GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Podręcznik do gramatyki angielskiej

02.11.2006
21:21
[1]

Voltar [ Pretorianin ]

Podręcznik do gramatyki angielskiej

Słuchajcie, znajomy prosił, żeby mu polecić jakąś dobrą książkę do samodzielnej nauki gramatyki angielskiej (od samego początku, czyli od podstaw). Najlepiej by było to coś na kształt repetytorium (a więc szczegółowe omówienie zagadnienia + ćwiczenia/zadania), a nie sam tylko wykład. Jeśli znacie, lub może sami używacie/używaliście jakiejś książki, to bardzo proszę, zaproponujcie ją tutaj. Podręczników na rynku jest zatrzęsienie, ale z pewnością dobrych wśród nich jest zaledwie kilka ;)

02.11.2006
21:30
[2]

Zielona Żabka [ Let's rock! ]

Poleć znajomemu tą stronkę

02.11.2006
21:30
[3]

Radzik [ Jaroo the PiSsmaker ]

Za moich czasów niegłupia była "English Grammar in Use" Raymonda Murphy'ego. Były, zdaje się, w dwóch kolorach - granatowa z odpowiedziami do ćwiczeń i bodajże czerwona - bez odpowiedzi. Co prawda polecana dla średnio zaawansowanych, ale dla początkujących też powinna się nadać.

02.11.2006
21:43
[4]

alpha_omega [ Senator ]

Dokładnie jak mówi Radzik - nie wiem co w tej książce jest takiego szczególnego, ale pozwala ona odczuć gramatykę i dzięki temu naprawdę uczy. Same teoretyczne opisy na temat np. czasów nie pozwalają się nimi w odpowiednich sytuacjach posługiwać, a po lekturze tej książki staje się intuicyjnie jasne jakiej formy gramatycznej mamy w danym wypadku użyć.

Proponowałbym jednak zapoznanie się najpierw z wersją elektroniczną i samodzielną ocenę przydatności podręcznika (o tym, że posłużenie się samą wersją elektroniczną mija się z celem nie muszę chyba mówić):


02.11.2006
21:45
smile
[5]

DeLordeyan [ The Edge ]

A ja od siebie mogę polecić ten produkt.

Nieźle wytłumaczone, dużo ćwiczeń.

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.