William_Wallace [ Konsul ]
Jak ustawic ramy i procek - taktowanie
Witam
Zakupilem Plyte glowna Asus A8N-E do tego procesor Athlon 64 3500 oraz ramy GEILA w dualu 2x512 (400).
W biose pokazuje mi procesor 2200, natomiast taktowanie ramu ustawione jest jako 333. Jak mam ustawic aby byla najlepsza wydajnsoc sprzetu ? Wiem ze ramyy 400, a taktowanie procka ? (ktora opcja w biose odpowiada za mnoznik dla procesora) ?
Dziekuje.
cotton_eye_joe [ maniaq ]
mnoznika nie mozesz przestawic.
hmm proc ma magistrale 400 MHz ddr, wiec w sumie nic nie musisz przestawiac. powinien chodzic synchro z ram.
oczywiscie mozes podniesc taktowanie fsb i ram, tylko pamietaj zeby zachowac stosunek 1:1 - chodzac synchronicznie, uzyskaja najwieksza wydajnosc.
William_Wallace [ Konsul ]
yyy nie rozumiem :)
Ramy mam 400, wiec myslalem ze w biose ma byc 400....a nie 333.
P.S
Hmmm zlozylem sam kompa probuje zainstalowac komunikator GG lub Tlen to wyskakuje mi cos takiego ---------------->
cotton_eye_joe [ maniaq ]
komunikat to nie wiem.
aaa nie doczytalem ze ram w bios jest na 333, zobaczylem tylko, ze kupiles 2 x 512 (400) :D
no tak, jak w bios jest 333 to malo. ja bym je na 400 podniosl.
William_Wallace [ Konsul ]
No dobrze, ale to kiedys bylo tak ze ustawienie ramu mnozylo sie przez dany mnoznik aby wyszla predkosc preocesora. Wiec dlatego pytam jak mam ustawic dlaje w biose po zmiane z 333 na 400. No chyba ze teraz sie nic nie ustawia...
QrKo [ Legend ]
Nie tyle ramu co FSB.
Ale jezeli masz pamiec RAM ustawiana osobno oznacza to ze masz mozliwosc asynchronicznej zmiany taktowania FSB prock ai ramu tak wiec zmieniasz RAM na 400 a procek sie nie zmienia bo od tego jest osobna opcja.
William_Wallace [ Konsul ]
Czyli mam poprostu przestawic ramy na 400 ???
Wogole Athlon 3500 to poprostu 2200 ?? bo tyle mam w biose wlasnie.
William_Wallace [ Konsul ]
zalacze foty.
William_Wallace [ Konsul ]
2
William_Wallace [ Konsul ]
3.
Ktos mi pomoze?
QrKo [ Legend ]
Jak sam widzisz na 1szej fotce ta zakladka jest tylko od pamieci wiec jezeli masz 400 to zmien na 400.
William_Wallace [ Konsul ]
No i lipa, jak ustawie na 400, to przy starcie od razu jakies erory w biosie, a jak ruszy juz dalej to za chwile pelno cyferek i cyfr - bzdur na ekranie. Wiec nie wiem :\ co jest zgrane.
QrKo [ Legend ]
A te pamięci to na pewno 400? Jaka firma?
William_Wallace [ Konsul ]
Geila 2x512 w dualu z niebieskimi radiatorami. Wczoraj kupilem za 435zł
William_Wallace [ Konsul ]
I na 100% 400 :)
QrKo [ Legend ]
Hmm dziwne. Moze problem lezy w tym, że zmieniłeś z 333 na 400 a Timingi pozostały takie jak z 333 i przy tej prędkości sie kaszanią... Masz tam opcje Default?
Tak to na pewno wina timingow bo te Geile co ty masz to pewnie są CL2.5 a masz ustawione 2.
mietek syn mleczarza [ Pretorianin ]
Pamieci ustaw na 400mhz
Tcl na 2,5
Tras na 6
Moze wtedy pojdzie.