pieb!!o [ Pretorianin ]
!!!!!!!!!!!!!! format c !!!!!!!!!!!!!!!= format e
Przed chwila stała sie rzecz niemożliwa
chciałem sformatować komputer ale sie nie udało
wkładam dyskietke startową wpisuje format c ............formatuje a potem sie okazuje ze sformatowało dysk e
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jak to możliwe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
BukE [ Płetwonurek ]
Pewnie poprzestawialy sie litery dyskow. Wystarczylo sie upewnic wpisujac : "dir" i bys juz wiedzial co usuwasz.
guzol [ Juventus Turyn ]
NTFS ?

ADEK24 [ KOCHAM MARYSIENIECZKE ]
hehe ale jaja czyzby sformatowało Ci płyte albo dyskietke :D :P
MacGawron [ Generaďż˝ ]
A miales cos na tym dysku e?
pieb!!o [ Pretorianin ]
tak ntfs
a co ??????????
ok teraz wpisze dir i wtedy mi sie pokaze ktory dysk to c ??
pieb!!o [ Pretorianin ]
nie mialem dysk e a na nim 15gb plików w miare waznych
Kyahn [ Rossonero ]
DOS nie obsługuje NTFSa, więc nie sformatujesz tej partycji w taki sposób.
guzol [ Juventus Turyn ]
No wlasnie. W przypadku systemu plikow NTFS litery partycji sa pozamieniane. Czesto sie spotykalem z tym samym problemem. Najbezpieczniej bylo usunac partycje systemowa przez fdiska, pozniej utworzyc nowa. W tej chwili to madry Polak po szkodzie...
Edit: bootowanie z dyskietki, wrzucasz dyskietke startowa, wpisujesz w lini komend : fdisk, usuwasz partycje z systemem, zakladasz nowa.
pieb!!o [ Pretorianin ]
a w jaki mam to zrobic???
pieb!!o [ Pretorianin ]
no ok pierwsza próba spalona
ale cholera jak teraz sformatowac ten dysk c
fanlegii79 [ Generaďż˝ ]
Podczas instalacji win xp pyta czy chesz sformatowac. Wloz plytke z xp wybierz ze chesz instalowac, sformatuj i wcisnij reset.
pieb!!o [ Pretorianin ]
tzn jak to podczas instalacji????
móglby ktoś krok po kroku jak to sformatowac i zainstalowac xp
mikmac [ Senator ]
odformatowanie tego e to pestka jak jej jeszcze nie ruszales.
Zostala zamazana tylko FAT i to nie w calosci a tylko pierwsze znaki - bez problemu mozesz odzyskac dane, ale nic na tym dysku nie nagrywaj - nic kompletnie.
Formatowanie NTFSa robisz podczas instalacji winXP nie ma co opisywac bo to jest czesc instalacji.
pieb!!o [ Pretorianin ]
hmmm a jak bede mógł to odzyskać >>

Jeckyl [ Rekrut ]
Get Data Back--> tym programem bez prblemu wszystko odzyskasz
jagged_alliahdnbedffds [ Moja kochana Kasia :* ]
Miałem tak samo, eh - kilka lat gromadzenia wszystkiego poszło na marne w czasie kilku minut :/ Od tego czasu dużo rzeczy zgrywam na płytki ;)
DOS czasami lubi pozmieniać literki dysków, dlatego najlepiej zawsze wpisać literę dysku i sprawdzić co na nim jest, wpisując "dir"...
Dym14 [ _X_X_X_ ]
Jak instalujesz XP to w instalacji masz możliwość formatu więc ja dyskietki nie używam
taurus_pl [ Legionista ]
Drive rescue - polecam ten program do odzyskiwania danych
pieb!!o [ Pretorianin ]
jestem w instalatorze windowsa
i tam pyta co zrobić i jak chc sformatowac dysk c to mam usunac ta partycje ??
czy jak to zrobic ??
kamyk_samuraj [ Generaďż˝ ]
Wybierasz po prostu partycje do instalacji - nastepny ekran to pytanie o format
Plantator [ Prokonsul ]
To normalka nie ma sie czemu dziwić, dos nie widzi ntfsa, więc jeśli partycja była w ntfs to dos jako c przyjął pierwszą która była w fat.