
Misiaty [ Konserwatywny liberał ]
Dlaczego niektórzy twierdzą, że Michnik to Żyd?
Przecież ojciec Michnika, Szechter, był owszem Żydem ale matka z domu Michnikowa była Polką :) Żydem zostaje się po matce, krew ojca nie ma tu nic do "gadania". Skąd więc pomysł o żydowstwie Michnika? :)

legrooch [ MPO Squad Member ]
Nie wiedziałeś, że 3/4 pisiorów każdą osobę powiązaną z PRLem nazywają żydem? ;)
Uwielbiam te określenia u Prawych i Pojebliwych :)
Misiaty [ Konserwatywny liberał ]
legrooch - no bardzo często kogoś nazywa się Żydem, zapominając przy tym, że w Polsce dokładnie mieszka 2346 Żydów (tylu jest prawdziwie żydowskich, dziś może o 15 mniej lub więcej). Mnie to po prostu zastanawia.
Vader [ Legend ]
Misiaty, komu zadajesz to pytanie? Ludziom którzy:
1. Żydów widzą wszędzie, nawet jeśli czyjeś DNA pochodziłoby z kosmosu.
2. Utożsmiają system w UE, ze stalinowskim komunizmem
3. Chcą wycofania teorii ewolucji ze szkół i zastąpienie jej kreacjonizmem
4. Uważają, że TVN założyła Loża Masońska
5. Agenci SB panują nad polską i światem
6. Postrzegają zbrodnie inkwizycji jako zjawisko pozytywne
7. i wiele innych, równie śmiesznych
Nie oczekuj w tym logiki, po prostu przyjmij jako pewnik, że Michnik to żyd. Dlaczego? Nos zdradza żyd - czy nie żyd!
Deepdelver [ Legend ]
Misiaty --> bo wygodniej jest tłumaczyć sobie własną nieudolność i podłość tajemnym spiskiem mniejszości narodowej albo knowaniami sekretnego bractwa. Taka cecha małych ludzi.
LooZ^ [ be free like a bird ]
legrooch: Jakies zrodla wg ktorych jakis dzialacz PISu nazywa Michinka Zydem?
Kane [ bladesinger ]
a to wy nie wiecie ze potrzebny jest wrog narodu?? kiedys byl zachodni imperializm potem UE oraz zydo-komuna, teraz jako ze polska jest czescia UE nie wypada na UE bluzgac wiec tylko zydzi zostali, teraz powoli wrogami narodu staje sie kazdy to sie zle wyrazi o milosciwie nam panujacym wladcy i predydencie oraz jego bracie blizniaku. ja tylko czekam na rozwoj sytuacji.
Lutz [ Generaďż˝ ]
a od kiedy nazwisko dziedziczy sie po matce ?
Misiaty [ Konserwatywny liberał ]
Kolejna sprawa: szukam informacji o ojcu Michnika i w internecie są dwa nurty:
1. Skrajna prawica pisze o nim jako o szefie komunistycznej partii na Ukrainie w czasie wojny i kacie niewinnych.
2. Wszystkie, bez wyjątku, prawicowe (umiarkowane), centrowe i lewicowe źródła podają, że przed wojną aresztowany siedział w więzieniu a po wojnie pracował jako redaktor. M.in. podpisywał się pod protestami przeciw aresztowaniom w '68.
Czy ktokolwiek widział jakiś dokument, prócz "obiektywnych" relacji skrajnej prawicy, dotyczący tego co ten człowiek robił podczas wojny?
Lutz - zapewne matka chciała nadać mu swoje nazwisko żeby uniknąć oskarżeń o bycie Żydem bo to nie byłoby korzystne dla dzieci ani patrząc na lewicę ani na prawicę. A Żydem nie ejst bo matka Żydówką nie jest.
Azzie [ bonobo ]
Dla mnie Michnik zawsze bedzie zydem, nawet jak sobie transplantuje napletek :)
Misiaty: moim argumentem jest fakt ze w czasie nalotow na Liban, kazde 10 groszy ze sprzedanego egzemplarza Koszernej szlo na zabicie arabskiego dziecka...
Misiaty [ Konserwatywny liberał ]
Azzie - czy masz jakiś argument czy po prostu nie masz nic do powiedzenia?
Deepdelver [ Legend ]
Lutz --> a czy my mówimy o nazwisku?
Życzliwy [ Legionista ]
A gdyby nawet nim był to co ??
Misiaty [ Konserwatywny liberał ]
I pytanie do Azziego które mi się nasunęło - dlaczego w wątkach o PiSie zarzucasz komuś, że nie myśli kiedy ów ktoś PiS atakuje, zaś w wątku o Michniku zachowujesz się jak czlowiek z klapkami na oczach?
Życzliwy - zapewne dla niektórych tu wypowiadających się (choćby Azziego) to byłaby straszna skaza. Choć Azzie na zdjęciach na Aryjczyka nie wyglądał więc to dziwi ;)

Bramkarz [ brak abonamentu ]
W większości wypadków autor takich twierdzeń nie potrafi zdefiniować kogo określa jako Żyda :)
Lutz
a od kiedy nazwisko dziedziczy sie po matce ?
Zajrzyj sobie do kodeksu rodzinnego i opiekuńczego :)
Coolabor [ Piękny Pan ]
To prawda, że dla żydów żydem jest tylko ten, kto miał matkę żydówkę. Wychidzi na to, że nie jest ani Żydem ani żydem.
Inna sprawa, że Michnik przyjął kiedyś tytuł Żyda Roku (nie wiem którego 1990 lub 91) od społeczności nowojorskiej. Więc może jest uważany w kręgach za Ż[ż]yda...
Azzie [ bonobo ]
Misiaty: Czemu uwazam go za Zyda? A tak dla zabawy szczerze mowiac :) Mi to rybka kim jest, moze byc nawet Mongolem. Sprawa narodowosci jest dla mnie drugorzedna i nie ma negatywnego znaczenia. Nie lubie go glownie za dzialalnosc Koszernej...
graf_0 [ Nożownik ]
Nie podam źródeł bo nie pamiętam, ani nie mogę znaleźć, ale w Generalnej Guberni były hitlerowskie przepisy określające kto jest Żydem - a wówczas była to kwestia życia i śmierci. Z tego co pamiętam żydem był ten kto
- ma rodziców narodowości żydowskiej,
- jednego rodzica,
- dziadków
- jednego dziadka
- jest powszechnie uznawany za Żyda
- i jeszcze kilka innych.
Więc wg tamtych przepisów byłby Żydem
Zresztą wg niektórych "publikacji" i "wydawnictw" to 3/4 polskich władz to osoby narodowości żydowskiej w tym jeden z braci Kaczyńskich, bo o takich oczywistych żydach jak Wałęsa, Kwaśniewski, itd nie będę nawet wspominał :)
olivier [ Senator ]
A jakie to ma znaczenie. Człowieka powinno się oceniać ze względu na jego czyny, a nie ze wględu na jego narodowość czy kim był jego ojciec czy matka. Postępowanie tego pana nie świadczy o nim zbyt dobrze.

Azzie [ bonobo ]
graf_0: No wlasnie! Nie mieszaj w to Izaaka Stolzmana aka Aleksander Kwasniewski

kiowas [ Legend ]
Zakładając, że Michnik JEST Żydem - i co z tego?

Deepdelver [ Legend ]
Azzie -->
Nie lubie go glownie za dzialalnosc Koszernej...
Popatrz coś narobił >>>
kiowas [ Legend ]
Deep ---> wygląda na tej fotce jak Gollum :))
"Mi to rybka kim jest, moze byc nawet Mongolem"
Nie ma to jak przyjaźń i szacunek między narodami :)))

Bramkarz [ brak abonamentu ]
LOL Nawet Kaczyński się załapał ;))
SirZawisza [ Konsul ]
bo to prawda ??

Attyla [ Flagellum Dei ]
Misiaty - żebyś mógł uzyskać sensowną odpowiedź na to pytanie, musiałbyś najpierw skonstruować sensowną definicję "Żyda".
W zasadzie może to być:
1. osoba wyznania mojżeszowego (tak definiuje to izraelski sąd najwyższy) - definicja z religii
2. osoba będąca synem/córką kobiety będącej Żydówką (czyli też spełniającej te wymagania) - definicja uwzględniająca żydowskie pojęcie dziedziczenia nawyków kulturowych
2a. osoba będąca synem/córką kobiety nie spełniającej definicji Żydówki ale będącej potomkiem Żyda lub będącej wyznania mojżeszowego.
3. osoba będąca Żydem/Żydówką
3. osoba będąca dzieckiem z rodziny żyjącej wedle określonych nawyków kulturowych złożonej z Żydów odpowiadających jednej z powyższych definicji
4a. osoba będąca dzieckiem z rodziny nie żyjącej wedle określonych nawyków kulturowych złożonej z Żydów odpowiadających jednej z powyższych definicji
4b. osoba będąca dzieckiem z rodziny żyjącej wedle określonych nawyków kulturowych, z których co najmniej jedno nie odpowiada jednej z powyższych definicji
4c. osoba będąca dzieckiem z rodziny nie żyjącej wedle określonych nawyków kulturowych, z których co najmniej jedno odpowiada jednej z powyższych definicji
5. osoba mająca jakiekolwiek związki rodzinne z Żydami
5a. osoba mająca jakiekolwiek związki rodzinne z Żydami nie będącymi Żydami z powodów formalnych
5c. osoba mająca jakiekolwiek związki rodzinne z osobami pochodzenia żydowskiego
6. definicje mieszane i łączone w ilości konfiguracji w zasadzie nieograniczonej.
7. definicja opierająca się na uczestnictwie w "spisku", czyli uczestniczącej w układach nieformalnych formowanych przez osoby spełniającej jakąkolwiek definicję żydowskości lub czerpiącej z takich kontaktów korzyści.t
Zapewne można by wymyślić jeszcze więcej definicji. Zwłaszcza, że sami Żydzi nieźle się w tym zapętlili. Treść w zasadzie można dostosować do wymogów. Co zaś do samego Michnika to niewątpliwie spełnia on co najmniej jedną z tych definicji.
el f [ RONIN-SARMATA ]
Moja perspektywa jest bardzo specyficzna i dlatego bardzo niechętnie wypowiadam się na ten temat. Zawsze mam poczucie pewnej nieklarowności własnego statusu. Statusu Polaka pochodzenia żydowskiego, a nie Żyda polskiego. Wszelako takiego Polaka, który bardzo chce być Żydem dla antysemitów i który zawsze antysemitom w twarz mówi "ja jestem Żydem". To jest taki szczególny rodzaj Polaka. Nie mam kompleksów w nazywaniu po imieniu antysemityzmu w Polsce. Właśnie dlatego, że jestem Polakiem. To jest moja duma narodowa i to jest moja tożsamość kulturowa. Jeżeli cokolwiek dobrego zrobiłem to właśnie w obrębie kultury polskiej, i wszystko co złe zrobiłem, zrobiłem w obrębie kultury polskiej.
Jednocześnie mam poczucie, przepraszam za egocentryzm, że moi dziadowie wszyscy zginęli w Holocauście. Ich nikt nie pytał, kim oni są, czy Polakaini. Żydami, czy może Ukraińcami. To za nich postanowiono, że są Żydami i za to muszą zginąć. Diatego moim obowiązkiem jest powtarzać: "jestem Żydem". Dlatego, że inaczej splunąłbym na prochy mojej zamordowanej rodziny. Jestem przeto także dziwnym Polakiem, który się z Polską identyfikuje, nie ma żadnej innej tożsamości ani kulturalnej, ani moralnej, ani ideologicznej, ale też, który w chwili, gdy słyszy antvsemicki frazes mówi: ,,ja jestem Żydem". Mam nadzieję, że mi starczy determinacji, żeby tak postępować do końca życia.
Fragment tekstu Adama Michnika wygłoszonego w Krakowie w czerwcu 1995 na konferencji "Pamięć polska - pamięć żydowska" , "Tygodnik Powszechny" Nr 29, 16 lipca 1995.
Całość w linku

olivier [ Senator ]
Według tego to wszyscy jesteśmy żydami. Szczególnie czytelnicy wyborczej wg punktu 7.
el f [ RONIN-SARMATA ]
Misiaty - jeśli chodzi o tego "kata niewinnych" to pewnikiem twierdzący maja na myśli nie tatę a brata...
estrella [ Konsul ]
Zagadka: w której gazecie ukazał się artykuł zatytułowany: "Jerozolima nasza" ?
Azzie [ bonobo ]
Ha! No prosze, sam sie przyznal. Pomacil troche pomacil ale sie przyznal :)
Tak wiec Misiaty sam widzisz. Azziego nie oszukasz ;)
legrooch [ MPO Squad Member ]
Looz ==> Nie "PIS" tylko ludzi głosujących na "jedyną i słuszną partię sprawiedliwych".
Loon [ jaki by tu stopien? ]
Żyd

Loon [ jaki by tu stopien? ]
Nieżyd. Co wybierasz?

Loon [ jaki by tu stopien? ]
O, właściwie to powyzszy obrazek powinienem zatytułować "nieżyt". Np. wątroby :).
Gregor Eisenhorn [ Ordo Xenos ]
Kiedyś zostałem w pociągu zaatakowany za czytanie "Tego Żyda Michnika" przez doskonale ubranego starszego pana. Zawtórowała mu inna leciwa współpasażerka i tak od słowa do słowa, przez dwie godziny dowiedziałem się między innymi, że Żydami są:
- Wałęsa
- Balcerowicz
- Miller
- Kwaśniewski
- Michnik
Z tym, że nie są to jacyś tam zwykli Szmule, tylko agenci Moskwy. Moskwa od dawna wykorzystywała żydowską agenturę do kontrolowania naszego kraju, poczynając od infiltracji struktur AK. Inaczej mówiąc Żydzi = komuniści. Balcerowicz to uberkomunista w przebraniu.
Napisane, to wszystko brzmi jak wielki dowcip, ale ci ludzie naprawdę wierzyli w to, co mówią, argumentowali., "udowadniali", wspominali Żydów z czasów powojennych i na tej podstawie oceniali dzisiejsze wydarzenia polityczne. Wysłuchałem dwuipółgodzinnego wywodu o tym, jak nasz kraj jest sterowany przez potomków Stalina via Izrael. Starszy pan na koniec pogrążył się w konwersacji z bratnią duszą, czyli starszą panią. W międzyczasie przedstawił się jej jako profesor.
Intelektualny horror. Dlatego nienawidzę pociągów z miejscówkami....

jojo691 [ Teraz Polska ]
Gregor Eisenhorn-->
Napisane, to wszystko brzmi jak wielki dowcip, ale ci ludzie naprawdę wierzyli w to, co mówią, argumentowali., "udowadniali", wspominali Żydów z czasów powojennych i na tej podstawie oceniali dzisiejsze wydarzenia polityczne. Wysłuchałem dwuipółgodzinnego wywodu o tym, jak nasz kraj jest sterowany przez potomków Stalina via Izrael. Starszy pan na koniec pogrążył się w konwersacji z bratnią duszą, czyli starszą panią. W międzyczasie przedstawił się jej jako profesor.
Widzisz Oni mają doświadczenie życiowe, czego i Tobie życzę...
Intelektualny horror. Dlatego nienawidzę pociągów z miejscówkami....
Bo trzeba myśleć, czy jak ? Może rzeczywiście lepiej bierz towarówkę ;-)
Pozdrawiam
Flyby [ Outsider ]
..wielokrotnie spotykałałem się z podobnymu poglądami Gregor ..nie wiem gdzie uczą takich masakrycznych bzdur ..wbrew historii, w niezgodzie z racjonalnym myśleniem, na zasadzie prawd "nadrzędnych", zakotwiczonych w totalnych, nienawistnych uprzedzeniach o których się na co dzień się milczy bo czasami wstyd to powiedzieć ..Trzeba takiej "pociągowej" lub innej chwili żeby w ludziach otworzyło się coś na kształt mrocznej kloaki ..Wszystkie strachy i fobie wyniesione ze złego wychowania, z ograniczeń myślowych różnych rodzinnych pociotków, nieudaczników którzy z tajemniczych powodów nie zrobili kariery bo padli ofiarą ..wszelakie zawiści które nagle można wypluć ..i plują
..yhm, jojo ..pluj razem z nimi
Deepdelver [ Legend ]
Powyżej (post jojo) mamy miarodajny egzemplarz takiego osobnika - rzucić coś półgębkiem, powołać się na jakąś wiedzę tajemną.
Widzisz Oni mają doświadczenie życiowe, czego i Tobie życzę...
Tak, w '69 wyrzucali Żydów z Polski na polecenie czerwonego Gomułki.
el f [ RONIN-SARMATA ]
A może, w 1956 wychodzili z więzień, w gomułkowskiej odwilży... ?
Cainleen [ Pretorianin ]
Żydem zostaje się po matce
A nazwisko dostaje się po ojcu. Czemu więc to Michnik, a nie Szechter?

Bramkarz [ brak abonamentu ]
Cainleen
Zastosuj się do rady z posta nr 15 albo przejdź się na jakikolwiek ślub cywilny :)
jojo691 [ Teraz Polska ]
My Polacy mamy nazwiska po ojcach, a Wy idzcie do posta nr. 15...albo na nie które śluby cywilne...;-)
Pozdrawiam
Deepdelver [ Legend ]
jojo691 --> My, rozumni, polskość traktujemy poważnie, a Ty jak partyjną legitymację ;-)
Pozdrawiam
jojo691 [ Teraz Polska ]
Deepdelver-->
Wy "rozumni" polskość macie gdzieś, u was liczy się tylko gospodarka, czyż nie ?
Wytłumacz proszę , dlaczego przyjmuje się nazwisko matki, chyba że ojciec nazywa się - Chujak (są takie przypadki).
W Wikipedii jest drzewo genaologiczne Kaczyńskiego, podaj takie przykłady dla "wcześniejszych" prezydentów
Pozdrawiam
jojo691 [ Teraz Polska ]
Deepdelver -->
Tak, w '69 wyrzucali Żydów z Polski na polecenie czerwonego Gomułki.
A i gów..o wiesz o historii, Gomólka był wówczas do "wywałki".
To była pierwsza akcja ekipy Gierka (nieudana).
I w 68... nie 69...
Pozdrawiam
LooZ^ [ be free like a bird ]
Swoja droga. Przy okazji Michnika, pozwole sobie zacytowac z pamieci "PS" Ziemkiewicza z jednego z felietonow:
"Przestancie mi juz z tym Michnikiem przypominac ze siedzial w wiezieniu, Gomulka tez siedzial, w epoce stalinizmu i na dodatek za nacjonalizm. I co?" :D
Gregor Eisenhorn [ Ordo Xenos ]
---> jojo691
Bo trzeba myśleć, czy jak ? Może rzeczywiście lepiej bierz towarówkę ;-)
Nie, bo nie można uciec do innego przedziału od odmóżdżonych frustratów, którzy proste zjawiska, jak własna głupota, próbują tłumaczyć kosmicznymi teoriami. Ponieważ odmóżdżenie i snucie teorii nie współgrają dobrze ze sobą, to mamy komisję śledczą ds. Balcerowicza, Klewki, Żydów i inne kwiatki.
Deepdelver [ Legend ]
jojo691 --> wczoraj się urodziłeś? Nazwisko matki często nadaje się np. dziecku nieślubnemu, po rozwodzie, w wolnych związkach itp.
Nie uznaję polskości, której ktoś komuś odmawia. Polakiem może się mienić każdy kto się nim czuje, niezależnie od poglądów, genealogii, koloru skóry, posiadania napletka, miejsca zamieszkania, używanego języka, znajomości historii czy geografii. Polskość ujęta inaczej staje się karykaturą, pustym frazesem pociągowych oszołomów.
Co do Kaczyńskiego - te pociągowe oszołomy twierdzą, że to też Żyd nazwiskiem Kalkstein, więc nie wiem co chcesz udowodnić.
jojo691 [ Teraz Polska ]
Gregor Eisenhorn-->
Nie, bo nie można uciec do innego przedziału od odmóżdżonych frustratów, którzy proste zjawiska, jak własna głupota, próbują tłumaczyć kosmicznymi teoriami. Ponieważ odmóżdżenie i snucie teorii nie współgrają dobrze ze sobą, to mamy komisję śledczą ds. Balcerowicza, Klewki, Żydów i inne kwiatki.
Że co ? Mamy jakieś komisje w/w ? Komisja balcerka by się przydała, a "Klewki, Żydów i inne kwiatki" to sami sobie wymyśliliście...
Miałeś okazję przedstawić Swoją wersję wydarzeń i przekonać "dziadków" do Swojej racji, ale zabrakło Ci, czego? Jaj ? Elokwencji? Inteligencji? Nie, zabrakło Ci argumentów...
Nie przejmuj się, Ja też kiedyś myślałem że rodzice nie lubią żydów bezpodstawnie...
Pozdrawiam
Deepdelver [ Legend ]
jojo691 -->
A i gów..o wiesz o historii,
Wypowiadaj się jak człowiek z łaski swojej.
Gomólka był wówczas do "wywałki".
Po pierwsze Gomułka. Po drugie to on a nie Gierek wrzeszczał z trybuny, że Polak ma tylko jedną ojczyznę - Polskę Ludową i Żydom robić problemów nie będą jeśli wyjadą szybko.
I w 68... nie 69...
W '68 wyjechało oficjalnie przeszło 3 tys Żydów, w '69 przeszło 7,5 tys.
jojo691 [ Teraz Polska ]
Deepdelver-->
Chyba "urodziłem się wczoraj", nazwisko w moich kręgach ma się zawsze po OJCU !!!
No ale Ja jestem inny... Nie normalny ?
Po pierwsze Gomułka. Po drugie to on a nie Gierek wrzeszczał z trybuny, że Polak ma tylko jedną ojczyznę - Polskę Ludową i Żydom robić problemów nie będą jeśli wyjadą szybko.
Ale gomułka, nie był z PIS-u ?I jak jest z tą ojczyzną Polaka, ma ich więcej?
Te wrzaski były pod publiczkę, zgodne z "wolą ludu". Walka toczyła się między frakcjami komunistycznymi, które zdominwane były przez środowiska żydowskie.
W roku 70 gomułki już nie było. Przypadek ? W tamtych czasach nie było przypadków w polityce...
W '68 wyjechało oficjalnie przeszło 3 tys Żydów, w '69 przeszło 7,5 tys.
Wciąż za mało...;-) Michnik(no morderca wyjechał), Kuroń, Kwaśniewski, Gieremek itp. został...
Pozdrawiam
Gregor Eisenhorn [ Ordo Xenos ]
---> jojo691
Jeśli wierzysz w to, że każdego można przekonać za pomocą argumentów, to najwyraźniej w "doświadczeniu życiowym" masz bardzo poważne braki. Dziadków mógłbym co najwyżej skierować na leczenie, ale szkoda miejsc w szpitalu.
Że co ? Mamy jakieś komisje w/w ?
O, chyba znalazłem kogoś, kto uwierzył, że komisja ma się zająć bankami! Ludzie! Nie do wiary!
Nie przejmuj się, Ja też kiedyś myślałem że rodzice nie lubią żydów bezpodstawnie...
Myślenie to fajna rzecz, spróbuj jeszcze raz.
jojo691 [ Teraz Polska ]
Gregor Eisenhorn-->
Jeśli wierzysz w to, że każdego można przekonać za pomocą argumentów, to najwyraźniej w "doświadczeniu życiowym" masz bardzo poważne braki. Dziadków mógłbym co najwyżej skierować na leczenie, ale szkoda miejsc w szpitalu.
Mam podstawy sądzić że jesteś za eutanazją,. Jesteś ?
Ja się myśleniem nie przejmuję, co więcej, nie zamierzam nigdy pisać o nim w czasie przeszłym.
No fakt, myśleniem się nie przejmujesz, nawet w czasie przeszłym. ;-)
Nie wierzysz "dziadkom" że co ? Że Kwach też jest żydem? Czy że nazwisko po matce nie jest normalne ? A może balcerek jest nieomylny ?
Pozdrawiam

Deepdelver [ Legend ]
jojo691 -->
Nie przejmuj się, Ja też kiedyś myślałem że rodzice nie lubią żydów bezpodstawnie...
No to musisz być niepocieszony - Wasserman, Wildstein (w dodatku jawny mason), Dorn to teraz sama wierchuszka dzisiejszego życia publicznego. Radek Sikorski też ma żonę żydowskiego pochodzenia. Spisek? :D
jojo691 [ Teraz Polska ]
Deepdelver -->
No to musisz być niepocieszony - Wasserman, Wildstein (w dodatku jawny mason), Dorn to teraz sama wierchuszka dzisiejszego życia publicznego. Radek Sikorski też ma żonę żydowskiego pochodzenia. Spisek? :D
A no czuję się nie pocieszony :-(
Mało tego. Delikatnie mówiąc wkurza mnie że Minister Obrony narodowej ma podwójne obywatelstwo, ale co poradzić...
To wszystko nic, mam do odebrania działkę w centrum Warszawy o którą walczę od "nastu" lat, a urzędasy wciąż powołują się na dekret bieruta...Gminy żydowskie dostały 1/3 "błękitnego biurowca" Bo co? Bo mają silne poparcie (prawne i polityczne) , na które przeciętnego Polaka nie stać. Tak czuje w tym spisek...Co Mi pozostało ?
Pozdrwiam

Flyby [ Outsider ]
..pewnie jojo myśli że po całym szeregu "czystek" zainicjowanych przez "dziadków" z PiS-u, przyjdzie kolej na czystki rasowe, wyznaniowe i tak do zwycięskiego końca ;) ..można w historii takie numerki odstawiać niestety tylko pozornie ..ten chwilowy renesans głupoty skończy się prędzej czy później ..
Gregor Eisenhorn [ Ordo Xenos ]
--->
Mam podstawy sądzić że jesteś za eutanazją,. Jesteś ?
Jestem za prawem do żądania eutanazji. To taka subtelna różnica, która przeważnie umyka rozhisteryzowanym fanatykom, wykrzykującym "mordercy!" na lewo i prawo.
No fakt, myśleniem się nie przejmujesz, nawet w czasie przeszłym. ;-)
Coś ci chyba nie wyszło.
Nie wierzysz "dziadkom" że co ? Że Kwach też jest żydem? Czy że nazwisko po matce nie jest normalne ? A może balcerek jest nieomylny?
Szkoda, że nie czytasz tego, do czego się odnosisz.
deTorquemada [ I Worship His Shadow ]
Michnik sam mówił, że wychował się w żydowsko-liberalnym środowisku, cokolwiek to znaczy ....
i Żyd to stan umysłu - więc Michnik to Żyd - w końcu tylko Żyd może oskarżać AK o mordowanie Żydów podczas powstania
A Wałęsa, "Bolek" .. na to są przecież papierki, współpracował aż miło.Ba, sam sie do tego przyznawał na początku ( "podpisywałem jakieś tam papierki od SB"), ale teraz jakoś z pianą na ustach wszystkiemu zaprzecza ...
Lewy Krawiec(łoś) [ Cęturion ]
Co "złe" w Polsce to "żydowskie", albo "masońskie".
Balcerowicz, Michnik to typowi Zydzi. Dlaczego? Bo ich się nie lubi. I tyle. Nie ma tutaj głębszej filozofii. Poza tym nikt sensownie Ci nie wytłumaczy, czemu mieliby się wstydzić tego, że są Żydami, czemu Żyd to przestępca i synonim zła:/. Ot, po prostu ludzka ciemnota.
Już pomijam to, że lubię Michnika i Balcarowicza i uważam ich za ludzi, których powinno się szanować, a nie wieszać na nich psy:/
donald_duck [ Pretorianin ]
no dawno takiego głupiego wątku nie było, więc aż człowiek się pali by coś skrobnąc.
Po pierwsze to nie wiem, po kiego czorta Misiaty założył ten wątek, zeby znowu dokopac ciemnogrodowi -no ile można?:)
Po drugie - dla mnie to Michnik może być kim sobie chce, to nie istotne, wazne jest to co sobą prezentuje, jego poglądy, a te mi nie odpowiadają.
Po trzecie - dla mnie o Michniku mówi wszystko jego tłumaczenie postępków brata, czy ostatnio swoiste poczucie przyzwoitości co do nagrywania rozmów niż jego "rasa" czy też "narodowość".
Po czwarte - dla mnie będzie on zawsze tym od rokułaczania bogatych rolników, ot takim rozkułacaczem nr 2 w Polsce, zaraz po Kuroniu
Lewy krawiec - szanujesz ich, bo czerpiesz o nich wiedzę czytając Wyborczą niestety.
Misiaty [ Konserwatywny liberał ]
donald_duck - dokopywać nikomu nie chciałem, ot po czytaniu netowych komentarzy naszła mnie ciekawość :)
WolverineX [ God Bless America ]
Dlaczego niektórzy twierdzą, że Michnik to Żyd?
...bo to widac...slychac..i czuc ;D ...bo jest ze wsi

donald_duck [ Pretorianin ]
Misiaty - a jak wiadomo, ciekawość to pierwszy stopień do piekła:)
mos_def [ Generaďż˝ ]
donald_duck >> a zawisc i nienawisc to pierwszy stopien do wrzodow zoladka.

donald_duck [ Pretorianin ]
mos_def - nie wiedziałem. A czym leczysz te wrzody?
mos_def [ Generaďż˝ ]
Smiechem. A konkretnie twoimi postami.