GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

dobre, polskie kino

02.11.2006
12:04
smile
[1]

Attyla [ Flagellum Dei ]

dobre, polskie kino

Jestem świeżo po obejrzeniu nowego polskiego filmu Statyści. Jeżeli zamyślacie o tym, żeby wybrać się do kina na naprawdę dobre kino, które na pewno nie jest hollywodzką szmirą a jednocześnie nie jest ponurym, nudnym jak flaki z olejem produktem filmowego odpowiednika grafomana, to z czystym sercem i gorąco polecam ten obraz. Fabuła kręci się wokół szczególnego wydarzenia w niewielkim polskim miasteczku jakim jest produkcja filmu fabularnego, do którego zatrudnia się wielu statystów. Dzięki takiemu zabiegowi mamy idealny obraz Polaków i polskości. Z jednej strony zakompleksieni, narzekający i wzajemnie nieżyczliwi Polacy, z drugiej zintegrowani, zgrani, życzliwi a nawet pomocni wobec obcych ale jednocześnie apodyktyczni i przekonani o własnej wyższości i nieomylności Chińczycy. W zasadzie przez większą część filmu mamy dwa zupełnie odmienne ale współistniejące i współpracujące światy. Dopiero pewne wydarzenie pod koniec filmu wszystko zmienia. I to zmienia tak, że film, który, gdyby był pociągnięty wedle poprzedniej linii do końca zapewne dałby nijaki efekt i nijakie odczucia pozostawił, po zwrocie akcji prowadzi do wyraźnego ale ni do końca sprecyzowanego końca, który w zależności od tego, jak będziemy odbierali film od początku i jak wyrobimy sobie opinię o zakończeniu może być happy endem albo obrazem z gatunku Zakochanego Shakespeare.
W każdym razie gwarantowana jest duża dawka inteligentnego humoru bazującego na dystansie do naszych cech narodowych. Jednocześnie film pobudza i daje mnóstwo pozytywnej energii. Zupełnie jakby nie był robiony przez Polaków:D.

02.11.2006
12:25
[2]

kiowas [ Legend ]

Attyla ---> od festiwalu bodajże w Gdyni sporo słyszałem dobrego o tym filmie. Na pewno się wybiorę choćby po to by przywrócić wiarę w potencjał polskiego kina rozrywkowego :)

02.11.2006
12:27
[3]

gladius [ Subaru addict ]

Ciekawe - widziane w kinie zajawki tego filmu raczej odrzucały.

02.11.2006
12:28
smile
[4]

Coy2K [ Veteran ]

tia... film kręcony w moim miescie, jest sie czym pochwalic :PPPP

02.11.2006
12:35
smile
[5]

żbike [ Konsul ]

A propop dobrego kina oglądałem wczoraj Pianiste i powiem wam że jestem pod wielkim wrażeniem tego filmu naprawdę polecam wszystkim któży nie wiedzieli jak wyglądała Warszawa w czasie 2 wojny światowej oczami Szpilmana. Bardzo podobała mi się kreacja Szpilmana w waykonaniu Brodiego bardzo lubię tego aktora a ten film jeszcze bardziej utwierdził mnie w przekonaniu że to dobry a nawet bardzo dobry aktor. Naprawdę polecam w pełni zasługiwał na oskara ten film

02.11.2006
12:36
smile
[6]

SebNET [ Nigga 4 Life ]

Coy2K -> masz swoje miasto? props!

02.11.2006
13:23
smile
[7]

Attyla [ Flagellum Dei ]

Gladius
nie dowierzaj wrażeniom z zajawki bo ta faktycznie nie była najlepsza. Ten jednak film jest naprawdę bardzo dobry i z czystym sercem polecę go każdemu.

Kiowas
I o to chodzi!

Coy2K
To już do kina!:D

02.11.2006
22:23
smile
[8]

claudespeed18 [ zią ]

kolezanka chce mnie wyciagnac na ten film ale jakos nie chce mi sie i nie zacheca mnie zadna pozytywna wiadomosc na temat tej produkcji, poza tym nie mam czasu na kino i dziewczyny ;)

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.