halski88 [ Pan Prezes ]
Problem z nagrywarką
Miałem nagrywarkę LG DVD, jednak zaczęła padać. Wieszała się podczas nagrywania płyt. Zarówno na Verbatimach jaki i na innych firmach. Zrobilem formata i tak sie zlozylo, ze kupilem Benq DW1655, ale nadal to samo! Winę sprzętu wykulczam. Próbowałem nagrać cdiki na Benq - nagrała się płyta, dvd - nie bufor siada na 3 % zawsze. Wiecie co to moze byc? Aha - nagrywam zaraz po starcie kompa. Moj pc - Athlon 2.6 XP+ i 1 GB Ram. Win XP.
Azazell3 [ C.O.P ]
hmm dziwne.. moze wirus ? albo hm dysk twardy wariuje ?
sprawdz jakimis dwoma antywirusami czy niema wirusow np avast i kaspersky lub i nortonem
oraz np sprawdz dysk twardy czy jest sprawny najlepiej programem RANISH albo podobnym pod dosem
halski88 [ Pan Prezes ]
dysk chodzi ok, nie ma problemow z tym. Swiezy system jest. Dostalem rade zeby tasmy wymienic, ale nie wiem. cd sie nagrywaja...
Vegetan [ Zbieramy pieniążki ]
Też mam problemy z nagrywarką DVD LG, może kupując tego Benqa trafiłeś na bubel po prostu...u mnie wymiana taśm nie pomogła, a serwis odesłał tą samą nagrywarkę z napisem...sprawna...
halski88 [ Pan Prezes ]
Super, nie ma to jak porząna firma. A symptomy miales takie same czy inne? Mozesz to opisać?
K_o_v_a_L [ Generaďż˝ ]
halski -->
1. upgrade firmware.
2. podepnij nagrywarę pod tą samą taśmę co HDD i jako osobny napęd i wtedy spróbuj nagrać.
3. jakiego programu do nagrywania używasz?
4. jaki masz system?
Yuri the Crusader [ GUNDAM Pilot ]
Vegetan---> ale ty wymieniałeś całe taśmy ????
Bo u mnie był inny problem, DVD nie chciało czytać tego co przed chwilą nagrał.
Więc wypiełem taśmy o je poprostu poprzestawiałem: Zamieniłem miejscami DVD z kieszenią na dysk.
halski88 [ Pan Prezes ]
1. Nagrwarka ma 2 dni
2. ok, jutro:)
3. Nero 7 Ultra, na nero 6.6 to samo bylo
4. XP Proff SP1, swieży!
K_o_v_a_L [ Generaďż˝ ]
halski -->
Nagrwarka ma 2 dni - a kiedy była wyprodukowana?
- tu masz biosy
lub
halski88 [ Pan Prezes ]
To mi pokazał:
EVEREST:
Właściwości urządzenia:
Opis sterownika BENQ DVD LS DW1655
Data sterownika 2001-07-01
Wersja sterownika 5.1.2535.0
Dostawca sterownika Microsoft
Plik INF cdrom.inf
Madril [ I Want To Believe ]
A mi LiteOn DVD+RW przestał widzieć płyty CD, mieli i mieli i nic z tego nie ma. Z DVD jest OK. Coś można z tym zrobić, czy oddawać do serwisu (jeszcze rok gwarancji ma)?
halski88 [ Pan Prezes ]
to sa jakies windowsowe stery.
K_o_v_a_L [ Generaďż˝ ]
Madril --> ja bym dał do serwisu.
halski --> ze strony benq (podałem wyżej) ścignij Firmware Check i wtedy podaj jaką masz wersję.
halski88 [ Pan Prezes ]
Mam biosa BCBG
Madril [ I Want To Believe ]
K_o_v_a_L --> No taki plan od początku mam, ale jeszcze parę dni muszę w domu potrzymać i zrobić porżadek z DVD, bo pewnie miesiąc będę bez. A dopóki mam jeszcze sprzęt w domu warto zapytać, może to jakiś częsty błąd z banalnym rozwiązaniem... Chociaż ja chyba sam przy overburningu CD ją rozwaliłem, co jest dziwne, bo wypalałem tak płyty wiele razy...
K_o_v_a_L [ Generaďż˝ ]
halski --> to rób upgrade do BCHC (widzisz masz 2 dni nagrywarkę, a bios stary).
madril -->raczej bez serwisu nic nie zrobisz.
halski88 [ Pan Prezes ]
ana jakiej zasadzie sie robi ten update. To mi gwarancji nie zabije?
Madril [ I Want To Believe ]
Z tego, co wiem, update BIOSu gwarancji nie rusza w żaden sposób. A robi się to tak, że ściągasz BIOS i odpalasz, wyjmujesz płytkę z napędu wcześniej. Chociaż niektóre chyba zewnętrznego installera wymagają, ale chyba coraz rzadziej...
K_o_v_a_L [ Generaďż˝ ]
halski --> ściagasz plik, rozpakowujesz, uruchamiasz .exe (tylko wyjmij płytkę z napędu), i czekasz na zakończenie procesu. Oczywiście nie można go przerwać, wszelkie niepowodzenie może Ci odebrać gwarancję (ale to powinno być w karcie gwarancyjnej zapisane).
halski88 [ Pan Prezes ]
ups. To nie wiem czy próbować.

K_o_v_a_L [ Generaďż˝ ]
Ja bym próbował. Na swojej robiłem już chyba ze 3 razy i kilkanaście razy w serwisie i nigdy nie było problemów.
Madril [ I Want To Believe ]
Chyba po to producent daje nowe BIOSy, żeby je sobie instalować... :)
A przerwanie procesu instalacji zwykle jest spowodowane brakiem prądu pewnie, a zwykle wtedy już gwarancja na wszystko nie działa... :)
halski88 [ Pan Prezes ]
a jak im wysle, to moze oni mi wymienia soft
K_o_v_a_L [ Generaďż˝ ]
Jak chcesz czekać to Twoja sprawa.
halski88 [ Pan Prezes ]
po prostu nagrywarke mam 2 dni i gdyby mi padla gwarancja to by bylo bardzo nieciekawie...
K_o_v_a_L [ Generaďż˝ ]
To może poproś tam gdzie kupowałeś żeby zrobili upgrade.
halski88 [ Pan Prezes ]
to kolejny problem - sklep położony jest o 50 km. Na razie taśmy wymienie może, a poźniej dam na gwarancje. Mam druga LG jeszcze. Leży i czeka na kupca, to sie podłączy.