MDstc [ Pretorianin ]
Sempron vs. Pentium
Jaki waszym zdaniem jest lepszy procek: Sempron 3000+ s.754 czy Pentium 4 3000 s.775 ??
Johy [ Trance Listener ]
Pentium oczywiście.

_Walec_ [ Chor��y ]
Pentium jest szybszy, Sempron to odpowiednik Celerona, Sempron wygrywa z Celeronem :)
ADEK24 [ KOCHAM MARYSIENIECZKE ]
naturalnie Pentium:) Sempron nadaje sie jedynie do biur..a i to za malo:P
bart-2 [ Konsul ]
Pentium

MDstc [ Pretorianin ]
eee same pentiumowce tu są ??
beet [ Pretorianin ]
Pentium
Super Kotlet [ Schabowy ]
Nie same pentiumowce, chcesz wiedzieć który proc jest szbyszy? To odpowiadamy jednogłośnie że Pentium, Sempron może się przy nim schować, to jak trabant przy mercedesie.
Lindil [ WCzK ]
Pentium oczywiscie, a pisze to człowiek, którego ostatnie procesory to: Athlon 900, Athlon 2000XP i Athlon 64 X2 3800+. Z faktami się po prostu nie dyskutuje:)
EG2006_43600293 [ Pretorianin ]
pentium tuz za nim Sempron a dalej Celeron
mowie o odpowiednio 3 GhZ, 3000+ i 3GhZ

cin3k7 [ Wypomnij mi moj ranking ]
Według mnie tak:
Celeron<Sempron<Pentium<Athlon 64<Athlon 64 x2<Intel Core 2 Duo

Czesiek_Alcatraz [ Generaďż˝ ]
Sempron! Bo
a)to AMD (a co! :>)
b)jest tańszy (różnica to prawie 200 zł)
c)przy niskiej cenie wydajność stoi na dosyć przyzwoitym poziomie
d)świetnie się go podkręca!
Dziękuję za uwagę.

fazikjunior [ Pretorianin ]
Mam Semprona i nie narzekam.
wielkimistrz [ Pretorianin ]
Oczywiście, że Pentium.

Super Kotlet [ Schabowy ]
Ludzie kurde to chodzi o wydajność a nie o cenę czy durny argument bo athlon i koniec kropka :|
Więc z tych dwóch lepszy jest Pentium 4 i niema tu po co nad tym dyskutować i niech ci co się nieznają bzdór niepszią...
A wogle to cin3k7 dobrze to wszystko ustawił, te procki są wydajne w takiej właśnie kolejności.
jajko w imadle [ Pretorianin ]
Czesiek_Alcatraz ---> świetnie się go podkręca?! blah. chyba śrubokrętem. mam i ni ch*#a odrazu się coś chrani jak choć troszkę podkręce.... bajki to dzieciom opowiadaj

Czesiek_Alcatraz [ Generaďż˝ ]
Łomatko, a czy ja kwestionuje fakt, że P4>Sempron pod względem mocy? Obiektywnie stwierdzam, że w kategorii cena/jakość procesor(y) AMD wygrywa(ją) - wydać 200, a 400 zł to jest chyba różnica? A chyba nikt mi nie wmówi, że wydajność P4 jest dwukrotnie wyższa...
Co do podkręcania - dużo zależy od płyty głównej. Aha, sam posiadam Semprona 2800+ i możliwości są naprawdę spore.
Williams [ Pretorianin ]
Jak mam wybierać miedzy Sepronem a Pentiumem to oczywiście że wezme Pentiuma. ALe powiem że zaden komp niejest zły jak sie o niego dba. Ja mam calerona 2,66GHz i nienarzekam wrecz przeciwnie jestem bardzo zadowolony
k2o [ !TlEnEk PoTaSu! ]
Oczywiście ze Pentuim, od kiedy Pentium wynalazł Core Duo to żaden AMD nie może sie z nim równać.

Łuk-asz [ Pretorianin ]
Skoro jest tu tak dużo wyznawców Pentium to zrobie im na złość i powiem że Sempron.

Splinter_fraz [ Stalker ]
Pentium
hubs [ Stand UP Speak UP ]
k2o -->a co w tym momencie ma do gadania Core duo?
Sempron gorszy aczkolwiek znacznie tanszy,ja bym wybral semprona
Super Kotlet [ Schabowy ]
Ja tez bym bral Semprona, mimo że gorszy (i to dużo) to przemawia za nim cena...
blood [ Killing Is My Business ]
Czesiek_Alcatraz, Super Kotlet i inni-> Tak, tylko że pytanie zadane przez autora wątku brzmiało, który jest lepszy, a nie jaki jest bardziej opłacalny cena/jakość.

Super Kotlet [ Schabowy ]
Wiem, dlatego jusz wcześniej udzieliłem odpowiedzi na pytanie.

MMaaZZii1155 [ Kocham Szwedki ]
PENTIUM I KONIEC KROPKA !!!
BE_WANTED [ Konsul ]
Nie chciałem zakładać nowego wątku, więc odświeżyłem ten stary :)
Pytania moje są takie :
Do jakiego Celerona/ Pentiuma 4 można porównać Semprona 2600+ (1833MHz, SocketA) ?
Czy na płycie MSI KT4AV mogę go trochę podkręcić - powiedzmy do wartości 2 - 2,2 GHz ?
Dzięki za odpowiedź.

bart-2 [ Konsul ]
hmmm, sempron 2600+ to będzie jak P4 2,2 ;> (może sie myle) ;P
john_himself [ krush, kill n' destroy ]
co prawda nie ma Sempronow, ale moze sie przyda.
ciekawe jak nisko w tabeli, mimo teoretycznie niezlego taktowania sa Celerony.
john_himself [ krush, kill n' destroy ]