GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Strategia

02.09.2006
10:10
[1]

Michalov [ Centurion ]

Strategia

Witam mam do was wielka prośbe,otóż chciałbym żebyście doradzili mi w jaka strategie zagrać,nigdy nie grałem w tego typu gry ,raczej Rpg,Crpg i Akcja,ale ostatio mi sie podkreciły takie gierki strategiczne.czekam na jakies propozycje.z góry Thx.

02.09.2006
10:11
smile
[2]

Hitmanio [ Legend ]

Polecam serię Total War, Rome, Medieval - to jest prawdziwa strategia ;)

02.09.2006
10:16
[3]

Yuri the Crusader [ GUNDAM Pilot ]

Jeśli wcześniej grałęś w eRPeGi to polecam Spell Forca bo bohaterowie mieli cały czas związek ze skillami i statsami. Uzbrojenie tysz. Więc Spell force albo Heroesy

02.09.2006
10:17
[4]

BIGos [ bigos?! ale głupie ]

chcesz strategie czy rtsy ?

02.09.2006
10:20
[5]

raper741 [ Vamos Barca ]

CAŁA SERIA: AGE OF EMPIRES

02.09.2006
10:24
[6]

0rlando [ Centurion ]

Seria Command & Conquer

02.09.2006
10:25
smile
[7]

Michalov [ Centurion ]

Bigos---> sory ale w tym temacie nic nie kumam i nie odróżniam za bardzo rts od strategi i odwrotnie:( chodzi mi w sumie wiesz zeby budowac cos ,planowac ataki itd.

02.09.2006
10:26
smile
[8]

Hitmanio [ Legend ]

Jak wspomniałem seria Total War ;P W Age of Empires owszem budujesz i jedziesz ale jak we praktycznie WSZYSTKICH "strategiach" wybudujesz 10 najslilniejszych jednostek i na niego!
A w Total War nawet 500 luda na 1500 może wygrać walkę ;)

02.09.2006
10:34
smile
[9]

Michalov [ Centurion ]

https://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=1919

Hitmanio------> czy chodzi o tę gre? bo cos ludziska sredni głosowali na nia niskie noty.a wiesz chce kupic jakas strategie i szkoda wydac kase za cos kiepskiego:P

02.09.2006
10:35
[10]

Pawlik_Orginal [ Centurion ]

POmimo wypowiedzi "Hitmanio" Najbardziej ze strategji polecał bym Age Of Empires. Całą serie...
To była moja pierwsza strategia nan pierwszym kompie i jej kontynułacja jest zemna do teraz... I wcale niema tak ze 10 jednostek budujesz...

POlecał bym te Starcraft, Tez bardzo fajan strategia oraz Red Alert.

02.09.2006
10:40
[11]

Hitmanio [ Legend ]

Michalov ==> Nie nie xD
Medieval: Total War
Rome: Total War
Medieval 2: Total War (jeszcze nie wyszło) :)

Pawlik_Orginal ==> Hehe sam grałem w AoE i dużo czasu mi z życia zabrało, ale tak jak mówiłem, "Kupą ich!!!" więc jeżeli chcesz prawdziwą strategię z wojną to seria Total War, a jeżeli bardziej rozbudowywanie, to Civilization ;)

02.09.2006
10:40
[12]

tamci [ Konsul ]

combat mission !!!!!!!!!!

02.09.2006
10:47
[13]

Runnersan [ Konsul ]

Michalov to nie ta gra. Hitmaniowi chodziło o np.

https://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=2028

Age of Empires to gra pod hasłem zbierz jak najwięcej ludzi odpowiednio szybko i ruszaj na wroga. W Rome nie tylko musisz toczyć bitwy, ale również planować na mapie Europy/Bliskiego wschodu/Afryki Pn ruchy swych armii, dbać o powodzenie swego rodu (istnieją jednostki dowódców z których każdy ma swą charakterystyke, wady i zalety). Ponadto, gra jest modowalna, powstały już liczne mody zwiększające realizm, liczbę jednostek, powiekszające mapę. Seria Total War jest godna polecenia.

02.09.2006
10:49
[14]

EG2006_43991898 [ Krasnoludki w klatce ]

Tzar:ciężąr korony(Stara ale fajna)
AoE2(też stary hit)
Coamnd&Concer(cała seria)
Real War(Stara prosta gra bez ekenomiki)
Nieweim czemu ale te nowsze strategie nieprzemawiają do mnie :((

02.09.2006
10:50
[15]

Taikun44 [ Emissary Of Death ]

Nikt nie wymienił jeszcze Hearts of Iron 2 albo serii EU :)

02.09.2006
10:51
[16]

Michalov [ Centurion ]

Hmm ciekawe a wiec jak narazie przekonaliscie mnie zebym grał w Rome.poczekam jeszcze do jutra na wszystkie propozycje ,obczaje i jazda do Empiku heh:P

02.09.2006
10:53
smile
[17]

Hitmanio [ Legend ]

Hearts of Iron to też dobra strategia, ale jeżeli chcesz zobaczyć bardzo fajne walki, polecam nadal serię Total War. Co nie oznacza, że HoI to nie jest zła strategia!

02.09.2006
10:56
[18]

Michalov [ Centurion ]

a czy Total War ma jakies wygurowane wymagania ? ja mam raczej skromnego kompa:PIII 1000Mzh,512Mb Ram ,Radeon 9500pro.pójdzie czy opornie?

02.09.2006
10:56
smile
[19]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

Heroes of Might & Magic 5 lub Civilization 4.

02.09.2006
10:57
smile
[20]

Yari [ Juventino ]

Ja polecam jak sporo osób Rome;total war. Ale ostrzegam , jeżeli jesteś naprawdę zielony w takich grach to bedzie Ci na poczatku bardzo trudno. Gra ma jednak dobrego tutoriala , także nie powinno być aż tak źle:).

02.09.2006
11:00
[21]

Taikun44 [ Emissary Of Death ]

Hitmanio >> no jesli ktoś stawia na efektowne walki lepiej żeby w HoI nie grał ;)

02.09.2006
11:00
smile
[22]

Hitmanio [ Legend ]

Michalov, troszku procek, ale oddziały na low i możesz grać ;)
Taikun44 ==> Grałem i w to i w to ;) Obie gry są wspaniałe, ale wiesz... walki są miodzio w R:TW, Mnie też wciągło ale potem podbijaj co chwilę to inne państwa ;P i wkońcu cały świat ;)

02.09.2006
11:03
smile
[23]

Taikun44 [ Emissary Of Death ]

Hitmanio >> grałem w Shoguna dawno temu i mnie nawet wciągnął ... i to outro :) HoI podoba mi się bo interesują mnie te realia no i grywalność niesamowita :]

02.09.2006
11:38
[24]

tomcio006 [ Legend ]

Przy tym kompie zdobywanie miast w Rome i walka na "zadrzewionych" mapach może chodzić skokowo :) Poza tym Shogun to najlepsza część całej serii - takiego klimatu nie ma ani w Medieval ani w Rome ani też nie będzie w Medieval II.

https://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=1261

Taikun > Oj tam intro ,outro - są genialne ale nic nie przebije cutscenek ze skradającym się ninja i tej niepewności do ostatniej chwili :)

02.09.2006
11:42
[25]

kaban1 [ Generaďż˝ ]

Total Wary (shogun rulez)
Age of empires (2 szczegolnie)
Seria Europa Universalis
Warcraft 3
Warhammer 40,000 DoW

02.09.2006
12:03
[26]

chyrlok [ Konsul ]

age of empires seria
warcraft seria
blitzkrieg (gorąco polecam)

02.09.2006
12:06
[27]

Taikun44 [ Emissary Of Death ]

Taikun > Oj tam intro ,outro - są genialne ale nic nie przebije cutscenek ze skradającym się ninja i tej niepewności do ostatniej chwili :)

Oj tak :D ale to outro naprawde bardzo mi się spodobało, jakoś tak trafiło w moje gusta (co powtórzyło się tylko w SC, MGSach i W40k :) )... grałem jeszcze kiedyś w Medievala i rzeczywiście to nie był już ten sam klimat co w Shogunie :)

Hmmm, gdzie ja miałem mojego Shoguna ^^

02.09.2006
13:31
smile
[28]

Yari [ Juventino ]

Popieram , shogun to najlepsza częśc serii , właśnie od kilku dni w niego gram znowu . Klimat dosłownie zabija:). Perfekcyjnie zrobiona gra.

03.09.2006
11:57
smile
[29]

Floone [ Generaďż˝ ]

Polecam Settlers IV i Red Alert 2

03.09.2006
12:29
[30]

MOD [ Generaďż˝ ]

Ja na początek polecam Heroes of Might & Magic 3 albo 4. Dość tanie, fajne,proste i wciągające.

03.09.2006
12:53
[31]

Zyga [ Urpianin ]

Michalov ---> Bigos słusznie zapytał. Dla prawdziwego stratega RTSy to nie są prawdziwe strategie. Co najwyzej tzw. "strategie zręcznościowe", gdzie lepszym jest ten kto szybciej klika myszą :)
Prawdziwe strategie to są turówki. Klasycznym przedstawicielem jest tu Cywilizacja.
Spróbuj zagrać w jakąś turówkę a potem w RTSa i będziesz wiedział jaki gatunek ci odpowiada.
Wtedy będziesz mógł szukać dalej :)

03.09.2006
12:57
[32]

Anidamaru [ Centurion ]

heroes 1,2,3,4,5
Star Wars:at of war czy jakos tak

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.