MacGawron [ Generaďż˝ ]
40k
Co to za skrot "k" domyslam sie ze chodzi o 40.000 ale skad to sie wzielo? Nijak to sie ma do skrotow angielskich. 40 kawalkow?

fu-gee-la [ WOLF Regrav. ]
kilo (10^3).
mikmac [ Senator ]
kilo to po lacinie 1000

siwCa [ Legend ]
k - 1000
nie wiem od czego sie wzięło :)
gregol [ Junior ]
od tego, że amerykańce wszystko skracają :P przynajmniej tak mi się zdaje.. np Win2k

Gregor Eisenhorn [ Ordo Xenos ]
Ciekawe ile jeszcze razy ktoś dopisze tą samą odpowiedź
BTW k = kilo
["]

D:-->K@jon<--:D [ Żubr z puszczy ]
skoro to jest tysiąc(myślałem że 100), to mówienie UT 2k3 jest błędne w takim razie ;)
BBC BB [ Leg End ]
Kajon, dlaczego? 2k3 = 2tysiące3

col. Kilgore [ Konsul ]
D:-->K@jon<--:D - dlaczego błędne? 2k3 = 2 x 1000 + 3 czyli 2003.
ps. Za pozno :)

peterkarel [ KochamDzaste ]
2k-- 2.000
k-kilo ;]

gregol [ Junior ]
Gregor Eisenhorn -> a moze byś spojrzał, że wszystkie te 3 odpowiedzi padły w tym samym czasie..

D:-->K@jon<--:D [ Żubr z puszczy ]
aa faktycznie, przepraszam, sie na te zera zapatrzyłem ;)

rybakonop [ Junior ]
Co sie go czepiasz. Chłopak się stara.
Gregor Eisenhorn [ Ordo Xenos ]
---> gregol
Zgadza się, ale zgodnie z panującym trendem, na tym się nie skończy.

jagged_alliahdnbedffds [ Moja kochana Kasia :* ]
A od czego się wzięło np. to, że rzut karny w piłce nożnej strzela się z 10,98 m, a nie z 11 metrów? Bo zasady piłki nożnej wymyślono w Anglii, a tam są inne miary, tak? :)
mikmac [ Senator ]
jagged -->
ty naprawde nie wiesz, czy jaja sobie robisz? Bo to wiedza z zakresu pierwszych trzech klas podstawowych...

siwCa [ Legend ]
Gregor Eisenhorn - przeceirz to Ty pociągnąłeś temat.

MacGawron [ Generaďż˝ ]
jagged --> tak sa inne miary ktore w przeliczeniu na metry daja jakies kosmiczne ulamki :D
Dzieki za odpowiedzi --- > hehe od kilku lat sie zastanawiam co to za system Win2K myslalem ze cos w stylu Linux a tu Windows 2000 :D
Andre770 [ Koniokwiciur ]
8k--->8.000
Golem6 [ Gorilla The Sixth ]
Ja jeszcze dodam, że...
M - mega - 1 000 000
G - giga - 1 000 000 000
EG2005_808538100 [ Streetball ]
to tak jak kilobajty, kilobity, megabajty, megabity itp i itd
Dzideek [ Konsul ]
kWh - 1000 Wh
kg - 1000 g
k - 1000
Przecież nie ma tu nic trudnego
beo314 [ Konsul ]
Będąc w pewnym sensie purystą językowym, czyli przyczepiając się wszędzie tam gdzie mogę powiem że:
EG2005_808538100 <--- mylisz się. Przykładowo kilobajt ma 1024 bajty. Zobacz jaka jest różnica pomiędzy płytkami 4,7 a 4,2 gigabajta :)