GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Czy to mozliwe zeby wypozyczalnia DVD miala pirackie plyty?

01.11.2006
19:08
smile
[1]

hohner111 [ TransAm ]

Czy to mozliwe zeby wypozyczalnia DVD miala pirackie plyty?

Jak w temacie, narazie nazwe wypozyczalni omine, dzisiaj wypozyczylem sobie film (Resident Evil 2) po raz N-Ty bo jakos nie mam w nawyku kopiowac płyt...i przytrafila mi sie rzecz bardzo ciekawa, CAŁE DVD GDZIE NA OPAKOWANIU JEST NAPIS "DWUWARSTWOWA" I ZNACZEK QDVD ma...4,2GB...a nie prawie 8, wydruk obrazka na plycie tez taki nieciekawy...czy to mozliwe ze jest to płyta piracka? Obraz jest sredni, dźwięk w 2 standardach: DD5.1 i DTS ES...i to wszystk miesci sie na 4,2GB...jakies sugestie co z tym zrobic? :]

01.11.2006
19:09
smile
[2]

pooh_5 [ Konsul ]

Zgłosić na policję?

01.11.2006
19:11
[3]

master53 [ Hans Kloss ]

Może po prostu oryginały trzymają u siebie, a wypożyczają kopie zapasowe ?


Edit: hohner111 [5] ------> Być może robią kolorowe nadruki na płytach i starają się aby to wyglądało na oryginał, a nie na kopię zapasową tak aby szary użytkownik się nie kapnął.

01.11.2006
19:12
smile
[4]

MMaaZZii1155 [ Kocham Szwedki ]

zglosic musisz (jesli chcesz) !!!

01.11.2006
19:13
[5]

hohner111 [ TransAm ]

master53 - to tez bybylo nielegalne, zreszta "kopie zapasowe" tłoczone?

sorry za taki wątek ale nie podoba mi sie to :/ płace za to co moge sobie z netu sciagnac w 2 dni? (jakosc)

01.11.2006
19:14
[6]

Isam [ Senator ]

nie wiem jak sie ma polskie prawo do tego, ale może wypożyczalnia chce oszczędzać nosniki jak sugerował master53.

01.11.2006
19:15
[7]

Danley [ Pontifex Maximus ]

Ktos moze celowo podmieniac plyty, a wypozyczalnia moze o tym nie wiedziec.

01.11.2006
19:15
[8]

hohner111 [ TransAm ]

Isam - ale kompersja DVD9 na DVD5 to bardzo duza strata jakosci, to tak jakby w cenie DVD wypozyczali prawie ze VHS, przesadzam ale tak to widze

Danley - na plycie jest stempel wypozyczalni

01.11.2006
19:25
[9]

Lupus [ starszy general sztabowy ]

Możliwe. A czemu nie ?. Chytrzy wszędzie się znajdą , żeby tylko zaoszczędzić trochę złotych. Jak na przykład Jacek Kurski , który imieniny żony urządził w biurze poselskim , byle tylko nie płacić za wynajęcie knajpy.

Oryginał DVD z licencją do wypożyczania kosztuje od 220 do 360 zł za sztukę . Wiem , bo mój znajomy wypożyczacz kilka razy zgłaszał na policję przypadki nie zwrócenia filmu czyli przywłaszczenie.

Jeżeli cię to wkurza to zgłoś to na policję, ale nie oficjalnie tylko informacyjnie. Wjadą mu z nakazem i przetrzepią wszystkie filmy.

01.11.2006
19:29
[10]

hohner111 [ TransAm ]

Lupus sprawdze jeszcze kilka nowości w tej wypozyczalni :] (dla nich Res 2 jest nowością dalej ;D ) a jest to wypozyczalnia już dość znana w Warszawie przynajmniej...

01.11.2006
19:53
[11]

Herr Flick [ Wyjątek Krytyczny ]

Pewnie że jest to możliwe...
Dam przykład z mojego miasta - Białegostoku.Nie pamiętam kiedy to się wydarzyło konkretnie (w niedalekiej przeszłości) : w jednej z największych sieci wypożyczalni filmów,wykryto niezły przekręt - okazało się,że wypożyczają pirackie wersje filmów,a oryginałów nie posiadają.
Do zniszczenia przekazano parę tysięcy płyt...
Nie wiem czego oni się spodziewali...

02.11.2006
11:18
[12]

Kaczorowy [ Konsul ]

Ale o jakiej stracie jakości mówisz? Płyty są często na DVD9, bo na DVD5 nie zmieściłyby się dodatki, więcej ścieżek audio, itp. Może to po prostu gazetówka była.

02.11.2006
11:21
[13]

hohner111 [ TransAm ]

Kaczorowy - mowie o stracie jakosci upychaniamaterialu DVD9 na DVD5, a na plycie jak wol pisze QDVD (co ciekawe nie pamietam by res evil 2 wyszedl w QDVD ale moge sie mylic) a obraz jest jak z vhs'u prawie...dźwięk tylko jest ok bo DTS ES...

02.11.2006
11:22
[14]

stanson [ Szeryf ]

master53 --> Może po prostu oryginały trzymają u siebie, a wypożyczają kopie zapasowe ?

Ale tu przecież chodzi o to, że wypożyczalnia wykupuje licencję właśnie na te wypożyczane kopie

02.11.2006
11:24
[15]

gladius [ Subaru addict ]

Kiedyś wypożyczyłem Black Hawk Down z napisem w cyrylicy "Ciornyj Jastrieb" :)))
Ja bym pieskom nie zgłaszał, bo i po co? Korzyść żadna, a jeszcze przesłuchują jako świadka - raz u piesków, drugi raz w sądzie. Strata czasu i nerwów.

A przy okazji - wersje bazarowe i gazetowe mimo wszystko są gorszej jakości. O ile na marnym telewizorze nie było tego widać, to na przyzwoitym kompresja jest niemiłosiernie widoczna, a divx nie da się oglądać :(
Sposób na walkę z piractwem? Obniżyć ceny przyzwoitych telewizorów.

02.11.2006
11:31
[16]

U.V. Impaler [ Hurt me plenty ]

Oryginał DVD z licencją do wypożyczania kosztuje od 220 do 360 zł za sztukę.

Ale to chyba tylko w kwestii nowości, prawda? Mam wiele filmów na DVD, które licencję posiadają, a kupiłem je za 25-50 zł.

02.11.2006
11:32
[17]

gladius [ Subaru addict ]

U. V Impaler - a masz je z licencją do wypożyczania?

02.11.2006
11:34
[18]

hohner111 [ TransAm ]

U.V Impaler - na gieldzie komputerowej w Wawie w 99/00r. Matrix z licencją kosztował 250zł, dzisiaj nie wazne jaka plyta to jesli ma licencje to jest 20-30zl drozsza nic ta bez licencji i max za jaki widzialem to bylo 79zł

02.11.2006
11:37
smile
[19]

U.V. Impaler [ Hurt me plenty ]

gladius ---> Rozumiem, że w pudełku musi znaleźć się papierek potwierdzający licencję, tak? Bo ja mówię o napisie na opakowaniu: "Płyta DVD z licencją do wypożyczania".

02.11.2006
11:38
[20]

Scatterhead [ łapaj dzień ]

może ktoś porysował płytę i zrobili słabszą kopie?

02.11.2006
11:40
[21]

gladius [ Subaru addict ]

U.V Impaler - jeśli już, to napis na płycie. Możliwe, że to, co kupiłeś to wyprzedaże z jakiś wypożyczalni albo opróżnienie z magazynów.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.