GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Jaką pralkę kupić ?

15.09.2006
19:00
smile
[1]

Grzesiek [ - ! F a f i k ! - ]

Jaką pralkę kupić ?

Otóż stanął przed wyborem kupna pralki. Mam malutką łazienkę, więc jedynie w grę wchodzą pralki ładowane od góry rozmiar 60x40 (szer,dl) - są to wymiary maksymalnie maksymalne :) Jednak, której firmy wybrać pralkę. Tak, by się zmieścić się w kwocie 1200 złotych. Co powinna mieć - no 1000obr to minimum i ładowność 5 kg (min. 4kg). Fajnie, żeby miała klasę energetyczną A albo B - żeby dużo prądu nie pobierała.

Jakich marek się wystrzegać, a za którymi patrzeć i rozglądać się. Na pewno Whirpoole, ale jakie macie swoje praleczki w domu - pewnie nie wielu z Was ma ładowane od góry, ale marka to marka, więc słucham :)

15.09.2006
19:16
[2]

Grzesiek [ - ! F a f i k ! - ]

Wszyscy Franię mają czy w łapach piorą ?

15.09.2006
19:19
[3]

pablo_rajski_bicz [ Konsul ]

Może spróbuj zapytać na pl.rec.dom

15.09.2006
19:20
smile
[4]

monixxx [ Konsul ]

Z tego co wiem to nie kupisz porządnej pralki ładowanej od góry z 1000 obr. i klasą a za 1200zł ( za trzy razy tyle to prędzej). Pralki ładowane od góry są droższe niż te standardowe i łatwiej sie psują.

A jak masz małą łazienkę ( znam ten ból!) to może wstaw pralkę do kuchni??

15.09.2006
19:25
[5]

qweks [ Ignis Lentus ]

Nie, wiekszosci ludziom tutaj zgromadzonym piora mamusie czy tez zonki, wiec zbytnio sie tym nie interesuja:P. Siorka jakis czas kupowala sobie pralke ladowana tradycyjnie ale co nieco wiem z tego co doradzil sprzedawca. Ona zakupila pralke Candy, Wirpool ponoc sa wmiare dobre ale ponoc jak sie zaczna psuc to nie ciekawie wygladaja. W kazdym razie skoro zamierzasz nabyc artykul luksusowy sprzedawca jest zobowiazany ci doradzic i znajac zycie tak zrobi w sposob profesjonalny. Zas 1200 to troszke malo na taka pralke zaczynaja sie tak od okolo 1350 -1500.

15.09.2006
19:37
[6]

Grzesiek [ - ! F a f i k ! - ]

monixxx, qweks ---> rozglądałem się trochę, no i może faktycznie 1200 za mało, maksymalnie jeszcze z 250-300 stów mogę wyłożyć, ale widziałem niezłe machiny za tę cenę :)

Do kuchni nie wstawię, bo taka sama jak łazienka :P

15.09.2006
19:38
[7]

piokos [ Malpa w czerwonym ]

1000 obrotów?
bez sensu. Sam mam Aristona która wiruje z prędkością 900 obr na min. Jak raz ją tak ustwiłem w środku rzeczy były tak pogniecione, że szkoda gadać. Zrobił się beton, tak ubrania poprzyklejały się do bębna. Używam max. 500 obrotów na min.
Mam Aristona Marghertę (coś takiego jak na screenie). Ma wymiary takie jak podałeś (40 cm głębokości), więc jest płytka i ładowana tradycyjnie. Ma duży bęben, wchodzi 5 kg prania. Kupowałem ją jakieś 6-7 lat temu. Dział jak złoto, nawet blacha nie rdzewieje (jak to mają w zwyczju inne pralki (tam gzie się kończy panel sterowania a zaczyna osłona komory. Na Aristony dają (dawali) 5 lat gwarancji.

15.09.2006
19:46
[8]

Grzesiek [ - ! F a f i k ! - ]

piokos ---> widzisz, Twój Ariston przy 1000 obrotach wysysa wodę do ostatniej nitki. Natomiast w mastercooku znajomej ładnie wilgotne prania się wyjmuje. Ja nie mam możliwości rozwieszenia rzeczy na balkonie czy w łazience, tak ciasne mieszkanie mam, że szok.

15.09.2006
19:46
[9]

mirencjum [ operator kursora ]

Mam pralkę Boscha i sprawuje się bardzo dobrze . Ta pralka ma bardzo dobre parametry i wymiary zbliżone do Twoich wymagań .

* Pralka Bosch WOR 16150PL

* Gwarancja producenta 2 lata

Dane techniczne:

* Linia: Classixx
* Wsad: 5 kg
* Klasa energetyczna: A
* Klasa prania: A
* Klasa wirowania: D
* Zużycie energii: 0,95 kWh
* Zużycie wody: 48 l
* Prędkość wirowania: Max 800 obr / min, z możliwością regulacji
* Sterowanie: Elektroniczne
* Programator: Pozwala na wybór programu i temperatury oraz programów dodatkowych
* Program Mix: Program służący do prania tkanin mieszanych
* Program intensywny: Program przeznaczony do prania bardzo zabrudzonej odzieży, wymagającej prania w wyższych temperaturach
* Program prania jedwabiu i tkanin delikatnych: W trakcie prania w obniżonej temperaturze bęben wykonuje spokojne ruchy a pralka kończy program z wodą co zapewnia ochronę tkaninom delikatnym
* Pranie wstępne: Wykonuje się je wówczas, kiedy bielizna jest mocno zabrudzona. Po wykonaniu prania wstępnego następuje pranie zasadnicze
* Program wełna: Program przeznaczony do prania wełny
* Bez wirowania: Podczas ostatniego cyklu płukania wirowanie zostaje wstrzymane, a pralka kończy cykl z wodą w bębnie
* Funkcja Płukanie extra: Jest szczególnie przydatne w przypadku prania w wodzie o wysokiej twardości. Funkcja ta zasadniczo wpływa na poprawę płukania idealnie eliminując resztki detergentów co jest ważne dla alergików i małych dzieci
* Ochrona przed zagnieceniami: Dzięki specjalnie przystosowanym delikatnym ruchom bębna podczas wirowania końcowego bielizna jest dodatkowo rozluźniana co wpływa na mniejszą ilość zagnieceń pranych tkanin
* Zabezpieczenia: Kontrola ilości piany, kontrola wyważenia, wielostopniowa ochrona przed zalaniem: Pralka kontroluje poziom wody, by uniknąć nadmiernego jego wzrostu i ryzyka przelania, drzwiczki pralki automatycznie blokują się w trakcie działania programu prania nie ma, więc niebezpieczeństwa wycieku po przypadkowym ich otwarciu
* Automatyka wagowa: Pralka automatycznie rozpoznaje wagę pranej odzieży i rodzaj tkanin, przejmuje kontrolę nad przebiegiem pracy, decydując o ilości wody niezbędnej do każdego prania
* Technologia AquaSpar: Udoskonalony proces prania, pranie w bębnie jest nawilżane szybciej dzięki asymetrycznym, perforowanym zbierakom
* Kolor: Biały
* Wymiary ( Wys. x Szer. x Głęb. ): 90 x 40 x 62 cm

CENA : 1295,34zł

15.09.2006
19:49
[10]

Grzesiek [ - ! F a f i k ! - ]

mirencjum ---> lubię rzeczowość, dzięki :) Ile masz tę pralkę ?

15.09.2006
19:49
[11]

diabelek1 [ szczęśliwy ]

Propo Boscha,

Mielismy kiedys pralke tej firmy w domu, przez bardzo dlugi czas chodzila bezproblemowo, ale jak sie sypnela to za naprawe chcieli chyba z 700zl czy 800zl :|.

15.09.2006
19:57
[12]

mirencjum [ operator kursora ]

Grzesiek ---> Ja nie napisałem, że mam ten model . Ja polecam Ci tylko firmę Bosch bo bez problemów działa mi pralka tej marki ponad trzy lata .

diabelek1 ---> Zepsuć się każda może, żadna nie ma wiecznej gwarancji .
Przed zakupem upewnij się, jak długi jest okres gwarancji i jakie części pralki obejmuje. Warto też sprawdzić, czy w Twojej okolicy znajduje się serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

15.09.2006
20:11
[13]

tomirek [ tetryk ]

Jakis czas temu stalem przed podobnym wyborem. Przy remoncie lazienki padlo na nowa pralke. Wczesniej mialem pralke Siemensa ladowana od przodu, ktora sluzyla mi bezawaryjnie przez okolo 10 lat i jeszcze sprzedalem ja za niezle pieniadze na Allegro.
Nowa musiala miec minimum 1000obr, kilka programow i musiala byc ladowana od gory.

Po dlugim studiowaniu neta okazalo sie, ze za przyzwoita pralke Bosha (ta firma cieszyla sie najwiekszym uznaniem wsrod fachowcow i internautow) trzeba wydac minimum 2000PLN. No i stanelo na tym, ze kupimy cos tanszego.
Ale poczytalem i kilka osob zwrocilo ma uwage na francuska firme Brandt. Akurat w Euro mieli pralke Brandt WTC1285E. Wg informacji sprzedawcow pralki rozchodzily sie jak cieple buleczki. Pod nazwa Brandt kryly sie bebechy Bosha/Siemensa. Bosh o tych samych parametrach kosztowal nieco ponad 2tys a Brandt cos kolo 1600.
Gearancja taka sama jak w Boshu i co najwazniejsze realizowana przez serwis Bosha, z nabyciem czesci nie ma zadnych problemow bo Brandta jest tylko obudowa a reszta Boshowska.
Suma sumarum zdecydowalem sie na nia i byl to doskonaly wybor. Praleczka chodzi jak zegareczek :)
Tak wiec z czystym sercem polecam Brandta.

15.09.2006
20:23
[14]

tomirek [ tetryk ]

Poza oczywistymi rzeczami jak klasa energetyczna/prania, glosnosc, programy itp zwroc jeszcze uwage by praleczka miala zawor Aqua stop* - zabezpieczenie przed zalaniem w przypadku uszkodzenia weza i automatyczne ustawienie bebna - po praniu beben zawsze ustawia sie drzwiczkami do gory i nie trzeba go przekrecac.

Jezeli nie ma Aqua Stop to mozesz osobno kupic waz z tym bajerem ale to wydatek kilkudziesieciu PLN

15.09.2006
22:09
[15]

Volter_xD [ Pretorianin ]

BOSH

16.09.2006
03:48
[16]

gereg [ zajebisty stopień ]

a nie wejdzie Ci to?



bardzo dobra pralka

16.09.2006
03:59
[17]

gereg [ zajebisty stopień ]

i jesze co do ceny tej pralki - ta na stronie jest strasznie zawyzona. rok temu kupilem ja necie z dostawa i wniesieniem za, zdaje sie, 1400 pln. wczesniej mialem starszy model aquamatic i szczerze polecam.

16.09.2006
04:11
[18]

Chacal [ Senator ]

Odradzam polskie firmy. Pralka Polar była naprawiana dwa razy zanim jeszcze skończyła się gwarancja i generalnie cały czas są z nią jakieś problemy. A to coś się zatnie, a to coś się zatka... Nie polecam też firmy Amica. Od nich mam wprawdzie piekarnik a nie pralkę, ale w sumie co z tego. Piekarnik działał dobrze może ze dwa lata, a działał jakkolwiek ogólnie tak ze 3 albo 4.

16.09.2006
05:09
[19]

xircom [ Generaďż˝ ]

Tylko patrz, żeby pralka była dobrze wyważona i potrafiła sobie ułożyć pranie. Mam pralke polar z systemem takim, że przed wirówką próboje w bębnie równomiernie ułożyć zawartość (przez krótkotrwałe, szybkie zmiany obrotów), ale jak nie uda się, to potrafi dobrze skakać w łazience;)

Do liczby obrotów nie przywiązuj wagi. Minimalne zawsze są w granicach 400-800, a maksymalne rzadko przekraczają 1200 i do niczego w sumie się nie przydają. Na takim 400, długotrwałym wirowaniu, czy na trochę krótrzym 800 pranie i tak będzie jednakowo wilgotne. Przy 1200 jedynie skróci się czas, chyba że są pralki "wyciskacze" wody i próją na 1200obr/min przez 10 minut;)

16.09.2006
10:18
[20]

Grzesiek [ - ! F a f i k ! - ]

gereg --> niestety, maks to 60x40 - do tego jeszcze mała pojemność 3,5kg :(

16.09.2006
10:21
[21]

swierszczu22 [ Pretorianin ]

kup se franie , bedzie pranie!

16.09.2006
10:21
smile
[22]

Maccpol [ Śnieżny Bałwan ]

Cieiekawy wątek. Naprawdę. Ale osobiście to kup jakikolwiek model Boscha. On ma najlepsze pralki (tyle że cholernie drogie).

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.