GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Czy powstaja jeszcze gry 2D ???

31.08.2006
21:37
smile
[1]

Misio-Jedi [ Legend ]

Czy powstaja jeszcze gry 2D ???

Zdaje mi sie ze ostatnia gra 2D z jaka sie spotkalem to Sacred.
Osobiscie uwielbiam gry 2D (jesli maja dobra grafike) - za najladniejsze uwazam Fallout Tactics, Icewind Dale, Divine Divinity oraz wspomniane Sacred. Podobal mi sie tez Commandos.

Niestety - z tego co widze teraz juz wszystko jest w 3D :(
(chyba ze o czyms nie wiem ?)

31.08.2006
21:39
smile
[2]

techi [ Dębowy Przyjaciel Żubra ]

Ride On The Riverside czy jakoś tak ma wyjść w 2D;P

31.08.2006
21:40
smile
[3]

hctkko [ The Prodigy ]

Słyszałeś o przygodówce Nibiru? Wszystkie tła są w 2D (rysowane), animacja 3D obejmuje tylko bohaterów (a jest skopana jak... ;)

31.08.2006
21:40
[4]

Maliniarz [ The Watcher ]

Jasne, od czasu do czasu sobie cos tam napisze, a ze odwalam totalna amatorszczyzne, to nie mam czasu (umiejetnosci pewnie tez) na bawienie sie w 3D :)

31.08.2006
21:46
[5]

kraju92 [ Flame Alchemist ]

Raczej już nie, no może Runaway 2.

31.08.2006
21:53
smile
[6]

Misio-Jedi [ Legend ]

Wiecie, mam taka pesymistyczna teorie - mianowicie zauwazylem ze gry 2D skonczyly sie (na to w kazdym razie wyglada ze sie skonczyly) w momencie kiedy grafika stala sie perfekcyjna - bo taka moim zdaniem jest np. w Fallout Tactics -
teraz jest szal na 3D, ale grafika 3D jest ciagle jeszcze nie ta, ciagle jeszcze sie rozwija, otoz pesymistycznie prorokuje ze gdy grafika 3D osiagnie taka perfekcje jaka osiagnela grafika 2D to... podzieli los grafiki 2D - tez zostanie zastapiona przez cos innego, niedoskonalego.

31.08.2006
21:55
[7]

amoreg1234 [ użytkownik ]

wiekszasc mini gierek w internecie jest w 2d...

31.08.2006
22:03
[8]

kaban1 [ Generaďż˝ ]

tibia, codename gordon

31.08.2006
22:16
[9]

ciemek [ Senator ]

Misio - Jedi - wtedy trzeba bedzie sobie slocik z tylu glowy zrobic :-) to bedzie ta niedoskonalosc :P

31.08.2006
22:51
[10]

Metam [ Konsul ]

Ja również tęsknię za takimi grami. Eh to były czasy.

31.08.2006
22:53
[11]

pecet007 [ Talk to the claw ]

Gry 2d powstaja nadal i to całe mnóstwo i to komercyjne na licencji shareware lub darmowe freeware... więc nie ma co narzekać...

31.08.2006
22:58
[12]

Johy [ Trance Listener ]

Heh ostatnia dobra gierka 2d w jaką grałem to chyba Jets'n'guns jakiś rok temu była na covercd w cda

31.08.2006
23:13
[13]

Yuri the Crusader [ GUNDAM Pilot ]

Heh gierki 2D były świetne (nie potrzebowały kompa jak elektrowni).
A poza tematem ostatnio u moich kumpli padł text "Jeśli są gierki 3D i 2D to jak wyglądają gry w 1D ???"

31.08.2006
23:19
[14]

pecet007 [ Talk to the claw ]

Yuri the Crusader -- tak ;]
ed: chociaż bardziej jest to gra 1d w przestrzeni 2d ;]

31.08.2006
23:49
[15]

Yuri the Crusader [ GUNDAM Pilot ]

Pecet -----> wtf is that ?

jakieś takie smetne itp ?

01.09.2006
22:44
[16]

Misio-Jedi [ Legend ]

Pamietam jak kiedys Blizzard na swojej stronie internetowej oglosil ze "koniec z 2D ! Przyszlosc to 3D" a jakis czas potem wypuscil tandetnego (jesli chodzi o grafike) Warcrafta III :(

01.09.2006
22:50
[17]

Conroy [ Dwie Szopy ]

Dla mnie śliczny byl Sudden Strike. Setki jednostek na ekranie, plonące domy, fruwające pociski. Naprawdę ładnie to wygląda.

01.09.2006
22:51
[18]

BukE [ Płetwonurek ]

Misio-Jedi:
Jak na swoje lata mysle, ze Warcraft trzyma jeszcze swiezosc graficzna. To subiektywna opinia ale wiele osob sie ze mna zgodzi.

01.09.2006
22:54
smile
[19]

Grzesiek [ - ! F a f i k ! - ]

Pełno darmowych gier 2D - :)

01.09.2006
23:06
[20]

Misio-Jedi [ Legend ]

BukE ---> Warcraft III nigdy nie trzymal swiezosci graficznej, juz w chwili wydania ta gra wygladala okropnie. Mogli zrobic piekne 2D ale uparli sie na 3D i srobili postacie skladajace sie z kilku poligonow. W efekcie wszystko wygladalo jak wycinanki bo trzeba bylo isc z duchem czasu.

Dzis karty graficzne sa znacznie mocniejsze, wiec mozna zrobic postacie z wiekszej ilosci poligonow, ale w RTS postaci moze byc duzo, wiec wiadomo ze nie beda wygladac tak jak w Doom 3. A przeciez moznaby zrobic cos takiego jak Sudden Strike... Tyle ze to niezgodne z trendem.

01.09.2006
23:07
[21]

Asmodeusz [ Senator ]

Powstaja jak najbardziej.

Np DLUGO oczekiwana przeze mnie Disgaea 2 (PS2) jest 2d :)

01.09.2006
23:15
smile
[22]

BukE [ Płetwonurek ]

Aktualnie pykam w Clash of Super Heroes... takze tesknie za 2D.

01.09.2006
23:22
smile
[23]

n2n [ Don Kermitto ]

Po co komu 2D podczas gdy w dzisiejszych czasach gry wyglądają ślicznie jak gry 2D kiedyś, tylko że uwaga, uwaga są w pełnym 3D -->

Sorry ostatnio rozpisywałem się już na ten temat i nie chce mi się pisać drugi raz tego samego :)

01.09.2006
23:32
smile
[24]

szaszłyka? [ Bez Stopnia ]

chyba powstają

01.09.2006
23:38
smile
[25]

Misio-Jedi [ Legend ]

n2n ---> Kiedy wlasnie o to chodzi ze nie wyglądają ślicznie jak gry 2D kiedyś !!!

A jak juz kieds beda "wyglądaly ślicznie jak gry 2D kiedyś" to zostana natychmiast wyparte przez cos innego, przez jakas technologie raczkujaca i wszystko sie zacznie od poczatku :(

01.09.2006
23:52
smile
[26]

Sizalus [ Generaďż˝ ]

Football Manager

01.09.2006
23:53
[27]

ssummoner [ ]

Czeka nas Duke Nukem 4D?

01.09.2006
23:55
[28]

n2n [ Don Kermitto ]

Misio-Jedi --> Widze że nie ma co dyskutować po reakcji na ten przykładowy screen bo skończy się na tym że ja swoje, ty swoje :) i do niczego to nie doprowadzi. Cóż masz racje w jednym, Warcraft III nie powalał grafiką w swoim czasie i w jego czasach narzekanie na brak 2D było całkiem uzasadnione jednak dziś zupełnie nie rozumiem czego nie mają (na przykładzie RTS'ów) takie Age of Empires III czy zapowiedziany C&C3 (pod względem graficznym oczywiście) a co miały kiedyś gry 2D. Dawniej gry 3D oznaczały kanciaste modele "oklejone" rozmazanymi teksturami bez szczególnych efektów graficznych, a dziś? Dziś to zupełnie inna bajka.

02.09.2006
00:04
smile
[29]

Deepdelver [ Legend ]

Misio-Jedi --> podzielam całkowicie Twój punkt widzenia w tej materii. :)

Stosunkowo niedawno wyszedł np. cRPG Kult: Heretic Kingdoms z pięknymi lokacjami 2D (zresztą to jedyny atut, bo gra jest mierna). W przygodówkach grafika 2D w dalszym ciągu ma swoje miejsce. Nie jest tak źle. :)

02.09.2006
00:14
[30]

Misio-Jedi [ Legend ]

n2n ---> Jest co dyskutowac, bo przyznaje ze 3D robi postepy i jest rzecza oczywista ze w koncu dorowna 2D pod kazdym wzgledem. Tyle ze ja uwazam jeszcze nie teraz.

A screeny z tej gry juz widzialem i na poczatku bylem zachwycony ale jak sie dokladnie przyjzalem to juz mniej.

02.09.2006
00:18
smile
[31]

n2n [ Don Kermitto ]

Misio-Jedi --> W takim razie przedstaw przykład gry 2D której nie dorównują współczesne tytuły :)

02.09.2006
00:20
[32]

.Jacek 99. [ Senator ]

n2n - patrzac na tego screena ani mrozi ani grzeje. Jeszcze nie bylo strategii w 3d ktora mialaby klimacik i grywalnosc dobra dla mnie:P

Co innego Taka seria CnC (zanim EA zaczelo Generalsow robic). Toc to ideal strategii, takze pod wzgledem graficznym. Chociazby taki Tiberian Sun, miodzik:P

02.09.2006
00:25
smile
[33]

blood [ Killing Is My Business ]

tez nie lubie 3d *zawieśniaczył blood spoglądając na pułkę zawierającą pare tytułów ze stajni Black Isle Studios*

02.09.2006
00:29
smile
[34]

Misio-Jedi [ Legend ]

n2n ---> Fallout Tactics, Divine Divinity, Icewind Dale, Sudden Strike, Sacred.

To gry ktore moim zdaniem sa najsliczniejsze jesli chodzi o grafike 2D i zadna gra 3D im nie dorownuje.
(Oczywiscie pomijamy tu gry FPS ktore poprostu musza byc 3D)

02.09.2006
00:33
[35]

blood [ Killing Is My Business ]

Misio-Jedi - nie muszą :D Na amigę był FPS Terminator Sky Net w 2D :)

02.09.2006
00:35
[36]

LooZ^ [ be free like a bird ]

Misio, tez kiedys zachcywalem sie FOT, ale obecnie jak dla mnie to zaden z FO nie moze sie rownac z tym po boku.

02.09.2006
00:38
[37]

Misio-Jedi [ Legend ]

O rety, a co to za gra ?

02.09.2006
00:39
[38]

LooZ^ [ be free like a bird ]

Misio: Zawieszony (niestety) projekt Troiki w klimatach post-ap

02.09.2006
01:01
[39]

rethar [ Staszek Szybki !est ]

van buren?

02.09.2006
01:05
[40]

_Luke_ [ Death Incarnate ]

Odpowiedz na pytanie tytulowe: tak, powstaja

02.09.2006
04:48
[41]

Dowodca_Pawel [ ETCS Clan ]

Misio-Jedi -> Znajdź mi grę w 2D, która lepiej wygląda od Company of Heroes ;). Gry 3D to nie tylko grafika. To także możliwość stosowania fizyki (Havoc, bo jak niby to zaimplementować do 2D, by miało to jakieś ręce i nogi?), pełna interekcja "fizyczna" obiektów w świecie gry i wiele innych rzeczy, których mi się nie chce pisać ;).

02.09.2006
05:39
[42]

reik [ Pretorianin ]

Dowodca_Pawel: fizyka, fizyka.. Na cholerę mi fizyka, jak gra nie ma klimatu. A ja podobnie jak Misio-Jedi mimo, że próbuję to nie daję rady się przekonac do 3D. I nadal moimi ulubionymi grami są 2D.

02.09.2006
08:48
smile
[43]

.:Jj:. [ The Force ]

Ja bym chciał pograć w kolejną cześć The Lost Vikings albo Alien Breed, ech to było coś..

02.09.2006
09:19
[44]

jacek119 [ Konsul ]

https://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=6433
będzie w nstępnym CDA :)

02.09.2006
09:38
[45]

Raziel [ Action Boy ]

Looz^ --> ten screen ma już ho ho i nie prezentuje nic ładnego, brzydkie to jak diabli. Nie obrażaj mi tu Fallouta:)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.