.:Igier:. [ Centurion ]
karta graficzna mi "rzęży" :/
no właśnie:/
mam GeForce 6600GT z wiatraczkiem
przy włączweniu kompa zamiast cichego wiatraka słysze straszne "rzężenie"
gdy komputer sie uruchomi te "rzężenie"jest przerywane
co z tym jest?czy to normalne?
ADEK24 [ KOCHAM MARYSIENIECZKE ]
sprawdz czy cos Ci do wiatraka nie wpadlo:]
.:Igier:. [ Centurion ]
już sprawdzałem, nawet odkurzyłem
ten dżwięk jest taki jakby wiatrak był poluzowany i o coś cchaczył
Miren_cjum [ Centurion ]
A moja "pachnąca jeszcze fabryką " wyje głośno , załaduje sterowniki i cisza . Tak ma być ?
Dowodca_Pawel [ ETCS Clan ]
Od dawna tak masz, czy od jakiegoś czasu? Może trza naoliwić wiatrak? ;)
No i jest jeszcze jedna rzecz. Przy włączeniu kompa wiatrak działa na full speed, dopiero jak jest odpalany system i zostanie załadowany sterownik, wiatrak jest sterowany przez niego i regulowany.
.:Igier:. [ Centurion ]
Dowudca_Paweł==>
na początku jak dostałem kompa to tak nie miałem, dopiero od jakiegoś czasu tak mam
a wiatraka oliwić chyba nie trzeba, bo mam go od troche więcej niż pół roku.
ADEK24 [ KOCHAM MARYSIENIECZKE ]
moze masz i racje zdeka mogl sie odkrecic lepiej sprawdz :)
$ebs Master [ Konsul ]
mialem podobnie tylk ze u mnie cos tak jakby swiszczalo, okazalo sie ze wiatraczek nieznacznie pekl , wpadal w rezonans i wydawal okropne odglosy :/ rozwiazanie problemu bylo proste - odkrecilem wiatrak :)

lowell [ Generaďż˝ ]
Jesli wiatraczek zaczal halasowac to najprawdopodobniej trzeba bedzie go wymienic. Zobacz czy uda Ci sie wymienic samo smiglo (tj. czy znajdziesz taki sam wiatrak w jakims sklepie) bo to zwykle tansze rozwiazanie. Jesli nie, to proponuje wymienic caly uklad chlodzenia (radiator+wiatrak). Do 6600GT powinieneś cos znalesc <50zl.
Guru Fenix [ Patriarcha MAXIMUS ]
Kupujesz smar do łożysk tłocznych i smarujesz. Ja tez tak czasami robiłem. Zapewne jest tam łożysko panewkowe (ślizgowe) wiec wystarczy nasmarować
Faolan [ Człowiek Wilk ]
Wykręć kartę i jeżeli masz możliwość zakręć wiatraczkiem ręcznie, sprawdzając tym samym czy będzie hałasował. Najprawdopodobniej poluzował się albo cuś (poranny brak słów) i będzie do wymiany.
Sam tak miałem :/

.:Igier:. [ Centurion ]
pyt do właścicieli karty graficznej GeForce 6600GT z wiatrakiem:
czy wasza karta wydaje jakieś odgłosy??
.:Igier:. [ Centurion ]
up

Golem6 [ Gorilla The Sixth ]
OT
====
Nie mówi się "rzęży", tylko "rzęzi" :]
Dym14 [ _X_X_X_ ]
Aha, u mnie "stęczy" jak włączam kompa. Jak trochę pogram w wymagającą gre (oblivion FlatOut 2 itp) to przestaje kwiczeć.

marcin94 [ Piesiec ]
Ja mam Galaxy GF 6600 i mam to samo :/
P.S. Tylko u mnie cały czas chodzi jak traktor :|