GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Jak ustawic ramy i procek - taktowanie

01.09.2006
14:09
[1]

William_Wallace [ Konsul ]

Jak ustawic ramy i procek - taktowanie

Witam
Zakupilem Plyte glowna Asus A8N-E do tego procesor Athlon 64 3500 oraz ramy GEILA w dualu 2x512 (400).

W biose pokazuje mi procesor 2200, natomiast taktowanie ramu ustawione jest jako 333. Jak mam ustawic aby byla najlepsza wydajnsoc sprzetu ? Wiem ze ramyy 400, a taktowanie procka ? (ktora opcja w biose odpowiada za mnoznik dla procesora) ?

Dziekuje.

01.09.2006
14:15
[2]

cotton_eye_joe [ maniaq ]

mnoznika nie mozesz przestawic.

hmm proc ma magistrale 400 MHz ddr, wiec w sumie nic nie musisz przestawiac. powinien chodzic synchro z ram.
oczywiscie mozes podniesc taktowanie fsb i ram, tylko pamietaj zeby zachowac stosunek 1:1 - chodzac synchronicznie, uzyskaja najwieksza wydajnosc.

01.09.2006
14:22
[3]

William_Wallace [ Konsul ]

yyy nie rozumiem :)

Ramy mam 400, wiec myslalem ze w biose ma byc 400....a nie 333.

P.S

Hmmm zlozylem sam kompa probuje zainstalowac komunikator GG lub Tlen to wyskakuje mi cos takiego ---------------->

01.09.2006
14:26
[4]

cotton_eye_joe [ maniaq ]

komunikat to nie wiem.


aaa nie doczytalem ze ram w bios jest na 333, zobaczylem tylko, ze kupiles 2 x 512 (400) :D

no tak, jak w bios jest 333 to malo. ja bym je na 400 podniosl.

01.09.2006
14:34
[5]

William_Wallace [ Konsul ]

No dobrze, ale to kiedys bylo tak ze ustawienie ramu mnozylo sie przez dany mnoznik aby wyszla predkosc preocesora. Wiec dlatego pytam jak mam ustawic dlaje w biose po zmiane z 333 na 400. No chyba ze teraz sie nic nie ustawia...

01.09.2006
14:41
[6]

QrKo [ Legend ]

Nie tyle ramu co FSB.

Ale jezeli masz pamiec RAM ustawiana osobno oznacza to ze masz mozliwosc asynchronicznej zmiany taktowania FSB prock ai ramu tak wiec zmieniasz RAM na 400 a procek sie nie zmienia bo od tego jest osobna opcja.

01.09.2006
15:12
[7]

William_Wallace [ Konsul ]

Czyli mam poprostu przestawic ramy na 400 ???

Wogole Athlon 3500 to poprostu 2200 ?? bo tyle mam w biose wlasnie.

01.09.2006
15:39
[8]

William_Wallace [ Konsul ]

zalacze foty.

01.09.2006
15:40
[9]

William_Wallace [ Konsul ]

2

01.09.2006
15:41
[10]

William_Wallace [ Konsul ]

3.


Ktos mi pomoze?

01.09.2006
15:58
[11]

QrKo [ Legend ]

Jak sam widzisz na 1szej fotce ta zakladka jest tylko od pamieci wiec jezeli masz 400 to zmien na 400.

01.09.2006
16:38
[12]

William_Wallace [ Konsul ]

No i lipa, jak ustawie na 400, to przy starcie od razu jakies erory w biosie, a jak ruszy juz dalej to za chwile pelno cyferek i cyfr - bzdur na ekranie. Wiec nie wiem :\ co jest zgrane.

01.09.2006
16:41
[13]

QrKo [ Legend ]

A te pamięci to na pewno 400? Jaka firma?

01.09.2006
16:42
[14]

William_Wallace [ Konsul ]

Geila 2x512 w dualu z niebieskimi radiatorami. Wczoraj kupilem za 435zł

01.09.2006
16:43
[15]

William_Wallace [ Konsul ]

I na 100% 400 :)

01.09.2006
16:45
[16]

QrKo [ Legend ]

Hmm dziwne. Moze problem lezy w tym, że zmieniłeś z 333 na 400 a Timingi pozostały takie jak z 333 i przy tej prędkości sie kaszanią... Masz tam opcje Default?

Tak to na pewno wina timingow bo te Geile co ty masz to pewnie są CL2.5 a masz ustawione 2.

01.09.2006
17:03
[17]

mietek syn mleczarza [ Pretorianin ]

Pamieci ustaw na 400mhz
Tcl na 2,5
Tras na 6
Moze wtedy pojdzie.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.