smile
[1]

pajkul [ Generaďż˝ ]

"Obrońcy
Gra na pozycji obrońcy wymaga umiejętności defensywnych, szczególnie w przypadku graczy środkowych. Boczni pełnią dość ofensywną rolę na flankach i są zwykle o wiele bardziej wszechstronni niż obrońcy grający w polu karnym.

Środkowi obrońcy
Ustawianie się w obronie jest dla nich najważniejszą umiejętnością, gdyż nie pozwala napastnikom znaleźć się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Ale nie powstrzymają ich bez Odbierania piłki i Gry w powietrzu, przez co będą musieli polegać na umiejętnościach bramkarza. Trudno jest środkowym obrońcom powstrzymać każdy typ napastnika, dlatego też rzadko odznaczają się umiejętnościami kreatywnymi, choć wspierają przygotowanie akcji w środkowej pomocy.
Wspierają też pomoc defensywnie w zakresie środkowej defensywnej strefy pomocy, lecz są odpowiedzialni głównie za pole karne. Jeśli tylko wystawiłeś jakichś środkowych obrońców, to oni będą aktywnymi defensorami w polu karnym. Nigdy też nie wyruszają z akcją w górę boiska.

Najbardziej defensywny środkowy obrońca to libero. Nie wspiera pomocy w żaden sposób, ale pomaga kolegom w polu karnym i z największym prawdopodobieństwem będzie aktywnym obrońcą w tym obszarze.

Boczni obrońcy
Boczni obrońcy podlegają dostosowaniu umiejętności w strefie pomocy, jak każdy piłkarz tam się pojawiający, dlatego też potrzebują mieć niezłe Podania oprócz dobrych umiejętności defensywnych. Choć nigdy nie przesuwają się w górę boiska, by wyjść do podania lub dryblować, wspierają boczną strefę pomocy swoimi Podaniami, Ustawianiem się w ataku i Dryblingiem.
Jeśli przeciwnik przesuwa się do ofensywnej strefy bocznej pomocy, obrońca zawsze będzie tam aktywnym zawodnikiem stającym mu na drodze (do normalnej strefy pomocy udaje się bardzo rzadko). Wspiera też trochę środkową strefę defensywną pomocy i pole karne, w przypadku, gdy atak idzie przeciwną flanką.

Ofensywny boczny obrońca to luksus. Potrzebuje 60 punktów Kondycji, by wytrzymać całe 90 minut na swojej pozycji i wspiera bocznego pomocnika o 50% więcej swoim Ustawianiem się w ataku i Dryblingiem. Z drugiej strony całkiem często dostaje piłkę w pomocy, dlatego też powinien mieć całkiem niezłe umiejętności kreatywne. W każdym innym aspekcie gra jak zwyczajny boczny obrońca.

Szczegóły:
Wzór na to, jak długo piłkarz może grać jako ofensywny boczny obrońca wygląda następująco: 30*3(punkty Kondycji ponad 40). Oznacza to, że dowolny piłkarz może grać jako OOB przez 30 minut, a gdy się zmęczy przesuwa się po prostu na pozycję zwyczajnego bocznego obrońcy. Oznacza to też, że aby grać jako OOB przez cały mecz oraz dogrywkę, piłkarz potrzebuje Kondycji na poziomie 70.
"

Nie rozumiem pogrubionej czesci tekstu. Jaki jest w koncu ten wzor? Jak dlugo moze grac zawodnik przez 120 minut jezeli ma 60 punktow kondycji i dlaczego? Prosze o pomoc i wyjasnienie. Dziekuje.

SHUT UP!!!

Dlaczego zakładasz wątek tutaj zamiast wejść na forum hattrick.org i zapytać graczy?

--->

Our users have posted a total of 615243 articles in 53598 topics
We have 28349 registered users

Prawie 30 tysięcy graczy w hattrick.org - a Ty nas pytasz co autor miał na myśli...

[EDIT]

Ale jeżeli miałbym już coś zrozumieć z instrukcji to widzę to tak:
-Każdy gracz przez 30 minut może grać jako ofensywny (nawet bez kondycji)
-od 30 minuty liczy się ile ma kondycji powyżej 40pkt.
-wzór jest 3xliczba punktów (powyżej 40).

Więc
Rasiak ma kondycję 43 i sobie pogra jako ofensywny 3x3min = 9min (plus te 30minut)
Smolarek ma kondycję 69 i pogra 29x3 = 87min + pierwsze 30min meczu

Czyli Smolarek pogra sobie cały mecz i 27min dogrywki jako ofensywny, a Rasiak nie pobiega nawet do przerwy meczu...

27.10.2006
16:58
[6]

[EDIT2]

Zatem wzór to coś takiego:

Gracz będzie grał ofensywnie:
30minut + (3 x (Fitness-40) )

np. gracz z Fitness 55 będzie grał:

30min + (3 x (55-40) )
=30min + 3x15min