GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Problem z nagrywarką

31.08.2006
22:40
[1]

halski88 [ Pan Prezes ]

Problem z nagrywarką

Miałem nagrywarkę LG DVD, jednak zaczęła padać. Wieszała się podczas nagrywania płyt. Zarówno na Verbatimach jaki i na innych firmach. Zrobilem formata i tak sie zlozylo, ze kupilem Benq DW1655, ale nadal to samo! Winę sprzętu wykulczam. Próbowałem nagrać cdiki na Benq - nagrała się płyta, dvd - nie bufor siada na 3 % zawsze. Wiecie co to moze byc? Aha - nagrywam zaraz po starcie kompa. Moj pc - Athlon 2.6 XP+ i 1 GB Ram. Win XP.

31.08.2006
22:50
[2]

Azazell3 [ C.O.P ]

hmm dziwne.. moze wirus ? albo hm dysk twardy wariuje ?

sprawdz jakimis dwoma antywirusami czy niema wirusow np avast i kaspersky lub i nortonem

oraz np sprawdz dysk twardy czy jest sprawny najlepiej programem RANISH albo podobnym pod dosem

31.08.2006
23:13
[3]

halski88 [ Pan Prezes ]

dysk chodzi ok, nie ma problemow z tym. Swiezy system jest. Dostalem rade zeby tasmy wymienic, ale nie wiem. cd sie nagrywaja...

31.08.2006
23:20
[4]

Vegetan [ Zbieramy pieniążki ]

Też mam problemy z nagrywarką DVD LG, może kupując tego Benqa trafiłeś na bubel po prostu...u mnie wymiana taśm nie pomogła, a serwis odesłał tą samą nagrywarkę z napisem...sprawna...

31.08.2006
23:23
[5]

halski88 [ Pan Prezes ]

Super, nie ma to jak porząna firma. A symptomy miales takie same czy inne? Mozesz to opisać?

31.08.2006
23:30
[6]

K_o_v_a_L [ Generaďż˝ ]

halski -->

1. upgrade firmware.
2. podepnij nagrywarę pod tą samą taśmę co HDD i jako osobny napęd i wtedy spróbuj nagrać.
3. jakiego programu do nagrywania używasz?
4. jaki masz system?

31.08.2006
23:31
[7]

Yuri the Crusader [ GUNDAM Pilot ]

Vegetan---> ale ty wymieniałeś całe taśmy ????

Bo u mnie był inny problem, DVD nie chciało czytać tego co przed chwilą nagrał.
Więc wypiełem taśmy o je poprostu poprzestawiałem: Zamieniłem miejscami DVD z kieszenią na dysk.

31.08.2006
23:33
[8]

halski88 [ Pan Prezes ]

1. Nagrwarka ma 2 dni
2. ok, jutro:)
3. Nero 7 Ultra, na nero 6.6 to samo bylo
4. XP Proff SP1, swieży!

31.08.2006
23:36
[9]

K_o_v_a_L [ Generaďż˝ ]

halski -->
Nagrwarka ma 2 dni - a kiedy była wyprodukowana?

- tu masz biosy
lub

31.08.2006
23:44
[10]

halski88 [ Pan Prezes ]

To mi pokazał:

EVEREST:


Właściwości urządzenia:
Opis sterownika BENQ DVD LS DW1655
Data sterownika 2001-07-01
Wersja sterownika 5.1.2535.0
Dostawca sterownika Microsoft
Plik INF cdrom.inf

31.08.2006
23:44
[11]

Madril [ I Want To Believe ]

A mi LiteOn DVD+RW przestał widzieć płyty CD, mieli i mieli i nic z tego nie ma. Z DVD jest OK. Coś można z tym zrobić, czy oddawać do serwisu (jeszcze rok gwarancji ma)?

31.08.2006
23:48
[12]

halski88 [ Pan Prezes ]

to sa jakies windowsowe stery.

31.08.2006
23:53
[13]

K_o_v_a_L [ Generaďż˝ ]

Madril --> ja bym dał do serwisu.
halski --> ze strony benq (podałem wyżej) ścignij Firmware Check i wtedy podaj jaką masz wersję.

31.08.2006
23:55
[14]

halski88 [ Pan Prezes ]

Mam biosa BCBG

31.08.2006
23:57
[15]

Madril [ I Want To Believe ]

K_o_v_a_L --> No taki plan od początku mam, ale jeszcze parę dni muszę w domu potrzymać i zrobić porżadek z DVD, bo pewnie miesiąc będę bez. A dopóki mam jeszcze sprzęt w domu warto zapytać, może to jakiś częsty błąd z banalnym rozwiązaniem... Chociaż ja chyba sam przy overburningu CD ją rozwaliłem, co jest dziwne, bo wypalałem tak płyty wiele razy...

01.09.2006
00:00
[16]

K_o_v_a_L [ Generaďż˝ ]

halski --> to rób upgrade do BCHC (widzisz masz 2 dni nagrywarkę, a bios stary).
madril -->raczej bez serwisu nic nie zrobisz.

01.09.2006
00:01
[17]

halski88 [ Pan Prezes ]

ana jakiej zasadzie sie robi ten update. To mi gwarancji nie zabije?

01.09.2006
00:06
[18]

Madril [ I Want To Believe ]

Z tego, co wiem, update BIOSu gwarancji nie rusza w żaden sposób. A robi się to tak, że ściągasz BIOS i odpalasz, wyjmujesz płytkę z napędu wcześniej. Chociaż niektóre chyba zewnętrznego installera wymagają, ale chyba coraz rzadziej...

01.09.2006
00:07
[19]

K_o_v_a_L [ Generaďż˝ ]

halski --> ściagasz plik, rozpakowujesz, uruchamiasz .exe (tylko wyjmij płytkę z napędu), i czekasz na zakończenie procesu. Oczywiście nie można go przerwać, wszelkie niepowodzenie może Ci odebrać gwarancję (ale to powinno być w karcie gwarancyjnej zapisane).

01.09.2006
00:09
[20]

halski88 [ Pan Prezes ]

ups. To nie wiem czy próbować.

01.09.2006
00:13
smile
[21]

K_o_v_a_L [ Generaďż˝ ]

Ja bym próbował. Na swojej robiłem już chyba ze 3 razy i kilkanaście razy w serwisie i nigdy nie było problemów.

01.09.2006
00:15
[22]

Madril [ I Want To Believe ]

Chyba po to producent daje nowe BIOSy, żeby je sobie instalować... :)
A przerwanie procesu instalacji zwykle jest spowodowane brakiem prądu pewnie, a zwykle wtedy już gwarancja na wszystko nie działa... :)

01.09.2006
00:20
[23]

halski88 [ Pan Prezes ]

a jak im wysle, to moze oni mi wymienia soft

01.09.2006
00:22
[24]

K_o_v_a_L [ Generaďż˝ ]

Jak chcesz czekać to Twoja sprawa.

01.09.2006
00:23
[25]

halski88 [ Pan Prezes ]

po prostu nagrywarke mam 2 dni i gdyby mi padla gwarancja to by bylo bardzo nieciekawie...

01.09.2006
00:25
[26]

K_o_v_a_L [ Generaďż˝ ]

To może poproś tam gdzie kupowałeś żeby zrobili upgrade.

01.09.2006
00:35
[27]

halski88 [ Pan Prezes ]

to kolejny problem - sklep położony jest o 50 km. Na razie taśmy wymienie może, a poźniej dam na gwarancje. Mam druga LG jeszcze. Leży i czeka na kupca, to sie podłączy.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.