GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Sempron vs. Pentium

06.11.2006
13:55
[1]

MDstc [ Pretorianin ]

Sempron vs. Pentium

Jaki waszym zdaniem jest lepszy procek: Sempron 3000+ s.754 czy Pentium 4 3000 s.775 ??

06.11.2006
14:14
[2]

Johy [ Trance Listener ]

Pentium oczywiście.

06.11.2006
14:14
smile
[3]

_Walec_ [ Chor��y ]

Pentium jest szybszy, Sempron to odpowiednik Celerona, Sempron wygrywa z Celeronem :)

06.11.2006
14:18
[4]

ADEK24 [ KOCHAM MARYSIENIECZKE ]

naturalnie Pentium:) Sempron nadaje sie jedynie do biur..a i to za malo:P

06.11.2006
14:38
[5]

bart-2 [ Konsul ]

Pentium

06.11.2006
14:40
smile
[6]

MDstc [ Pretorianin ]

eee same pentiumowce tu są ??

06.11.2006
14:43
[7]

beet [ Pretorianin ]

Pentium

06.11.2006
15:48
[8]

Super Kotlet [ Schabowy ]

Nie same pentiumowce, chcesz wiedzieć który proc jest szbyszy? To odpowiadamy jednogłośnie że Pentium, Sempron może się przy nim schować, to jak trabant przy mercedesie.

06.11.2006
16:02
[9]

Lindil [ WCzK ]

Pentium oczywiscie, a pisze to człowiek, którego ostatnie procesory to: Athlon 900, Athlon 2000XP i Athlon 64 X2 3800+. Z faktami się po prostu nie dyskutuje:)

06.11.2006
17:04
[10]

EG2006_43600293 [ Pretorianin ]

pentium tuz za nim Sempron a dalej Celeron
mowie o odpowiednio 3 GhZ, 3000+ i 3GhZ

06.11.2006
17:08
smile
[11]

cin3k7 [ Wypomnij mi moj ranking ]

Według mnie tak:

Celeron<Sempron<Pentium<Athlon 64<Athlon 64 x2<Intel Core 2 Duo

06.11.2006
17:10
smile
[12]

Czesiek_Alcatraz [ Generaďż˝ ]

Sempron! Bo
a)to AMD (a co! :>)
b)jest tańszy (różnica to prawie 200 zł)
c)przy niskiej cenie wydajność stoi na dosyć przyzwoitym poziomie
d)świetnie się go podkręca!

Dziękuję za uwagę.

06.11.2006
19:28
smile
[13]

fazikjunior [ Pretorianin ]

Mam Semprona i nie narzekam.

06.11.2006
20:17
[14]

wielkimistrz [ Pretorianin ]

Oczywiście, że Pentium.

06.11.2006
20:48
smile
[15]

Super Kotlet [ Schabowy ]

Ludzie kurde to chodzi o wydajność a nie o cenę czy durny argument bo athlon i koniec kropka :|
Więc z tych dwóch lepszy jest Pentium 4 i niema tu po co nad tym dyskutować i niech ci co się nieznają bzdór niepszią...

A wogle to cin3k7 dobrze to wszystko ustawił, te procki są wydajne w takiej właśnie kolejności.

06.11.2006
20:50
[16]

jajko w imadle [ Pretorianin ]

Czesiek_Alcatraz ---> świetnie się go podkręca?! blah. chyba śrubokrętem. mam i ni ch*#a odrazu się coś chrani jak choć troszkę podkręce.... bajki to dzieciom opowiadaj

06.11.2006
21:11
smile
[17]

Czesiek_Alcatraz [ Generaďż˝ ]

Łomatko, a czy ja kwestionuje fakt, że P4>Sempron pod względem mocy? Obiektywnie stwierdzam, że w kategorii cena/jakość procesor(y) AMD wygrywa(ją) - wydać 200, a 400 zł to jest chyba różnica? A chyba nikt mi nie wmówi, że wydajność P4 jest dwukrotnie wyższa...
Co do podkręcania - dużo zależy od płyty głównej. Aha, sam posiadam Semprona 2800+ i możliwości są naprawdę spore.

06.11.2006
21:36
[18]

Williams [ Pretorianin ]

Jak mam wybierać miedzy Sepronem a Pentiumem to oczywiście że wezme Pentiuma. ALe powiem że zaden komp niejest zły jak sie o niego dba. Ja mam calerona 2,66GHz i nienarzekam wrecz przeciwnie jestem bardzo zadowolony

06.11.2006
21:49
[19]

k2o [ !TlEnEk PoTaSu! ]

Oczywiście ze Pentuim, od kiedy Pentium wynalazł Core Duo to żaden AMD nie może sie z nim równać.

07.11.2006
14:29
smile
[20]

Łuk-asz [ Pretorianin ]

Skoro jest tu tak dużo wyznawców Pentium to zrobie im na złość i powiem że Sempron.

07.11.2006
14:31
smile
[21]

Splinter_fraz [ Stalker ]

Pentium

07.11.2006
14:32
[22]

hubs [ Stand UP Speak UP ]

k2o -->a co w tym momencie ma do gadania Core duo?

Sempron gorszy aczkolwiek znacznie tanszy,ja bym wybral semprona

07.11.2006
14:42
[23]

Super Kotlet [ Schabowy ]

Ja tez bym bral Semprona, mimo że gorszy (i to dużo) to przemawia za nim cena...

07.11.2006
15:49
[24]

blood [ Killing Is My Business ]

Czesiek_Alcatraz, Super Kotlet i inni-> Tak, tylko że pytanie zadane przez autora wątku brzmiało, który jest lepszy, a nie jaki jest bardziej opłacalny cena/jakość.

07.11.2006
16:35
smile
[25]

Super Kotlet [ Schabowy ]

Wiem, dlatego jusz wcześniej udzieliłem odpowiedzi na pytanie.

07.11.2006
16:41
smile
[26]

MMaaZZii1155 [ Kocham Szwedki ]

PENTIUM I KONIEC KROPKA !!!

02.02.2007
23:15
[27]

BE_WANTED [ Konsul ]

Nie chciałem zakładać nowego wątku, więc odświeżyłem ten stary :)
Pytania moje są takie :
Do jakiego Celerona/ Pentiuma 4 można porównać Semprona 2600+ (1833MHz, SocketA) ?
Czy na płycie MSI KT4AV mogę go trochę podkręcić - powiedzmy do wartości 2 - 2,2 GHz ?

Dzięki za odpowiedź.

03.02.2007
00:27
smile
[28]

bart-2 [ Konsul ]

hmmm, sempron 2600+ to będzie jak P4 2,2 ;> (może sie myle) ;P

03.02.2007
09:27
[29]

john_himself [ krush, kill n' destroy ]

co prawda nie ma Sempronow, ale moze sie przyda.

ciekawe jak nisko w tabeli, mimo teoretycznie niezlego taktowania sa Celerony.

03.02.2007
09:27
[30]

john_himself [ krush, kill n' destroy ]

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.