GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

karta graficzna mi "rzęży" :/

03.09.2006
08:55
[1]

.:Igier:. [ Centurion ]

karta graficzna mi "rzęży" :/

no właśnie:/
mam GeForce 6600GT z wiatraczkiem
przy włączweniu kompa zamiast cichego wiatraka słysze straszne "rzężenie"
gdy komputer sie uruchomi te "rzężenie"jest przerywane
co z tym jest?czy to normalne?

03.09.2006
08:57
[2]

ADEK24 [ KOCHAM MARYSIENIECZKE ]

sprawdz czy cos Ci do wiatraka nie wpadlo:]

03.09.2006
08:59
[3]

.:Igier:. [ Centurion ]

już sprawdzałem, nawet odkurzyłem
ten dżwięk jest taki jakby wiatrak był poluzowany i o coś cchaczył

03.09.2006
09:01
[4]

Miren_cjum [ Centurion ]

A moja "pachnąca jeszcze fabryką " wyje głośno , załaduje sterowniki i cisza . Tak ma być ?

03.09.2006
09:05
[5]

Dowodca_Pawel [ ETCS Clan ]

Od dawna tak masz, czy od jakiegoś czasu? Może trza naoliwić wiatrak? ;)

No i jest jeszcze jedna rzecz. Przy włączeniu kompa wiatrak działa na full speed, dopiero jak jest odpalany system i zostanie załadowany sterownik, wiatrak jest sterowany przez niego i regulowany.

03.09.2006
09:11
[6]

.:Igier:. [ Centurion ]

Dowudca_Paweł==>
na początku jak dostałem kompa to tak nie miałem, dopiero od jakiegoś czasu tak mam
a wiatraka oliwić chyba nie trzeba, bo mam go od troche więcej niż pół roku.

03.09.2006
09:18
[7]

ADEK24 [ KOCHAM MARYSIENIECZKE ]

moze masz i racje zdeka mogl sie odkrecic lepiej sprawdz :)

03.09.2006
09:23
[8]

$ebs Master [ Konsul ]

mialem podobnie tylk ze u mnie cos tak jakby swiszczalo, okazalo sie ze wiatraczek nieznacznie pekl , wpadal w rezonans i wydawal okropne odglosy :/ rozwiazanie problemu bylo proste - odkrecilem wiatrak :)

03.09.2006
09:25
smile
[9]

lowell [ Generaďż˝ ]

Jesli wiatraczek zaczal halasowac to najprawdopodobniej trzeba bedzie go wymienic. Zobacz czy uda Ci sie wymienic samo smiglo (tj. czy znajdziesz taki sam wiatrak w jakims sklepie) bo to zwykle tansze rozwiazanie. Jesli nie, to proponuje wymienic caly uklad chlodzenia (radiator+wiatrak). Do 6600GT powinieneś cos znalesc <50zl.

03.09.2006
09:34
[10]

Guru Fenix [ Patriarcha MAXIMUS ]

Kupujesz smar do łożysk tłocznych i smarujesz. Ja tez tak czasami robiłem. Zapewne jest tam łożysko panewkowe (ślizgowe) wiec wystarczy nasmarować

03.09.2006
09:50
[11]

Faolan [ Człowiek Wilk ]

Wykręć kartę i jeżeli masz możliwość zakręć wiatraczkiem ręcznie, sprawdzając tym samym czy będzie hałasował. Najprawdopodobniej poluzował się albo cuś (poranny brak słów) i będzie do wymiany.

Sam tak miałem :/

03.09.2006
19:15
smile
[12]

.:Igier:. [ Centurion ]

pyt do właścicieli karty graficznej GeForce 6600GT z wiatrakiem:
czy wasza karta wydaje jakieś odgłosy??

03.09.2006
20:01
[13]

.:Igier:. [ Centurion ]

up

03.09.2006
20:04
smile
[14]

Golem6 [ Gorilla The Sixth ]

OT
====
Nie mówi się "rzęży", tylko "rzęzi" :]

03.09.2006
20:05
[15]

Dym14 [ _X_X_X_ ]

Aha, u mnie "stęczy" jak włączam kompa. Jak trochę pogram w wymagającą gre (oblivion FlatOut 2 itp) to przestaje kwiczeć.

03.09.2006
20:24
smile
[16]

marcin94 [ Piesiec ]

Ja mam Galaxy GF 6600 i mam to samo :/

P.S. Tylko u mnie cały czas chodzi jak traktor :|

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.