GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

40k

03.09.2006
14:01
[1]

MacGawron [ Generaďż˝ ]

40k

Co to za skrot "k" domyslam sie ze chodzi o 40.000 ale skad to sie wzielo? Nijak to sie ma do skrotow angielskich. 40 kawalkow?

03.09.2006
14:05
smile
[2]

fu-gee-la [ WOLF Regrav. ]

kilo (10^3).

03.09.2006
14:05
[3]

mikmac [ Senator ]

kilo to po lacinie 1000

03.09.2006
14:05
smile
[4]

siwCa [ Legend ]

k - 1000

nie wiem od czego sie wzięło :)

03.09.2006
14:06
[5]

gregol [ Junior ]

od tego, że amerykańce wszystko skracają :P przynajmniej tak mi się zdaje.. np Win2k

03.09.2006
14:06
smile
[6]

Gregor Eisenhorn [ Ordo Xenos ]

Ciekawe ile jeszcze razy ktoś dopisze tą samą odpowiedź

BTW k = kilo

["]

03.09.2006
14:07
smile
[7]

D:-->K@jon<--:D [ Żubr z puszczy ]

skoro to jest tysiąc(myślałem że 100), to mówienie UT 2k3 jest błędne w takim razie ;)

03.09.2006
14:08
[8]

BBC BB [ Leg End ]

Kajon, dlaczego? 2k3 = 2tysiące3

03.09.2006
14:09
smile
[9]

col. Kilgore [ Konsul ]

D:-->K@jon<--:D - dlaczego błędne? 2k3 = 2 x 1000 + 3 czyli 2003.

ps. Za pozno :)

03.09.2006
14:10
smile
[10]

peterkarel [ KochamDzaste ]

2k-- 2.000


k-kilo ;]

03.09.2006
14:12
smile
[11]

gregol [ Junior ]

Gregor Eisenhorn -> a moze byś spojrzał, że wszystkie te 3 odpowiedzi padły w tym samym czasie..

03.09.2006
14:13
smile
[12]

D:-->K@jon<--:D [ Żubr z puszczy ]

aa faktycznie, przepraszam, sie na te zera zapatrzyłem ;)

03.09.2006
14:16
smile
[13]

rybakonop [ Junior ]

Co sie go czepiasz. Chłopak się stara.

03.09.2006
14:17
[14]

Gregor Eisenhorn [ Ordo Xenos ]

---> gregol

Zgadza się, ale zgodnie z panującym trendem, na tym się nie skończy.

03.09.2006
14:18
smile
[15]

jagged_alliahdnbedffds [ Moja kochana Kasia :* ]

A od czego się wzięło np. to, że rzut karny w piłce nożnej strzela się z 10,98 m, a nie z 11 metrów? Bo zasady piłki nożnej wymyślono w Anglii, a tam są inne miary, tak? :)

03.09.2006
14:21
[16]

mikmac [ Senator ]

jagged -->
ty naprawde nie wiesz, czy jaja sobie robisz? Bo to wiedza z zakresu pierwszych trzech klas podstawowych...

03.09.2006
14:22
smile
[17]

siwCa [ Legend ]

Gregor Eisenhorn - przeceirz to Ty pociągnąłeś temat.

03.09.2006
14:22
smile
[18]

MacGawron [ Generaďż˝ ]

jagged --> tak sa inne miary ktore w przeliczeniu na metry daja jakies kosmiczne ulamki :D

Dzieki za odpowiedzi --- > hehe od kilku lat sie zastanawiam co to za system Win2K myslalem ze cos w stylu Linux a tu Windows 2000 :D

03.09.2006
14:30
[19]

Andre770 [ Koniokwiciur ]

8k--->8.000

03.09.2006
15:04
[20]

Golem6 [ Gorilla The Sixth ]

Ja jeszcze dodam, że...
M - mega - 1 000 000
G - giga - 1 000 000 000

03.09.2006
15:10
[21]

EG2005_808538100 [ Streetball ]

to tak jak kilobajty, kilobity, megabajty, megabity itp i itd

03.09.2006
15:19
[22]

Dzideek [ Konsul ]

kWh - 1000 Wh
kg - 1000 g
k - 1000

Przecież nie ma tu nic trudnego

03.09.2006
15:33
[23]

beo314 [ Konsul ]

Będąc w pewnym sensie purystą językowym, czyli przyczepiając się wszędzie tam gdzie mogę powiem że:

EG2005_808538100 <--- mylisz się. Przykładowo kilobajt ma 1024 bajty. Zobacz jaka jest różnica pomiędzy płytkami 4,7 a 4,2 gigabajta :)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.