
ADEK24 [ KOCHAM MARYSIENIECZKE ]
GeForce 7600GS 256 MB AGPx8 - pasywne chłodzenie nie wystarcza.
Mam pytanie co mam zrobić jeśli na karcie graficznej pasywne chlodzenie nie wystarcza?
Po jakims czasie grania gry zaczynaja żabkować 3 fps a przy otwartej obudownie chodza ok, choc czasem tez zarwa juz po parunastu min. grania
Mam GeForce 7600GS 256 MB AGP - i problem jakie kupic chlodzenie??
Prosze o pomoc !!:)
Soulcatcher [ Admin ]
To nie jest problem pasywnego chłodzenia na karcie tylko odprowadzenia powietrza z obudowy na zewnątrz. Kup dwa średniej wielkości wiatraki zalmana i włóż je w obudowę tak aby poprawić cyrkulację powietrza wewnątrz. Wiatraki podepinij przez przelotki zmieniające prędkość.
Mam tak i działa. Głośniej się robi dopiero podczas naprawdę mocnego grania.
ADEK24 [ KOCHAM MARYSIENIECZKE ]
no proszę sam administrator mi odpowiedział dziekuje:)
tez myslalem o tym..tylko chciałbym mozliwie jak najcichsze wiatraki, co myslisz nt. tych:
mam jeden taki na tubie obok procka i jest cichutki :)
kaban1 [ Generaďż˝ ]
kup zalamana albo freezone
soul-->+69 to specjalnie?
Plantator [ Prokonsul ]
Polecam akase albo noiseblockera. Akasa ma łożysko kulkowe. Jednym to nie przeszkadza, a innych drażni, wiatrak sam w sobie jest bardzo dobry ale słychać terkot łożyska kulkowego oczywiście przy niskich obrotach bo przy wysokich to i tak szum powietrza staje się głośny i wszystko zagłusza. Nowe noiseblockery mają łozyska ślizgowe więc są cichsze cichsze.
ADEK24 [ KOCHAM MARYSIENIECZKE ]
jeśli już mowimy o chlodzeniu to koniecznie ciche :) ??
czy te 2 wiatraki jeden z przoidu drugi z tylu obudowy byly by dobre -->
tylko co wazne ja mam obudowe Modecom Enjoy i nie wiem czy ten ped powietrza dobrze doleci do karty graf?
ADEK24 [ KOCHAM MARYSIENIECZKE ]
upik chce wiedziec czy te 2 coolinki beda dobre :)?
Triple_X [ Pretorianin ]
dostępne opcje
1 wentylator 80mm
1 wentylator 60mm
jeden kupujesz 80mm, drugi mniejszy, 60mm i starczy :)
ADEK24 [ KOCHAM MARYSIENIECZKE ]
a ktory wiartak ma byc gdzie??
80 mm ma wdmuchiwac zapewne a 60mm wydmuchiwac??
Triple_X [ Pretorianin ]
80mm jest z tylu na gorze obudowy
60mm na dole z przodu
latwo bedzie rozpoznac po wielkosci miejsc na wiatraki przygotowanych :)