GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

pytanie o mandacik...

04.09.2006
23:26
[1]

hohner111 [ TransAm ]

pytanie o mandacik...

dostalem (kolejny ;)) mandacik od policji...znowu za picie piwa w miejscu publicznym (no nie dokladnie). Pilem spokojnie piwko ale sie nagle wyłonił 100m od nas pan dzielnicowy, odlozylem piwko za drzewko ale on to widzial i podszedl, z usmiechem o tym powiedzial ze widzial itd. przeskoczyl przez płotek (siedzielismy na zamknietym placyku) popatrzyl sie na piwko, usmiechnal sie i nas przefiskał...ale w koncu po 40 minutach rozmow nie na temat doszło do tematu piwa za drzewem, oczywiscie chcial mi wlepic 100zł za piwo ale po mojej akcji protestacyjnej ze nie widzial spozywania tylko odnoszenie otwartej butelki wlepił mi...50zł za zaśmiecanie...a piwo moglem dopić (z czego skorzystalem) i teraz pytanie (jego sie pytalem ale tak zagmatwal sprawe ze nic nie zrozumialem) ile mam czasu na zaplacenie mandatu? piszą ze tydzien ale on cos powiedzial ze jak zaplace za 3 miesiace tez mi wlos z glowy nie spadnie...a ze jesli za rok to najwyzej dostane odsetki ktorych za taki mandat bedzie z 5zł, o co chodzi?

04.09.2006
23:29
[2]

~~Mateuszer~~ [ Free style FoReVeR ]

Nie chce wprowadzać w błąd ale znam ludzi co mają po kilka mandatów niezapłaconych od kilku lat i żyją:]

04.09.2006
23:30
[3]

Sonny Silooy [ Elegant Gypsy ]

hohner---_ to jest tak że jeżeli zapłacisz w ciągu tygodni, to nie naliczą Ci bodajrze ok.20 zł odsetek. Generalnie to nie masz się co śpieszyć.

04.09.2006
23:33
[4]

mikmac [ Senator ]

20 zl ?? czlowieku na jakim ty siwcie zyjesz?
po poltora roku za 150 zlotowy mandat masz jakie 5-7 zl roznych oplat i odsetek...

Nie plac dopoki nie przyjdzie komornik (de facto to koles z urzadu nie komornik). Wtedy grzecznie uiszczasz oplate. Masz jakies 50% szans, ze nie przyjdzie.

04.09.2006
23:34
[5]

BukE [ Płetwonurek ]

Mam za spowodowanie wypadku, z czym sie nie zgadzam, 200zl i nie mam zamiaru go placic. Nawet nie wiem gdzie jest, lezy gdzies od 1,5 roku. Auto mialem nietkniete, wiec leje na to, zapomnialem w sumie :-)
A co do picia piwa... nie wiem jak jest z tymi mandatami, pewnie podobnie. Poki co policja nie daje firmom windykacyjnym spraw, bo zadna sie tego nie podjela [znam temat].

04.09.2006
23:37
[6]

Robi27 [ Mes que un club ]

dolacze sie, bo dostalem w swojej karierze drogowej ok 5 mandatów za które nie zapłaciłem !!!! a terminy dawno polecialy.
Mnie panstwo urzedowo rucha notorycznie, to co - ja nie moge ???

05.09.2006
00:08
[7]

Azzie [ bonobo ]

Ja mam niezaplaconych mandatow na kilkaset zlotych :) Wszystkie od drogowki, glownie za predkosc, jeden za gadanie przez telefon. Stwierdzilem ze nie ma bata, nie zaplace :)

05.09.2006
00:19
smile
[8]

Kam-El [ Generation X ]

ja za picie w parku dostałem stówke zapłaciłem po roku czasu i razem z odsetkami wyniosło mnie to 106.40 tyle ze zadne pismo mi nie przyszło tylko osobiscie pofatygował sie do mnie pracownik urzędu skarbowego ...

05.09.2006
00:37
[9]

stanson [ Szeryf ]

Mam dokładnie taka sama sytuacje jak Azzie, za predkosci na pare ladnych stowek (w sumie), plus ze 3-4 za piwko tak jak hohhner. Najstarszy bedzie mial ze 4 lata juz i poki co cisza... Ciekaw jestem czy mi sie upiecze, jak na razie idzie dobrze :)

05.09.2006
00:39
[10]

hohner111 [ TransAm ]

stanson - po 3 latach traca ważność - to wiem na 101%

05.09.2006
00:43
[11]

Azzie [ bonobo ]

Mnie sie nie upiecze bo juz dostalem pismo z urzedu skarbowego ze maja przykazane wszelkie zwroty podatku mi na poczet mandatow zajac :)

Ale maja niefart biurwy bo nie oczekuje zadnych zwrotow przez najblizsze 100 lat :)

05.09.2006
00:45
[12]

stanson [ Szeryf ]

Azzie ->o ile sie dobrze orientuje to skoro juz sa na tym etapie "brania za Ciebie" to obawiam sie, e po prostu do pracodawcy Twojego pojdzie pismo, zeby Ci z pensji kasę zajac. Mogę sie mylic, niech mnie wiec ktos poprawi, ale tak "mnie sie wydaje" :D

05.09.2006
00:49
[13]

Azzie [ bonobo ]

stanson: Na szczescie nie mam pensji :]

ale podobno nie dostane zaswiadczenia o niezaleganiu z podatkami, wiec jak bede chcial kiedys jakis kredycik wziac to pewnie trzeba bedzie te mandaciki w koncu zaplacic...

05.09.2006
00:56
smile
[14]

stanson [ Szeryf ]

Azzie [ bonobo ]
stanson: Na szczescie nie mam pensji :]



Azzie Twój optymizm jest powalający :D
We wszystkim umiesz znaleźć coś pozytywnego :)

05.09.2006
01:04
[15]

LooZ^ [ be free like a bird ]

stanson: Bo Azzie ma dzialalnosc gosp. i sam sobie sterem, zeglarzem i okretem ;)

05.09.2006
01:09
smile
[16]

Mobii [ Seicento 1.1 Killer ]

BukE --> to po co go przyjales?? przyjmujac go zobowiazales sie go zaplacic i przyznales sie do zarzucanego ci wykroczenia :) trzeba bylo odmowic przyjecia, a teraz to wiesz :>

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.