Azzie [ bonobo ]
Bombowe pulapki w Iraku
Niezly, ale troche wstrzasajacy filmik o tym jak arabusy probuja zabic amerykanow.
Nic dziwnego ze konwoje leca na pelnej predkosci i nie zwalniaja nawet jak po jakis dzieciakach akurat przejezdzaja...
Pod koniec filmu jest pare trupow z bliska , wiec jak ktos wrazliwy to raczej niech nie oglada.Sporo ujec nie pokazywanych w naszych telewizjach...

ES_Lechu [ Piw Paw Elo 320 ]
Okropne...

Janczes [ You'll never walk alone ]
Straszne...
Auxarius [ Generaďż˝ ]
Najgorsze z tego wszystkiego chyba to deptanie reki i zrywanie niesmiertelnikow..
Nie mowiac juz oczywiscie o kretynskich amerykancach 'Thank God for dead soldiers'..
gen. płk H. Guderian [ Generaďż˝ ]
a co wy sie dziwicie? tak wojna wygląda której oczywiście w tv sie nie pokazuje bo by dopiero publika zaczeła bużyć
Misiak [ Pluszak ]
Guderian--> Masz rajcę tak wygląda wojna. Ale swoją drogą na Polesiu jest pełno pomników z okresu I wojny swiatowej. Na kazdym jest napisane: Ta strona 5 tys zabitych tamta 8 itp. Świat idzie do przodu także i w tej dziedzinie. Ciekawe co wtedy pisała opinia publiczna?

Ur-Schak [ Centurion ]
Filmik rusza.....Co do Twojej wypowiedzi Misiak-"Świat idzie do przodu także i w tej dziedzinie"-to masz rację-w tej dziedzinie,co powoduje,że tak na prawde się cofamy.CYWILIZACJA!!! Kiedyś zabijano za tereny łowieckie,co było powodowane głodem-teraz dla zabawy i kasy(Wietnam,Irak).Nie mogę tego zatrybić!
Minas Morgul [ Senator ]
Ur-Shak - Walki gladiatorów dla rozbawienia publiczności, podboje kolonizacyjne, walki o tereny o dużym znaczeniu politycznym i gospodarczym. To było zawsze, tylko zupełnie inne odczucie masz, czytając o wyrżniętych w pień rycerzach, a inaczej widząc na własne oczy urwane kończyny w połączeniu ze smutną melodią.
Słowem - wiecznie robiono to dla kasy, a elementy zadystycznej rozrywki również się pojawiały. Nie ma co dramatyzować, po prostu każda wojna niesie za sobą okrucieństwo i niesprawiedliwość, zmieniają się jedynie środki, jakimi osiąga się dane cele.