwości i funkcjonalność, jak tylko sie chce :)

02.12.2006
17:17
smile
[70]

Jan Maria Rakieta [ Konsul ]

titanium, oczywiście. Właśnie ten system pluginów Tlen odziedziczył po Mirandzie (choć to rozwiązanie jest znacznie starsze niż sama Miranda). Tlen jest bez wątpienia jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym wśród polskich mesendżerów a przegrywa z Mirandą tylko dlatego, że tej drugiej używa znacznie więcej osób i siłą rzeczy jest do niej więcej pluginów niż do wszystkich innych mesendżerów świata razem wziętych. Poczta Tlenu dla mnie wciąż jest niedoceniona i sam serwis również całkiem przełomowy (niełatwo stworzyć strukturę takiej organizacji w jednym małym pokoju jakiegoś wynajmowanego mieszkania).

No i Tlen się nie marnuje, nie ssie jak GG ;)

02.12.2006
17:17
[71]

Pietras(ATOMIC) [ Pretorianin ]

GG

02.12.2006
17:19
[72]

titanium [ Senator ]

Jan Maria Rakieta --> kiedyś będę musiał w końcu wypróbować :)

02.12.2006
17:24
[73]

Narmo [ Naczelny Maruda ]

tego, że Tlen jest najlepszy nikt tu nie twierdzi
Ja twierdzę. Twierdzę, że dla mnie Tlen jest najlepszy. Twierdzę, że najlepiej mi się z nim pracuje, twierdzę, że w porównaniu z innymi komunikatorami jest znacznie prostszy i wygodniejszy w użytkowaniu. Twierdzę, że nie ma problemów z komunikacją zarówno na protokole GG jak i Tlenu (chyba, ze to wina protokołu a nie programu bo wtedy żaden program sobie nie poradzi).
Mi nie jest potrzebny komunikator, który potrafi się łączyć z 1500 różnych sieci, którego wygląd mogę dostosować tak, że nie odróżniam go od tapety...
Mi jest potrzebny komunikator, który mnie nie zawiedzie i który jest wygodny w użyciu. Że wyświetla banery z reklamami? Co z tego? Mi nie przeszkadzają bo nawet nie zwracam na nie uwagi.

02.12.2006
17:24
[74]

Jan Maria Rakieta [ Konsul ]

titanium, warto jak cholera, ale niestety gąszcz pluginów to też wada. Generalnie to Miranda jest podobna w tej kwestii do Linuxa. Można ją konfigurować całe życie, ciągle wpadać na nowe pomysły, ciągle dorzucać rzeczy typu informowanie o temepraturze za oknem, pokazywaniem recenzji dziś lecących w polskiej tv hitów, logowanie odbytych rozmów i tworzenie wykresów oraz ich funkcji, tworzenie historii aktywności użytkowników na Twojej liście itd. a i tak pod koniec życia okazuje się, że to... nie wszystko. Jak masz czas to polecam, support dla Mirandy jest b. dobry (nawet w języku polskim - i na miranda.kom.pl ludzie odpowiadają - w przeciwieństwie do Linuxowych speców ;P), ale po prostu jak zamierzasz ją tuningować to miej świadomość, że to jest "Neverending story". Początkowo to pasjonuje nie mniej niż fotografia ;)

Osobiście jestem minimalistą dlatego nie mam takiego problemu, choć kilka pluginów dopchałem.

Narmo, masz rację, bo to Twoje bardzo subiektywne odczucia. Niestety patrząc z obiektywnego punktu widzenia - racji nie masz - bo można skompilować paczkę opartą na Mirandzie, która będzie miała identyczną funkcjonalność, zbliżony bądź identyczny wygląd co Tlen i przy tym będzie cechowała się większą wydajnością i stabilnością ("łysa" Miranda potrafi jeść poniżej 1 MB pamięci >100-400 kB<, nie wiem z czym to porównać, bo puste okno Notatnika zajmuje 2 MB więcej - osobiście przy ok. 30 pluginach i 15 działających moja Miranda żre właśnie 2 MB czyli tyle co to puste okno - to się nazywa optymalizacja kodu ;)) i wszyscy będą szczęśliwi :)

Jednak tutaj nie chodzi o to, żeby Tlen konkurował z AQQ czy z Mirandą a o to, żeby wspólnie konkurować z GG (w przypadku rynku polskiego).

Zupełnie analogicznie do Firefoxa i Opery vs IE :)

02.12.2006
17:33
[75]

titanium [ Senator ]

Narmo --> subiektywnie każdy moze przyjać założenie, ze dla niego dany produkt jest najlepszy, obiektywnie już nie da się tego powiedzieć w kontekście ogólnym :)

Jan Maria Rakieta --> no właśnie nie bardzo mam czas niestety na taką zabawę, pozatym przyzwyczaiłem się do mojego tlena, który jest porządnie skonfigurowany w kwestiach do jakich ma służyć - a że to robi doskonale, to mi wystarczy :) Nic więcej poprostu nie potrzebuję, a doprowadzenie innego komunikatora do identycznej funkcjonalności trochę by pewnie zajęło :)
Wolę poświęcić ten czas fotografii, która nigdy nie przestaje zaskakiwać i pasjonować :)

edit:
btw, nawet zdrowo zapełnione okno notatnika nie zajmuje 2MB :P

02.12.2006
17:40
[76]

Jan Maria Rakieta [ Konsul ]

A ile? Musi to znaczyć, że nadeszły dla mnie ciężkie czasy reinstalacji systemu :P :)

02.12.2006
17:51
smile
[77]

titanium [ Senator ]

Jan Maria Rakieta --> U mnie tyle ->

A systemu nie reinstalowałem od jakichś 3 lat :P

02.12.2006
18:31
smile
[78]

Maksymi(L)ian [ Pretorianin ]

Stefan

02.12.2006
18:42
smile
[79]

MarlonSS [ Pretorianin ]

Ja tam używam PSI, który jest klientem jabbera i do niego używam tranportów (bramek) do gg i tlena. Działa bez zarzutu.

02.12.2006
19:07
smile
[80]

Marcinkiewiczius [ Formula 1 Fan ]

gg

02.12.2006
19:11
[81]

_kolo_ [ Czarny Kon ]

GG.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.