GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Rozbudowa komputera - co wymienic ???

31.08.2006
23:23
smile
[1]

Robi27 [ Mes que un club ]

Rozbudowa komputera - co wymienic ???

Mam zamiar przeznaczyc na odświezenie swojego PCta ok 2tyś.
Obecnie konfiguracja wyglada nastepujaco:

Typ procesora - AMD Athlon XP, 1917 MHz (11.5 x 167) 2600+
Nazwa płyty głównej - Abit NF7-S2(G) (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)
Mikroukład płyty głównej - nVIDIA nForce2 Ultra 400
Pamięć fizyczna - 1024 MB (PC3200 DDR SDRAM)
Zasilacz - Chiftec 400W

Karta wideo - RADEON 9700 (Omega 3.8.231) (128 MB)
Karta dźwiękowa - nVIDIA MCP2-S - Audio Codec Interface
Dysk fizyczny - Maxtor 6Y160P0 (160 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)
Dysk fizyczny - WDC WD400BB-00DGA0 (37 GB, IDE)



Napęd dysków optycznych - _NEC DVD_RW ND-4550A (DVD+R9:8x, DVD-R9:6x, DVD+RW:16x/8x, DVD-RW:16x/8x, DVD-RAM:5x, DVD-ROM:16x, CD:48x/32x/48x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)
Napęd dysków optycznych - HL-DT-ST CD-RW GCE-8523B (52x/24x/52x CD-RW)


Kompa uzytkuje standardowo do gierek, filmow, netu.
Najbardziej zapatruje sie na zmiane procesora lub/i grafiki (choc obecnego Radka niezle sobie chwale i nie wiem czy zmiana na inna bedzie duzym krokiem do przodu), biore pod uwage jeszcze kostke pamieci i plyte głowna.

Bede wdzieczny za fachowe sugestje.









31.08.2006
23:29
[2]

halski88 [ Pan Prezes ]

ja bym jeszcze nic nie wymienial. ale jak koniecznie chcesz to chyba karte video, bo najswiezsza nie jest.

31.08.2006
23:32
[3]

Bigkangoo [ X360 ]

Ja bym wymienil procesor, płytę i kartę graf.

A64X2 +3800 ok. 700zł
Abit KN8 - ok. 350zł
Geforce 7600GT ok. 650-700 zł

W tej chwili nie warto kupować droższego sprzętu.
Procesor dwurdzeniowy, płyta celowo wybrana na s939 (skoku wydajnosci na am2 niema, a po co masz kupowac nową pamiec ram kiedy mozesz uzywać starej.)
7600GT - Chyba jedna z bardziej oplacalnych kart. Ewentualnie mozna doplacic do 7900GT, ale po co kiedy ta spokojnie starczy.

To taki wariant jesli musisz kupować teraz.

31.08.2006
23:50
[4]

Zebius [ Pretorianin ]

Ja bym poczekał aż wyjdą karty graficzne wspierające DirectX 10 i wtedy wymienił włącznie z płytą gł. i prockiem ewentualnie również zmiana pamięci na DDR2.

01.09.2006
09:38
[5]

Newtoniku [ Legionista ]

ja bym na twoim miejscu kupił mocny procesor dwurdzeniowy, a z resztą poczekał

01.09.2006
09:56
[6]

Dym14 [ _X_X_X_ ]

Teraz nic a jak wyjdzie DX 10 to przejście na PCI-E czyli proc(i nie możesz mieć AM2 jeśli chcesz zachować i używać te ramy co masz bo AM2 używają tylko ddr2) płyta główna i grafika(oczywiście pod DX10).

01.09.2006
20:13
[7]

Robi27 [ Mes que un club ]

kiedy bedzie dx10? jak ruszy Vista?

01.09.2006
21:22
smile
[8]

fazikjunior [ Pretorianin ]

Człowieku! Po co tu coś wymieniac? Jak już, to chyba kartę graficzną... może GeForce 7900 GT?

01.09.2006
21:37
[9]

Robi27 [ Mes que un club ]

Dobra to wstrzymuje sie z tym, karty nie wymieniam bo mam wrazenie ze jakosci mocno to nie zmieni. monitor tylko kupie nowy.

01.09.2006
22:04
[10]

Pichtowy [ Generaďż˝ ]

fazikjunior -> kolega Robi27 ma płytę ze złączem AGP więc 7900GT to nie jest dobrzy pomysł. Chyba nie ma tej karty w wersji dla AGP.

Ja bym zaczekał na DX10 i wtedy płytę + proc dwurdzeniowy (pewnie AMD X2 na 939 jeśli chcesz sie zmieścic w 2K pln) + karta(ze wsparciem sprzętowym dx10). Do tego czasu procki i płyty stanieją tak że na karte zostanie spokojnie ok 1K. A za tyle kupisz juz coś może i nie najszybszego ale dającego pograć w Mid-high

01.09.2006
22:53
smile
[11]

kalineczko1993 [ Ayrton Senna ]

ja bym wymienił karte na nowszą i procka na duel cora!
P.S. Jak to zrobiłeś że twój procek chodzi na 1.917 mam taki sam procek i nie moge tyle wyciągnąć a oto zestawienia mojego kompa
System operacyjny Microsoft Windows XP Professional 5.1.2600 (WinXP Retail)
Dodatek systemu operacyjnego:Service Pack 2
Właściwości procesora:
Producent AMD
Wersja AMD Sempron(tm)
Częstotliwość zegara zewnętrznego 166 MHz
Bieżąca częstotliwość taktowania 1833 MHz
Typ Central Processor
Wartość napięcia 3.3 V
Stan Włączone
Typ gniazda do rozbudowy ZIF
Oznaczenie gniazda Socket A

Nazwa płyty głównej Epox EP-8RDA3(I)/8RDAE(I) (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio)
Mikroukład płyty głównej nVIDIA nForce2 Ultra 400
Pamięć fizyczna 512 MB (PC3200 DDR SDRAM)
Karta wideo GIGABYTE RADEON 9200 - Secondary (128 MB)
Karta wideo GIGABYTE RADEON 9200 (128 MB)
Akcelerator 3D ATI Radeon 9200 (RV280)
Karta dźwiękowa nVIDIA MCP2 - Audio Codec Interface
Napęd dysków optycznych HL-DT-ST DVD-ROM GDR8163B (16x/52x DVD-ROM)
Napęd dysków optycznych LITE-ON DVDRW SOHW-832S (DVD+R9:2.4x, DVD+RW:8x/4x, DVD-RW:8x/4x, DVD-ROM:12x, CD:40x/24x/40x DVD+RW/DVD-RW)
Partycje:
C: (NTFS) 39997 MB (16227 MB wolne)
D: (NTFS) 74473 MB (53933 MB wolne)
Rozmiar całkowity 111.8 GB (68.5 GB wolne)
Karta sieciowa NVIDIA nForce Networking Controller

02.09.2006
13:11
[12]

Robi27 [ Mes que un club ]

kalineczko1993--> Jak to zrobiłeś że twój procek chodzi na 1.917 mam taki sam procek i nie moge tyle wyciągnąć

Nic nie robilem, tak juz bylo. Zreszta nigdy nie bawilem sie w podkrecanie, nie znam sie na tym.
Zrobie tak jak pisalem i inni mowili, tz. nic nie wymieniam do momentu ugruntowania sie dx10

02.09.2006
13:50
smile
[13]

KOLOSrv [ Czy mam coś na zębach? ]

Zmieniłbym procka: widziałem core 2 duo 1.8Ghz na allegro za 800-700zł+ jakąś lepszą k.graf np. gf7900gt może coś lepszego się da jeszcze znalezc

03.09.2006
12:04
smile
[14]

Floone [ Generaďż˝ ]

Patrz post nr. 4 ==>

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.