EDIT: literówki

31.10.2006
12:21
[11]

Może stylem nie zachwyciły, ale ważne jest zwycięstwo. Poza tym ja nie mogę strawić Izy Bełcik, tragiczna gra!!!

Holandia-Kamerun 3:0
USA-Kazachstan 3:2 ale się Amerykanki męczyły!!!

D)
Peru-Egipt 3:0
Turcja-Kuba 0:3
i uwaga: Włochy-Serbia i Cz. ..................................

Glob3r [ Generaďż˝ ]

Kenijki to 11. zespół światowego rankingu, mający na koncie cztery tytuły mistrza Afryki. Po ostatni triumf, w ubiegłym roku, sięgnęły pod wodzą japońskiego szkoleniowca Sadatoshi Sugawary, który szczególny nacisk kładzie na grę obronną.

:O wow... ;p

Fakt wygrana cieszy.. ale tylko to :)
Golem -> porażka to może nie, ale napeno nie wzbudza takich emocji jak siatkówka męska :)

31.10.2006
15:15
[14]

Nie, że jestem feministką, ale:
To co mają mieć te kobiety, piłka nożna nie, siatkówka też nie...!!!

31.10.2006
16:20
smile
[15]

eeee xD

ja to lubie popatrzec na te ładne kształy :) Pycia mhhmmm xD Skowronek mmmhmmm Glinka mmmmhhhmm I wogule wszytskie sa mmmmhmmm :)

[20]

Kate >> albo przestaniesz spamowac i zaczniesz rozm wiac na teamty siatkarskie albo niestety zgłosze do admina ze spamujesz bo wku*wia mnie takie cos.

31.10.2006
22:56
[21]

Ojej czy popełniłam zbrodnie, trochę luzu.
Proszę:

- Najważniejsze, że wygrałyśmy ale styl w jakim to zwycięstwo zostało odniesione pozostawia wiele do życzenia. Mam nadzieję, że wynika to z tego iż nie miałyśmy zbyt dużo informacji o naszych rywalkach i do końca nie wiedziałyśmy jaką siatkówkę grają.-o meczu z Kenią mówi Kasia Skowrońska

01.11.2006
07:52
[22]

pawkaz [ Konsul ]

No... i gdzie są prawdziwi kibice siatkówki kobiecej? Polska - Korea: w pierwszym secie spacerek w wykonaniu Polek. W drugim już ostro pod górkę - gra punkt za punkt. Mam nadzieję, że wszystko skończy się dobrze. POLSKA BIAŁO-CZERWONI...

A tak na marginesie... Nie spodziewałem się takiej gry Polek po ostatnich występach w Grand Prix. Z drugiej strony dobrze, że z drużyny wyeliminowano kilka "wielkich gwiazd". Dziewczyny gryzą parkiet!

Ja tu gadu gadu, a tu set ball dla Korei... Niestety 1:1!

01.11.2006
11:13
[23]

Uff. Wymęczone, ale jest zwycięstwo i to jest najważniejsze.
Mecz w statystykach:
Najlepiej punktującą zawodniczką była Anna Podolec, która zdobyła dla naszego zespołu 20 punktów - 16 punktów z ataku i 4 w bloku.

W ataku brylowały również Joanna Mirek i Maria Liktoras (po 13 punktów).

W bloku dobrze zaprezentowały się Sylwia Pycia, Joanna Mirek (po 4 pkt) oraz Iza Bełcik (3).
Na koncie naszych reprezentantek znalazły się również 3 asy serwisowe (Liktoras - 2, Rosner - 1).
Na przyjęciu wyróżniła się Milena Rosner - prawie 70% doskonałego przyjęcia

Osobiście uważam, że Polki zagrały dobrze, świetne bloki, zagrywka też całkie, całkiem. Najbardziej cieszy mnie dobre przyjęcie.

Serbia i Cz.-Kuba 3:1

Te Serbki mnie niepokoją, bo grają ślicznie. Anji Spasojevic wszystko wychodzi. A my jak wyjdziemy z grupy trafimy właśnie na drużyny z grupy D!!!

01.11.2006
11:48
smile
[24]

NO dziewczynki ładnie zagrały chociaz nie powinny tracic ostatniego seta tylko go wygrac :] i było by 3-1 a tak musiały sie meczyc.

D) Włochy-Peru 3:0

Do podpunktu C dodam, że obie drużyny zagrały ślicznie. Niestety dla kibiców Holandii, dziewczyny w tie-breaku stanęły i dostały pod rząd 7 "czap". Oba zespoły prezentują podobny stytl do Polek:)

[27]

Iza bełcik to chyba jakieś nieporozumienie. 2 miejsce!!!

01.11.2006
21:52
[28]

Ireneusz Kłos, szkoleniowiec polskich siatkarek - mistrzyń Europy, był bardzo szczęśliwy po odniesiu drugiego zwycięstwa na mistrzostwach świata w Japonii.

"Jestem bardzo zadowolony z tej wygranej i wzięcia rewanżu za porażkę w Grand Prix. Według mnie najgorszym momentem meczu był przestój w grze w czwartym secie kiedy prowadziliśmy już 21:17. Brak koncetracji sprawił, że musieliśmy grać jeszcze tie-breaka" - powiedział Kłos po meczu.

"To był bardzo twardy mecz, więc mogę teraz spokojnie odetchnąć z ulgą po tej cennej wygranej. Byłyśmy do końca bardzo skoncentrowane, znamy zespół Korei z rozgrywek Grand Prix i naprawdę bardzo chciałyśmy wygrać to spotkanie" - dodała z kolei Joanna Mirek, kapitan polskiego zespołu.

02.11.2006
21:56
smile
[29]

Oglądałam mecz Kuba-Serbia. Retransmisje, ponieważ rozgrywał się równolegle z meczem Polska-Korea. Komentował go Andrzej Niemczyk, ale w między czasie oglądał Polska-Korea. Wyobrażcie sobie jak to przeżywał. ;-)

Polska 3:1 Kostaryka

Nie ma to jak dać urwać sobie seta, jako jedyny zespół na turnieju, ale dziewczyny za bardzo się rozlużniły, a dalej już tylko zamiatały Kostarykanki na boisku. Bardzo dobra gra Kasi Skowrońskiej, która miał skuteczność bliską 74%, rozgrywająca również zagrała bardzo dobre spotkanie i co najważniejsze dalej gramy blokiem. Obawiam się, że jutro z Tajwankami będzie dużo ciężej, ale myślę że dadzą nasze dziewczyny rade. W końcu zwycięstwo będzie punktowanie " podwójnie ". Zaskoczyła mnie dzisiaj postawa Serbek, które wręcz wymęczyła zwycięstwo ze słabiutkim Peru dopiero w 5 secie ( 25:23 ). Brazylijki również lekko nie miały z Holandią ( 3:2 ) jedyne co to narazie Rosjanki łatwo idą z Niemkami 2:0 w setach ( 3:5 w 3 ).

03.11.2006
20:00
smile
[32]

Kurde,a dzis nie mogłem sobie meczu obejzec (szkoła) no trudno wazne ze wygrały. Z Tajwankami te zdamy rade, co one tam wiedza o europejskiej siatkówce :D

03.11.2006
20:59
[33]

Sorki, że dopiero teraz piszę, ale coś się z moim internetem stało:(. Sami wiecie-ta technologia;-)

Nadrabiam zaległości. Ja niestety też nie mogłam oglądać na żywo meczu, ale udało mi się obejrzeć retransmisje. Muszę przyznać, że gdyby nie to rozluźnienie pod koniec 1 seta i " nie dojście do siebie" w 2 secie, to Złotka zagrały wspaniale. Kasia Skowrońska-Dolata powinna mieć już stałe miejsce na środku!!!

[34]

Narazie przegrywamy 2-0 :/ cos im słabo idzie.

[36]

Ach, popsuł mi się humor na weekend;-( Taka frajerska porażka, to nam komplikuje sprawę!

Włochy Kuba 3:1

No to by było na tyle. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak to będzie w następnej rundzie, bo ja już nie wiem. Jedni mówią, że play offy, a drudzy, że jakieś śmieszne grupy?

Śmieszne grupy.
Dalej twierdzę, że kobieca siatkówka to nudziarstwo. Nawet na najlepszym światowym poziomie...

04.11.2006
17:13
smile
[39]

A ja od dawna poszukuje zdjęc naszych siatkarek :D Tak popatzrec nate kształty i urode :)

04.11.2006
17:22
[40]

tomekcz [ Polska ]

Fakt, nasze siatkarki bija całą reszte w urodzie :D

PS. Szkoda, że dzisiaj przegraliśmy, zdecydowanie za dużo blędów. Ale mam nadzieje, ze sie poprawia w następnych meczach. Tylko fajnie, że sobie obejrze bo mecze są w takich porach jak ja akurat do szkoły wychodzę;/

04.11.2006
17:36
smile
[41]

Druga runda śa to dwie grupy E i F, do której dostają się 4 najlepsze zespoły z każdej z 4 grup ( A - D ).

Terminarz wygląda tak

W nawiasie wpisałem, które to będą moim zdaniem zespoły.

16:00 B3 vs C2 ( Niemcy : USA )
18:00 B4 vs C1 ( Azerbejdżan : Brazylia )

16:00 B3 vs C4 ( Niemcy : Portoryko )
18:00 B4 vs C3 ( Azerbejdżan : Holandia )

12.11.2006

12:00 B1 vs C1 ( Rosja : Brazylia )
14:00 B2 vs C2 ( Chiny : USA )
16:00 B3 vs C3 ( Niemcy : Holandia )
18:00 B4 vs C4 ( Azerbejdżan : Potoryko )

Następnie najlepsze 2 drużyny z każdej grup grają w półfinale a pozostałe walczą w zależności od zajętego miejsca od 5-12.

[42]

No i przegrały i z Japonkami :/ tego 2 seta to powinny wygrac :/ wtedy by juz wszystko sie zmieniło. ehh szkoda, ale najwazniejsze ze wychodzimy z grupy.

05.11.2006
17:02
[43]

Spoko wygrywamy wszystkie pozostałe mecze i Złotka znowu złote :-)

8. Portoryko 0-3 3 0:9

Uwaga: Typujemy wynik meczu Polska-Włochy. Głosy oddajemy do chwili rozpoczęcia meczu czyli 5:00. Należy podać wynik i nicka Typera. Głosy dopisujemy do poprzednich, wzorem Top listy piłkarzy czy klubów piłkarskich.

Chiny USA 3:1

I jeszcze jedno: JUŻ ZA 4 LATA POLSKA BĘDZIE MISTRZEM ŚWIATA :-)

A jak uważacie: Czy Glinka i Barańska powinny zostać zawieszone?

12. Niemcy

Najlepszą zawodniczką Mistrzostw Świata zostałą Yoshie Takeshita. Takeshita otrzymała nagrodę w wysokości 100 tysięcy dolarów. Swój dorobek powiększyła jednak o kolejne 50 tysięcy, bowiem została także uznana za najlepszą rozgrywającą turnieju.

Najlepiej punktującą została Turczynka Neslihan Darnel, najlepiej atakującą - Kubanka Rosir Calderons Diaz, najlepiej blokującą - Niemka Christiane Furst, najlepiej serwującą - Rosjanka Jelena Godina i najlepszą libero - Serbka Suzana Ceboic.

A słyszeliście kto ma zostać nowym trenerem kadry???

16.11.2006
16:33
smile
[52]

Teraz to trzeba się martwić i kibicować panom, bo Ci przynajmniej mają jakieś szanse.

17.11.2006
11:57
[53]

Z powodu szkoły nie mogłem się obudzić i oglądać początku meczu... ale od połowy drugiego seta już oglądałem :)
Gra może nie porażała, ale zwycięstwo w pełni zasłużone i pewne :)
Tylko tak dalej panowie!

18.11.2006
20:18
[54]

Wynik super, ale styl pozostaje wiele do życzenia.

18.11.2006
20:45
smile
[55]

Cos mało sie dzieje w tym watku :) Moze jakos bysmy zazucili jakis temat :D:D

Męszczyźni beda w takeij samej sytuacji jak nasze dziewczyny :D Ogldałem mecz Brazylia Kuba to był mecz io emocje i az chciało sie ogladac :]

18.11.2006
21:22
[56]

Foksik ---> Jak mamy dyskutować na takim poziomie, to już wolę nie dyskutować w ogóle.

[58]

No dzisiaj w końcu zadziałał blok. Teraz nie ma złych zespołów w siatkówce mężczyzn. Ryś zrobił z tych Egipcjan solidny zespół. Oglądał ktoś Brazylia-Francja?

22.11.2006
15:35
smile
[59]

No i mamy komplet zwycięstw i setów.
Teraz wystarczy zachować koncentracje w meczach z Kanadą i Koreą (chyba, nie jestem pewien), zmobilizować się na Rosję. A z Serbią możemy przegrać. Potem tylko wygrać półfinał z Brazylią i medal jest nasz :]

22.11.2006
15:52
[60]

Scenariusz Golema jest piękny, ale w siatkówce męskiej nie ma słabych drużyn. Obawiam się Tunezji i Kanady. Z Ruskimi mamy słaby bilans i to może chłopaków zatrzymać psychicznie. No a z Serbami trzeba powalczyć i nie ma co opłakiwać, że są świetni :-/

22.11.2006
16:18
[61]

ILEK [ Plugawy Karzełek ]

O ile Serbia jest do zrobienia to Rosja nie...juz to kiedys pisalem...to jest tak jak z meczami Polska - Anglia w pilke nozna...niewazne jak swietnie bysmy nie zagrali to i tak dostaniemy w dupe, z Rosjanami w siatke jest tak samo...choc moze zdazy sie jakis cud na Wembley:))

22.11.2006
20:14
[62]

Rosja jest bardzo osłabiona na tych Mistrzostwach i w przeciwieństwie do naszej reprezentacji w ogóle nie błyszczy. Więc naprawde mamy szase. Zresztą czas pokaże.

22.11.2006
20:30
[63]

Ja myślę, że każdy jest do ogrania, trzeba tylko wierzyć. Po 1 fazie powinniśmy być dobrej myśli. Z drugiej stronie to przy dobrym układzie moglibyśmy awansować nawet z 2 porażkami.

22.11.2006
22:06
smile
[64]

Te wszsytkie zwycięstawa bez straty seta dobzre podbudowały chłopaków i teraz moga zajść daleko !

24.11.2006
16:09
[65]

Ale teraz kitajce namieszały z godzinami ;/

Sobota:
Polska - Tunezja 7.00 (miało być o 10.00)

Niedziela
Polska - Kanada 5.00 (miało być o 10.00)

Wtorek:
Polska - Rosja 7.00

Środa:
Polska - Sebia i Czarnogóra 7.00

Osobiście wolałbym żeby mecze z Rosją i SiC były o 5 rano :)
Nie musiałbym się urywać ze szkoły żeby je obejrzeć. A tak to będzte trzeba :].
IMO spokojnie wygrywamy weekendowe mecze po czym wygrywamy z Rosją... i spokojnie gramy z Serbią mając awans w kieszeni :].
Oby tak było ;p

24.11.2006
18:52
smile
[66]

Japończycy ustawiali mecze pod siebie. Bo w kwestii siatkówki uważają się za pępek świata.
W sobote może obejrze, za resztę podziękuje :]

24.11.2006
18:54
[67]

Maccpol [ Śnieżny Bałwan ]

Heh. Polska wygrała z nimi do zera to teraz zmienią zdanie. BRAWO POLSKA!!

24.11.2006
18:57
smile
[68]

Mamy spore szanse na jakis Medal mzoe nie złoty ale na braz czy srebro bardzo duze tylko poztrebna jets mobilizacja koncentracja i nie marnowanie 100 % piłek ;]

24.11.2006
18:59
smile
[69]

Nie no jak wygrali 5x po 3:0 to i to z Japończykami to mamy spore szanse na 1st place. :D

24.11.2006
19:09
[70]

Kumavan [ child of KoRn ]

Może ktoś podrzucić jakiś link, gdzie można sprawdzić dotychczasowe wyniki? Chciałbym zobaczyć jak Ruskim i Serbom szło do tej pory :)